رفتن به مطلب

از کدوم شهر ایران هستین و کمی در مورد شهرتون بگین و بفرمایید سوغاتی شهرتون چی هست ؟

Ata_Se7en
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

0

ویرایش شده توسط mehrdad oc
لینک به دیدگاه

• ارسال 55
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

من هم از استان گیلان شهر لنگرود هستم سوغات هم کلوچه جوادیان,ماهی و برنج و...

post-18071-0-83979300-1424000156_thumb.jpgpost-18071-0-39934500-1424000188_thumb.jpg

post-18071-0-33467100-1424000214_thumb.jpgpost-18071-0-57197800-1424000238_thumb.jpg

ﺩﺭ ﺯﻣﺎﻧﻬﺎﯼ ﺩﻭﻭﻭﻭﻭﺭ لنگرود به ﺩﻭﺭ ﺧﻮﺭﺷﯿﺪ
ﻣﯽ ﭼﺮﺧﯿﺪ ....ﺯﻣﯿﻦ ﻫﻢ ﺑﻪ ﺩﻭر لنگرود ....ﯾﻬﻮ
ﺯﻣﯿﻦ ﻭ لنگرودبا ﻫﻢ ﺑﺮﺧﻮﺭﺩ ﮐﺮﺩﻧﺪ .....ﻭ ﭼﻮﻥ
ﺯﻣﯿﻦ ﺍﺯ لنگرود بزﺭﮔﺘﺮ ﺑﻮﺩ ﯾﻪ ﺗﯿﮑﻪ ﺍﺯلنگرود جدا
ﺷﺪ ﻭ ﺍﺳﻤﺶ ﺷﺪ ﻣﺎﻩ ........ ﺑﻪ ﻫﻤﯿﻦ ﺧﺎﻃﺮ
ﻭﻗﺘﯽ ﺑﻪ ﯾﮑﯽ ﻣﯿﮕﻦ ﭼﻘﺪﺭ ﻣﺎﻫﯽ ﯾﻌﻨﯽ ﭼﻘﺪﺭ لنگرودی هستی؛

مالنگرودی ها ﻫﯿﭽﻮﻗﺖ ﺳﻌﯽ ﻧﻤﯿﮑﻨﯿﻢ
ﺟﺬﺍﺏ ﺑﺎﺷﯿﻢ ﺑﻠﮑﻪ ﺍﯾﻦ ﺟﺬﺍﺑﯿﺘﻪ ﮐﻪ ﺳﻌﯽ ﻣﯿﮑﻨﻪ ﺑﺎ ﻣﺎ ﺑﺎﺷﻪ .

ﻋﺠﺐ ﺟﻤﻠﻪ ﺳﻨﮕﯿﻨﯽ ﺑﻮﺩ ﺩﯾﺴﮏ ﮐﻤﺮ ﮔﺮﻓتم...
=))

هر گونه جعل و سوء استفاده از این پیام به نام شهر دیگری پیگرد قانونی دارد! :)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بنده هم از مرودشت هستم.استان فارس.

اینجا رو بیشتر به خاطر تخت جمشید و پاسارگاد.میشناسن.والا قدیما یکی از کارخونه های قند رو رضا شاه اینجا راه انداخت.و به همین خاطر قدیم قندش خیلی مشهور بود.الانم به نظرم اگه سوغاتی داشته باشه همون قندش هست.

با سلام و عرض خوشامدگویی خدمت شما دوست عزیزم

مرو دشت رو من با پدرم سفر داشتم و از باستانی ترین و کهن ترین شهرهایی بود که مسافرت داشتم 

و دو بار هم با همکاران و دوستان به این مکان تاریخی اومدیم و جاهای دیدنی هم زیاد داره مخصوصا 

نقش رستم و تخت جمشید که از اعتبار و احترام خاصی بین ما ایرانیا برخورداره که با دیدن اون عظمت و بزرگی و منش به خودمون میبالیم که چنین تاریخ کهن و پر عظمتی داشتیم و داریم

خیلی جاهای دیگه رو هم دیدن کردم و لذت بردم مثل بهشت گمشده یا ابشار یا کوههای استوار و روستاهاشم رفتم و مردم بی نظیر 

و مهربون و خونگرمی دارن و البته متعصب / زنده باد بر بنیانگذار این بنای باشکوه و عظیم داریوش بزرگ و خاندانش 

اگر اسکندر مقدونی به این مکان حمله نمیکرد و ان را اتش نمیزد بدون شک اثار تاریخی بیشتر و کتب و میراث و فرهنگ بیشتری در اختیار امروزیها بود 

بله در مورد کارخانه قندش از یکی از روستاییهای اون طرف که سن بالایی هم داشت پرسیدم گفتن مال خیلی خیلی وقته پیشه و این کارخونه

باعث ابادانی و افزایش جمعیت این شهر شده / 

تهران / شهریار هستم /  اینجا اب هوای خوبی داره میوه هم که تا دلت بخواد هست البته با قیمت ها خوشگل جیب خالی کن  :D

عرضم به حضورتون دیگه مغازم زیاد هست همه هم گرون فروشن / خدا پیغمبر اصن تو مرامشون جایی نداره  :D

در کل باغ ها مشتی داره جون میده برا خوابیدن  :laughing:  :D

363_3a3bd.jpg

با سلام و عرض خوشامدگویی خدمت وجود گلتون

نادر جان شما که اینقدر جای خوش آب و هوایی هستین چرا دیگه نامردی نکنین دیگه این روزا کی ارزون میده ؟ هیچکس 

من متاسفانه به این دیار زیبا و خوش آب و هوا نیومدم که حتما باید یه برنا مه ای بزاریم تا هم بیاییم شما رو ملاقات کنیم و هم 

یه شکم سیر بخوابیم و استراحت کنیم / البته باید یه شکار میوه هم داشته باشیم اونم شبانه که کسی نبینه 

راستی این عکس مال باغ خودتونه ؟ 

با سلام.من در حال حاضر در نیشابور زندگی میکنم نزدیک سه ساله به دلیل مزدوج شدن و از :x پارس آباد مغان :x  هسم.

پارسآباد برآیند موقعیّت جغرافیایی و اقتصادی مغان است. حدود 50 سال پیش، وقتی كه برنامه ریزان كشاورزی ایران چشم گشودند و مغان را «دیدند»، پارسآباد جوانه زد و به سرعت رشد كرد.

این رشد به قدری سریع بوده است كه امروزه پارسآباد شهری است با مختصّات خاصّ خود: شهر مهاجران، شهر اسكان یافتگان عشایر و ایلات، شهر تولید گندم و ذرّت و پنبه و قند، شهر كارخانه ها و شهر كارو امروز بازوی توانمند اقتصادی استان میباشد!

