رفتن به مطلب

سیر تا پیاز Mantle - تست های واقعی!

اشتراک گذاری

Recommended Posts

واقعا شما 600% کارای از GPU AMD  و یا DX12 می بینید؟

600% از چند در صد؟

قرار نیست هر سایتی چیزی بنویسه مافقط کپی پیست کنیم نباید توی چند سایت تحقیق کنیم؟

این حرف درستیه گه ما هر مطلبی رو کپی پیست کنیم؟

ویرایش شده توسط Abolfazl-like
لینک به دیدگاه

• ارسال 61
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

روزهای پر گپ و گفت

آقا عطاء هم منبع خبر و  هم من گفتم DirectX 12 تا 600% افزایش میده اما استارتر تحریف کردن.

کل نوشته استارتر تحریف شده،مغرضانه و هدفمنده ،فقط به این دلیل پست دادم که تهمت های زیادی زده بودن.

DX12 Is Able to Handle 600K Draw Calls, 600% Performance Increase Achieved on AMD GPUs

مطالب ارسال شده در بخش لیون کامپیوتر قواعد و شرایط خودش رو داره و مطمئنا بی طرف خواهد بود،در غیر اینصورت توسط مدیریت محترم و  سرپرست بخش اخبار و ترجمه رد میشه.

ترجیح میدم کار مفیدتری با سیستم انجام بدم تا اینکه توی  این تاپیک بحث بی خاصیت کنم.

خبات جان اصلا DX12 باشه قرار نیست ما بیام خبری سایتی رو کپی پیست کنیم؟اگه اینطوری از کله صبح تا شب اینکارو میکنم نباید منبع کامل و دقیق باشه؟

لینک به دیدگاه

با اینکه من انویدیا رو میپسندم ولی امیدوارم AMD اینقدر پیشرفت کنه که بتونه همپای انویدیا جلو بیاد و این قیمتهای کمرشکن رو بشکونه 

نتها این دو شرکت امیدوارم 100 تا شرکت دیگه باشه که چیپ گرافیک برای گیمرها بزنه و این انحصار طلبی رو رد کنه 

مگر اینها چقدر میخوان روی فن اوری شون بخورن نفت که تجدید ناپذیر هست از ما میگیرن بشکه ای 40 دلار با منت این اشغالاشو نو 

که هیچ متریالی نداره میدن با منت 400 دلار .

اگر تولید کشورمون باشه ارزش سینه چاک کردن و مقابله با کالای دیگر رو داره ولی وقتی پولش توی جیب سرمایه دار یک کشور دیگه 

میره چرا اعصابتون رو خورد میکنید .هر کدوم عملکرد بهتری داره مبارک سازنده و خریدارش باشه 

صا ایران یک زمانی موبایل میزد با اینکه گوشکوب بود باز تولید داخل بود و 4 نفری ازش نون میخوردن ولی حالا چی شده ؟

پارس و شهاب چی شدن ؟

ماد ایران چی شد؟

همشون نابود شدن و برچس زن اشغالای چینی شدن 

ویرایش شده توسط Analyser
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اول اینکه دوست عزیز شما متعصب ترین شخص در لیون کامپیوتر هستین چرا که کارت AMD/ATI دارید - و ایراد های بنی اسرائلی میگیرد - باید نمایده از خود شرکتAMD و Microsoft بیارم که شما قانع بشید؟

ی دوستی ی زمانی گفت بهم هیچ وقت توی فرم رسم نیست منفی به خبر بدن

بنده مثل شما متعصب نیستم بهتون منفی بدم هر جا ببینم حقی گفته میشه قبول میکنم

فقط باید به این تفکرتون مثل بقیه تفکراتتون خندید و گذشت، ارزش منفی هم نداره بدم بهتون...  :D

من خیلی وقته تو این سایت هستم همه دوستان میدونن من اصلا نسبت به شرکتی متعصب نیستم... و موقع خرید بهترین گزینه رو سعی کردم انتخاب کنم از مدل کارتمم تنها این نکته رو میشه فهمید بهترین انتخاب ممکن اون زمان رو کردم و بس، نه اینکه از روی فن بویی برم خرید کنم...  ^_^

ویرایش شده توسط Nima Mazrouie
لینک به دیدگاه

دروود.

