رفتن به مطلب

مشکل بزرگ با یکی از قطعات سیستم

redman1368
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان.

من یه سیستم جدید بستم و یه مشکل خیلی آزاردهنده باهاش دارم.گرافیک سیستمم 760x هست و بسیار هم ازش راضیم ولی یه مشکلی تو بازی ها دارم که اونم به نظر خودم مربوط به گرافیک نیست و یا رم مشکلی داره و یا سی پی یو.

اولا سیستم وقتی ازش کاری میکشی (مهم نیست بازی باشه یا باز کردن صفحات اینترنتی) خیلی صدا میده.(صدای فن)

کسی که برام سیستمو بسته میگه صدا از فن های سی پی یو هست و کمی که دستگاه میخواد اورهیت بشه شروع به کار میکنه.

صدایی که خیلی وقتا اذیت کننده هست.

دوما یه مشکلی که از اول باهاش داشتم بعضی مواقع که چند تا صفحه اینترنتی باز می کنم تصویر هنگ میکنه و وقتی با CTRL+ALT+DEL s تسک منیجر رو میارم پیغام Display driver stopped responding and has recovered ظاهر میشه.تو این مواقع هم صدای فن ها فوق العاده میره بالا و کیس زیاد از حد داغ میشه.

سوما تو بازی هایی مثل واچ داگز یا اساسین کرید اصلا مشکل گرافیک ندارم و بازی رو بدون افت فریم اجرا می کنم ولی تو بازی کمی که میگذره به خاطر اورهیت شدن (اگه اشتباه نکنم) بازی هنگ میکنه و با CTRL+ALT+DEL هم نمیتونم مشکل رو حل کنم و باید سیستم ریست بشه.

همینطور که گفتم خودم بین سی پی یو و رم شک دارم ولی باز هم میخوام نظر دوستان اهل فن رو بپرسم و نظرشون رو بدونم.در ضمن سه تا از عکس از CPU-Z از قطعات رو براتون قرار دادم تا بهتر بررسی کنید.

پی نوشت : درایورها همه آپدیت هستن و مشکلی بابت درایور نیست.

44904723610924234966.jpg

83271570388213035486.jpg

37634228976816670863.jpg

ویرایش شده توسط redman1368
لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز مشخصات کامل و دقیق سخت افزار ها رو بدین از جمله پاور و خنک کننده ها

لینک به دیدگاه

از کجا میتونم مشخصات رو بگم؟همین نرم افزار CPU-Z مشخصات رو میده؟

لینک به دیدگاه

تو عکس اول فرکانس HT چرا 2400 هست؟
تو بایوس تغییرات دادی؟

در ضمن مشخصات سخت افزاری یعنی مدل قطعات

تو فاکتور میتونی ببینی

پاورت چند واته؟

ویرایش شده توسط xboyiut
لینک به دیدگاه

من هیچ چیزی رو تغییر ندادم و اگه تغییری هم هست دوستم که برام سیستم رو بسته انجام داده.

راستیش فاکتورش رو گم کردم.نرم افزاری هست که بشه باهاش مشخصات قطعات رو دید؟

لینک به دیدگاه

من قبلا مشکلی مثل همین مشکل رو با کارت 560Ti و مرورگر فایرفاکس!!! داشتم که سیستم هنگ میکرد و این ارور رو نشون میداد حتی بعضی موقع ها هم مجبور بودم ریست کنم تا درست شه

طبق اون چیزی که مایکروسافت  در مورد این ارور نوشته

علت اصلی به خاطر اینه که مدت زمانی که طول میکشه تا کارت شما اطلاعات رو به مانیتور بفرسته بیشتر از اون زمانیه که در ویندوز مشخص شده

پس ویندوز این طور در نظر میگیره که مشکلی پیش اومده و کارت پاسخ نمیده

راه حل های نرم افزاری که توی مایکروسافت نوشته:

