رفتن به مطلب

بیش از 100 فریم تفاوت بین DirectX 12 و DX11 !

AORUS
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

DX121-e1424281741828.png

آقای برد واردل مدیرعامل کمپانی Stardock چیزهای جالبی در مورد DirectX 12 برای گفتن  دارد،در آزمایش اخیرشان به مقایسه DX12  با نسل پیشین آن یعنی DX11 بر روی سیستمی حرفه ای  با پردازنده گرافیکی که هنوز عرضه نشده  پرداخته اند.در این آزمایش DX12  از نسل پیشین خود با اختلافی 117 فریمی پیشی گرفته است. در پاسخ به سوال یکی از دنبال کنندگان پیج خود آقای واردل گفته که این تست با پردازنده گرافیکی AMD در پیکربندی کراس فایر انجام شده است.

7ntsidfl0bn8bgzusc65.png

مایکروسافت،Stardock و سایر توسعه دهندگان ماه آینده میلادی طی GDC جزئیات بیشتری از DirectX 12 ارائه می کنند.

منبع خبر:Dark Side of Gaming

ویرایش شده توسط Le Boy Fatale
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

خالی میبندن یا منظورشون تو یک الگوریتم پردازش گرافیکی خاصه و گرنه من باور نمی کنم تو یک بازی این مقدار فرق کنه، اینا نمیان هیشکدوم دقیقا بگن تو یک بازی چقدر فرق می کنه که برای یک گیمر مهمه ...   :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

خالی میبندن یا منظورشون تو یک الگوریتم پردازش گرافیکی خاصه و گرنه من باور نمی کنم تو یک بازی این مقدار فرق کنه، اینا نمیان هیشکدوم دقیقا بگن تو یک بازی چقدر فرق می کنه که برای یک گیمر مهمه ...   :D

درود نیما جان،مطمئنا منظورشون بازی نیست بلکه تست های پردازش گرافیکیه.بعد Stardock اونم مدیر عامل اش کسی نیست که........

مهرزاد وارد می شود...

ویرایش شده توسط Le Boy Fatale
لینک به دیدگاه

در پاسخ به سوال یکی از دنبال کنندگان پیج خود آقای واردل گفته که این تست با پردازنده گرافیکی AMD در پیکربندی کراس فایر انجام شده است.

7ntsidfl0bn8bgzusc65.png

درود

بله اگه تفاوت در 8 هسته ای ها هست یعنی تحول در پردازشهای موازی(نه برنامه نویسی لو لول یا سطح پاین برای ارتباط بهتر با  سخت افزار,)

شاید این تحول واین تفاوت فاحش  سهم کمیشو مدیونه این نوع برنامه نویسی باشه

بالاخره این تلسم استفاده بهینه از تعداد هسته های بالا هم داره شکسته میشه و تعداد هسته های بالای سی پی یو اینجاست که به برکت بهینه شدن پردازشهای موازی خودشونو نشون میدن

احتمالا باید شاهد تحول در سری های شش و هشت هسته ای های  اینتل هم باشیم

اخه نمیشه که تو گیم یه 8 هسته ای با یه 4 هسته ای تفاوت چندانی نداشته باشه که,اونم زمانی که مولتی جی پی یو بار سنگینی تو پردازش به عهد سی پی یو میزاره(باید یه پردازش موازی بهینه شیره این هشت هسته ای ها رو بکشه) :-j

ویرایش شده توسط mehrxad( مهرزاد قائم مقامی)
لینک به دیدگاه

خوب خدارو شکر سیستم بنده تا 10 سال آینده رو جواب میده> :))

لینک به دیدگاه

بازهم amd خدا کنه همین طور باشه .فکر کنم دیگه نباید تا 5سال دیگه نیاز به تعویض گرافیک داشته باشیم

لینک به دیدگاه

خوب خدارو شکر سیستم بنده تا 10 سال آینده رو جواب میده> :))

اوف!!