به غیر از اشکالات مطالب صاحب تاپیک این نکته رو هم اضافه کنم که در مطلبتون اشاره کردید.

شرکت اپل در IOS 8 همانند بقیه ، API Low Level خودش رو به نام METAL معرفی کرده. یعنی عملا از Open GL ES که باعث محدودیت میشد بی نیاز شده.

apple_metal_04-640x360.jpg

image_322378_460.jpg

دوست عزیز هنوز این خبر تایید نشد می تونید به سایت رسمی Apple برید و ببنید از Open ES استفاده میکنن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خبات جان اصلا DX12 باشه قرار نیست ما بیام خبری سایتی رو کپی پیست کنیم؟اگه اینطوری از کله صبح تا شب اینکارو میکنم نباید منبع کامل و دقیق باشه؟

عزیز از این پس قبل از انتشار خبرها ازتون استفتائیه میگیریم%

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

دوستان قرار نیست به خبر و تحلیل منفی بدین خیلی زشته VIP بگیر اسم بچه های منفی دادن رو به بچه ها نشون بدم

لطفعا رعایت کنید مسله علمیه

سلام

دوست من منفی مثبت چیه؟

ول کن مهم نیست، سعی کن زیاد برات اهمیت نداشته باشه، حالا به هر دلیلی منفی یا مثبت داده به خودش مربوطه. @};- :x

لینک به دیدگاه

من یک دستگاهی داشتم که نمیتونم اسمشو ببرم با حلبی یکسان بود و گوشه خونه افتاده بود هر روز تبلیغ میکردن اینها بد هستن بیا مدل جدید بگیر 

خدا نگهدارشون باشه 2 تا برنامه نویس ایرانی با این دستگاه کاری کردن که حلبی تبدیل شد به یکی از بهترین دستگاها و قیمتش 4 برابر شد 

هر دو این بزرگوار اسمشون بین المللی هست ولی چند تا سایت و تولید کننده از اینها کلاه برداری کردند و کلا از کاری که میکردند نا امیدشون کردند 

یا الن باغومیان سیستم عامل پارسیکس روطراحی کرد .تکنوتاکس رو راه انداخت اخرش چی شد مهاجرت به امریکا و دیگر هیچ 

بجای اینکه هی بیام بجنگیم .در مورد نحوه  توسعه API بحث بشه خیلی بهتر است 

لینک به دیدگاه

عزیز از این پس قبل از انتشار خبرها ازتون استفتائیه میگیریم%

دوست عزیز خبر رسانی قوانینی داره که باید عاریت بشه شما فقط دارید خبرهارو کپی پیست میکند کجای دنیا این رسمشه؟چرا نمیرید از منبع خبر ور بگیرد؟

شما با این خبر اون تایپکتون رو به انحراف بردین و خیلی از بچه ها نمیدونستن API چیه با تعصب داشتن حرف میزدن حتی یکی از دوستان میگفت سورس باز! و بدون اینکه خبری ازش داشته باشن دفاع میکردن حتی بعضی از دوستان با تعصب جواب میدادن و حتی شما منو به کذب گوی و فن بازی متهم کردین حالا که منبع گذاشتم شما منو به کذب گوی متهم میکنید این درسته؟ بعد وقتی تایپکی میزارید شمای که اطلاع دارید جواب بچه ها نمیدین که از اشتباه در بیان و فقط نظاره گر تعصبشون و حرفهاشون با هم هستین؟

اینجا انجمن تخصصی قراره علممون بیشترشه نه تعصبمون

لینک به دیدگاه

سلام

دوست من منفی مثبت چیه؟

ول کن مهم نیست، سعی کن زیاد برات اهمیت نداشته باشه، حالا به هر دلیلی منفی یا مثبت داده به خودش مربوطه. @};- :x

