رفتن به مطلب

سیر تا پیاز Mantle - تست های واقعی!

اشتراک گذاری

Recommended Posts

این دوست عزیزمون کلا از اون تاپیک مشکل حافظه 970 فن بازیشون مشخص بود.

چون ایشون کارت 970 دارند و کارت خوبی هست همه ی کارت های دیگه در برابرش هیچن.

در مورد این تاپیک هم همینطوره.

تاپیک های اقای کریمی هیچکدوم به دلیل بحث های بیهوده و طرفداری از شرکت یا برند خاصی زده نمیشه.

ولی شما از اون تایمی که وارد بحث های گروهی شدید همیشه دنبال طرفداری از برند یا نظر شخصی خودتون بودید.

یا بطور کلی دنبال کل کل.

در مورد منفی و مثبت هم اگه قرار بود همه بخاطر مطالبی که قرار میدن مثبت بگیرن کلید منفی رو از فروم حذف میکردن.

لینک به دیدگاه

• ارسال 61
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

روزهای پر گپ و گفت

عزیز طبق قوانین داخلی بخش خبر و ترجمه  منبع خبر/مقاله/مطلب  ذکر میشه نه  اینکه کی از کی گرفته به کی داده باهاش چیکار کرده.

Copy Paste?ظاهرا لینک شما انگلیسیه نمیدونم این ClipBoard ویندوز چطوری وقتی Copy میزنی Paste اش فارسی درمیاد؟ :-?

خبات جان بنده زن و بچه دارم و شنبه باید برم سر کار و غروبش باید دانشگاه تدریس کنم

مهمون بودم نتونستم درست بنویسم شما به بزرگیتون ببخشید

داداش گلم اگه قرار باشه مترجم های دنیا مثل شما باشن  و با گوگل  ترجمه کنم و بیام فعل و فاعلشون رو به هم وصل کنم که.........

لینک به دیدگاه

دوست عزیز تا جایی که من میدونم ایشون خبر رو با منبعش گذاشتن . از سایت داخلی هم کپی نکردن . منبع خبر مشخصه و ترجمه ایشون هم همینطور . اگر دلیلی برای این تهمت خودتون دارید که ثابت میکنه ایشون مطلب رو از سایتی کپی کرده و منبع هم نداده ، ممنون میشم اینجا بفرمایید .ایشون جزو تیم ترجمه لیون هستن و باید خبرها رو از منابع خارجی با مشخص کردن اونها بذارن .تا الان هم مشکلی نداشتن ، اگر کوتاهی کردن ، دلیل خودتون رو ارائه کنید . در غیر این صورت دسترسی شما به فروم برای یک هفته بسته میشه . دلیلش هم ایجاد بحث های بیهوده ، تهمت و افترا و جنجال آفرینی در فروم هست . اگر تا امشب دلایلتون رو ارائه نکنید ، تا یک هفته محروم هستید . در صورت تکرار ، به صورت دائم اخراج میشید .

با کمال ادب خدمت دوست عزیزم میدونم می خواین این قضیه جمع بشه و بنده هم حق دارم از خودم دفاع کنم

جناب خبات کریمی دوست بنده وقتی ی خبر آنی به سایت وارد میکنن که نمیرن از مرجع بگیرن تشنج در سایت میندازن - می یان خبری میزان و خودشون رو کنار میکش و متاسفانه خبر همش ناقصه و این باعث تعصب هر دو گروه میشه و من نیت این داشتم که این قضیه اصلاح کنم

خداوکیلی بین و بین الله ی 600% افزایش کارای توی DX12 دیدن؟ رقابت نفس گیر بین Mantle و DX12 بود؟ ایشون حتی عکس گذاشتن معلوم نکردن که بیشتر بهتره یا کمتر بهتر؟ بچه ها می بیین متعصبانه حرف میزنن- این نیت فرم لیونه؟ ما جمع نشدیم علم بچه ها رو بیشتر کنیم؟

ایشون اومدن فقط مثبت هاشون بیشتر کنن؟ چرا وقتی به ایشون منفی دادم منو تحدید کردن؟ اونم خدا شاهد ندونسته بود - آیا این فرد فقط برای منفی و مثبت نیومده؟ این رویه درست نیست