1-توی منو استارت تایپ کنید regedit و نتیجه سرچ رو باز کنید

از منو باز شده به ادرس زیر برید و از اون جا روی گزینه GraphicsDrivers کلیک کنید

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\GraphicsDrivers

از منوی سمت چپ بالای صفحه روی گزینه Edit و بعد روی New  کلیک کنید

حالا از بین گزینه ها بر حسب نوع ویندوزتون (32 یا 64 بیتی) یکی از گزینه های زیر رو انتخاب کنید

DWORD برای 32 بیت

QWORD برای 64 بیت

حالا عبارت TdrDelay رو برای قسمت  Name تایپ کنید و Enter رو بزنید

بر روی TdrDelay دو بار کلیک کنید و عدد 8 رو برای قسمت Value Data تایپ کنید و OK رو بزنید و از رجیستری خارج بشدید....یک بار سیستم رو ریست کنید تا تغییرات انجام بشه

2- اگر راه قبلی کار نکرد همه ی اپدیت های ویندوز رو نصب کنید(recommended و importants)

3- اگر باز هم درست نشد تمام visual effects ها رو خاموش کنید

من خودم اول اپدیت ها رو نصب کردم و بعد از نصب اپدیت ها درست شد

فکر کنم بهتر هم باشه که اول اپدیت ها رو نصب کنید و اگر درست نشد برید سراغ ریجستری

حتما حتما اخرین نسخه درایور گرافیک رو دانلود و نصب کنید

@};-  @};-  @};-

ویرایش شده توسط DarkSoldier
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با این برنامه میتونی مشخصات سیستمو ببینی

Speccy.Technician.Edition

میشه مثل این

post-18285-0-16839600-1423685511_thumb.jpg

راجب پاور هم در کیسو باز کن ببین مدلش چیه و چند واته

ویرایش شده توسط StarKilleR
لینک به دیدگاه

رم هم که Corsair 1600 cl11 هست و باز هم مشکل Single Channel

برادر من اون رفیق فیلسوفی که داری هنوز نمیدونه این سیستم را باید طوری بالانس کنه که قطعات بتونن با هم کار کنن ؟

سیستم قدرت خوبی داره مشکل شما اگر اشتباه نکنم اول Single Channel بودن و دوم عدم وجود هارد SSD هست :-B

حالا دنبال چی هستی ؟ سیستمت کند هست و بهش فشار میاد احتملا کیس هم تهویه خوبی نداره

مانیتور چی ؟ LCD هست یا LED ؟

لینک به دیدگاه

مانیتور LED هست.سیستم کند نیست و تو پست اول تمامی مشکلات رو توضیح دادم.حتی با صداش کنار اومدم ولی این مشکل هنگ کردن به خاطر اورهیتینگ (اگه اشتباه نکنم) آزار دهنده هست و نمیتونم بازیهای گرافیک بالا رو با اینکه از نظر گرافیکی مشکلی ندارم اجرا کنم.

به نظر شما مشکل از چیه و با توجه به مین برد میشه چیزی جایگزین کرد و راه حلی داره؟

لینک به دیدگاه

سلام

مشکل شما دمای بالاست

اگه امکانش هست یه کولر خوب تهیه کنید خمیرباکیفیت هم به سی پی یو بزنید درصورت امکان دوعدد فن هم داخل کیس تعبیه کنید تا تهویه هوا بخوبی صورت بگیره مشکلتون حل میشه

لینک به دیدگاه

SSD داری یا نه ؟

یکی از دوستان همون اول به شما گفته که به دلیل تاخیر در لود درایور این مشکل بوجود میاد و من هم این مشکل را تجربه کردم داداش سیستمت کند هست سرعت نداره قدرت به دردت نمیخوره این وسط  حالا SSD هم نداری باید هاردی داشته باشی که حداقل 7200 RPM باشه و 2 تا ماژول رم نه 1 دونه که سرعت READ & WRITE بالا باشه وقتی نداری معلوم هست به سیستمت فشار میاد و گرم میشه پاور هم که ضعیف هست قبل از خرید با کی مشورت کردی ؟

لینک به دیدگاه

کلا سپرده بودم به دست همون دوستم.به نظرتون اون صدای فن ها طبیعیه؟

یعنی سیستم رو خنک نگه دارم ایراد دیگه ای نیست؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز بالانس قدت سیستم درست نیست هر کاری هم بکنی مشکل پابرجا هست

در کیس را باز کن ببین هاردی که فلاسف برات استفاده کردن چی هست یا اگر خودت میدونی بگو !!! من خودم ندید میگم WD Green هست

ولی باز مشکل از بالنس نبودن قطعات هست... یه حساب سرانگشتی انجام بده خودت :-?