مخلص داداش گام یکی از دوستان بخاطر منفی دادن اشتباه پیغام تحدید فرستان که تکرار نشه بخدا بیش از 3700 تا لایک داشت و منفی من توش گم بود اما مثل ایشون فکر نمیکنم

من خواستم بدونم دلیل منفی چیه؟ منبع اشتباه یا دروغی توشه؟

ممنون

لینک به دیدگاه

من یک دستگاهی داشتم که نمیتونم اسمشو ببرم با حلبی یکسان بود و گوشه خونه افتاده بود هر روز تبلیغ میکردن اینها بد هستن بیا مدل جدید بگیر 

خدا نگهدارشون باشه 2 تا برنامه نویس ایرانی با این دستگاه کاری کردن که حلبی تبدیل شد به یکی از بهترین دستگاها و قیمتش 4 برابر شد 

هر دو این بزرگوار اسمشون بین المللی هست ولی چند تا سایت و تولید کننده از اینها کلاه برداری کردند و کلا از کاری که میکردند نا امیدشون کردند 

یا الن باغومیان سیستم عامل پارسیکس روطراحی کرد .تکنوتاکس رو راه انداخت اخرش چی شد مهاجرت به امریکا و دیگر هیچ 

بجای اینکه هی بیام بجنگیم .در مورد نحوه  توسعه API بحث بشه خیلی بهتر است 

با حرف شما موافقم

من این تایپک رو گذاشتم که حقیقت برای تمامی دوستان آشکارشه و بیشتر با این تکنولوژی آشنا بشن

لینک به دیدگاه

دوست عزیز خبر رسانی قوانینی داره که باید عاریت بشه شما فقط دارید خبرهارو کپی پیست میکند کجای دنیا این رسمشه؟چرا نمیرید از منبع خبر ور بگیرد؟

شما با این خبر اون تایپکتون رو به انحراف بردین و خیلی از بچه ها نمیدونستن API چیه با تعصب داشتن حرف میزدن حتی یکی از دوستان میگفت سورس باز! و بدون اینکه خبری ازش داشته باشن دفاع میکردن حتی بعضی از دوستان با تعصب جواب میدادن و حتی شما منو به کذب گوی و فن بازی متهم کردین حالا که منبع گذاشتم شما منو به کذب گوی متهم میکنید این درسته؟ بعد وقتی تایپکی میزارید شمای که اطلاع دارید جواب بچه ها نمیدین که از اشتباه در بیان و فقط نظاره گر تعصبشون و حرفهاشون با هم هستین؟

اینجا انجمن تخصصی قراره علممون بیشترشه نه تعصبمون

دوست عزیز تا جایی که من میدونم ایشون خبر رو با منبعش گذاشتن . از سایت داخلی هم کپی نکردن . منبع خبر مشخصه و ترجمه ایشون هم همینطور . اگر دلیلی برای این تهمت خودتون دارید که ثابت میکنه ایشون مطلب رو از سایتی کپی کرده و منبع هم نداده ، ممنون میشم اینجا بفرمایید .ایشون جزو تیم ترجمه لیون هستن و باید خبرها رو از منابع خارجی با مشخص کردن اونها بذارن .تا الان هم مشکلی نداشتن ، اگر کوتاهی کردن ، دلیل خودتون رو ارائه کنید . در غیر این صورت دسترسی شما به فروم برای یک هفته بسته میشه . دلیلش هم ایجاد بحث های بیهوده ، تهمت و افترا و جنجال آفرینی در فروم هست . اگر تا امشب دلایلتون رو ارائه نکنید ، تا یک هفته محروم هستید . در صورت تکرار ، به صورت دائم اخراج میشید .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

واقعا شما 600% کارای از GPU AMD  و یا DX12 می بینید؟

600% از چند در صد؟

قرار نیست هر سایتی چیزی بنویسه مافقط کپی پیست کنیم نباید توی چند سایت تحقیق کنیم؟

این حرف درستیه گه ما هر مطلبی رو کپی پیست کنیم؟

مثل اینکه شما به اون گوشزد من توجهی نکردین!!

