رفتن به مطلب

وقتی که اولین کامپیوترتون رو خریدین چه حسی داشتین

Recommended Posts

computer-clipart-for-kids-computer-clip-

سلام دوستان

در مورد بازی ها ی مورد علاقتون گفتین واقعا خیلی خوب بود از همه  دوستان

متشکرم که بازی های مورد علاقشون رو با بقیه به اشتراک گذاشتن

خاطرات هر کسی براش خیلی عزیزه و یک جورایی قشنگ و شیرینه

من همیشه از پدر بزرگ خدا بیامرزم تو بحث هاش می شنیدم که از تجربیاتش و خاطراتش

می گفت وقتی می گفت معلوم بود با چه علاقه ای تعریف می کرد . همه ی پدر و مادر بزرگا اینطوری هستن

اگه در جمع ما نیستن خدا رحمتشون کنه واگه هستن خدا بهشون عمر با عزت بده

و الهی که 120 سال دیگه زنده باشن و بالای سر ما باشن تا بهمون درس زندگی بدن.

با این که تا خاطرات کامپیوتر و دنیای مجازی برای پدر بزرگا بشه حد اقل 30 سال طول می کشه شاید کم تر یا بیشتر

ولی خوب حتما نباید این خاطرات خیلی دور بشن می تونیم الان با گفتنش زندش کنیم

و از گفتنش لذت ببریم

how-to-fix-computer-after-virus-1.jpg

معمولا هر کسی وقتی یک چیزی رو آرزوشو داره وقتی بهش می رسه خیلی حس خوبی پیدا می کنه

مخصوصا اگه به بچگی مربوط بشه . الان دیگه برای خیلی از بچه ها این شیرینی وجود نداره

اصلا قبل از این که دنیا بیاد تو خونه همه چی وجود داره

و سرگرمیش اول تبلت و  ps۴  وایکس باکسه

بعد هم کامپیوتر و لپتاب به نظرم اون لذتی که قدیم بود رو ندارن

قبلنا که این همه پیشرفت علمی نبود یک آتاری داشتیم باهاش هوا پیما بازی می کردیم

و خوشحال می شدیم که یک ستاره رو بزنیم رنگ آسمون عوض بشه

یا اگه نبود بازی های دیگه (غیر ویدئویی)

امیدوارم بچه های این دوره هم بتونن شادی اون دوران رو داشته باشن

92u3zmr936p258y1xrxt.jpg

حالا اون دورانی که شما کامپیوتر نداشتین( اگه هم از اول داشتین یک وسیله مشابه رو بگین)

و آرزوش رو داشتین ، مثلا دوستتون می گفت من کامپیوتر خریدم بعد شما هم آرزوشو داشتین ولی هنوز

ندارینش بعدا به یک دلیلی می خرینش حالا مثلا نمره هاتون خوب شده ، جایزه گرفتین و.....

اولین باری که کامپیوتر رو روشن می کنین و با موس و کیبورد کار می کنین اولین کارتون باهاش چی بود

اگه خاطره بامزه ای هم دارین بگین

urt2p1sel0gwhk0x2os7.jpg

اول خودم میگم

اولین بار که کامپیوتر می خواستم بخرم به دوران دبستان بر می گرده

خیلی آرزو شو داشتم . موقعی که تصمیم به خریدش رو گرفتم دل تو دلم

نبود .(من اصلا با وعده معدل بالا کامپیوتر دار نشدم چون معدلم بالا بود)

اول میزش رو خریدم بعد از دو سه روز هم رفتم شرکت یک آقایی که مشخصات سیستم رو

بهش بدم . کامپیوتر خیلی قوی رو انتخاب کردم(نسبت به اون زمان) و بهترین بلندگو هارو براش انتخاب کردم

بعد طرف با پسرش اومد که نصبش کنه . پسرش از من کوچک تر بود . ولی بهش یاد داده بود

که مثلا سیم هارو کجا نصب کنه و اینا

بعد از نصب سیستم عامل و نرم افزار هاش تعدادی بازی هم روش نصب کرد

دل تو دلم نبود خیلی خوشحال بودم . پسرش رفت تو یک بازی و شروع به بازی کردن کرد

بعد به من گفت بیا تو هم بازی کن . حالا من هم که بلد نبودم باهاش کار کنم گفتم حالا بعدا

بازی می کنم . بعدا که رفتن رفتم سراغش  و روشنش کردم .

حرکت دادن موس و تنظیمش سخت بود نمی شد درست برم رو آیکن ها

اومدم یک بازی رو باز کنم کلیک راست کردم ولی حین کلیک راستم موس رو می کشیدم

و هی گزینه copy here  میومد و منم که انگلیسی بلد نبودم . خلاصه رو دسکتاپ صد تا کپی درست

کردم . ولی بالا خره بازی رو اجرا کردم. به سختی یک چیزایی بازی کردم

ذوق زده شده بودم خیلی باحال بود.

یک بار هم یه سی دی شکسته گذاشتم تو درایوش بعد چرخید  و صدا دادو سی دی همون جا شکست

منم دیگه هر وقت سی دی میذاشتم و سی دی رام می چرخید فکر می گردم غیر طبیعیه

و الانه که بشکنه ولی و سیستم رو از پشت خاموش می کردم

البته این کار رو دوبار کردم ولی بعد فهمیدم که اشتباه می کردم.

کامپیوتر رو خودم یاد گرفتم و نه کلاس رفتم و نه هیچی حتی

فامیلامون دوتاشون مهندس کامپیوتر بودن ولی هیجی بهم یاد نمی دادن

منم سعی کردم با کنجکاوی تمام تو بخش های کامپیوتر سرک بکشم

و تا اینکه به اینجا رسیدم

و تلاش می کنم مثل اونایی که هیچی بهم یاد ندادن نباشم و هرچی که می دونم

به بقیه یاد بدم

اینم از خاطره کامپیوتر خریدن من

موفق باشید

ویرایش شده توسط milad_sn
لینک به دیدگاه

• ارسال 142
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

سلام میلاد عزیز

نمیدونم چرا همیشه من اول میرسم :)

من از اولین باری که اولین و آخرین کامپیوترم و خریدم 4 سال بیشتر نمیگزره و حتی تا اون‌موقع کامپیوتر هم روشن نکرده بودم چه برسه به اینکه باهاش کار کنم.