سیستم 8 هسته ای با قدرتی که داره میتونه با یه ماژول رم درست کار کنه ؟ یا گرافیکی که در حالت SLI داره کار میکنه میتونه با اون رم درست کار کنه ؟ پاوری هم که داری به درد این سیستم نمیخوره و 750W به بالا نیاز داره حالا میگیم حداقل 750

لینک به دیدگاه

دوست عزیز به نظر خودت مثل همین پاور که میگی 750 به بالا لازم داره دیگه کدوم قطعات به نظرت میتونه بهبود پیدا کنه تا هماهنگ بشه؟

هارد هم توشیبا 500 گیگ هست.

ویرایش شده توسط redman1368
لینک به دیدگاه

سيستمت نياز به كمي ارتقا ناشي از مشورت نكردن هنگام خريد داره

اون دوستتون هم ضاهرا اطلاعات كاملي نداشته

رمتو بفروش و رم gskill ripjawsX 2x4=8GB 1600Mhz CL7 را بخر

هاردتو بفروش و هارد western digital caviar blue 1TB 64MB buffer را بخر

يك كولر حرفه اي مثل silver arrow ib-e extreme بخر تا سي پيو به اين قدرت به مشكل بر نخوره

كيست هم اگه تهويه مناسبي نداره بفروش كيس حرفه اي كه تهويه بسيار خوبي داشته باشه بخر

يك عدد ssd مناسب مثل samsung 850 evo 128GB بخر و ويندوز را روش بالا بيار

لینک به دیدگاه

اینا هزینه اش چقدر میشه امیرجان.اگه ssd و هارد رو فاکتور بگیریم به مشکل می خورم؟

هزینه بدون ssd و هارد چقدر میشه به نظرتون؟

لینک به دیدگاه

اقا امیر حرفش خوب و منطقی هست فقط مشکل اینجا هست که شما نمیتونی این کارها را انجام بدی مگر اینکه حاضر باشی  همه ضررها را بپذیری و دوباره از جیبت خرج کنی که احتمالش خیلی کم هست

SSD بخوای بخری حداقل باید 280 پول بدی

رم را اگه بخوای بفروشی باید 30 تومن یا کمی هم بیشتر بزاری روی مبلقش و 2 تا رم 4 بخری یا 270 تا 280 بدی و لنگه همین را بخری

هارد هم اگر بتونی SSD بخری نیازی به تعویض نداره مگر اینکه ظرفیت برات مهم باشه و بخوای بیشترش کنی

پاور هم فعلا در حد استفاده معمولی شاید جواب بده ولی زیره فشار دوام نداره یا میسوزه یا میسوزونه که گزینه اول بیشتر محتمل هست

خنک کننده پردازنده هم نمیدونم چی داری ولی یه عکی بزار ببینیم این رفیق فیلسوفت دیگه چه کارهایی برای سیستمت انجام داده

مادربردت چی هست ؟ مدل دقیقش چیه ؟

شاید هم 2 تا رم داری ولی رفیقت درست جا نزده عکس بزار تا فردا بررسیش کنیم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چون پردازنده شما amd هستش نیاز داری رمهای با فرکانس بالا تهیه کنی حداقلش 2133 به بالا

و سی پی یو شما تحت فشار داغ میکنه باید به فکر تهویه مناسب و کولر مناسب باشی لازم نیست خرج زیادی بکنی یه کولر 100 تومنی هم کارتو راه میندازه اگه هم بودجشو داری کولر آبی تهیه کن اینو بگیر http://lioncomputer.ir/product/4451/DeepCool+GAMER+STORM+Maelstrom+120+AiO+Liquid+CPU+Cooler/