من براش احترام قائلم و هیچ پدر کشتگی ندارم ایشون کرُد هستن منم کُرد هستم و هم خونیم - اما دیروز بهم توهین کرد وبهم توهین کرد و منو به کذب گوی و دروغ گوی و فن بازی متم کردن  بخاطر این تایپک زدم تا دروغ و از راست جدا کنم

به هر حال من کوتاه می یام اما خدا شاهد یک کلمه توی متنی گذاشتم و حرفهای که زدم دروغ نگفتم

لینک به دیدگاه

دوست گرامی خبر چی تایید نشده!!! همین الان هم از Metal داره استفاده میشه. این سازنده های برنامه و بازی هستن که میتونن بین Open GL و Metal یکی رو انتخاب کنند.

برای نمونه بازی Radiation Island تمام و کمال بر اساس Metal ساخته شده. از نظر کیفیت انگار farcry 3 دارید بازی میکنید.

عکس هایی از همین بازی بر روی آیپد ایر 2

uzlcvdmforoiunq0te07.jpg

6uvn5q9777zvs7jzhhsz.jpg

s8o4kkpj30mdfp8icodb.jpg

hgmk5lnnvzcgvdj3xft7.jpg

fy86l2lx2cr8u896vc3s.jpg

ببخشید ممنون از تذکرتون حتما اون مطلب رو اصلاح میکنم

اما باور کنید توی سایت Overclock نوشته بود شApple روی OpenGL کار مکنه

تشکر اما می تونیستن پیام خصوصی بدین  ما پیامبر نیستیم که اشتباه نکینم

ویرایش شده توسط Abolfazl-like
لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز

توضیح کوتاه و مبهم و گیچ کنندهای از api نوشتید!

من یه مقداری ازش میدونم میگم (دوستانی هم که کامل تر میدونن بیان توضیح کاملو بدن)

api(یا همون توابع) مختص درایو نیست که توضیح شما فقط مربوط به داریو شده!(حتی تعداشون محدود هم نیست که شما به صورت تاریخ دار و مختصر ازشون یاد کردید)

api(یا همون توابع)در واقع یک سری کدهای نوشته شده از قبل در قالب یک یا چندین فایل هست که یک رابط برای ارتباط با سخت افزار یا نرم افزار هست(حالا یا رابط برای ارتباط با سخت افزار از طریق هسته ویندوز یا رابط برای ارتباط با هسته ویندوز برای ارتباط با قسمتهای کاربردی ویندوز)

و برنامه نویس اونو میتونه تو برنامش فراخانی کنه بدون این کنه بدونه حتی چی توش نوشته شده  و فقط لازمه  کاری رو که این تابع انجام میده بدونه

مثلا مایکروسافت هسته  ویندوزشو به صورت سورس بسته ارائه کرده و خوب ایجا برای اینکه نرم افزار نویس ها دچار مشکل نشن یک کتبخانه از توابع ساخته که فقط گفته فلان تابع میتونه چه کاری رو انجام بده

و برنامه نویس هم بدون اینکه بدونه توی دل تابع چطوری کد نویسی شده تابع رو فراخانی میکنه و کاری رو که از نرم افزار  میخاد بش میریسه

مثلا این کتابی که من دارم شامل حدود 600 عدد api کار بردی و مهم ویندوز هست که توضیح داده شده هر کدومشون چه کاری انجام میدن و نحوه فراخانیشونو در زبان برنامه نویسی های مخطلف چگونه میباشد

sr1aw9n30xipxie2udd7.jpg

مخلص داداشم ما نیت بر بحث API گرافیکی گرفتیم . نه بحث سطح پیشرفه این قضیه

معنی API رو براتون تو صفح اول گذاشتم و مثل هم زدم

لینک به دیدگاه

این مطلب صرفا میتونی برداشت شخصی باشه.

به دو علت .

اول اینکه هنوز DX12 ارائه نشده و وقتی از آینده صحبت می کنیم نباید چیزی رو مطلق بدونیم.

دوم اینکه صرفا اینکه بگین چون یه شرکت  API مخصوص به خودش رو داره دلیلی نمیشه که روی دیگر API خوب عمل نکنه !