پول کامپیوتر رو هم از سه ماه تابستون کار کردم خودم و خریدم.

تو اولین روز کامپیوتر دار شدن از یکی از دوستام pes 2008. و گرفتم و نصب کردمو کلی بازی کردم

البته کامپیوت. دست دپ خریده بودم که بعد ار چند روز کلی فیلم ناجور هم داخلش بود که فهمیدم کامپیوتر خیلی فایده های دیگه هم داره بجز بازی

د از اون موقع هم دو دفعه ارتقاء دادم کامپیوترم و که الان برای دفعه سوم باید ارتقاء بدم.

ولی واقعا چند روز اول که کامپیوتر داشتمو نمیتونم توصیف کنم که چقدر خوشحال بودم.هر به یک ساعت حتما یکسر به کامپیوترم میزدم و شبا بیخوابی میزد به سرم و میرفتم ی نگاه به کامپیوتر میکردم و کلی کیف میکردم

واقعا چقدر بی جنبه بودم:|

لینک به دیدگاه

والا خاطره خیلی هست و بخوام خاطراتمو بنویسم قلم از خستگی میشکنه

لینک به دیدگاه

احساس خری داشتم که بهش تیتاب دادن  :D

من دوران دبیرستان یک سیستم پدرم برام با قرض خرید البته راضی نبود بذور خرید  :D

یک مهندسی فکر کنم مهندس بود :D  سیستم برام جم کرد مادربورد ارزاک سی پی یو اینتل سمپرون 2200 کارت گرافیک نداشت انبورد بود

رم 256 و مانیتور 17 تی وی ام 

خلاصه ما اینو گرفتیم اوردم خونه بذور سیم ها پشتش وصل کردم موس کیبور اینا حالیم نبود ولی اوکی کردم  :laughing: اولین بار محیط ویندوز ایکس پی دیدم

من که هیچی متوجه نشدم ازش بعد 3 روز ور رفتن تازه کپی پیس یاد گرفته بودم افتخار میکردم به خودم =))  خلاصه 3 ماه گذشت به ویندوز عادت کردم

خیلی کارا یاد گرفتم گاهی هم مشکلی بود از ارشیو کلیک روزنامه جاجم رفع میکردم و یا یاد میگرفتم متا سفانه اینترنت رویا بود برام :laughing: تا 2 سال بعدش

یک روز ویندوزم خراب شد بالا نیومد  :(  ااحساس میکردم تیر خوردم  =)) از ناراحتی 

بلد نبودم بردم یک خدمات کامپیتوریی ازم 10 تومن گرفت  :(  یک ویندوز ایکس پی نصب کرد  :wacko:  5 ماه بعد دوباره ویندوز پاک شد بازم 10تومن

بار سوم گفتم ولش اصلا کامپیتور نمیخام بدرد چی میخوره  =))  10 روز ویندوز نداشتم یک روز دوستم دیدم گفتم ویندوزم خرابه گفت من وقت ندارم

بیام نصب کنم برات اما سی دی ویندوز داد یک توضیح کوتاه هم در مورد نصب داد

منم گفتم بیخیال خودم نصب میکنم اوردم سی دی سیستم رو بوت از روی سی دی قرار دادم سیستم نصب کردم

انگار آپولو هوا کرده بودم مامانم چه افتخاریی میکرد فکر کرده بود چه کردم هی ازم تعریف میکرد =))  =))  =))  خلاصه

من مغز کامپیتور خونه بودم 2 سال بعد وارد شدم به سیستم  تازه ایرانسل وصل کردم به کامپیتور gprs  راه انداختم

بعدش دوباره احساس کردم ناسا خودم به تنهایی ساختمش و برنامه براش نوشتم

تو مرورگر پیش  فرض صفحه اصلی مایکروسافت اومد بعد من رفتم گوگل تایپ کردم اما اشتباه نوشتم بلد نبودم گوگل بنویسم  =))  گوگل نیومد

خلاصه بذور گوگل پیدا کردم 

داخلش نوشتم ایران و سرچ کردم بعدش تایپ کردم سلام و بعدش نوشتم ............ :D  خلاصه چند تا خاک بر سریی سرچ کردم  ^_^

در اخر کارم داخل نت هست خوشحالم با اینترنت اشنا شدم

موفق باشید @};-

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

خوب اولین سیستمی که خریده بودم amdبود یعنی ازاین اشغالتر تاحالا ندیده بودم هردوروز یکبار ویندوز میپروندم اینقدر پروندم این ویندوز رو که خود خدماتی ناچار شد نصب ویندوز به من یاد بده :D  بعد از یاد گرفتن نصب ویندوز رسیدم به بازی اینقدر بازی کردم که گرافیک سوخت :)  تعویض شدبعد چند روزهنگ رستارت وسوختن هارد یکی شد :laughing:  که کلا دیگه ظرف دوما سیستم رفت تو سطل اشغال =))