"پارس آباد بیش از 50 کارخونه داره که همشون هم درموتور قدرتمند اقتصاد منطقه است!!!

پارس آبادمغان به عنوان دومین شهرستان استان، در شمالی ترین نقطه استان اردبیل در پیشانی ایران اسلامی و در فاصله 220 کیلومتری اردبیل و در ارتفاع 20-40 متر از سطح دریا قرار دارد و با جمهوری آذربایجان حدود 100 کیلومتر مرز مشترک آبی و خاکی دارد و این خود عاملی هست برای هر چه نزدیک شدن گویش و فرهنگ به کشور آذربایجان.

"بدون نیاز به رسیور با آنتن معمولی بیش از 30کانال آذری و ترک و روس و ارمنی رو میاره اونم در حد لالیگا" :D

62918540744380097471.jpg

رودخانه های مهم ارس و قره سو (دره رود) در اقتصاد و کشاورزی منطقه نقش اساسی دارد و از شریان های حیاتی این شهرستان به شمار می رود.

صنایع دستی این شهرستان دارای شهرت منطقه ای و جهانی است؛ گلیم، جاجیم، خورجین، ورنی و... از مهم ترین تولیدات مردم این منطقه در حوزه صنایع دستی است.

33689940428996041159.jpg

عمده درآمد مردم این خطه متکی به زراعت و صنایع وابسته به آن است و حدود 33 نوع محصول کشاورزی در پارس آبادمغان کشت و تولید می شود.

قلعه اولتان (اولتان قالاسی) در 15 کیلومتری غرب پارس آباد، تپه نادری در داخل شهر اصلاندوز، رودخانه های ارس و قره سو با چشم اندازهای طبیعی و زیبا، یورت تپه سی، تپه های عودجه در 11 کیلومتری اصلاندوز و قیزیل تپه در روستای اسلام آباد، دریاچه شهرک آیت الله غفاری، تالاب تپراق کندی، جنگل ها ی طبیعی کناره های رود مرزی ارس، جزایر کوچک و اکوسیستم طبیعی و بکر حواشی ارس، باغ های مدرن میوه شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان، کشتزارهای گندم، جو و کلزا، مراتع و آلاچیق های عشایری از مناظر و جاذبه های طبیعی ، تاریخی و دیدنی این شهرستان به شمار می رود.

تپه نادری"

51545331339742988504.jpg

قلعه اولتان"

65926204115619590196.jpg

دریاچه به یادگار مانده از آخرین شاه پهلوی(به منظور تولید برق)که محل کوچ پرندگانی همچون قو و چنگر نیز هست:

97116708970852276643.jpg

75111609102483520406.jpg

هلو-شلیل-آلو-در حدی باکیفیت است که بیش از 70% محصول به کشورهای اروپایی صادر میشود!

15920840079344076936.jpg

دانه روغنی کلزا:

63009436853292118377.jpeg

این هم رودخونه ارس که باهاش خاطره ها دارم یک حیات وحش به تمام معنا.ماهی سفید پرطلایی بیستی داره خودم با پدرم از اینجا یه ماهی سفید نزدیک 4کیلویی گرفتیم هییی یادش بخیر :( :D :( :D

26212345238918627639.jpg

55788370365396494101.jpg

05592159946624328802.jpg

49189449996065390469.jpg

43100921614244411480.jpg

پر ازگراز-روباه-کفتارو...و آخرین بازماندگان آهو که کم کم داشت منقرض میشد

"""سال گذشته نخستین بره آهوی مغان با نام «موغانا جیران» به دنیا آمد که با تولد این بره‌ حال و هوای خاصی در بین دوستداران طبیعت ایجاد شد.نسل آهوی مغان 40 سال پیش در این منطقه منقرض شده بود :( """"

اینم عکس این دوس داشتنی کوچولو:

09528096993369102140.jpg

حتی به خاطر فرهنگ-اقتصاد-جغرافیا-آداب و رسوم غنی این شهرستان در سال 77 کتابی دو جلدی با نام "مغان نگین آذربایجان"منتشر شد.

"ساغ اول قارداش(ATA_SE7EN) پارساباد اوچون داریخمیشدیم.باعث اولدون کی بیرآز هاوام دوزلسین.هییی.آنا یوردوم آذربایجان :(

با سلام و عرض خوشامدگویی خدمت دوست بزرگوارم

وای نیشابور از اون جاهایی بود که من به اتفاق خانواده زیرو روش کردم و واقعا جاهای دیدنی و زیبایی داره که با گفتن نمیشه تصورش کرد 

هر قدمی که برمیداشتم دوست نداشتم قدم بعدی رو بردارم / جاهای دیدنی و باستانی فرهنگ غنی و اداب و رسوم و و و هزاران نقطه مثبتت دیگه که باعث به وجد اومدن هر مسافری میشد 

ماشاالله اطلاعات خوبی در مورد شهر و محل سکونتتون میدین که جای خوشحالیست 

تمام شهرها و مناطق غربی ( شمال غربی ) رو کوچک و بزرگ و روستاها و شهرهاش رو زیرو کردم 

پارس اباد و منطقه مغان هم جزو این شهرها بود که با گشتن تموم نمیشد و هر چقدر جلو میرفتیم زیباتر و دلنشین تر میشد 

تا اونجایی که من اطلاع دارم این شهر پره از کارخانه جات تولید موارد غذایی مهم و مورد نیاز اصلی کشور مثل پنبه و لبنیات و قند و و و

از اون قالیچهاش هنوزم داریم تو منزل که زیباییش رنگ و لعاب خاصی به خونه داده 

من بدجوری عاشق شلیل و شبرنگ هستم که با گذاشتن این عکس حال هوامونم عوض شد خدایی 

راستی اون ماهی اسمش چیه ؟ ماشاالله چقدر هم تنومند هست و بزرگ / این عکس اهو رو خودتون گرفتین ؟ چقدر زیباست و دوست داشتنی 

ادم وقتی میشنوی نسلش منقرض شده یا رو به انقراضه بی اختیار ادم ناراخت میشه که چرا باید مخلوق به این زیبایی نابود بشه و از بین بره 

یاشامیش ایت دیک ای دوستوم /  یاشاسین آذربایجان 

عجب تاپیک باحالیههههههههه

فرهاد هسم از یزد،شهری با سوغاتی های خوشمزه :big hug:  :big hug:  :big hug:

قطاب.....چهار لوز....کیک یزدی.....باقلوا(اووووووف،عاشقشم)

با سلام و عرض خوشامدگویی خدمت دوست عزیز و بزرگوارم 

به به خدا شاهده دنبال یه دوست میگشتم که یزد تشریف داشته باشه و از اون سوغاتیهای خوشمزشون واسمون بفرسته 