مگه سیستم چی بستی؟!

الان باور کن با این تحولاتی که داره شکل میگیره

و این بازیهایی که سخت افزارها و میان افزارها رو به راحتی تونستن به چالش بکشونن

و این مانیتورهای 4K که قربونشون برم :x

اصلا به این که  2سال دیگه چی میخاد بیادو چظور بتون سخت افزار های فعلی از عهدشون بر بیان اطمینانی نیست

اون وقت شما برا 10 سال اینده مطمئنی :D

لینک به دیدگاه

اوف!!

مگه سیستم چی بستی؟!

الان باور کن با این تحولاتی که داره شکل میگیره

و این بازیهایی که سخت افزارها و میان افزارها رو به راحتی تونستن به چالش بکشونن

و این مانیتورهای 4K که قربونشون برم :x

اصلا به این که  2سال دیگه چی میخاد بیادو چظور بتون سخت افزار های فعلی از عهدشون بر بیان اطمینانی نیست

اون وقت شما برا 10 سال اینده مطمئنی :D

الکی مثلا من یه سیستم بستم 50 میلیون :D

لینک به دیدگاه

اینا هم دیگه مسخرش رو دراوردن بگید مثلا تو فلان بازی این همه تفاوت داشته

یه بار میگه 100 فریم یه بار میگه 600%  لابد دفه بعد هم یه معادله میده میگه خودتون حل کنید ببینید چند فریم یا چند % تغییر کرده

لینک به دیدگاه

درود

بله اگه تفاوت در 8 هسته ای ها هست یعنی تحول در پردازشهای موازی(نه برنامه نویسی لو لول یا سطح پاین برای ارتباط بهتر با  سخت افزار,)

شاید این تحول واین تفاوت فاحش  سهم کمیشو مدیونه این نوع برنامه نویسی باشه

بالاخره این تلسم استفاده بهینه از تعداد هسته های بالا هم داره شکسته میشه و تعداد هسته های بالای سی پی یو اینجاست که به برکت بهینه شدن پردازشهای موازی خودشونو نشون میدن

احتمالا باید شاهد تحول در سری های شش و هشت هسته ای های  اینتل هم باشیم

اخه نمیشه که تو گیم یه 8 هسته ای با یه 4 هسته ای تفاوت چندانی نداشته باشه که,اونم زمانی که مولتی جی پی یو بار سنگینی تو پردازش به عهد سی پی یو میزاره(باید یه پردازش موازی بهینه شیره این هشت هسته ای ها رو بکشه) :-j

مهندس منظور از پردازنده گرافیکی GPU هست  نه CPU

لینک به دیدگاه

ولی این دایرکت ایکس 12 چقدر خبرساز شده! هرجا میری همین حرفا یا یه چیزی تو همین مایه ها میگن. اگر هم حقیقت داشته باشه که عالی میشه! دیگه با گرافیک GT 630 هم میشه Call Of Duty رو با کیفیت Ultra باز کرد!

لینک به دیدگاه

البته دوستان توجه کنن این مربوط به کارتهای میشه که dx12 ساپرت می کنن مثل کارتهای سری 900 و r300 نه کارتهای که از بعضی ویژگیهای DX 12 بهره میبرند سری قبل کارتهای که گفتم مثل سری 700 و r200 به پایین.چون اگه اینجوری باشه که انویدیا و amd باید تعطیل کنن چون کسی دیگه گرافیک جدید نمیخره به نظرم حتی اگه گرافیکهای نسل قبل از نظر سخت افزاری از تمامی امکانات dx12 بهره ببرن دوشرکت برای پایین نیومدن فروش کارتها شون به صورت نرم افزاری قفل کنن مثل کاری که انویدیا با سری 900m با درایور تو اور کلاک محدودش کرد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