لینک به دیدگاه

چه تاپیکی خیلی خوبه... والا گفتنی ها زیاد هست ولی اولین باری که سیستم خریدم تاریخش اصلا یادم نمیاد احتمالا سال 78 یا زودتر یا دیرتر بود یادش بخیر واقعا اون موقع یه فروشنده بود که یه سیستم مشترکا با برادرم ازش خریدیم کلی هم منت گذاشت سر ما که یه سیستم به ما داده هیچ وقت یادم نمیره دو هفته طولش داد تا اسمبل کرد آدم تنبلی بود ضمنا یه چندتا شاگرد خانوم داشت اونا هم دریغ از داشتن یه ذره سواد کامپیوتری ولی غیبت نکنم خودم خب صفر صفر بودم. ما هر روز میرفتیم سراغش عطش داشتن کامپیوتر دیوونم کرده بود ولی هر بار میگفت چندروز دیگه درستش نمیکرد اون موقع هم من فکر میکردم اسمبل خیلی سخته !!! حتما لحیم کاری میکنن که طول میکشه. پنتیوم تری بود البته وقتی بالا میومد یه چیزی مینوشت به اسم زیراکس 333 انگار. اینم بگم هیچ وقت نفهمیدم ایا قطعاتی که سفارش دادیم همونایی بود که تو کیس بود یا نه اون موقع همه پنتیوم 2 داشتن ولی ما 3 ولی خب قطعی مشخص نبود بجز کیسش که همون یه دونه هن طرف داشت و محدوده انتخابی وجود نداشت :دی چه میدونستیم دیوایس منیجر چیه بریم چک کنیم تا خواستیم بفهمیم دیگه تاریخ مصرف سیستم گذشته بود. لیست قطعات رو داداشم از چندتا آشنا که اونا هم دو ماه بود سیستم خریده بودن گرفت :دی خلاصه بعد از کلی جنگ اعصاب یه روز رفتیم دیدیم سیستم امادست خیلی هم گرون شد به پول اون زمان کیس خالیش سنگین بود شاید با اون پول الان میخواستیم سیستم بگیریم 10 میلیونی میشد. خلاصه سیستمو گذاشتن تو وانت سیستمو با مانیتور 17 اوردن خونه طرف وصل کرد اصلا من هیچی نمی فهمیدم از سیستم بعد مدت ها داداشم اجازه نمیداد دست به سیستم میزدم دیگه از یه جایی شروع کردم به کار کردن فکر میکردم پشت هواپیما نشستم و میترسیدم نکنه ویندوز 97 که روش بود خراب بشه البته خراب هم که میشد شاید میلیاردها بار که میبردیم این کیس رو میزاشتیم هر بار 5 6 روز طول میکشید تا درست بشه منم هیچ کس چیزی نشونم نداد حتی برادرم که اون موقع یکم بلد بود یه زمانی رسید که اون گیر میکرد من کمکش میکردم تعریف از خود نباشه حدودا 15 سال تجربه کار کردن و در آوردن دل و روده سیستم رو بدست آوردم. اینقدر سیستمو خراب میکردم تا هر دفعه چیز جدید یاد بگیرم البته الانم هنوز خیلی چیزها نمیدونم و برام تازگی داره ولی روز اول همون چرخوندن موس هم واسم سخت بود. و اینم بگم که هرچیزی یاد گرفتم حاصل تلاش خودم بوده چندتا مدرس میومدن خونه کلی پول میگرفتن ویندوز عوض می کردن ولی اینقدر سریع و مخصوصا طوری اینکارو میکردن که من چیزی یاد نگیرم حالا خود طرف تو نصب چندتا درایور مادربرد هم مشکل داشت این شد که ترس رو گذاشتم کنار از همون اوایل دست به کار یادگیری شدم. تا الان هم نزدیک 4 تا سیستم عوض کردم خلاصه طوری شده هرکس مشکل کامپیوتری و اسمبل و ... کلا هرچیزی هست به من خبر میده. شرمنده طولانی شد میخواستم خلاصه کنم ولی دیگه از این کمتر نمیشد گفت :دی اگه بازم فرصت بشه یه سری خاطرات هست اونا رو هم میگم.

Sent from my SM-N910H using Tapatalk

ویرایش شده توسط Astrix
لینک به دیدگاه

اولین سیستم بنده برمیگرده به 8 9 سال پیش!

قبلا کامپیوتر رو خونه پسر خالم دیده بودم ولی زیاد باهاش حال نمی کردم! ( همسایه جهنی بازی میردیم یادش بخیر!rolling%20on%20the%20floor.gif )

بنده پنجم ابتدایی بودم که دقیقا یادمه نوبت بعد از ظهر بودم که اومدم خونه دیدم پدرم کامپیوتر خریده! ( اون زمان به پدرم التماس میکردم که برام playstation بخره که متاسفانه همون اول تیر خلاص رو زد!)

اولش ناراحت بودم که چرا ps نخریده ولی کم کم دیدم نه اینم خوبه! بعد 15 روز زدم ویندوزشو پاک کردم! ( ویندوزش Xp بود) بردیم از همونجایی که خریده بودیم براش ویندوز نصب کردن دقیقا یادمه فقط 4 تومن شد هزینه نصب ویندوز! ( یک ویندوز Xp MRT نصب کرده بودن!)

بعد از اون دو بار هم بیرون برام ویندوز نصب کردن اما بعد از اون سه بار برای هیچ کاری به تعمیر کار نرفته!

بعد از یکی دو سال پدرم می گفت تو اینو Sega کردی ، چرای PS نخریدی! :| ( از پدر عزیزم زیاد سر خراب کردن و بازی کردن و باز کردن پنل کیس کتک خوردم! :crying: )

از شانس بد من ، اولین کارت گرافیکم یک مشکلی داشت که داخل بازی IGI 1 ، نشانه اسلحه دیده نمیشد ، یادمه با یه تیکه کاغذ با نوار چسب به مانیتور میچسبوندم بازی میکرم خیلی لذت بخش بود خیلی! :laughing:

هر کار اشتباهی اون زمان انجام میدادم به کامپیوتر و هر مشکلی برای کامپیوتر به وجود میومد به من بیچاره نسبت داده میشد ، خیلی حس مسخره ای داشت!

