رفتن به مطلب

اتصال خروجی HDMI کارت گرافیکی بصورت بیسیم به مانیتور

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با عرض سلام

سوالی داشتم از دوستان و سروان عزیز.بنده اکثر وسایل الکترونیکی که تو خونمون استفاده میکنم بصورت بیسیم هستن منتها یه موردی که نتونستم بهش برسم اتصال کیسم به مانیتورم هست.

خیلی دوست دارم که کلا کیس رو ببرم به یه جای سرد و البته دور از اطاقم بخاطر سر و صدایی که داره و فقط مانیتورم رو روی میز کارم داشته باشم اینجوری از شر سرو صدای کیسم راحت میشم و البته دیگه قرار دادن کیسم در جای سرد کلی میشه در خرج کردن به کیس و انتخاب قطعاتی که گرما و صدای زیادی تولید میکنن مثل کارت های قدرتمند گرافیکی نظیر290 و... راحتر میشه.میخواستم بدونم که از دوستان تا حالا کسی تونسته همچین کاری بکنه؟البته جوری میخوام این ارتباط برقرار شه که تصویر بدون افت کیفیت و البته بدون تاخیر که عملکرد رو در بازی ها تحت تاثیر قرار بده انجام بشه.از دوستانی که تجربه ای در اینکار دارن لطفا بنده رو راهنمایی کنن.ممنونم دوستان

لینک به دیدگاه

سلام

مى تونيد يه كابل hdmi ٢٠ مترى بخريد كيس رو به مانيتور وصل كنيد دور بر ٥٠ تومن قيمتشه

ولى اسپيكر رو چيكار مى كنيد؟

در ضمن فاصله كيبورد و ماوس بيسيم از كيس زياد باشه تو عملكردشون تاثير مى ذاره

به نظر من بهتره يك كولر كم صدا براى سي پي يو تهيه كنيد و پاورتون رو هم يك كم صدا يا بى صدا انتخاب كنيد تنظيمات فن كارت گرافيك رو هم روى خودكار قراربدين

تا موقع كه زياد روى فشار نيست كم صدا باشه.

مشخصات كيستون چيه؟

لینک به دیدگاه

سلام.برا صدا هم خوب رابط بیسیمی باشه که hdmi رو پوشش بده خوب مسله صدام حل شده هست دیگه به نظرم

من برا بازی کردن از دسته xbox360 بیسیم استفاده میکنم.باید بگم عملکردش فوق العادس

برا موس و کیبردم سرعت دیکه مهم نیست ولی از ست microsoft استفاده میکنم که قابل قبول هست عملکردش.میدونین بعضا لازم میشه ادم کیسو به تلویزیون وصل کنه که اونوقت مصیبت میشه.کلی سیم و کابل باید جمع کرد و دوباره وصل کرد

یه وسیله ای هست به اسم choromcast که نمیدونم میشه استفاده کرد یا عملکردش ضعیفه

لینک به دیدگاه

سلام.منم دنبال همین هستم.یه تکنولوژی هست که اسمش INTEL WIDIهست و فکر کنم همین کار رو میکنه.(باید تلویزیون ازش پشتیبانی کنه)

منم میخوام کیسم رو به تی وی که تو یه اتاق دیگه س وصل کنم البته بدون کابل HDMI .یعنی اگه بشه از طریق وای فای

و با دسته ایکس باکس هم بازی کنم.یعنی همون کاری که شما میخواید انجام بدید.

این تاپیک هم زدم ولی کسی در مورد INTEL WIDIچیزی نمیدونه

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=38706&hl=

ویرایش شده توسط Yosef Faraji
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوستان ، وقتی از رابط های تصویری به صورت خام حرف زده میشه یعنی حجم انبوهی از اطلاعات .

فرض کنید مانیتور شما فول اچ دی ، 60 فریم باشه و هرپیکسل اون از عمق رنگ 48 بیتی (سه رنگ هر کدوم 16 بیت) بهره ببره :

تعداد پیکسل ها از ضرب رزولیشن بدست میاد 1920*1080 مساوی = 2073600

هر پکسل 48 بیت هستش و برای یک فریم داریم 2073600 * 48 مساوی = 99532800 بیت

چون 60 فریم در ثانیه هست داریم 99532800 * 60 مساوی = 5971968000 بیت بر ثانیه یا تغریبا 5.5 گیگابیت بر ثانیه .

مثلا رابط HDMI در نسخه 2.0 سرعت انتقال 18 گیگابیت بر ثانیه رو داره . انتقال این حجم اطلاعات به صورت بی سیم بسیار مشکل و گران قیمت میشه .