البته دوستان توجه کنن این مربوط به کارتهای میشه که dx12 ساپرت می کنن مثل کارتهای سری 900 و r300 نه کارتهای که از بعضی ویژگیهای DX 12 بهره میبرند سری قبل کارتهای که گفتم مثل سری 700 و r200 به پایین.چون اگه اینجوری باشه که انویدیا و amd باید تعطیل کنن چون کسی دیگه گرافیک جدید نمیخره به نظرم حتی اگه گرافیکهای نسل قبل از نظر سخت افزاری از تمامی امکانات dx12 بهره ببرن دوشرکت برای پایین نیومدن فروش کارتها شون به صورت نرم افزاری قفل کنن مثل کاری که انویدیا با سری 900m با درایور تو اور کلاک محدودش کرد.

دزود

دوستان این مقدار فریم تو بازی نیست، تو بازی خیلی کمتره، بعدم بفرض که اینقدر بهبود عملکرد داشته باشیم تو بازی ها باعث میشه امکانات جدیدتر گرافیکی و پیشرفته تر  و حرفه ای تر به بازی ها اضافه بشه و همیشه بازیساز ها سعی می کنند جزییات رو تا حدی که میشه افزایش بدن و نورپردازی های بهتری ارائه کنند که باز خواهید دید کارت گرافیک قویتر نیاز خواهد شد...  پس اینکه بگیم دیگه به پیشرفت نیاز نخواهد بود خیر... قدرت کارت ها چندین برابر هم که بشود باز میشه بازیهای گرافیکی تر و بعضا واقعی تر ساخت... در نتیجه جلو پیشرفت رو نمیشه گرفت...  ^_^

لینک به دیدگاه

من هنوز 3 تا چیزو نفهمیدم

DX12 برای سی پیو های AMD بهتره یا Intel ؟ کودوم بیشتر؟ (با توجه به مشخصات بسیار بالای سی پیو های amd)

DX12 برای گرافیک های AMD بهتره یا NVIDIA ؟ کودوم بیشتر؟ (با توجه به برتری مشخصاتی r9 290x نسبت به gtx 980 و سری 300 در آینده)

Mantle چیه اصلا این وسط؟ واسه amd هست؟ بهتره DX12ه؟ اومده؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست من اگر قرار باشه DX 12 فقط روي سري جديد تفاوت کارايي محسوس داشته بشه پس تفاوت پرفورمنس R9 290X چطوري مشخص بشه بين DX11 و DX12 ؟ چون هنوز چيزي از 390X مشخص نيست ! اگر 390X  قبل از ارائه Dx12 بياد و کاراييش مشخص بشه تو بازيها و نرم افزار هاي 3D اونوقت ميشه گفت اين تحليل شما تا حد زيادي درسته ...

لینک به دیدگاه

مهندس منظور از پردازنده گرافیکی GPU هست  نه CPU

درود

مهندس نیستم , مخاستم بشم ولی نشد!!(در واقع خطا کردیم گارگری نصیبمون شد)

ده خوب نخوندی دیگه دکتر جان!(پیشناد میکنم یه بار دیگه متن منو با دقت بخونی)

مبحث دایرکت جدیده

که عمده قدرتش تو بهینه شدن پردازش موازی هست(هم برا پردازش گرافیکی هم برا پردازش سیستم)

که میتونه با تقسیم وظایف بهینه برای پردازنده(تعداد رشته های پردازشی اون) بار زیادی رو از دوش سی پی یو هم برداره

اگر فشار وارد شده از طرف گرافیک به سی پی یو بیشتر از توانش باشه,تعداد فریم ها از یک حدی بیشتر نمیشه

لینک به دیدگاه

پیرهن صورتی دل منو بردی

اخر از اون چیزی که میترسیدم سرم اومد :-S

منی که تا حالا به کسی منفی ندادم اشتباحا به شما منفی دادم(عذر میخام)

به مدیریت گزارش دادم منفی رو پاک کنن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...