3 4 بار تا حالا ارتقا دادم ولی هیچ کدوم به خوبی قطعات اولی کار نمیکرده!

کیس و پاور و دفترچه و کارت گارانتی قطعات رو هنوزم دارم!

استارتر عزیز تاپیک جالبی زدید ممنون! @};-

لینک به دیدگاه

اون موقع تو فاميل ما سومين نفر بوديم که کامپيوتر داشتيم. ده سال پيش

اون موقع مارو با يه چشم ديگه ميديدن :D

اولين بازى که کردم اسمش نيتو ون nitoven بود (ماشين سوارى)

يادمه شبش خابم نبرد از خوشحالي

لینک به دیدگاه

چه تاپیک باحالی

من اولین کامی را تابستون 81 گرفتم اگر درست یادم مونده باشه پنتیوم 3 1.2ghz رم 256 گرافیک riva tnt 2 32mb  وهارد 40 کارت صدا جنیوس با مانیتور 15 الجی این سیستم را اونروز یارو خیلی گرون حساب کرد چند ماه بعد فهمیدم با پولش میشد پنتیوم 4 و گرافیک 64 گرفت ولی خب سیستم با برکتی بود هیچ وقت چیزیش خراب نشد و نسوخت بعد چند سال گرافیکشا عوض کردم و یه رم دیگه گرفتم براش تا 89 هم مین و cpu را داشتم مانیتور الجی پارسال سوخت دیگه بیچاره عمرش تموم شده بود صفحه کلیدش را هم چند وقت پیش زدم به یه سیستم خراب سوخت هنوز کیس و هارد و cdrom و اسپیکرش موجوده :D

از موقعی که اینا سفارش دادیم تا وقتی آماده شد 1 هفته طول کشید نمیدونم چرا اینقدر طولش داد ولی تو این یه هفته انگار عقربه های ساعت توی قیر گیر کرده بودند اصلا زمان متوقف شده بود خلاصه روز موعود فرا رسید و وانت را برداشتیم رفتیم و کامی را آوردیم خونه یارو خودش هم اومد که وصلش کنه همینجور که اینا را وصل میکرد و تو xp و 98 و ورد و winamp داشت عملیات متحیرالعقول انجام میداد هی از سیستمی  که بسته بود تعریف میکرد و میگفت برای cpu دو سه روز گشته و فلانش بهمانه و خلاصه مطلبش این بود که یه سیستم بیل گیتز ساخته فرستاده ایران این رفته خریده فروخته به ما  =)) چند تا از این cd ها قفل شکسته مثل درج و کلک و بقیه اش را یادم نیست هم بهمون داد که مثلا اشانتیون بودند

قبل از اینکه این سیستم را بخرم تو دبیرستان درس کیوبیسیک داشتیم اونجا کمی با داس و nc آشنا شده بودم خودم هم علاقه داشتم کتابهای آموزشی را از کتابخونه میگرفتم میخوندم با dos کار کرده بودم اما با ویندوز نه اما تو چندساعت باهاش ارتباط برقرار کردم همون dos بود فقط بزک شده بود  ^_^

اولین ویندوز را خودم نصب کردم ویندوز 98 بود بدون دانش قبلی نه کسی بود ازش کمک بگیرم نه اینترنتی بود نه هیچی یه cd بود که وقتی سیستم باهاش بوت میشد باید یه دستور میزدی تا cdrom را بشناسه mscdex و بقیه مراحل نصب . یادمه نصف روز طول کشید تا از تو فایلهای help فهمیدم چجوری cdrom را به dos بشناسونم.

اما xp راحت بود از این قرطی بازی ها نداشت فقط باید سریالش را رو cd مینوشتی که وسط نصب دنبال سریال نگردی  :laughing:

رو سیستم چندتا بازی هم بود beachhead و یه بازی که اسمشا یادم نیست یه چیزی شبیه تانک بود باهاش تانکها و هلیکوپترای دشمن را باید میزدی باحال بود. اولین بازی درست و حسابی هم که گرفتم igi2 بود یارو میگفت بیار خودم نصب کنم نمیتونی حالا میخواست یه کرک کپی کنه انگار بازی را خودش ساخته بود بعدش هم دیگه پول بابت بازی ندادم دوستان میخریدند ما هم استفاده میکردیم. 

یه سال بعد هم بالاخره سوپیچ مرکز مخابرات را عوض کردند و تونستم به اینترنت وصل بشم (قبلش نمیشد) کلا دیال آپ و قبض تلفن و ... هم برای خودش دورانی داشت. یادمه اولین فایلی که دانلود کردم برنامه cheatbook database بود 10 مگ حدود 2 ساعت طول کشید اینم تو مجله کامپیوتر معرفی کرده بود.

خیلی چیزای دیگه هم الان که اینا را مینوشتم یادم اومد اما طولانی میشه دیگه همین قدر بسه.

لینک به دیدگاه

تو خونه ما اولین بازی که کامپیوتر اومد سیزده چهارده سالی میشه

اولین بار با خاور اوردنش

ما در باره کامپیوتر نمیدونستیم اصلا یه مدتی توی حیاط بود!

اولین بودیم تو منطقه کامپیوتر داشتیم!