پسر خوب، گفتم لینک 600% اینه . نه اینکه خودم میگم 600% کارایی داره. وب سایتی این خبر رو زده و کامنتهاش هم همونجا موجوده . درست و غلط بودنش رو باید با بحث علمی ثابت کرد نه اینکه با تعصب!!

توی جرم شناسی وقتی نشانه یک چیزی رو میدی با وقتی که خودت تاییدش میکنه جکمش فرق داره

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوست مدیر عزیز

اگه قرار باشه کپی پیست کنیم نباید کپی پیست درت بکنیم؟

تصویر سایت

post-17517-0-28443600-1423755265_thumb.png

آدرس منبع درست

http://anandtech.com/show/8962/the-directx-12-performance-preview-amd-nvidia-star-swarm/9

به هر حال شما مدیر هستین و صلاح میدونید و به نظرتون احترام میزارم

لینک به دیدگاه

دوست عزیز هنوز این خبر تایید نشد می تونید ب ه سایت رسمی Apple برید و ببنید از Open ES استفاده میکنن

دوست گرامی خبر چی تایید نشده!!! همین الان هم از Metal داره استفاده میشه. این سازنده های برنامه و بازی هستن که میتونن بین Open GL و Metal یکی رو انتخاب کنند.

برای نمونه بازی Radiation Island تمام و کمال بر اساس Metal ساخته شده. از نظر کیفیت انگار farcry 3 دارید بازی میکنید.

عکس هایی از همین بازی بر روی آیپد ایر 2

uzlcvdmforoiunq0te07.jpg

6uvn5q9777zvs7jzhhsz.jpg

s8o4kkpj30mdfp8icodb.jpg

hgmk5lnnvzcgvdj3xft7.jpg

fy86l2lx2cr8u896vc3s.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تصویر سایت

attachicon.gif1.png

آدرس منبع درست

http://anandtech.com/show/8962/the-directx-12-performance-preview-amd-nvidia-star-swarm/9

به هر حال شما مدیر هستین و صلاح میدونید و به نظرتون احترام میزار

عزیز طبق قوانین داخلی بخش خبر و ترجمه  منبع خبر/مقاله/مطلب  ذکر میشه نه  اینکه کی از کی گرفته به کی داده باهاش چیکار کرده.

Copy Paste?ظاهرا لینک شما انگلیسیه نمیدونم این ClipBoard ویندوز چطوری وقتی Copy میزنی Paste اش فارسی درمیاد؟ :-?

لینک به دیدگاه

این چند مدت این دایرکس 12 همه دوستان رو به جون هم  انداخته .به خدا از دعوای شما خندم میگیره اخه واسه چی بحث بی خودی میکنید .لطفا فقط خبر هارو ارائه بدید نه این که دعوا وبحث بیخودی .شما خبرها رو بدید درستو غلتش با منبع خبر .وقتی دایرکس 12اومد همه متوجه خواهیم شد که تو کدوم کارتها کارایی داره  .این بحثها راه به جایی نمیبره

لینک به دیدگاه

تصویر سایت

attachicon.gif1.png

آدرس منبع درست

به هر حال شما مدیر هستین و صلاح میدونید و به نظرتون احترام میزارم

عزیز چرا مغلطه میکنی ؟

اون لینکی که تو مطلب اصلی هست ، در مورد یه موضوع دیگه هستش . در مورد DX12 . چه ربطی داره که شما میگی باید از اونجا برمیداشت مطلب رو ؟ ایشون مطلب رو از اینجا برداشته ، عین مطلب رو هم ترجمه کرده . شما میگی چرا نرفته از اون لینکی که تو مقدمه مطلب اصلی بوده استفاده کنه ؟ شما خودت یک بحث جدید راه انداختی که به زور 2 صفحه میشه ، بعد لینک منبع دادی که سر جمع نزدیک سی صفحه مقاله هست . بعد میگی ایشون داره کپی میکنه ؟

