رفتن به مطلب

چرا بعضی از فیلمها اینقدر واید هستند؟

mad4tex
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

حتمن به فیلمهایی برخوردید که یه فسمت از بالا و پایینشون سیاهه که فکر کنم بهش میگن واید درسته؟ مشکل اینجاست که این واید بودن وقتی از حدش بگذره تبدیل به مشکل میشه :mad: :wacko:

مثل اثرmotion blur توی بازیها اگه مفدارش از حدش خارج بشه مثل ی شیشه که با بخار اب پوشونده شده عمل میکنه که نمیذاره ی نفر رو از دور بزنید یا ببینید میشه این قابلییت رو تو بازی دی اکتیو کرد ولی واید بودن خیلی زیاد فیلمها چی اونو چیکار میشه کرد؟

جدیدا ی فیلم 5گیگی  دانلود کردم اینقدر واید و باریکه که اعصاب ادمو خورد میکنه مثل یه خط لیزره با چیزی شبیه به اون :-? :D

فیلمهارو از تورنت دانلود میکنم انکودرهای خیلی زیادی داره که هرکدومشون یه فرقی با بقیه داره و ادم میمونه کدومش دانلود کنه

با این مشکل واید بودن زیاد چیکار میشه کرد؟

تجریبیاتتون رو با بنده سهیم بشید

لینک به دیدگاه

فیلم سینمایی واسه سینما درست میشه نه تلویزیون و مانیتور. در نتیجه چندان متناسب نیست ابعادش با این دو.

در انکودرها هم فرقی نیست از این جهت.

لینک به دیدگاه

داداش 5 گیگ یک فیلم ؟  :D  :wacko:  حیف حجم نیست فیلمش خفنم باشه 1 گیگ بیشتر نباید براش حجم گذاشت  :)

لینک به دیدگاه

بهترین انکودر ها ganool و Yifi هست فکر میکنم

5گیگ که چیزی نیست batman The Dark Knight Rises رو با این حجم دانلود کردم ولی کیفیتی که موقه اجرای این فیلم دیدم رو نمیشه با هیچ چیز دیگه ای مقایسه کرد.
post-11538-0-66883800-1423977310_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

بهترین انکودر ها ganool و Yifi هست فکر میکنم

5گیگ که چیزی نیست batman The Dark Knight Rises رو با این حجم دانلود کردم ولی کیفیتی که موقه اجرای این فیلم دیدم رو نمیشه با هیچ چیز دیگه ای مقایسه کرد.

attachicon.gifzzz.jpg

داداشم منظورم ارزش وقت گذاشتن و دانلود بود جدا از اینکه بعضی فیلم ها ارزش یک بار نگاه کردن هم ندارند

همین فیلم که شما دانلود کردید من 1080 دانلود کردم نصفش دیدم بقیش نتونستم تحمل کنم :)  البته سلیقه ایی هست  انتخاب فیلم و دید ادما به دنیا اطراف

ما به همون راننده تاکسی رابرت دنیرو با کیفیت 480 راضی هستیم  :D  

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

درود

تقصیر خودته  فیلم با کیفیت رو باید تو مانیتور با کیفیت ببینی تا توجهت رو جلب کنه

آواتار 10 گیگی گرفتم تو انیتور گذاشتم دیدم هیچ فرقی با هم نداشتن  تو یه مانیتور فول اچ دی  2 سال پیش تست کردم  عظمت کیفیت رو درک کردم

مانیتور یادت نره  همه چی کیفیت خود فیلم نیست .

فیلمهای پر افکت مثل transformers  ,  hobbit , و .....    زیر 2 گیگ اصلا کیفیتش معقول نیست به عینه دیدم که موقع تبدیل شدن پیکسل پیکسل میشه فیلم و نمیتونی حس بدیل شدن اون ماشین به ربات رو درک کنی

لینک به دیدگاه

این واید بودن به این خاطره که این فیلمها معمولا تو سینماهایی مثل آی مکس و با استاندارد اون پخش میشن :)

و این سینما ها هم یک پرده خمیده و خیلی عریض دارن که خیلی حس عالی به آدم میده

البته یه جا خونده بودم که یه نفر میگفت یه سینما تو تهران (ایوان شمس) هم همچین حالتی داره و فیلمهای سینمایی سه بعدی هم پخش میکنه با عینکهای بهینه سازی شده برای فرم صورت ایرانی ها :huh:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...