من متاسفانه علی رغم تلاشهای فراوان هنوز موفق به سفر به برخی استانها و شهرهای زیبا مثل یزد نشدم که جای ناراحتی داره 

یزد فکر کنم جزو شهرهای نخست باشه که تاریخ و قدمت تاریخیش به دوران خیلی دور میرسه و بهش شهر تاریخی میگن که جای مسرت هست 

بناها و مکان تاریخی این حرف بنده رو تایید میکنه بدون شک و اندیشمندان و افراد سرشناسی رو به جامعه تحویل داده که جای خوشحالیست و غرور 

در تلاش خواهم بود تا حتما و حتما یه مسافرتی به این دیار تاریخی و کهن و زیبا بزنم و خودم رو در این زیبایی و شکوه غرق کنم 

فرهاد جان یه کار کوچولو خواهم داشت باهاتون برای خرید چند قلم خوراکی البته اگر جسارت نشه 

لینک به دیدگاه

:D گربه ماهی-به آذری:ناقا.لاقا---به کردی:بوخو.رشه---به گیلکی:سبله.ایسپلی---زنجانی: ایت بالیغی----مازندران:بوسا :D

مکروهه(غذاش ماهیای دیگه هس-کپور-سفید پرطلایی) ولی کیه گوش به این حرفا بده :D  گوشت خالصه یعنی ها.تو آبلیمو و نمک بخوابونیش دیگه واااای-یادم رفت بگم میگو هم پره تو آب ارس.البته اول خیلی زیاد بود الان یه کمی کمتره-باور میکنید که اولا وقتی میگو صید میکردیم مینداختیمش مستقیم تو اب.الان کیلویی 20هزارتومنه :huh: محیط زیست گرفته بودشو داشتن به یه ذره جای بکرتر و وحشی تر اطراف رودخونه انتقالش میدادنش که خدایی نکرده آدما اذیتش نکنن

ویرایش شده توسط Eghbali.M
لینک به دیدگاه

درود

من یک پیشنهاد داشتم. اگر میشود کاربران درمورد لهجه و زبان محلی خود هم کمی اطلاعات بدهند. ما بسیار مشتاقیم تا درباره‌ی زبان‌های گوشه و کنار ایران( مخصوصا مخصوص‌هاش مانند لری، آذری، کردی و...) بیشتر بدانیم. اگر هم کمی به دور از موضوع اصلی تاپیک است، خب اجازه دهید تا در یک تاپیک دیگر درمورد آن به بحث و گفتگو بپردازیم.

با تشکر

@};-  @};-  @};- 

لینک به دیدگاه

با سلام و عرض خوشامدگویی خدمت عزیزتون

به به محمد جان قدمتون خوش بود و با من هم استانی شدیم به به 

مگر میشه قند میاندوآب رو کسی نشناسه ... شیرین و لذیذ البته با چای 

راستی چرا به این شهر میگن میاندوآب ؟ البته میخوام خودت بفرمایی تا دوستان بهتر بشناسنش

با سلام و عرض خوشامدگویی خدمت گلتون

به به گیلانیهای عزیز که تو سرسبزی و مرام سنگ تموم گذاشتند

خدا شاهده بدجوری دلم کلوچه خواست اونم لاهیجان / ماهی و برنجش که دیگه وای 

ماه پیش یه نمایگشاه بود تو این شهر که از اکثر استانهای کشور تشریف آورده بودند 

و از گیلان هم بودند و با انواع خوردنیهای لذیذ که من هیچی تو غرفه نذاشتم که نخریده باشم 

حمید جان فدایی داری قربان و عاشق این تحلیلت شدم به خدا / دست مریزاد 

من که امسال متاسفانه یه انار درست و حسابی نخوردیم که البته تقصیر میدا بود که هر چی خراب و 

کال بود میفروختن به مردم که البته یکی دو مورد انار ساوه گیرم اومد که خوشمزه بود  و شدیدا منتظرم انار رامشه ایهارو 

بچشم و اونطور که میگین غوغاست ... راستی حمید جان بعداز این تایپیک یه تایپیک اورکلاک انار میزنیم و یه انار ساوه و یه انار رامشه 

رو تست میکنیم ببینیم کدوم خوشمزه تره /

برای این بهش می گن میاندواب چون میان دو رود زینه رود و سیمینه رود قرار گرفته(اون ها بین این شهرند)
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

آب  لب و لوچمون راه انداختین

همتونو دوست دارم

با سلام و عرض خوشامدگویی خدمت جناب شعبانی عزیز 

امر کنین هر کدوم رو که دوست داشتین بنده یا دوستان براتون بفرستن تا نوش جان کرده و لذت ببرین 

جناب شعبانی شما هم طهران تشریف دارین دیگه ؟ 

ما هم همینطور جناب شعبانی عزیز و کمی هم بیشتر

با سلام

با تشکر از استارتر گرامی، مثل همیشه کارش درسته

زدن همچین تاپیکی اونم دم عید کار خیلی عالی هست :clapping: :clapping: :clapping:

با سلام و عرض خوشامدگویی خدمت جناب رمضانی عزیز 

مخلص شمام هستیم و شما و دوستان همیشه به این بنده حقیر لطف داشتند و ما هم همیشه شرمندتونیم

بله کاملا درسته دوستان میتونن با هدیگر و شهرهای اطرافش اشنا شده و با نکات مثبت و اب و هوا یا اداب و رسوم و خیلی چیزای دیگه

اشنا بشن و یا همشهریهاشونو بشناسند و حتی عزیزانی که قصد سفر دارن میتونن از اطلاعات این دوستان استفاده کنن

جناب رمضانی شمام طهران تشریف دارین درسته ؟

تصاویری زیبا از طهران قدیم ( بزرگترین شهر و پایتخت ایران ) البته عکسای زیبا خیلی زیاده ولی چندتاشو قرار میدم برای لذت بردن 

1280px-Cheshme_Ali_in_the_city_of_Rey.jp

mahhmad_19120000_1_Fixed.jpg

1116396_953.jpg2618.jpg

soldier.jpgIslamic_Consultative_Assembly.jpg

60257_674.jpgTehran-ghadim.jpg

3-3.jpg

یاد ان روزها بخیر .....

و عکسی از نمای برج میلاد در شبی زیبا ...

borje%20milad.jpg

والا همین روزاست خانه به دوش بشیم عطا جان :D  (شوخی)

متاسفانه به خاطر مرزی بودنش به خود شهر رسیدگی نمیکنن، یعنی اجازه داده نمیشه!