هر ایرادی تو مطلب هست ، از منبع خبر هست . اگر شما تسلط داری به زبان و میتونی ترجمه کنی ، پس میتونی به انگلیسی هم تو همون سایتی که منبعش اومده اعتراض کنی و بگی مشکل دارن . چرا کسی رو که داره زحمت میکشه و اخبار رو میذاره این طور میکوبید و متهمش میکنید به تعصب داشتن به یک برند و این حرفها . مگه چیزی از AMD یا Nvidia قراره به کسی برسه که اینطور سنگشون رو به سینه میزنید  ؟بابا همه اینها دارن جیب ماها رو خالی میکنن . شما نشستید به همدیگه توهین میکنید ، تهمت میزنید و دعوا میگیرید ؟ واقعا متاسفم .

اگر دلایل مستند دارید ، منتظرم ببینم . در غیر این صورت ، یک هفته نمیتونید دسترسی داشته باشید به فروم .

لینک به دیدگاه

API چیست؟

مخفف عبارت رابط برنامه نویسی برنامه است (Application Programming Interface) برای درک بهتر کار API  این مثال رو میزنم، شما ی پاراگرافی  از یک مرورگر کپی  میکنید که این متن در کلیپ بورد ذخیره میشود – در اصل شما متن رو در یک واژه پرداز کپی کردین پس  رابط ین مرورگر و واژه پرداز میشه کلیپ بور (API )، اگه تخصصی حرف بزنیم  اجزای اصلی – یک) GPU GCN یا هسته  اصلی دو) (API ) سه) مفسر درایور چهار) درایور

– با این تفاسیر با API ها آشنا شدیم –

درود دوست عزیز

توضیح کوتاه و مبهم و گیچ کنندهای از api نوشتید!

من یه مقداری ازش میدونم میگم (دوستانی هم که کامل تر میدونن بیان توضیح کاملو بدن)

api(یا همون توابع) مختص درایو نیست که توضیح شما فقط مربوط به داریو شده!(حتی تعداشون محدود هم نیست که شما به صورت تاریخ دار و مختصر ازشون یاد کردید)

api(یا همون توابع)در واقع یک سری کدهای نوشته شده از قبل در قالب یک یا چندین فایل هست که یک رابط برای ارتباط با سخت افزار یا نرم افزار هست(حالا یا رابط برای ارتباط با سخت افزار از طریق هسته ویندوز یا رابط برای ارتباط با هسته ویندوز برای ارتباط با قسمتهای کاربردی ویندوز)

و برنامه نویس اونو میتونه تو برنامش فراخانی کنه بدون این کنه بدونه حتی چی توش نوشته شده  و فقط لازمه  کاری رو که این تابع انجام میده بدونه

مثلا مایکروسافت هسته  ویندوزشو به صورت سورس بسته ارائه کرده و خوب ایجا برای اینکه نرم افزار نویس ها دچار مشکل نشن یک کتبخانه از توابع ساخته که فقط گفته فلان تابع میتونه چه کاری رو انجام بده

و برنامه نویس هم بدون اینکه بدونه توی دل تابع چطوری کد نویسی شده تابع رو فراخانی میکنه و کاری رو که از نرم افزار  میخاد بش میریسه

مثلا این کتابی که من دارم شامل حدود 600 عدد api کار بردی و مهم ویندوز هست که توضیح داده شده هر کدومشون چه کاری انجام میدن و نحوه فراخانیشونو در زبان برنامه نویسی های مخطلف چگونه میباشد

sr1aw9n30xipxie2udd7.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شرکت AMD/ATI کارتهاشو برای Mantle آماده کرده و کمتر روی DirectX 12 کار کرده و R290X پایه DirectX 11 هستش، پس بهترین الگو برای Directx 12  کارت های Nvidia هستن

در پایان قضاوت با شما دوستان عزیز من هیچ نظری نمیدم

این مطلب صرفا میتونی برداشت شخصی باشه.

به دو علت .

