رفتن به مطلب

Skylake اینتل رقیب پیدا کرد: AMD Zen !

AORUS
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

وب سایت wccftech که بارها منبع درز خبرهای متعددی بوده می گوید با یکی از منبع هایش که شناخت زیادی از کارهای AMD دارد  به گفتگو پرداخته و این منبع گفته که AMD  در سال 2016 پردازنده های مبتنی بر معماری جدیدی به نامZen  را عرضه می کند  . خلاصه ای از این خبر :

AMD-Zen-Summit-Ridge-635x249.jpg

لوگوی فوق رسمی نیست

با اینکه این منبع جزئیات زیادی از معماری Zen ارائه نکرده اما طبق آنچه که از گذشته یاد گرفته ایم تمرکزAMD در طول سال 2016 بر روی معماری Zen خواهد بود،از آنجایی که Zen  یک معماری high performance است این خبر میتواند نوید بخش باشد چرا که AMD  سرانجام به بخش پردازنده های خود توجه کرده است.حتی بیش از این هم میتوان خوش بین بود و این احتمال هست که Zen  به رقابت با Skylake اینتل بپردازد.با این حال این منبع گفته که Zen  ابتدا در بخش پردازنده های سرور بکار گرفته می شود.این منبع همچنین گفته که اینتل چیز جدیدی را با Skylake  معرفی می کند که احتمالا ADM نیز نمونه مشابی را با Zen عرضه می کند.

حداکثر TDP پردازنده های مبتنی بر معماری Zen ا95 وات خواهد بود که خیلی به Haswell اینتل نزدیک است .

آیا سرانجام رقابتی واقعی شکل می گیرد؟مطمئنا صنعت ریزپردازنده ها در سال 2016 دیدنی خواهد بود...

ویرایش شده توسط Le Boy Fatale
لینک به دیدگاه

مرسی خبات  @};-  :x  :x

ولی به شخصه بعید میدونم

این AMD باید یه فکر درست و حسابی به حال cpu هاش بکنه خدایی بدون تعصب دارم میگم و خودمم از محصولات AMD استفاده میکنم ولی cpu هاش واقعا ...

ولی به جان خودم فردا AMD یه cpu 16 هسته ای میده بیرون تا بتونه با cpu های اینتل رقابت کنه ... ^_^

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مرسی خبات  @};-  :x  :x

ولی به شخصه بعید میدونم

این AMD باید یه فکر درست و حسابی به حال cpu هاش بکنه خدایی بدون تعصب دارم میگم و خودمم از محصولات AMD استفاده میکنم ولی cpu هاش واقعا ...

ولی به جان خودم فردا AMD یه cpu 16 هسته ای میده بیرون تا بتونه با cpu های اینتل رقابت کنه ... ^_^

درود

چیزی که رو نشده رو چجوری بعید میدونی تازه بعدش می گی باید یفکری بکنه ؟؟؟ شاید این همون فکره باشه... بزار رو کنه بعد بگو...  :D

خانوم مسولشون که می گفت قراره چیزای خوبی معرفی کنیم حالا تا چه حد خوبه خودش میدونه... صبر باید پیشه کرد...  ^_^

البته صبر همه لبریز شد از دست این شرکت ... بقولی چشم ها خیره به او فن ها غرق دعا...  :D

جدا خیلی اوضاع بدتر میشه همینجوری بازار یک قطبی پیش بره... ایشاله درست بشه...   :(

لینک به دیدگاه

یعنی AMD  میخواد با این نسل از سی پی یو هاش عقب افتادگی خودش توی نسل های سندی بریج، آیوی بریج، هسول، بردول اینتل رو جبران کنه و بیاد با اسکای لیک مقابله کنه ؟؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حکایت amd شده حکایت تیم ملی فوتبال ما همیشه با نذر و صلوات ... کاری از پیش میبردن

منتظریم ...

به امید روزهای چندقطبی صنعت رایانه

ویرایش شده توسط StarKilleR
لینک به دیدگاه

95 وات؟ حداقل میشه گفت یه نسل از اینتل عقب تر هست توی پردازنده.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...