عملا داخل شهر چیزی پیدا نمیشه، اما اردبیهشت طبیعتش جالب میشه

یعنی یک راه بلد باید باشه، بعدش فقط توی کوه و کمر باشه ادم

خدا بیامرزه، اره، اشنا باشه روغن خوب میدن، نباشه چربی اب شده تحویلت میدن :wacko:

اقا رقص بسیار سخته، هر منطقه رقص مربوط به خودشون رو دارن، در کل حدود 180 نوع رقص کردی داریم، که من فقط 3 نوعش رو بلدم :crying: :wacko: :wacko:

بله کاملا درسته محمد جان عزیز کمی باید به فکر شهرهای مرزی باشن یا اینکه کلا ولمون کنن خودمون میدونیم چیکار کنیم 

بله اون اشنای ما خیلی کارش درست بود و روغناشم عالی ولی خب عمرش کفاف نکرد و از این دنیا خداحافظی کردن

اره خیلی سخته اینو کاملا قبول دارم / منم از یکی از دوستان کرد همکار کمی یاد گرفتم البته ایشونم میگفت خیلی مدل به مدله و مال ما اینجوریه 

لینک به دیدگاه

عطا جان تایپیکت خیلی زیباست . هم میشه همشهری و هم استانی های عزیزو پیدا کرد . هم با جاهای مختلف ایران اشنا شد . بازم تشکر  @};-

لینک به دیدگاه

بنده خودم از آذربایجانغربی هستم ( رضائیه ) / البته اصلیتم تبریزی هست و به دلیل شغل پدرم که نظامی بود تو ارومیه سکونت داریم 

زبان محلیمون هم آذری هست و تقریبا میشه گفت از هر قومیتی تو این شهر زندگی میکنن 

سوغاتیهای معروف ارومیه: انواع نقل بیدمشک (ابریشمی،گردویی،زعفرانی،...) و حلوای گردو و حلوای هویج را میتوان از جمله مشهورترین سوغاتیهای ارومیه نام برد

علاوه بر آن عرق بیدمشک و عرق بادرنجبو از شهرت بسزائی برخوردار هست

عرقیات بیدمشک و بادرنجو علاوه بر خاصیت پزشکی برای خوشبو و خوش طعم کردن شربت های گوناگون مورد مصرف قرار می گیرد

انگور وشیره انگور هم جزو سوغات این شهر به حساب میاد که البته تو اکثر شهر ها هست ولی خب ... 

داداش شماهم اهل ارومیه هستید منم ارومیه هستم خوشحالم که هم شهری هستیم @};-  @};-

لینک به دیدگاه

از تهران ...سوغاتی: بچه خوشمل ... =)) =)) =)) =)) =))

عطا جان عاشقتم واسه هم خودت و هم تاپیک زدنت ... :x :x :x :x

ویرایش شده توسط MAHDI_VAMPIRE
لینک به دیدگاه

درود

من اصلیتم بچه تبریز که به شهر اولین ها معروف است

سوغاتی قرابیه پسته ای و بادامی که بهترینش تا35تومان میرسه کیلویی

ریس شکلاتی

لوکا پسته ای و گردویی

باقلوا شیر عسلی و میوه ای

آجیل و خشکبار ممتاز تبریز

کوفته تبریز

انواع قالی و فرش های تبریز تو دنیا بهترین است نمونه مختلف از جمله سالاری - خطیبی

که یه عکس از فرش نمونه سالاری 12متر -140 جفتش تا 500میلیون قیمت داره 

و بزرگترین بازار سر پوشیده جهان 

post-7278-0-08451000-1424032864_thumb.jpg

post-7278-0-80247900-1424032899_thumb.jpg

post-7278-0-14524200-1424032907_thumb.jpg

post-7278-0-56707900-1424032942_thumb.jpg

post-7278-0-03704400-1424032952_thumb.jpg

post-7278-0-17969900-1424032965_thumb.jpg

post-7278-0-82026100-1424032975_thumb.jpg

post-7278-0-08201500-1424033002_thumb.jpg

post-7278-0-97446500-1424033014_thumb.jpg

post-7278-0-57660800-1424033084_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یزدان هستم از کرمانشاه 

سوغاتی هم نان برنجی - کاک - نان خرمایی و از همه مهمتر روغن کرمانشاهی

با سلام و عرض خوشامدگویی خدمت دوست گرانقدرم

یزدان جان تا اینجا شما یک همشهری دارین و اگر قابل باشیم بنده هم به عنوان دوست ارادت داریم خدمتتون 

همونطور که تو پست شماره 12 هم برای همشهری عزیزتون گفتم خاطرات خوبی از این با خانواده دارم که

هیچ وقت فراموش نمیشه 

از خراسان رضوی تایبادهستم 

سوغاتی هم خربزه بسیار شیرین و هندوانه بسیار ابدار ولذیذ ^_^  ^_^  ^_^  ^_^  ^_^  ^_^  ^_^

attachicon.gifsearch.jpg

به به شهرستان تایباد که فکر کنم نزدیکم باشید به مرز و با اون نگینهایی به نام خربزه شبمون رو شیرینتر کردین به به 

متاسفانه این دیار هم صفر نکردم و اگر خدا عمر دهد به این شهر هم مسافرت خواهم کرد تا هم از نگینهای شیرینتون بچشم 

و هم خودتون ملاقات کنم که خود با ارزش خواهد بود و خجسته .

من هم از استان گیلان شهر لنگرود هستم سوغات هم کلوچه جوادیان,ماهی و برنج و...

attachicon.gif01kaveh1111_210904-562323!1.jpgattachicon.gif02-27962207.jpg

attachicon.gif03-3135093550_b5e0e4db20.jpgattachicon.gifLangaroud_37_DSC_0316.jpg

ﺩﺭ ﺯﻣﺎﻧﻬﺎﯼ ﺩﻭﻭﻭﻭﻭﺭ لنگرود به ﺩﻭﺭ ﺧﻮﺭﺷﯿﺪ

ﻣﯽ ﭼﺮﺧﯿﺪ ....ﺯﻣﯿﻦ ﻫﻢ ﺑﻪ ﺩﻭر لنگرود ....ﯾﻬﻮ

ﺯﻣﯿﻦ ﻭ لنگرودبا ﻫﻢ ﺑﺮﺧﻮﺭﺩ ﮐﺮﺩﻧﺪ .....ﻭ ﭼﻮﻥ

ﺯﻣﯿﻦ ﺍﺯ لنگرود بزﺭﮔﺘﺮ ﺑﻮﺩ ﯾﻪ ﺗﯿﮑﻪ ﺍﺯلنگرود جدا

ﺷﺪ ﻭ ﺍﺳﻤﺶ ﺷﺪ ﻣﺎﻩ ........ ﺑﻪ ﻫﻤﯿﻦ ﺧﺎﻃﺮ

ﻭﻗﺘﯽ ﺑﻪ ﯾﮑﯽ ﻣﯿﮕﻦ ﭼﻘﺪﺭ ﻣﺎﻫﯽ ﯾﻌﻨﯽ ﭼﻘﺪﺭ لنگرودی هستی؛

مالنگرودی ها ﻫﯿﭽﻮﻗﺖ ﺳﻌﯽ ﻧﻤﯿﮑﻨﯿﻢ

ﺟﺬﺍﺏ ﺑﺎﺷﯿﻢ ﺑﻠﮑﻪ ﺍﯾﻦ ﺟﺬﺍﺑﯿﺘﻪ ﮐﻪ ﺳﻌﯽ ﻣﯿﮑﻨﻪ ﺑﺎ ﻣﺎ ﺑﺎﺷﻪ .