اول اینکه هنوز DX12 ارائه نشده و وقتی از آینده صحبت می کنیم نباید چیزی رو مطلق بدونیم.

دوم اینکه صرفا اینکه بگین چون یه شرکت  API مخصوص به خودش رو داره دلیلی نمیشه که روی دیگر API خوب عمل نکنه !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوست عزیز

توضیح کوتاه و مبهم و گیچ کنندهای از api نوشتید!

من یه مقداری ازش میدونم میگم (دوستانی هم که کامل تر میدونن بیان توضیح کاملو بدن)

api(یا همون توابع) مختص درایو نیست که توضیح شما فقط مربوط به داریو شده!(حتی تعداشون محدود هم نیست که شما به صورت تاریخ دار و مختصر ازشون یاد کردید)

api(یا همون توابع)در واقع یک سری کدهای نوشته شده از قبل در قالب یک یا چندین فایل هست که یک رابط برای ارتباط با سخت افزار یا نرم افزار هست(حالا یا رابط برای ارتباط با سخت افزار از طریق هسته ویندوز یا رابط برای ارتباط با هسته ویندوز برای ارتباط با قسمتهای کاربردی ویندوز)

و برنامه نویس اونو میتونه تو برنامش فراخانی کنه بدون این کنه بدونه حتی چی توش نوشته شده  و فقط لازمه  کاری رو که این تابع انجام میده بدونه

مثلا مایکروسافت هسته  ویندوزشو به صورت سورس بسته ارائه کرده و خوب ایجا برای اینکه نرم افزار نویس ها دچار مشکل نشن یک کتبخانه از توابع ساخته که فقط گفته فلان تابع میتونه چه کاری رو انجام بده

و برنامه نویس هم بدون اینکه بدونه توی دل تابع چطوری کد نویسی شده تابع رو فراخانی میکنه و کاری رو که از نرم افزار  میخاد بش میریسه

مثلا این کتابی که من دارم شامل حدود 600 عدد api کار بردی و مهم ویندوز هست که توضیح داده شده هر کدومشون چه کاری انجام میدن و نحوه فراخانیشونو در زبان برنامه نویسی های مخطلف چگونه میباشد

درود مهرزاد عزیز،بله تعریف ایشون درست نیست،توضیحاتت کاملا گویا است ،با اجازه ات کمی ساده تر اش میکنم

api یا application program interface یا رابط برنامه نویسی توابعی هستند که معمولا به صورت کتابخانه های DLL برای استفاده در برنامه های دیگه نوشته میشن،هدف اینه که یک برنامه یا دستور یکبار نوشته بشه و برنامه های زیادی بتونن ازش استفاده کنن و دیگه نیاز نباشه همه برنامه ها کدهای مشترکی رو باخودشون داشته باشن،مثلا بجای اینکه همه برنامه ها  دستورات استفاده از ماوس و کیبرد رو داشته باشن خود مایکروسافت یکبار اونو نوشته و برنامه ها فراخوانی اش میکنن.

فایلهای DLL معمولا به همین منظور و حاوی توابع قابل فراخوانی هستند.

لینک به دیدگاه

ویرایش کردم برا اینکه دخالت کردم تو کاری که به من مربوط نیست

عذر میخام @};-

ویرایش شده توسط mehrxad( مهرزاد قائم مقامی)
لینک به دیدگاه

دادااشای گل بذارین dx12 بیاد همچی معلوم میشه اون موقع مطلب بذارین و سر مطلب دعوا کنین :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

صلوات بفرستین

بحث خوبه باعث میشه اطلاعاتمون بالا بره اما دیگه به بعضی جاها نکشه

لینک به دیدگاه

جو سایت اصلا متشنج شد! : |
خیلی بحث خوبی بود توی تاپیک ها... اما بیشترش روی تعصب بود. دوستان میگن چون شما کارت amd داری پس متعصب هستی : |
بحث رو بیخیال بشید. بخدا ارزشش رو نداره.

ویرایش شده توسط HiKa
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...