به دلیل همین بیت ریت بالا کابل های HDMI فرکانس بسیار بالا دارند که اونها نویز پزیر میکنه یه همین دلیل باید به خوبی شیلد باشند و از مرقوبترین سیم ها درشون استفاده بشه .

stacks_image_31502.jpg

ویرایش شده توسط Mahyar_Curious
لینک به دیدگاه

سلام.منم دنبال همین هستم.یه تکنولوژی هست که اسمش INTEL WIDIهست و فکر کنم همین کار رو میکنه.(باید تلویزیون ازش پشتیبانی کنه)

منم میخوام کیسم رو به تی وی که تو یه اتاق دیگه س وصل کنم البته بدون کابل HDMI .یعنی اگه بشه از طریق وای فای

و با دسته ایکس باکس هم بازی کنم.یعنی همون کاری که شما میخواید انجام بدید.

این تاپیک هم زدم ولی کسی در مورد INTEL WIDIچیزی نمیدونه

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=38706&hl=

تلویزیون ما میراکست وی دی داره !

در موردش که منم نمیدونستم غیر همونایی که تو تی وی نوشته بود الان تو گوگل زدم سایت مایکروسافت اومد نوشته ویندوز 8 و 8.1 که تو تلویزیون فکر کنم وین 7 هم نوشته بود خلاصه اینجور که نوشته یکجور استریم نمایش بصورت وای فا هست

والا pc من وای فا نداره تست کنم اگه شما وای فا داری تست کن!

کاری نداره که widi tv رو روشن کن یکی pc هم روشن کن همو اد کن اینم لینک مایکرو شاید نرم افزارم لازم بشه اما فکر کنم وین 8 داره طبق اموزش مایکروسافت

http://windows.microsoft.com/en-us/windows-8/project-wireless-screen-miracast

به ما هم خبر بده

Sent from my GT-I9100G using Tapatalk

لینک به دیدگاه

سلام.خیلی ممنونم که دوستان تبادل نظر میکنن

واله متاسفانه تلویزیون ما wifi داخلی نداره ولی میتونه بصورت دانگل اونو ساپورت کنه ومدل سونی هست.منتها یه سری دیوایس هستن که خودشون به ورودی HDMI تلوی وصل میشن و در حقیقیت خودشون کار دریافت رو به عهده میگیرن

تو تلویزیون های سامسونگ یه گزینه ای داره به اسم allshare cast که با موبایل های سامسونگ خیلی خوب جفت میشه و میشه خیییلی راحت فیلم های fhd و حتی QHD رو باهاش استریم کرد یعنی وقتی فیلمی رو پخش میکنین رو موبایل دقیقا رو صفحه تلویزیون پخش میشه نمیدونم تجربه شو داشتین یا نه و من فک نمیکنم که مشکل تبادل اطلاعات اینجا مسله ای رو ایجاد کنه کما اینکه یه موبایل کوچیک راحت از پسش برمیاد

منتها اگه یه راهی بود که میشد خروجی گرافیک رو تو کامپیوتر به تلویزیون فرستاد معرکه میشد.مطمنا ارزش هزینه اش رو داره

لینک به دیدگاه

سلام.خیلی ممنونم که دوستان تبادل نظر میکنن

واله متاسفانه تلویزیون ما wifi داخلی نداره ولی میتونه بصورت دانگل اونو ساپورت کنه ومدل سونی هست.منتها یه سری دیوایس هستن که خودشون به ورودی HDMI تلوی وصل میشن و در حقیقیت خودشون کار دریافت رو به عهده میگیرن

تو تلویزیون های سامسونگ یه گزینه ای داره به اسم allshare cast که با موبایل های سامسونگ خیلی خوب جفت میشه و میشه خیییلی راحت فیلم های fhd و حتی QHD رو باهاش استریم کرد یعنی وقتی فیلمی رو پخش میکنین رو موبایل دقیقا رو صفحه تلویزیون پخش میشه نمیدونم تجربه شو داشتین یا نه و من فک نمیکنم که مشکل تبادل اطلاعات اینجا مسله ای رو ایجاد کنه کما اینکه یه موبایل کوچیک راحت از پسش برمیاد

منتها اگه یه راهی بود که میشد خروجی گرافیک رو تو کامپیوتر به تلویزیون فرستاد معرکه میشد.مطمنا ارزش هزینه اش رو داره

این قضیه روallshare  خودم رو تلویرزیون سامسونگ و گوشی گلگسی s3 تست کردم و راحت جواب میده

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

دوستان برای استفاده از این قابلیت یکم سرچ کردم رسیدم به اکسس پوینت درسته? یعنی من برای انتقال تصویر از pc به تی وی و یا بالعکس باید اکسس پوینت داشته باشم.بعد مثلا پورت 100 کمه برا این و،یا باید 1000 مگابیت بگیرم؟کسی اگه اطلاعی راجب تین زمینه داره لطفا راهنمایی کنه.ممنون

Sent from my GT-I9100G using Tapatalk

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

اینم من پیدا کردم تو سرچام بنظر جالب بود...  ^_^

http://askbobrankin.com/howto_connect_your_pc_to_tv_wirelessly.html

ویرایش شده توسط Nima2007
لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

درود بر دوستان

کسی تجربه ی میرور کردن وایرلس صفحه‌ی pc رو روی تلویزیون lg داره؟

من می‌خوام لبتاپ رو روی تلویزیون میرور کنم. 