کم کم یاد گرفتم صبح تا شب هیتمن 2 با اهنگ های کیتارو:-)

اونو فروختیم چون فقط بازی میکردیم

بعد چهار سال پیش یه کامپیوتر خریدیم ایندفه با موتور اوردیم بعد اینکه اومد حمله کردیم بهش سریع وصلش کردیم

چند روز بعد پر بازی بود

بعد کم کم یادگرفتم ادوب فتوشاپ و جلوه ویژه و سرمون گرمه دیگه:-)

لینک به دیدگاه

من هم مثل بعضی از دوستان بابام برا خریدنش راضی نبود میگفت از درس میمونی.سال80-79 بود فک کنم.از اونجایی که بابام کارش برق هسش همفروش هم اجرای پروژه منم سینه ب سینه ازش از همون اول یاد گرفتم برقو قشنگ ولی مشکلی که داشتم این بود که از همون اول کاری نبودم :smug: یادم توی یه شرکت تازه تاسیس کانال سازی بود تابستونو کامل با بابام کار کردیم برق کشی شرکتو.بعد آخرین روز بود دیگه داشتیم تسویه میکردیم.از اونجایی که بابام قول کیس داده بود بهم سه ماه کارو به جون خریدم تا به هدفم برسم :cowboy: همون لحظه که پولارو دیدم دسش پریدم جلوشو گفتم بده =)) گفت چیو گفتم پول دیگه کفت مگه میخوای با این وضعت بری؟(لباس کار-کلا گردو خاک)گفتم بده چیه مگه مرد باید ازش گرد و خاک بباره =)) =)) =)) منه تنبلو این حرفا =)) خلاصه ازش پول گرفتم و مستقیم رفتم پیش داییم(کارش سخت افزاره نمایندگیه سامسونگ-گیگابایت هسش) که تو شهردیگه ای بودن و یه ساعت از شهر ما فاصله داشتن.منم با اون ظاهر :Dرفتم مغازش منو دید با اون وض گف چیزی شده گفتم نه برا چی گف آخه وضعت... ^_^ گفتم نه اومدم برام کیس ببندی.خلاصه ازش کیس و گرفتم و دیگه ...هییییییییی یادش بخیر.......الانم کیس نازمو دو ماه پیش مجبورشدم فروختم دارم یه کیس جدید که اسمش "منو نزن دردم میاد"ه 200تومن خریدم لامصب اگه باهاش 5ساعت کار کنی 2.5ساعت هنگه بقیشم شاید فرجی بشه و کار کنه :huh:  فقط عکسای بازیارو نگاه میکنمو با امولاتور پلی استیشن1 فوتبال98 بازی میکنم :( :( :( :crying: :crying: :crying: :(

ویرایش شده توسط Agent47
لینک به دیدگاه

سلام میلاد عزیز

نمیدونم چرا همیشه من اول میرسم :)

من از اولین باری که اولین و آخرین کامپیوترم و خریدم 4 سال بیشتر نمیگزره و حتی تا اون‌موقع کامپیوتر هم روشن نکرده بودم چه برسه به اینکه باهاش کار کنم.

پول کامپیوتر رو هم از سه ماه تابستون کار کردم خودم و خریدم.

تو اولین روز کامپیوتر دار شدن از یکی از دوستام pes 2008. و گرفتم و نصب کردمو کلی بازی کردم

البته کامپیوت. دست دپ خریده بودم که بعد ار چند روز کلی فیلم ناجور هم داخلش بود که فهمیدم کامپیوتر خیلی فایده های دیگه هم داره بجز بازی

د از اون موقع هم دو دفعه ارتقاء دادم کامپیوترم و که الان برای دفعه سوم باید ارتقاء بدم.

ولی واقعا چند روز اول که کامپیوتر داشتمو نمیتونم توصیف کنم که چقدر خوشحال بودم.هر به یک ساعت حتما یکسر به کامپیوترم میزدم و شبا بیخوابی میزد به سرم و میرفتم ی نگاه به کامپیوتر میکردم و کلی کیف میکردم

واقعا چقدر بی جنبه بودم :|

سلام خوش به حال شما که تو سال 2011   بازی PES 2008  بازی می کردین

من که تو اون موقع 2005 رو هم بازی نمی کردم

بعدا از یک دوستم 2008 گرفتم انقدر سی دیش خش داشت که خودش هم نیومد دنبالش و

نزدیک بود سی دی رامم نابود بشه (مبالغه)

هی یک فوتبال 2015 هست هی میزنم تو صف دانلود کنم باز 

ویندوز عوض میکنم پاک میشه

ولی از اینترنت 

CALL OF DUTTY ADVANCED WARFARE  رو  Black ops  و چند تا دیگه رو دانلود کردم

موفق و سر بلند باشید

لینک به دیدگاه

10سال پیش وقتی برام یه سیستم خریدن قشنگ یادمه چ ذوق شوقی داشتم براش یادمه ی مانیتورسامسونگ خریدم بارم 64 گرافیک یادم نیس فقط میدونم ati سابق بود.

روزای اول ک هیچی حالیم نبوداصن نمیدونسم چیکارکنم فک میکردم اگ چیدمان. ویندوز تغییربدم سیستم م خراب میشه خلاصه ی پسرعموداشتم همیشه بایدنازشو میکشیدم براخراب کاری ک روویندوزانجام میدادم بیاددرس ش کنه خلاصه ی بارازخجالت م دراومدگفت ب من چه هزارتا چرت و دعوا.منم گفتم روتوکم میکنم اقاویندوزنصب کردنشویادگرفتم خلاصه وقتی خواسم ب اینترنت وصل شم ی کارای کردم خودم هنوب عقل خودم شک کردم کارت اینترنت بجای اینکه کدشو واردکنم توسیستم درب کیس بازکردم فک کردم کارت باید به ی اسلات بزنم تااینترنتم وصل شه خخخخخخخ بعداین همه سال حالاشدم تعمییرکارگوشی و کامپیوترهنواون روزارویادم میادک چقدخنگ بودم فک نمیکردم بتونم ازسیستم چیزی یادبگیرم

ویرایش شده توسط PEYMANSTAR
لینک به دیدگاه

درود

سیستم رو برادرم قطعه قطعه جمع کرد. یعنی تا جمعش کرد یه 4.5 ماهی طول کشید خیلی ذوق زده بودم .