نیازی هم به خرید ssd اینا نیست 

راجب جازدن رمها که دوستمون اشاره کردند اگه مادربرد شما 4تا اسلات رم داره باید رمهارو جای هم رنگ بندازی که خوب باید عوضشون و فرکانس بالا بگیری

حداقلش این http://lioncomputer.ir/product/4568/Kingston+HyperX+Beast+8GB+4GBx2+2133MHz/

بودجه داری این بهترین گزینه هستش http://lioncomputer.ir/product/3940/Gskill+TridentX+8GB+4GBx2+2400Mhz+DDR3/

و حتما باید تهویه کیسو بهتر کنی با اضافه کردن فنهای بیشتر و فضای کنار کیس باید آزاد باشه تا جریان هوا رد و بدل بشه

لینک به دیدگاه

StarKiller عزیز اگه بخوام اینا رو با قطعات خودم معاوضه کنم یا جا به جا کنم به نظرت چقدر باید هزینه کنم؟

اینم عکس های سیستمم.کیسم هم گرین مگنوم 2 هست.

27164250803161585094.jpg

02759145159240583469.jpg

95197834827938680428.jpg

06109837671650040634.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عرفش اینه که 30% از کلش کم کنی  و بعد بفروشی 

رم شما اگه درست متوجه شده باشم corsair 8g هستش که قیمت آکش 280 تومن 30 درصد کم کنی میشه حدودا 200 تومن به نظرم اینو بردار با قیمت 370 تومن که خیالت از بابت رم راحت بشه (باید 170 بزاری روش) راستی مادربوردت چیه ببینم فرکانس 2400 ساپورت میکنه

Gskill TridentX 8GB 4GBx2 2400Mhz DDR3

راجب کولر اینم به کیست اضافه کن قیمتش 160 تومنه http://lioncomputer.ir/product/4629/DeepCool+Frostwin+V2+CPU+Cooler/
یک فن 12 سانتی هم بخر واسه جلوی کیس جهت ورودی بهتر هوا 
اینم بگم کابل کشی کیست واقعا افتضاحه اولین کاری که بکن کیستو سیم کشی درست حسابی بکن اگه هم خودت نمیتونی بده دست آدم کار بلد واست اسمبل کنه تهویه کیست بهتر میشه 
خمیر سی پی یو هم باید عوض بشه

لینک به دیدگاه

با توجه به عکس ها تو کیسم یه کولر و یه فن ۱۲ سانتی جا میشه؟

یعنی باید بازم ۴۰۰-۵۰۰ خرج کنم تا دستگاه بهتر بشه؟ :( 

لینک به دیدگاه

به نظرتون برای حل مشکلم که در پست اول توضیح دادم مهمترین قطعه ای که باید اضافه بشه یا تعویض بشه چی هست و حداقل هزینه اش چقدر میشه؟

لینک به دیدگاه

StarKiller عزیز اگه بخوام اینا رو با قطعات خودم معاوضه کنم یا جا به جا کنم به نظرت چقدر باید هزینه کنم؟

اینم عکس های سیستمم.کیسم هم گرین مگنوم 2 هست.

27164250803161585094.jpg

02759145159240583469.jpg

95197834827938680428.jpg

06109837671650040634.jpg

:crying:  :crying:  :crying:  :wacko:  :wacko:  :wacko:

کابل کشی و اسمبل واقعا خسته و بی سلیقه :(

عزیز توی این تاپیک :

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=26120&hl=

یه نگاه بنداز و کیست رو مرتب و منظم و زیبا کن :)

اسمبل بد خیلی توی دما و بازدهی سیستم تاثیر داره.

لینک به دیدگاه

مدل مادربردم هم گیگابایت GA-970A-D3 هست.مادربرد کشش رم و کلا قطعات بالاتر رو داره؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...