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود بر دوستان

کسی تجربه ی میرور کردن وایرلس صفحه‌ی pc رو روی تلویزیون lg داره؟

من می‌خوام لبتاپ رو روی تلویزیون میرور کنم. 

من تلویزیون lg مدل 50 اینچ 4k دارم و با استفاده از intel widi این کارو کردم . 

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Sajadko گفته است :

من تلویزیون lg مدل 50 اینچ 4k دارم و با استفاده از intel widi این کارو کردم . 

سپاس از توجهت

چیپ وایفای دستگاه pc ت چی‌ه؟

روشش رو هم مرحله به مرحله بنویس.

چون من این کار رو کردم و connect نمی‌شه.

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

سپاس از توجهت

چیپ وایفای دستگاه pc ت چی‌ه؟

روشش رو هم مرحله به مرحله بنویس.

چون من این کار رو کردم و connect نمی‌شه.

خواهش.

دقیق یادم نیست . خیلی وقت پیش این کارو انجام دادم . با لپتاب دوستم اینکارو انجام دادیم .

مدل لپتاب : Asus N56JN .

کجای کار مشکل هست ؟

ویرایش شده توسط Sajadko
لینک به دیدگاه

با لبتاب دوستم انجام شد ولی با pc خودم که انجام دادم درایورش به ویندوزم نمیخورد . مادربرد خودم قدیمیه . البته روی pc خودم اداپتور  wifi اکسترنال دارم . شاید به این دلیل بوده .

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Sajadko گفته است :

با لبتاب دوستم انجام شد ولی با pc خودم که انجام دادم درایورش به ویندوزم نمیخورد . مادربرد خودم قدیمیه . البته روی pc خودم اداپتور  wifi اکسترنال دارم . شاید به این دلیل بوده .

توی تلویزیون widi  رو فعال کردم. روی   pc هم از بخش connect devices بهش وصل شدم. منتها در بخش project هر کدام از گزینه‌ها رو که می‌زنم چیزی روی تلویزیون رخ نمی‌ده.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

توی تلویزیون widi  رو فعال کردم. روی   pc هم از بخش connect devices بهش وصل شدم. منتها در بخش project هر کدام از گزینه‌ها رو که می‌زنم چیزی روی تلویزیون رخ نمی‌ده.

سیستم عامل تلویزیونتون  web os هست ؟

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، Sajadko گفته است :

سیستم عامل تلویزیونتون  web os هست ؟

مدل تلویزیون 47la62100 هست. سیستم عامل نمی دونم چیه. تولید ایران هست و شاید برخی مشخصاتش با محصول مرجع فرق کنه.

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

http://www.lg.com/us/support/video-tutorials/CT10000018-1441913089871-others

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Sajadko گفته است :

مشابه این فرایند رو طی کرده‌ام. وقتی وصل می‌شه اتفاقی نمی‌افته. یعنی چیزی روی تلویزیون نشان نمی‌ده.

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

مدل تلویزیون 47la62100 هست. سیستم عامل نمی دونم چیه. تولید ایران هست و شاید برخی مشخصاتش با محصول مرجع فرق کنه.

من سیستم عامل تلویزیونم webos هست و توی قسمت Share Screen که رفتم تونستم انجام بدم . با گوشی هم راحت بهش وصل میشم .

سیستم عامل تلویزیون شمارو نتونستم پیدا کنم .

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

مشابه این فرایند رو طی کرده‌ام. وقتی وصل می‌شه اتفاقی نمی‌افته. یعنی چیزی روی تلویزیون نشان نمی‌ده.

با گوشی موبایل تست کنید ببینید صفحه گوشی رو میتونید miror کنید روی تلویزیون ؟

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Sajadko گفته است :

من سیستم عامل تلویزیونم webos هست و توی قسمت Share Screen که رفتم تونستم انجام بدم . با گوشی هم راحت بهش وصل میشم .

سیستم عامل تلویزیون شمارو نتونستم پیدا کنم .

سپاس از توجهت

اگر خودم چیزی یافتم همینجا خواهم نوشت.

در هم اکنون، Sajadko گفته است :

با گوشی موبایل تست کنید ببینید صفحه گوشی رو میتونید miror کنید روی تلویزیون ؟

با گوشی موبایل  می‌تونم میرور کنم. جایی شنیدم که با چیپهای وایرلس اینتل اینکار روی pc شدنی‌ه که  به نظر منطقی نمی‌آد.

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

سپاس از توجهت

اگر خودم چیزی یافتم همینجا خواهم نوشت.

با گوشی موبایل  می‌تونم میرور کنم. جایی شنیدم که با چیپهای وایرلس اینتل اینکار روی pc شدنی‌ه که  به نظر منطقی نمی‌آد.

خواهش . 

فکر نمیکنم که لپتاپ N56JN چیپش اینتل باشه . البته نمیدونم .

ویرایش شده توسط Sajadko
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...