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام به همه.اولین سیستم کامپیوترم فکر کنم به 15 سال پیش برمیگرده بنده خدا پدرم سیستم رو برام دیده بود وقتی آورد خونه خیلی تعجب کردم گفتم هر طور شده باید یاد بگیرم اون موقع هم ویندوز xp خیلی جدید اومده بود نمیتونستم باهاش کار کنم با ویندوز 98 یا ملینیوم کار میکردم ولی خیلی خوشحال بودم همش تو مدرسه به بچا میگفتم فیلم برام بیارین منم میرفتم رو کامپیوتر نگاه میکردم.یادمه بازیهای زیادی روش انجام دادم یه دفعه هم زدم هاردشو سوزوندم!!!یادمه نمیتونستم ویندوز رو عوض کنم البته xp بود که موقعی که جدید اومده بود خیلی حس خوبی داشت باهاش کار میکردم.ویندوز خراب شد بردم خدمات کامپیوتر دوباره ویندوز میلینیوم نصب کردم دیدم دیگه فایده نداره رفتم سراغ xp.من دیدم اینطور نمیشه همش پول واسه نصب ویندوز بدم خودم یه روز نشستم ویندوز نصب کردم و تمام.البته اولین سیستمم پنتیوم 1 بود.دیگه بعد از چندسال از سیستمای قدیمی نجات پیدا کردم رفتم یه پنتیوم 4 فول خریدم البته حرف 7 سال پیش هست اگر اشتباه نکنم.وقتی آوردمش خونه انگار دنیا رو بهم دادن مانیتورای لمسی جدید اومده بودیکیشو خریدم یادش بخیر.اون موقع سیستمم 650 یا 670 هزارتومن پام آب خورد.یه روز رفتم کیبورد بخرم با یه خدمات کامپیوتری دوست شدم که همه چی بهم یاد داد ایشالا خدا خیرش بده مرد خیلی خوبیه الانم رفت و آمد خانوادگی داریم.اسمبل و هرچی بلد بود یادم داد.الانم خداروشکر یه سیستم قوی دارم.و خیلی خوشحالم که نمیخواد منت کسی رو بکشم واسه اسمبل و چیزای دیگه.ایشالا همه بتونن کامپیوتر بخرن و استفاده کنند.آرزوی موفقیت برای همه دارم.خوش و خرم و سلامت باشید.عید همه مبارک باشه.

لینک به دیدگاه

من موقعی که سیستم جمع کردم 13 سالم بود

من خیلی تو کف کامپیوتر بودم تا اون موقع هم فقط با میکرو بازی میکردم

تو بازار یکی داشت تبلیغ یه فروشگاه کامپیوترو میکرد مام کارتشو گرفتیم رفتیم اونجا

خلاصه باکلی ذوق و شوق با پدرم رفتیمو گفتیم میخوایم کامپیوتر بخریم طرفم فهمیده بود ما صفر صفریم کلی از سیستمه تعریف کردو خلاصه دولا پهنا فرو کرد

500تومن اون موقع من پول سیستم دادم یه مادربرد تخیلی با گرافیک انبرد32

و رم 256 و سی پی یو سلرون2.4

اوردمش خونه دیدم کیبردش خاک خالیه هی گفتم بزار ببریم بهش نشون بدیم بعد باخودم میگفتم نکنه اینا همینجورین یارو بهمون بخنده(انقد ساده بودیم)

مانیتورشم دکمش خراب بود روشن نمیشد

با همه اینا کنار اومدم رفیقمو اوردم بهم یاد بده اونم فقط یه کپی پیس یادم داد لامصب چقد حال میداد فقط من هرسی دی میزاشتم تو کامپیوتر مستقیم رو خود درایو پیس میکردم بخاطر همین کل محتویات درایو پاک میشد =))

خلاصه هر روز میزدم ویندوز میترکوندم میرفتم تو درایو c هرچی ایکون خوشگل بود روش کلیک میکردم فکر میکردم بازیه یا پاک میکردمشون هاردم پرنشه :D فرداشم دیگه ویندوز میپرید 

حالا اینا به کنار رفیقم میگفت هر موقع ویندوز میخوای عوض کنی باید کل پارتیشنو پاک کنی دوباره بچینی من بدبختم همیشه عزا میگرفتم واسه ویندوز عوض کردن اخه هرچی ذخیره کرده بودم همش پاک میشد

تا اینکه رفتم یه خدمات کامپیوتری ویندوز عوض کرد ویندوز me ریخت میگفت از xpبهتره :wacko:پارتیشنم سالم موند انقد ذوق کردم  توش موتورم داشت که تنها بازی بود که رو سیستمم میومد اخه هر بازی میخریدم رو سیستم ارور گرافیک میداد منم میدادم به رفیقم چون سیستمش گرافیک 128 بود همرو میوورد انقد من حرص میخوردم سر این قضیه :crying:

یارو نمیدونم چجوری ویندوز عوض میکرد اون موقع قطعی برق تو تابستون زیاد بود دوبار که برق میرفت ویندوز میپرید حاجی من شاید باورتون نشه 100 بار ویندوز عوض کردم پیش اون یارو خدماتیه(حرومش بشه)

همیشم میگفتم چرا ویندوز میپره میگفت بخاطر برقه که میره :(

بالخره بردم پیش یکی دیگه گفتم ویندوز me بریز واسم با اون راحتترم طرف مهندس بود گفت ببین اگه ادما میخواستن مثل تو فکر کنن الان تو خیابونا جای ماشین پر کالسکه بود :-?

منکه ضایع شده بودم گفتم پس همون xp بریز 4هزار تومن زیاد بود اخه من به اون یارو دقل کاره دوتومن میدادم  خلاصه یه ویندوز ریخت هرچی برق میرفت نمیپرید تازه فهمیدم چه کلاه گشادی سرم گذاشته خدماتیه

داستان زیاده بخوام بگم یروز وقتتونو میگیره ببخشید سرتونو درد اوردم  @};-

ویرایش شده توسط Mohammad shojae
لینک به دیدگاه

من با کامپیوتر کار کردن رو توی خونه خاله ، دایی هام یاد گرفتم .