مخلص داداشم

AMD/ATI  توان هزینه ی برروی دو API نداره و نمیگم اصلا کار نمیکنه اما باور کنید رو Mantle کار میکنه که کارای این API رو بالا ببره و که رقیب DirectX و Open GL بشه - و اگه مقداری صبر کنید شاهد این مسله خواهید بود تا بگه Mantle بهتر از DirectX هستش

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مخلص داداشم

AMD/ATI  توان هزینه ی برروی دو API نداره و نمیگم اصلا کار نمیکنه اما باور کنید رو Mantle کار میکنه که کارای این API رو بالا ببره و که رقیب DirectX و Open GL بشه - و اگه مقداری صبر کنید شاهد این مسله خواهید بود تا بگه Mantle بهتر از DirectX هستش

خواهش می کنم .

DX که همیشه به قوت خودش باقی بوده و خواهد بود !

در مورد منتل اتفاقا بنده فکر می کنم بعد از ارائه DX12  و مشخص شدن کارایی کارتها بر روی این API اگر حتی عملکردشان نزدیک هم باشه،منتل  کم کم عرصه رو ترک می کنه...

لینک به دیدگاه

مخلص داداشم ما نیت بر بحث API گرافیکی گرفتیم . نه بحث سطح پیشرفه این قضیه

معنی API رو براتون تو صفح اول گذاشتم و مثل هم زدم

دورد (ارادتمندم عزیز)

نه خوب وقتی مینویسید

API چیست؟

دیگه باید توضیحات مختص بحث گرافیکی نشه!

در هر صورت کمی تاپیک سلیقه ای شد و کدورتهایی پیش اومد

امیدوارم دوستیهاتون رو نگه دارید و کنار هم به بحث و تبادل نظر ادامه بدیم

ویرایش شده توسط mehrxad( مهرزاد قائم مقامی)
لینک به دیدگاه

این دوست عزیزمون کلا از اون تاپیک مشکل حافظه 970 فن بازیشون مشخص بود.

چون ایشون کارت 970 دارند و کارت خوبی هست همه ی کارت های دیگه در برابرش هیچن.

در مورد این تاپیک هم همینطوره.

تاپیک های اقای کریمی هیچکدوم به دلیل بحث های بیهوده و طرفداری از شرکت یا برند خاصی زده نمیشه.

ولی شما از اون تایمی که وارد بحث های گروهی شدید همیشه دنبال طرفداری از برند یا نظر شخصی خودتون بودید.

یا بطور کلی دنبال کل کل.

در مورد منفی و مثبت هم اگه قرار بود همه بخاطر مطالبی که قرار میدن مثبت بگیرن کلید منفی رو از فروم حذف میکردن.

داداش گلم از اون حرف ها زدین

دوستان همش گفتن حافظه GTX970 خراب و دیگه باید بندازید تو زباله و 600 تا تایپک زدن ما چیزی نگفتیم

شما به ما بگید چرا GTX970 با 3.5GB رقیب سر سخت R9 290X 4GB توی تمامی رزولوشن های 1080 و 2K و 4K هستش؟

اینم تستش - بخدا قسم این سایت Server هاش تو امریکاس و مال بابام نیست

http://www.anandtech.com/bench/product/1059?vs=1355

بعد دوست عزیز اتقاد دارم وقتی منفی به کسی میدم قدرت حرف زدن ازش گرفتیم و این باعث میشه دیگه حرف نزنه یا حرف هم رنگ با جو بگه و این نیت و آرمان لیون کامپیوتر نیست منفی برای حرف های کذب و دروغ گویه حتما من به این هم منفی نمیدم

لینک به دیدگاه

خواهش می کنم .

DX که همیشه به قوت خودش باقی بوده و خواهد بود !

در مورد منتل اتفاقا بنده فکر می کنم بعد از ارائه DX12  و مشخص شدن کارایی کارتها بر روی این API اگر حتی عملکردشان نزدیک هم باشه،منتل  کم کم عرصه رو ترک می کنه...

مخلص داداش گلم بخدا من دوست دارم بحث علمی باشه نه تعصبی

از نظرتون تشکر میکنم و احترام میزارم

دورد (ارادتمندم عزیز)

نه خوب وقتی مینویسید

API چیست؟

دیگه باید توضیحات مختص بحث گرافیکی نشه!

