رفتن به مطلب

وقتی که اولین کامپیوترتون رو خریدین چه حسی داشتین

Recommended Posts

یادش بخیررر

فک کنم سوم یا چهارم دبستان بودم

چون عموم کامپیوتر میخوند ازش یکم یاد گرفته بودم ( فقط در حد 4 تا کلیک کردن و عکس دسکتاپ رو عوض کردن)

بعدش پدر خدابیامرزم واسم (البته اون موقع بیشتر جایزه کارنمه مرسوم بود ) البته با مشاوره های فنی عموم خریدن

منم که از سخت افزار هیچی سر در نمیاوردم

ولی یادمه مادربوردم ایسوس بود گرافیک 64مگ ati رم 256 و cpu 2.2 هارد80

یادش بخیر واسم مکس پین نصب کرده بود عموم

چقد ذوق و شوق داشتم که ازش استفاده کنم

بابام که بلد نبود کنجکاو بود استفاده کنه میزد خراب میکرد مینداخت گردن من و انقد اینکارو کرد که تا چند ماه اجازه ندادن به سیستم دست بزنم :crying:  :crying:  :crying: 

البته ما سنمون زیاد نیستا ولی نصبت به بچه های الان دنیای کامپیوتریمون قشنگ تر بود

الان از یه بچه 13 14 ساله بپرسی ویندوز xp چیه؟ بهت میخنده  ولی ما با ویندوز 98 هم کار کردیم و نخندیدیم!!!! :cool:  :cool:  :cool: 

خلاصه یادش بخیر 5 سال پیش فروختمش به پسرخالم 100هزار تومن اونم همه رو کردم تو کیسه زباله و دادم دستش

هنوز که هنوزه با هم به اون واقعه میخندیم

البته ما ها هنوز که هنوزه واسه خرید کامپیوتر ذوق و شوق داریم ولی نثل الان یه گریه بکنه و یکم خودشو واسه پدر و مادرش لوس بکنه فردایی باباش یه سیستم گیمینگ واسخ میخره در حد بایرن مونیخ

لینک به دیدگاه

• ارسال 142
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

سلام

دوستان خاطرات شما به نسبت خاطرات من خیلی جدیده. دی

اولین باری که به کامپیوتر دست زدم و کیبورد رو لمس کردم ، یک کومودور 64 مال دوستم بود . فکر کنم دوره راهنمایی بودم.

بعد در د.وره دبیرستان رفتم کلاس کامپیوتر و gw basic  یاد گرفتم. حدود سال 69 بود. کامپیوتر هم مدل  Amsterad  8086  بود با cpu 2Mhz و مونیتور 4 رنگ

اولین کامیوترم رو سال 75 یا 76 خریدیم

pentium 233  با هارد 6.4 گیگ . مونیتور ال جی و اسپیکر و ماوس و کیبورد جنیوس . احساسم هم این بود که الان پشت کنترلر آپلو 13 نشستم و چشم همه دنیا هم به منه :laughing:

راستی ، تو دانشگاه در دوره لیسانس با یک سیستم main frame IBM  کار میکردیم. اسمش VAX بود. وقتی کیبورد رو فشار میدادی ، 5 ثانیه بعد تازه کاراکتر روی مونیتور نمایش داده میشد. در ضمن باید با نرم افزار فورترن برنامه نویسی میکردیم و نتیجه و خود برنامه را برای استاد پرینت میکردیم. وقتی دستور ارسال پرینت را می فرستادیم ، 2 روز بعد پرینت آماده میشد و تحویل میگرفتیم. :eek: :crying: :crying:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حس بدی داشتم. سرم درد گرفت بعدش سر گیجه گرفتم. یکمم تهوع داشتم. آخرسش که بهم سُرم زدن رفتم تو کما و الان که این تاپیک رو به اطلام رسوندم برای پست زدن از بیمارستان مرخصی گرفتم.

یه سوالایی میپرسین هویت مکان های عمومی زیره سوال میره. *dry#

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان خاطرات شما به نسبت خاطرات من خیلی جدیده. دی

اولین باری که به کامپیوتر دست زدم و کیبورد رو لمس کردم ، یک کومودور 64 مال دوستم بود . فکر کنم دوره راهنمایی بودم.

بعد در د.وره دبیرستان رفتم کلاس کامپیوتر و gw basic  یاد گرفتم. حدود سال 69 بود. کامپیوتر هم مدل  Amsterad  8086  بود با cpu 2Mhz و مونیتور 4 رنگ

اولین کامیوترم رو سال 75 یا 76 خریدیم

pentium 233  با هارد 6.4 گیگ . مونیتور ال جی و اسپیکر و ماوس و کیبورد جنیوس . احساسم هم این بود که الان پشت کنترلر آپلو 13 نشستم و چشم همه دنیا هم به منه :laughing:

راستی ، تو دانشگاه در دوره لیسانس با یک سیستم main frame IBM  کار میکردیم. اسمش VAX بود. وقتی کیبورد رو فشار میدادی ، 5 ثانیه بعد تازه کاراکتر روی مونیتور نمایش داده میشد. در ضمن باید با نرم افزار فورترن برنامه نویسی میکردیم و نتیجه و خود برنامه را برای استاد پرینت میکردیم. وقتی دستور ارسال پرینت را می فرستادیم ، 2 روز بعد پرینت آماده میشد و تحویل میگرفتیم. :eek: :crying: :crying:

بحث سر خرید اولین رایانه ی شخصی بود. و گرنه نسل متولدین دهه ی پنجاه اولین تجربه های کاری شون رو با کمودور و آمیگا و درایو تیپ تو مقیاس کوچیک داشتن. تو دانشگاهها هم پی سی تازه آمده بود و مثل الان نبود که دهات ما هم چهار تا دانشگاه با رشته ی آیتی داشته باشه. دانشگاههایی که مین فریم داشتن رشته های رایانه داشتن. یکی از استعدادهای غریب ایرانی جماعت هم پرینت سفید گرفتن با پرینترهای سوزنی مرکز داده پردازی بود که مثلا می خواستن برای چرکنویس استفاده کنن. انگار کسی اگر درسخوان باشه فقط کاغذ کم داره.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شب اول تا دیر وقت خوابم نبرد(سوم راهنمایی) :D

لینک به دیدگاه

مشخصات اولین رایانه تون رو اگر به خاطر می آرین بنویسین، به علاوه‌ی زمان و بودجه‌ی خرید.
همچنین کمبودهایی رو که اون زمان فکر می کردین دستگاه داره.
نیز بکوشید به یاد بیارید اولین بار کی سندروم ارتقا رو در خودتون مشاهده کردین. آیا هنوز به عوارض ش دچار هستید؟

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

CPU:P4 Celeron 1.7ghz 128kb Cache

RAM: 512MB DDR1

VGA: FX 5500 256mb AGP

HDD: 40GB Maxtor

Monitor :17'' CRT Samsung

حدود 140تومن خریدم

ویرایش شده توسط Yosef Faraji
لینک به دیدگاه

ده سال پيش

main giga

cpu 2.6 تک هسته اى

vga gefore mx 4000 64M

hard 80 ide

ram 256 ddr

monitor lg 17

اون موقع کامپيوتر کامل با مانيتور حدود 700 تومن در اومد.

يادمه قوى ترين گرافيک اون موقع 256 بود.

لینک به دیدگاه

vga trident ram ۳۲ mb hdd 16 gb

یادش بخیر

:D

يکي از اقواممون يه همچين سيستمي داشت مانيتورش بجاى دکمه واسه تنظيم نور و رنگ پيچ داشت و با دست حرکتش ميداديم مثل اون تلوزيون سياهو سفيد قديميا :D

يه هارد قبلا داشتم 120 مگابايت بود يادش بخير :D

لینک به دیدگاه

سلام

VGA : Nvidia MX 4000

CPU : Intel Pentium IV

M.B : IWill P4SE2 

مشخصات هارد و رم رو یادم نیست

سی پی یو هم اگر اشتباه نکنم 2.0 GHz بود!!! :)

لینک به دیدگاه

اینم اولین سیستم من:

CPU: Intel Pentium 4 -  2.0 GHz  / 512 KB 

Mother Board:  Gigabyte 8VM533 -RZ 

RAM:   Kingstone 256 MB   /  DDR1  - Buss 266  

Grapic Card:   Gigabyte Nvidia GeForce4   -  MX4000  / 64 MB  

H. D .D:  W estern Digital Caviar 80 GB  / IDE 

O. D .D:   Just Link DVD R /W - 12X 

Fax Modem: Zoltrix 56 Kb

( الکی مثلاً 350 وات بود! مارک هم تازه نداشت! ) Power: 350W

Case: TVM

دریغ از یه فن! :wacko: کسی که سیستم رو برام بسته بود حتی چراغ های جلوی کیس رو هم اشتباه وصل کرده بود! :angry:

به لطف همون پاور ارزنده بعد از یه سال یه سری از قطعات سوخت و سیستم کنار گذاشته شد؛ دیگه سعی کردم به کسی برای خرید کیس اعتماد نکنم تا جایی که خودم انقدر دانش به دست آوردم که تونستم قطعاتش رو تعویض و کانفیگ رو ارتقا بدم. :D

تا همین پارسال هم داشتمش. ^_^

RAM: Kingstone 1.5 GB / DDR1 - Buss 266

Grapic Card: ATI Radeon 9200 - 128 MB

O.D.D: HP DVD R/W 1040r - 16X

Power: HEC 350W

Case: Capris Black

Case Fan: DeepCool Wind Blade 80 - Blue LED

لینک به دیدگاه

سلام. نزدیکای عید نوروز 1388 بود که پدر گرامی، زحمتشو کشیدن. (:

فکر کنم 150 تومان شد.