ﻋﺠﺐ ﺟﻤﻠﻪ ﺳﻨﮕﯿﻨﯽ ﺑﻮﺩ ﺩﯾﺴﮏ ﮐﻤﺮ ﮔﺮﻓتم... =))

هر گونه جعل و سوء استفاده از این پیام به نام شهر دیگری پیگرد قانونی دارد! :)

با سلام و عرض خوشامدگویی خدمت شما دوست عزیز 

فکر میکنم شما هم همشهری پیدا کردین که تو صفحه اول بوده و از لنگرود حضور داشتند 

از گیلان و گیلانی هر چه بگویم کم گفتم از مرامشون و از مهر و محبتشون هم نمیتوان چیزی به زبان اورد

چون سنگ تموم میزارند از سرسبزیش هم همینطور / گیلان جزو چند شهریه که میخوام تا عمر دارم بهشون سفر کنم 

و از جاذبه های دیدنیش و کلا همه چیزش لذت ببرم / ماهی و کلوچه که من امروز در خواب خواهم دیدشون ...

در مورد لنگرود و خورشید و ماه هم کاملا حرفتون تایید میشه و من همینک شاهدش هستم اونم دوتا ماه یکی شما و دومی همشهری عزیزتون

انشاالله همیشه ماه و سرسبز باشین تا ابد 

لینک به دیدگاه

تاپیک جالبیه توی لیون

بنده از استان و شهر اصفهانم

سوغات زیادی هم هست

معروف ترین سوغاتی های خوراکی که کل ایران میشناسن انواع گز و پولکی هست

صنایع دستی هم انواع بسیار بسیار مختلفی داره مثل:قالی بافی،خاتم سازی،قلمکار سازی،منبت کاری و...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

من یک پیشنهاد داشتم. اگر میشود کاربران درمورد لهجه و زبان محلی خود هم کمی اطلاعات بدهند. ما بسیار مشتاقیم تا درباره‌ی زبان‌های گوشه و کنار ایران( مخصوصا مخصوص‌هاش مانند لری، آذری، کردی و...) بیشتر بدانیم. اگر هم کمی به دور از موضوع اصلی تاپیک است، خب اجازه دهید تا در یک تاپیک دیگر درمورد آن به بحث و گفتگو بپردازیم.

با تشکر

@};-  @};-  @};- 

با سلام و عرض خوشامدگویی خدمت شما بزرگوار

کاملا پیشنهاد به جا و مفیدیه که البته بنده تو تایپیک اول هم گفتم هر یک از دوستان که بخوان میتونن از اداب و رسوم و فرهنگشون هم بنویسن

و البته به میل خودشونه و هیچ اجباری هم نیست و چند تن از عزیزان هم شرح کاملی از شهر و محل سکونتشون دادند که جای تشکر داره 

عطا جان تایپیکت خیلی زیباست . هم میشه همشهری و هم استانی های عزیزو پیدا کرد . هم با جاهای مختلف ایران اشنا شد . بازم تشکر  @};-

درود خدمت شما 

البته اون زیبایی که میفرمایین متعلق به چشمان شماست که به قدری زبباست همه اشیای پیرامونش رو زیبا میبینه 

خواهش میکنم 

داداش شماهم اهل ارومیه هستید منم ارومیه هستم خوشحالم که هم شهری هستیم @};-  @};-

با سلام و عرض خوشامدگویی خدمت شما همشهری عزیزم 

بنده هم خیلی خوشحال شدم که با شما همشهری عزیزم آشنا شدم و ارزو میکنم همیشه سالم و تندرست باشین 

موفق باشین 

از تهران ...سوغاتی: بچه خوشمل ... =)) =)) =)) =)) =))

عطا جان عاشقتم واسه هم خودت و هم تاپیک زدنت ... :x :x :x :x

با سلام و عرض خوشامدگویی خدمت مهدی جان عزیز

به به یک عزیز دیگر از پایتخت از طهران بزرگ  و مهدی جان بزرگوار که تو مرام سر ریز میکنن 

شما لطف دارین به بنده و همیشه من رو مورد الطاف زیباتون قرار میدین 

برای شمام زندگی پر از لذت و سلامتی آرزومندم و همیشه خوشحال باشین 

لینک به دیدگاه

با سلام و عرض خوشامدگویی خدمت گلتون

محمد جان ما تا دیروز فکر میکردیم تهران تشریف دارین

ایلام جزو شهرهایی هست که متاسفانه نیومدم که جای ناراحتی داره که چون این همه چیزای مثبت توش دارن بهت چشمک میزنن ..

واقعا ایلام جای قشنگ و باصفایی هست اینو تو عکسا میشه دید و احساسشون کرد

من از خوردن شیرینی سیر نمیشم تونم از این نوع که لذت خاصی داره که باید تجربه کنم حتما

اون رقص رو کمی بلدم و تا نصفه نیمه میتونم برم البته تکراری نه ها مدل به مدلشو

طبیعتش واقعا با شکوهه و زیباست که جون میده یه سقر سیر به این شهر داشته باشی و لذت ببری از این سرسبزی

روغن حیوانی برامون چند بار فرستادن اونم درجه یک یک از دوستان زمان جنگ پدرم بوده که چند سال پیش عمرشونو دادن به شما

در مورد عسل هم میشه گفت اکثر مناطقی که جنگلی و سرسبز و پوشیده از لف و گیاهه عسل خوبی هم تولید میشه / دست و پنجه اون زنبورم درد نکنه

به به از شهر شیروان که اسم زیبایی هم یدک میکشه .