در هر صورت کمی تاپیک سلیقه ای شد و کدورتهایی پیش اومد

امیدوارم دوستیهاتون رو نگه دارید و کنار هم به بحث و تبادل نظر ادامه بدیم

داداش گلم میدونم از خیلی بچه ها بزرگترم و بنده متاهل اما با این وجود از شما اوزر خواهی میکنم حق باشماست

من کوچیک همه بچه های لیونم - تا میدونم بزرگان کوچیکی کردن که بزرگ شدن - پس من کوچیک تک تکتونم و خدا گواه هیچ نیتی جز بالا بردن سواد بچه ندارم و هرچی خوندم و علم دارم در اختیارتون بزارم و با اجازتون شاید 1 یا 1.5سالم نیم دیگه در خدمتتون نیستم و اگه قسمت بشه دعوت نامه شرکت Nvidia برام اومده و قراره تو دانشگاهشون درس بخونم و همون جا روی پروژه GPGPU کار کنم - به هر حال کوچیک همتونم و اگه کسی از من ناراحتخ ببخشی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود،دوستان عزیز پیرو درخواست مدیریت محترم و قوانین نباید بنده جواب پست های خارج از بحث و.. رو بدم اما اگر هم جوابی ندم شاید باعث سوء برداشت بشه چرا که این دوستمون کوتاه نمیان،به رغم توصیه های دوستان و تذکر های مدیریت متاسفانه جناب Abolfazl-like تصمیم ندارن در گفته های خودشون بازنگری کنن.

گاهی تعصب و باورهای نادرست به باوری مطلق و تجدید ناپذیر تبدیل میشه و خود فرد روش کنترلی نداره.از همین رو بوده که بسیاری ها در طول تاریخ به اشتباهات فاحش خودشون پی نبردن و باعث خودکامگی و سقوط شدن.

دوست عزیز از دیدگاه بنده و بسیاری از دوستان باورها و افکار شما اگر نادرست هم نباشه دست کم غیر سازنده است اما از دیدگاه خوتون ما در ضلال مبین هستیم و خلاف تفکرتون ناممکنه،ببین عزیز بنده خیلی در مورد شما اغماض کردم اما به نظر میرسه که اشتباه کردم.

اینکه میفرمایین علمی علمی،دوست عزیز بسیاری ها عقاید و باورهای نادرست خودشون علمی میدونن،از خرافات گرفته تا.....البته بنده قضاوتی در مورد شما نمیکنم،ازتون میخوام در گوگل سرچ کنید "مفهوم یا تعریف علم".

"ما جمع نشدیم علم بچه ها رو بیشتر کنیم؟"

دوست عزیز چرا لزوما وجود من و  شما علم "بچه"هارو باید بالا ببره؟آیا گواهی دیگر بر خودشیفگتی و تفکرات مطلق گرایانه نیست؟

تفکر شما به هر شکل و گونه قابل احترامه(حداقل در دنیای سایبری) اما گفته هاتون سرشار از خود بزرگبینی و اتهام زنی و فرافکنیه.نمونه اش:

0pp3aguu1mmgyb7oflbl.png

mij2fxfu0fggfkn0iy2e.png

lmx52y0p28mtsnhyqe80.png

ازتون خواهش میکنم که بحث بی مورد  رو ادامه ندین و در تاپیک هاتون بجای اشاره به این اون و اتهام زنی و فرافکنی فقط نظرات خودتون رو بیان کنید،اگر شما در این تاپیک بکسی مستقیم و غیر مستقیم افترا نمی زدین و فقط نظر خودتون (چه درست یا چه نادرست) رو بیان می کردین آیا بازم شاهد این بحث های بی ارزش و بچه گانه بودیم؟

هر پستی هم بدین بنده دیگه جواب شمارو نخواهم داد،از شما عزیزان هم بابت بحث های اخیر از طرف خودم عذر خواهی میکنم @};-

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

کاربر Abolfazl-like به دلیل اینکه دلیل قانع کننده ای برای اتهامهایی که زدن نیاوردن ، یک هفته مغلق میشن و دسترسی ایشون به فروم محدود میشه . بعد از یک هفته ایشون میتونن فعالیتشون رو ادامه بدن . در صورت تکرار با ایشون برخورد شدیدتری میشه .

این تاپیک بسته میشه .

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...