اولین کامپیوتری هم که برای خودم بود حدود 5 سال پیش گرفتم که تا همین 4 ماه پیش داشتم. زمانی که میخواستم بخرم یه کمی از سخت افزار سر در می اوردم گفتم فعلا شما مادربورد رم سی پی یو رو بالا بردار من بعدا خودم گرافیک میخرم (بوردش گرافیک آنبودر داشت) تا 5 ماه هیچی نمیشود بازی کرد اصلا عذابی کشیدم . تا این که پول دستم امد رفتم  کلشهر (کرج ) پیش طرف یه گرافیک radeon 5550 گرفتم :cool:  بعد از اون هم کلی بازی نصب نشده داشتم که توی سیستم بود و صبح تا شب اون ها رو بازی میکردم.

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

والا سال 78 با هزار تا .... یه دونه 133 گرفتم با گرافیک 1 مگ و هارد 6.4 گیگ ومانیتور 15 پارس هیوندای یادمه تا صبح داشتم ماریو بازی می کردم داستانی بود اونموقع سیستم جمع کردن و ویندوز نصب کردن و یادمه که تقریبا سال 81 بود که اینترنت اومد تو شهرمون =)) =)) =)) =)) =)) با سرعت باورنکردنی 14400 :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:

ولی چون زبان انگلیسیم خوب بود ظرف یک هفته شروع کردم به ویندوز عوض کردن و سرو کله زدن با سی دی بازیهایی که اکثرا ایرانی بودن و پر از ویروس چرنوبیل و اسپیریت و البته انتی ویروس قدرتمند ایمن

لینک به دیدگاه

اولين بازى که کردم nitoven بود ده سال پيش. اون موقع ها اون بازى واسه ما از gta v هم گرافيکي تر و جذاب تر بود. ولي مامان بابام که نميزاشتن بازى کنم همش ميگفتن درس straight%20face.gifاخر سر با کلي چاخان ميزاشتن بازى کنم.يادمه بابام که ميخواست بازيو اجرا کنه بلد نبود رو همه دکمه هاى کي بورد زد و نشد اخر سر هم گفت اين کامپيوتر خرابه :D :D :D

ویرایش شده توسط Milad_Bm
لینک به دیدگاه

درود  یاد ایام بخیر

قبل از کامپیوتر یه کومودور 64 داشتم داداشم از خارج برام هدیه آورد چقدر ذوق میکردم که مثل بقیه کنسولها ساده نیست و باید یه مهارتی از خودم نشون بدم یه دستوری تایپ کنم یه دکمه ای بزنم یادش بخیر

بعد پام به کلوپ بازی باز شد و بنا به دلایلی بخاطر نگه داشتن من تو خونه تصمیم گرفت برادرم برام کامپیوتر بخره 

یادم نیست دقیقا کی بود مدل میگم شماخودتون حدس بزنید  من و شوهر خواهرم با هم رفتیم بخریم اونم استاد دانشگاه بود و نیاز داشت به کامپیوتر  خلاصه رفتیم یه دو جین پیسی بخریم ارزون در بیاد

1-2 روز تحقیق خلاصه نزدیک 680 هزار براورد کامپیوتر شد این قطعات   sound 128 creative  cpu slot 1 600 fullcache     main asus p3v133       hhd 80     cd rom asus     vga 32  case va power green    fax modem  dlink

post-16276-0-12430200-1427693168_thumb.jpg post-16276-0-49652200-1427693320_thumb.jpgpost-16276-0-70126500-1427693201_thumb.jpg

از بازار کامپیوتر ایران خریدیم  2 تا سیستم خریداری شد و از من قول گرفته شد که دیگه پام رو توکلوپ بازی نزارم

ویندوز اون زمان 98 بود بعد se اومد  1 سال بعدش فکر کنم me من و این صفحه آبی ارور دهن همدیگرو ..... بودیم هی ارور میداد هی ریست :دی  یه روزایی فقط بازی کماندوز میکردم حوصلم سر میرفت گیر میدادم به برنامه هاش

اوایل سختم بود ویندوز بلد نبودم بریزم  هی  باید دوستمو خفت میکردم  یسری نشست پیشم یادم داد که از شر من راحت بشه  از اون به بعد یه کم جراتم بیشتر شد سرگرمی شده بود ویندوز ریختن  و تو محل تنها کسی که وارد بود من بودم  خلاصه کم کم علاقه به سمت باز کردن کیس کشیده شد  سیستم باز کردم بستم  لاکردار این پاورا قبلا رو سیپیو بود هر سری باید این 4 تا پیچ پاورو باز میکردیم  سیپیو هم که خودش داستانی بود چون اسلاتی بود یکم تکون میخرد 2 روز باید التماسش میکردیم  بیاد بالا  خیلی دردسر سر فن سیپیو کشیدم تا یاد گرفتم خودم فن رو باز کنم گریس بزنم و ببندمش حتی اون زمان اولین خلاقیت از خودم نشون دادم و روی هیتسینکی که 1 فن بسته شده بود 2 تا کنار هم بستم بزور  خلاصه دورانی بود  خیلی کرم بودم  اگه یه مشوق داشتم الان خیلی جلوتر بودم  ولی چون هی میزدن تو سرم که خراب میکنی بلد نیستی  نمیتونی  طول کشید تا جرات دست زدن پیدا کنم  هنوزم دارمش سیستم قدیمی رو  یه مدت به تلویزیون وصل کرده بودم  جای دی وی دی پلیر شبکه هم کرده بودم که هر فیلمی خواستم از سیستم جدیدم بریزم روش اجراکنم ببینم و الان سالهاست که در انباری  در جعبه مخصوص خودش نگهداری میشه .