از شیروان از طریق دوستان خیلی شنیدم ولی متاسفانه و با کمال ناراحتی نتونستم هنوز به این دیار زیبا و کهن سفری داشته باشم

اونطور که دوستان عزیز بنده میگفتن غذاهای محلی این شهر خیلی زیاد و در تنوع زیادی هست که من رو برای سفر به این شهر مشتاقتر میکنه

دیگه چیزی کم نموند / طبیعت زیبا در کنار یه بشقاب قتلمه لذت عجیبی به وجود خواهد اورد البته بعداز این غذا اگر از لذت شوق ذوق مرگ نشده باشم

بستنی هم میچشم تا همه خوشیها رو یکجا داشته باشم

مرسی و همچنین شما

با سلام و عرض خوشامدگویی خدمت دوست گرانقدرم

همدان که البته من همیشه این شهر تاریخی رو اکباتان صدا میزنم و خیلی نام دوست داشتنی هم داره

کاملا حق با شماست همدان به دلیل داشتن سابقه تاریخی کهن و دورو دراز جزو چند شهر برتر تاریخی به حسباب میاد

من یک بار قبل از خدمت و یکی بار 5 سال بعداز خدمت سربازی به این شهر تاریخی سقر کردم و واقعا خاطرات و لحظات مملو از نشاط و

سرور و لذت رو داشتیم که هنوزم که هنوزه باز هم تلاش میکنم که برای بار چندم هم برای زنده کردن خاطراتم مسافرتی داشته باشم

غذاهای محلیشم مثل قدمت کهن تاریخیش تنوع زیادی داره و بنده یادمه که من چند مدل فقط آبگوشت میل کردم که خیلی لذیذ و خوشمزه بودن

یک مدل آش چند مدل مربا و ترشی و و و و چند مدل نان هم در لیست غذامون بود و موقع برگشتن هم خیلی خوراکی و خوردنی با خودمون آوردیم

J

البته که شیروان و روستا های اطرافش طبیعت بکری دارند مثل روستای استرخی که به گلستان شیروان مشهوره و روستای زورم که از استرخی کم نیماره.

شکیلا را که میشناسید خواننده هست، این خواننده زادگاهش خراسان هست و در آهنگ له یاره ( Le Yare‏ ‏) از واقعه تلخ حمله به شیروان و اسارت زنان و دختران و گشتن جوانان اهنگی خلق کرده که پیشنهاد میکنم موزیک ویدیو این خواننده را گوش کنید چون شکیلا به زبان کرمانجی خوانده و زیر نویس پارسی دارد.

همه جای ایران زیباست..... ایران سرای من است.

لینک به دیدگاه

انقدر عکس شیرینی و اینجور چیزا گذاشتین تا اشک ما دراومد! :crying:

منم کوچیک و دوستدار همه ی بچه های فروم از تهران هستم. :x :x

سوغات تهران هم که کاملاً مشهوده! :D  :D 

post-12814-0-64465400-1424037410_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

سلام

بنده در شاهراه اقتصادی کشور روزگار میگذرونم و از اینکه اینجا به دنیا اومدم و زندگی میکنم خرسندم :) شاه راه اقتصادی کشور = بندرعباس :D

ماهی ، میگو ، خرما ، کُنار ، گاُرم زنگی و صنایع دستی ( البته بیشتر در شهرهای دیگه ی استان هرمزگان هستش ) و انواع نان های محلی رو از اینجا میشه سوغات برد ! ^_^

ارادتمند تمامی دوستان عزیز خصوصا استارتر هستم @};- @};- @};-

لینک به دیدگاه

پیشنهاد می کنم هر کس تو پروفایل یا امضاش محل زندگی اش رو بنویسه. هم موقع خرید و فروش از گپهای بی مورد پرهیز میشه و هم میشه پراکندگی جغرافیایی دوستان رو دید.

لینک به دیدگاه

حامد از ملایر

شهرستان ملایر بزرگ ترین و تولید کننده ۶۳ درصد انگور ایران میباشد که حدود 3.3 درصد از کل تولید انگور دنیا را به خود اختصاص داده است ( یعنی رو دست انگور و شیره انگور ملایر نیست  :Peace Sign: )

1v3_angoor_malayer.jpg

قالی، کشمش (مانیزان)، شیره انگور(مانیزان)، باسلق (مانیزان)، سجوق، سبزه (جوزان)، وفتیروگردو گماسا_ مویز، عسل و کلوچه (کلوا)، خیارشور(سامن)، آلو بخارا و لواشک (طجر) مبل و منبت کاری سوغات شهرستان ملایر هستند. شیره انگور ملایر به دلیل داشتن تاکستانهای انگور فراوان، از شهرت برخوردار است. درباره روستاهای ملایر همین بس که روستای ننج یکی از قدیمی ترین روستاهای این شهرستان است به طوری که در نقشه‌های قدیم ایران تنها و تنها نام این روستا دیده می‌شود

ملاير زادگاه وکیل الرعایا کریم خان زند

ypao_karim_khan_by_charles_heath.jpg

تپه نوشیجان , تپه نوشیجان از جمله آثارخشتی منحصر به فرد بر جا مانده از تمدن های پیش از هخامنشی در ایران است. بقایاییکه به دوره ی عصر آهن 3 و سپس تمدن مادها برمی گردد. بنابراین تپه نوشیجان حدود2800 سال قدمت دارد.

cb1z_nooshijan.jpg

بوستان سیفیه ,  این باغ در مساحتی در حدود ۱۰ هکتار بنا شده و در سال ۱۳۰۴ توسط سیف الدوله؛ نوه فتح‌علیشاه قاجار در زمان حکومتش بر ولایت ملایر و تویسرکان احداث شد.

yjsh_park_3.jpg dwqz_park_2.jpg3yfw_park_1.jpg

بلوار پارک ( بوستان سیفیه ) (این بلوار را چند بار تغییر دادن!)

k5a_bolvare_park.jpg 3j6b_bolvare_park_barf.jpg

دریاچه کوثر

qbfw_daryache.jpg

بام ملایر

tiy1_bam_malayer_22.jpgqui8_bam_5.jpg

ببخشید طولانی شد , یه خورده کامل توضیح دادم که اگه دوستان خوششون اومد واسه عید ملایر هم یه سری بزنن  @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

من اصلیتم بچه تبریز که به شهر اولین ها معروف است

سوغاتی قرابیه پسته ای و بادامی که بهترینش تا35تومان میرسه کیلویی

ریس شکلاتی

لوکا پسته ای و گردویی

باقلوا شیر عسلی و میوه ای

آجیل و خشکبار ممتاز تبریز

کوفته تبریز

انواع قالی و فرش های تبریز تو دنیا بهترین است نمونه مختلف از جمله سالاری - خطیبی

که یه عکس از فرش نمونه سالاری 12متر -140 جفتش تا 500میلیون قیمت داره 

و بزرگترین بازار سر پوشیده جهان 

با سلام و عرض خوشامدگویی خدمت دوست ارجمندم 

به به چه نیکوست من هم یه هم وطن اصیل پیدا کردم که متعلق به جایی هست که متولد شدم و دوران شیرین کودکی و نوجوانی رو توش سپری کردم 

تبریز من .... من چیزی ندارم در مورد تبریز بگم چون همه چیم متعلق به اونجاست و پاره تنمه 

ماهی دوبار میرم تبریز برای دیدن اشنایان و زنده کردن دوران کودکیم / عکسهایی که از سوغاتیهاش قرار دادین من 

دائما ازشون دارم و لذت میبرم ازشون / از غذاهاش هم که والده گرامی از کوفته گرفته تا دلمه رو ماهی چندبار پخته و نوش جان میکنیم 

یاشاسین اذربایجان

تاپیک جالبیه توی لیون

بنده از استان و شهر اصفهانم

سوغات زیادی هم هست

معروف ترین سوغاتی های خوراکی که کل ایران میشناسن انواع گز و پولکی هست

صنایع دستی هم انواع بسیار بسیار مختلفی داره مثل:قالی بافی،خاتم سازی،قلمکار سازی،منبت کاری و...

با سلام و عرض خوشامدگویی خدمت دوست عزیزم

نصف جهان که واقعا هم خوب گفتن چرا ؟ چون هرکسی قدم در این شهر میزاره مجذوب هنرو اداب و فرهنگ و تاریخش قرار میگیره 

به اصفهان سفر داشتم البته با تایم پایین که خیلی جاهاشو نتونستم برم به دلیل کمبود وقت که اگرم وقت کافی هم داشتم باز نمیتونستم تمومشون کنم 

چون اونقدر جاهای دیدنی و باستانی و معماریهای کهن قدیمی و تاریخی داره که ادمی گیج میشه که اول به کدوم یکی بره و دیدن کنه 

واقعا اصفهان خاطره انگیزترین شهری بود که من شیفتش شدم و ارزو میکنم دوباره به این شهر سقری داشته باشم تا جاهای نرفتمو تکمیل کنم که البته شدنی نیست مگر اونجا زندگی کنی 

هنوز مزه اون خورشت ماستی که خوردم یا اون غذای سنگینی که اگر اشتباه نکنم بریانی بود رو در دهانم حس میکنم واقعا لذیذ و خوشمزه بود 

گزهم که دیگر حلال مشکلات و دیگر هیچ .

لینک به دیدگاه

درباره ی مولاتا زین الدین ابوبکر تایبادی

گزارش تایبادخبر – این مجموعه با شکوه در کنار گورستان قدیمی شهر تایباد واقع شده است و آرامگاه مولانا زین الدین ابوبکر در فضایی باز مقابل بنایی رفیع در پناه درخت پسته ای کهنسال بچشم می خورد. در سال ۱۰۳۰ ه.ق شخصی به نام خواجه درویش محجری را پیرامون قبر کشیده و لوحی نیز تقدیم مزار نمو. دو لوح خاکستری یکی بر روی قبر و دیگری در بالاسر آن به صورت افراشته وجود دارد. بر روی سنگ مزار وی به قلم زیبای نستعلیق این عبارت دیده می شود: ( کل شیء هالک الا وجهه،هذا مرقد مرحوم قطب الاقطاب مولانا،شیخ محمود بن شیخ سهیل تایبادی وفات یوم پنجشنبه سلخ محرم  ۷۹۱ ) و بر روی سنگ قبر افراشته این عارف چنین نگاشته شده :

سنه احدی و تسعین  بود تاریخ            گذشته  هفتصد  از  سلخ   محرم

شده  نصف النهار از  پنج شنبه            که  روح  پاک   مولانای  اعظم

سوی خلد برین رفتند و ملایک             همه گفتند از  جان ( خیر مقدم )

در مجاورت آرامگاه مسجد یا گنبد خانه، ایوانی زیبا با طاق آهنگ، و دو حجره دو اشکوبه در طرفین به پاس حرمت آن صوفی زاهد ساخته شده است. فضای اصلی بنا با ابعاد ۵۰/۱۷ * ۵۰/۱۶ متر  مربع شامل فضاهایی محدود تر بصورت شاه نشینهایی است که پوشش آنها بصورت نیم گنبدی همراه با گوشه سازی و مقرنس کاری است و بر فراز آن وجود پوششی گنبدی،زیبایی خاصی به معماری این مکان داده است . کتیبه ایوان بنا به خط ثلث که از جمله نفایس هنری است شامل یازده آیه اول از سوره مبارکه « کهف» است و کاتب آن « جلال الدین بن محمد بن جعفر » می باشد. همچنین در بخش فوقانی این کتیبه عبارت « الملک لله » به خط کوفی تکرار شده است.

علاوه بر آن کتیبه ای دیگر به خط ثلث، پیرامون کمرگاه ایوان را دور می زند که حاوی عباراتی تاریخی درباره زمینه بنیان این بنای رفیع است. در بالای کتیبه نیز عبارت « الملک لله » به خط کوفی نقش بسته است، فضای زیر گنبد با عناصر تزئینی و کاربندی آراسته شده و ازاره های آن به شیوه گره سازی با تلفیق سنگ و کاشی معرق آذین بخش این قسمت گردیده و بعد ها ازاره، محلی شده است برای ثبت یادگاری های زیبا در طول زمان که بعضی از آنها به رجال مشهور آن دوره و قرون پس از آن تعلق دارد. همچنین درب چوبی نصب شده در بنا از ارزش تاریخی بسیاری برخوردار است که بر روی آن کتیبه ای بسیار زیبا به خط ثلث حاوی عبارت « مفتاح الجنه،لااله الا الله،محمد رسول الله» به چشم می خورد. نمای بیرونی بنا شامل تزئینات کاشیکاری و آجر کاری های ظریفی است که با خطوط معقلی،موتیفها،نقوش اسلیمی و خطایی آراسته شده است. علاوه بر آن اطراف صحن مزار،مشتمل بر ایوانچه هایی است که فضای خاصی را برای این مکان فراهم آورده است. در مدخل ورودی به مزار، آب انبار آجری و جود دارد که ساختار معماری آن بدون پا شیر است. بنای واقع در میانه گورستان  مجاور شامل ایوان ،گنبد خانه ، ایوانچه و مقبرة جلوی آن نیز منتسب به پدر حضرت

« مولانا زین الدین ابوبکر تایبادی » است. به استناد کتیبه موجود، کار ساختمان بنای مزار مولانا در سال ۸۴۸ ه.ق مقارن با زمامداری شاهرخ پسر تیمور به پایان رسیده و بدستور « غیاث الدین پیر احمد خوافی » وزیر با درایت وی بوده است. معماران بنا نیز بزرگترین معماران ایران درآن دوران برادران غیاث الدین و قوام الدین شیرازی بوده اند.