عکس ها  اضافه شد بیشتر قابل لمس باشن

موفق باشید

ویرایش شده توسط teknesian
لینک به دیدگاه

اولین کامپیوتر رو من دوم دبیرستان خریدم ... حدود 7 سال پیش ... ولی از اول راهنمایی کنجکاو شدم که بفهمم کامپیوتر چیه و اونایی که داشتن چجوری کار باهاش رو یاد گرفتن و کلی کلاس میذاشتن ... از اول راهنمایی تا دوم دبیرستان که سیستم خودم رو خریدم کاملا با کار با ویندوز آشنا شده بودم و از قطعات داخل کامپیوتر سر در میاوردم و میرفتم خونه کسایی که کامپیوتر دارن کامپیوترشون رو اگه خراب بود درست میکردم :D ... ما خودمون سیستم نداشتیم ولی شده بودیم تعمیر کار کامپیوتر :laughing:

طرف موقعی که میخواست به من کامپیوتر یاد بده کلی کلاس میذاشت و بعد از دو سال من کامپیوتر طرف رو تعمیر کردم و بهش فهموندم اجرای دو تا بازی و پخش فیلم و آهنگ کلاس گذاشتن نمیخواد و بدون اینکه سیستم داشته باشم حدود ده برابر اونا دانش کامپیوترم رئ افزایش دادم و همش بر میگرده به علاقه و کنجکاوی من در اون زمان که هنوز هم این حس کنجکاوی و علاقه از بین نرفته

لینک به دیدگاه

اولين بازى که کردم nitoven بود ده سال پيش. اون موقع ها اون بازى واسه ما از gta v هم گرافيکي تر و جذاب تر بود. ولي مامان بابام که نميزاشتن بازى کنم همش ميگفتن درس straight%20face.gifاخر سر با کلي چاخان ميزاشتن بازى کنم.يادمه بابام که ميخواست بازيو اجرا کنه بلد نبود رو همه دکمه هاى کي بورد زد و نشد اخر سر هم گفت اين کامپيوتر خرابه :D :D :D

:D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

اولین خریدم:

مسافت بین بازار رضا تا کرج برام اندازه تهران تا تبریز طولانی بود مگه میرسیدم خونه :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

اولین کامپیوتری که خریدم بیشتر از دوماه طول کشید که قطعاتشو بخرم!

سیستم  پنتیوم تری بود!

اول مادربردشو خریدم یکهفته بعد سی پی یو که یادم  پنتیوم تری 800  هرکسی نمیتونست بخره و شاخ سی پی یوها بود قیمتش حدودا 100 هزارتومن بود که اون زمان خیلی گرون بود!

به همین دلیل اکثرا سلرون میخریدن خودم سلرون 533 گرفتم با رم 64 مگ!  واقعا چه ذوق و شوقی بود  هررزو 10 دفعه قطعاتو نگاه میکردم و منتظربودم کامل بشه

همه قطعاتو  خریدم مانتیتور الجی 15 crt 

cd rom asus  که مرگ نداشت

فقط هاردش مونده بود که اصلا پول نداشتم دیگه بی طاقت شده بودم یادمه ضبط پاناسونیک داشتم کهاون زمان باارزش بودن  رو بقیمت پایین برای خرید هارد اونم هارد 40 فروختم!

اولین سیستم  با ویندوز 98 که هفته سه بار ویندوزش  خراب میشدوباید عوض میکردی :wacko:

لینک به دیدگاه

اولین رایانه ی من

Cpu 80486 dx4

M.B opti

Ram 4 MB Panadonic

HDD 640 MB

floppy drive Mitsumi

VGA Trident 32

Monitor TVM LR 4G 14

کارت صدا نداشت بعدا خریدم. مودم نداشت بعد خریدم. برای اینترنت هم اون وقتها وب نبود و با تلنت وصل می شدیم سامانه ی دانشگاه.

هنوز پدر گرامی منت سر من می گذارند که سال 74 زمین فروختند برای خرید رایانه ای که به هیچ درد نمی خورد و اگر اون زمین بودش الان چقدر می ارزید.

خیلی هیجان داشتم برای خریدش ولی چون چند تا از قطعه هایی که می خواستم از جمله کارت صدا به خاطر کمبود بودجه روش نبود زهر مار شد.

از همون وقت توی بازیهای اکشن بی استعداد بودم. Wolf3d تنها بازی این شکلی بود که روش نصب کردم. با همخانه ام دو نفری بازی می کردیم. یکی با صفحه کلید و یکی با موش!

بازی هایی که بعدها روش اجرا کردم: klotsky, minesweeper, انواع tetris, command & conquare

اولین سیستم عامل داس5 بود. بعد به خاطر کمبود فضا (همیشه کمبود فضا داشتم) داس 6 که درایو اسپیس داشت نصب کردم.ویندوز اولها سیستم عامل نبود بلکه رابط گرافیکی ای بود که ازتوی داس اجرا می شد. اولین بار که ویندوز به شکل سیستم عامل آمد نسخه ی 95 بود روی 14 تا فلاپی دیسک. پیش از عید خریدم و وقتی بردم نصب کنم روی فلاپی دیسک دهم یا یازدهم بد سکتور داشت و جلو نرفت. من بینوا هم مجبور شدم تا بعد از تعطیلات صبر کنم تا فروشنده فلاپی رو برام عوض کنه.

اولین بار که از نزدیگ بیماری ارتقاء رایانه رو مشاهده کردم اون موقع بود. چون خیلی از دوستان و هم دانشگاهی ها ویندوز 95 برای رایانه شون سنگین بود و رفتن دستگاه شون رو عوض کردن تا کم نیارن. کاربرد خاصی هم البته نداشت و کارهایی که ما می کردیم نیازی به ویندوز 95 نداشت.

مهمترین کاربرد رایانه بین جوانان رشید میهن اون وقتها توسط فایلهای gif, gl انجام می شد.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...