زین‌الدین‌ ابوبکر، یکی‌ از صوفیان‌ برجسته‌ قرن‌ هشتم‌ هجری‌ است ‌که‌ در سال‌ ۷۹۱ هجری قمری وفات‌ یافته‌ است‌. مقبره‌ مولانا زین‌ الدین‌ ابوبکر، در ابتدای‌ جاده‌ تایباد به‌ خواف واقع‌ شده‌ است‌. بر اطراف‌ مرقد ، معجری‌ کشیده‌ شده‌ است‌ و دو لوح‌ سنگی‌ خاکستری‌ رنگ‌ ، یکی‌ بر روی‌ قبر و دیگری‌ دربالای‌ سر آن‌ بصورت‌ افراشته‌ قرار داده‌ شده‌اند. معجر خاکستری‌ در سال‌ ۱۰۳۰ هجری قمری توسط‌ شخصی‌ بنام‌ (خواجه‌ درویش‌) تقدیم‌ مزار شده‌ است‌. در برابر مزار مزبور، بنای‌ مجللی‌ وجود دارد که‌ در سال‌ ۸۴۸ هجری قمری ‌توسط‌ پیراحمد خوافی‌ – وزیر شاهرخ‌ ، پسر تیمور – جهت‌ مسجد و نماز خانه‌ بنا گردیده‌ است‌. در شرق‌ مقبره‌ مولانا ، در میان‌ قبرستانی‌ بنایی‌ قرار دارد که‌ به‌ مقبره‌ شیخ‌ زین‌ الدین‌ علی‌ – پدر شیخ‌ زین‌ الدین‌ ابوبکر – منسوب‌ است‌.

post-17107-0-37289000-1424077471_thumb.jpg

post-17107-0-35991300-1424077544_thumb.jpg

ویرایش شده توسط gtx 770ti
لینک به دیدگاه

به به چه نیکوست من هم یه هم وطن اصیل پیدا کردم که متعلق به جایی هست که متولد شدم و دوران شیرین کودکی و نوجوانی رو توش سپری کردم 

تبریز من .... من چیزی ندارم در مورد تبریز بگم چون همه چیم متعلق به اونجاست و پاره تنمه 

ماهی دوبار میرم تبریز برای دیدن اشنایان و زنده کردن دوران کودکیم / عکسهایی که از سوغاتیهاش قرار دادین من 

دائما ازشون دارم و لذت میبرم ازشون / از غذاهاش هم که والده گرامی از کوفته گرفته تا دلمه رو ماهی چندبار پخته و نوش جان میکنیم 

یاشاسین اذربایجان

به به خوشحال شدم من همشهری هستیم داداش موقع اومدن بهتر هم دیگه ملاقات کنیم خیلی خوشحال میشم عطا جان

قربانت قادر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

انقدر عکس شیرینی و اینجور چیزا گذاشتین تا اشک ما دراومد! :crying:

منم کوچیک و دوستدار همه ی بچه های فروم از تهران هستم. :x :x

سوغات تهران هم که کاملاً مشهوده! :D  :D 

attachicon.gif01.jpg

با سلام و عرض خوشامدگویی خدمت وجود عزیزتون

و باز هم یک دوست و عزیزی دیگر از پایتخت ایران و طهران بزرگ که من به شخصه خیلی دوستش دارم 

که میون اون ساختمانهای بلندش قدم بزنی و بری تو حال خودت 

بله البته این سوغات واقعا ارزشمند و مفید هست برای ما ایرانیها 

سلام

بنده در شاهراه اقتصادی کشور روزگار میگذرونم و از اینکه اینجا به دنیا اومدم و زندگی میکنم خرسندم :) شاه راه اقتصادی کشور = بندرعباس :D

ماهی ، میگو ، خرما ، کُنار ، گاُرم زنگی و صنایع دستی ( البته بیشتر در شهرهای دیگه ی استان هرمزگان هستش ) و انواع نان های محلی رو از اینجا میشه سوغات برد ! ^_^

ارادتمند تمامی دوستان عزیز خصوصا استارتر هستم @};- @};- @};-

به به از بندعباس از اون دریای بی کران فارس که چشم هر بیننده ای رو نوازش میده 

من خوشبختانه با خانواده به این شهر و اطرافش سفر کردم از شرق به غرب و از شمال به جنوش و لذتی غیر قابل توصری هم کردم که در زبان نمیگنجد 

مکانهای تاریخی از کلاه فرنگی گرفته تا معبدش رو من با حوصله تمام بازدید کردم که واقعا دیدنی و زیبا والبته نمایانگر یک تاریخ اصیل و کهن بود 

از میوه های اونجا که من علاقه خاصی به انبه دارم رو من بیش از اندازه مصرف کردم و همینطور خرمایی که اوناج با خانواده خوردیم تا الان 

هیچ خرمایی طعم و مزه و عطرش رو نداده واقعا شیرین و مزه دلربایی داشت و البته زیادم هم نمیشد خورد چون میوه سنگین و پر انرژی هست 

از غذاهاشم ما چند مدل ماهی با پختهای متنوع و زیبا میل کردیم و میگو هم جز این غذاهای لذیذ بود که من اولین بار اونجا خوردم ( قبلا با میگو مشکل داشتم ) 

خلاصه ما هر چقدر بگیم بازهم کم هست و گفتنی زیاد که دوستان باید خودشون تشریف ببرن و از این شهر ساحلی لذت ببرن ... جزیه قشم هم یادتون نره که غوغاست

و من بهش جزیره عروس میگم ...

پیشنهاد می کنم هر کس تو پروفایل یا امضاش محل زندگی اش رو بنویسه. هم موقع خرید و فروش از گپهای بی مورد پرهیز میشه و هم میشه پراکندگی جغرافیایی دوستان رو دید.

پیشنهاد خوب و جالبی هست برای شناختن همدیگه که البته اکثردوستان زیر اواتارشون قید شده و برخی هم قید نشده و ننوستن 

اگر دوست داشتن میتونن بنویسن 

مرسی

دوستانی که تهران تشریف دارند هم وجود گلشونو اعلام کنن تا بنده و هم بقیه از وجود ارزشمندشون لذت ببریم چون اکثر دوستان تهران تشریف دارند گویا 

و بنده به شخصه منتظر خیلی جاهای این سرزمین هستم و جای خیلی شهرهای دیگه خالیه که منت گذاشته و حضورتون رو اعلام کنین تا هیچ جای خالی نمونه 

لینک به دیدگاه

سلا حیفم اومد این عکسا رو قبل از خشک شدن دریاچه ارومیه نزارم .ببینید مثل یه عکاس حرفه ای گرفتم :D

post-18180-0-50492900-1424107930_thumb.jpg       post-18180-0-11275100-1424107965_thumb.jpg

post-18180-0-26306900-1424107991_thumb.jpg      post-18180-0-73528100-1424108057_thumb.jpg

post-18180-0-35708400-1424108074_thumb.jpg                      post-18180-0-57914900-1424109161_thumb.jpg   

ویرایش شده توسط nas
لینک به دیدگاه

سلام

بنده مازندران-نمک آبرود

اینجا پر هستش از زیتون پرورده و ماهی 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...