ProView 768N 1024x768 Monitor

NEXtec202 Case

CPU Intel Pentium 4 1.7GHz

256MB RAM

Graphic نداشت (آنبورد بود فکر کنم)

MainBoard هم یادم نیست و نمیدونم که چی بود

HDD Maxtor 80GB IDE

Silver Palm Speaker

Roniz Mouse

KeyBoard هم اسمشو یادم نیست

Eteoro ET-412 HeadPhone رو حدود یه ساله که خریدم (شایدم کمتر)

Powerش هم یادم نیست چی بود.

ویرایش شده توسط Rasoul.A
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود ،اولین سیستمی که 6 سال پیش خودم بعد از 4 ماه بررسی وتحقیق درنت جمع کردم :

CPU :E7500 intel Core2

Vga: Gigabyte 220 ddr2 1g

Main board: Gigabyte G41 ddr2

Power: 380w Green

Ram: 2g ddr2 Kingmax

W.r: Plextor 24x

H.D.D: 500g Samsung

Case: Mec Extrem 507

Monitor: CRT Samsung

لینک به دیدگاه

یه مادربرد matrix داشتم آنبرد بودش بعد چند سال که یکم سر در آوردم از سیستم فهمیدم یارو بهم انداخته  :D  البته مثلا با داسییم رفته بودم که بهم نندازن داییم هوز جمله منو میگه لحظه ای که رفتیم تو مغازه به یارو گفتم یه سیستم میخواستیم  :laughing:  بعدا ها فهمیدم حتی همونو جای نو بهم انداخته بودن ولی صداشو در نیاوردم  :eek:  خیلی دوست دارم یارو رو دوباره ببینم.از فن سی بی یو یادمه amdبودش اسم کیسم 

اینم شکل کیسم بود 

http://www.rayaneh.com/pic/ProductPic/SmallWL/2162.jpg

مانیتور هم این بود 

http://www.rayaneh.com/pic/ProductPic/SmallWL/2290.jpg

اون موقع 400 بهم انداخت که فکر کنم 300 یا 250  گرونتر داده بود  :o)  :o)  :o)  :o)  :o)  :o)

لینک به دیدگاه

سال 79 بود

دقیق همه ی مدلاش یادمه

با چه عشقی خریدمش هیچوقت یادم نمیره اولین باری که پاش نشستم 

:x  :x  :daydreaming:  :daydreaming:  :daydreaming:  :daydreaming:  :daydreaming:

Cpu : Pentium III 600Mhz Full Cache (512kb) Slot1

Mainboard : Asus P3V133VM

Ram : 128MB

Vga : ATI Rage 8MB

H.D.D : 20GB Quantom Fireball

O.D.D : Asus 40x CD Rom

F.D.D : Teac

Sound Card : Genius Sound Maker

Fax Modem : Genius

Case : Xcess

Monitor : LG 15"  575E Studiowork

Mouse : A4Tech

KeyBoard : Farassoo 8100

ویرایش شده توسط Operator
لینک به دیدگاه

اولین کامپیوتر رو بابام تو سال 78 خرید ... یادش بخیر ...هنوز موسش رو دارم ... :D :D :D

کلا سفید بود ...همیشه هم روش کاور مینداختیم ...اونموقع فک کنم حدود 1 تومن پول داده بود ... :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:

ما اونموقع پز میدادیم که کیس داریم حالا الان بچه 5 ساله رمپیج بلک تو خونشه ... :crying: :crying: :crying: :crying: :crying:

لینک به دیدگاه

خیلی سخته یادم نمیاد ولی یه چیزایی رو یادمه 

رم 64 مگ 

سی پی یو 600 ghz 

گرافیک 32 

هارد 20 گیگ 

اِ من که همه رو گفتم همینا بود دیگه 

igi رو به زور اجرا میکرد  هی یادش بخیر 

بابام هنوز که هنوزه میزنه تو سرمون میگه پول یه خونه رو دادم به کامپیوتر اون موقه میشد با یه تمن یه خونه نقلی یا یه زمین 200 متری خرید ای کاش کامپیوتر نمیخرید الان دویست ملیونی تو حساب پول بود 

ویرایش شده توسط namjou
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سال 83

cpu : amd 3000 1.81ghz

m.b:msi مدلش یادم نیست اما بهتریه برد اون زمان قابلیت ارتقا

ram: 2*512 ddr

vga: ati 9200 128m

psu:tvm 180 real

cdrw:asus

dvdrom:asus :D

hdd:maxtor 80g ide

case:یادم نیست

speeker:tvm

ویرایش شده توسط Hassan.StarKilleR
لینک به دیدگاه

اولین کامپیوتر رو بابام تو سال 78 خرید ... یادش بخیر ...هنوز موسش رو دارم ... :D :D :D

کلا سفید بود ...همیشه هم روش کاور مینداختیم ...اونموقع فک کنم حدود 1 تومن پول داده بود ... :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:

ما اونموقع پز میدادیم که کیس داریم حالا الان بچه 5 ساله رمپیج بلک تو خونشه ... :crying: :crying: :crying: :crying: :crying:

دیگه در این حد هم نیست  :eek:

لینک به دیدگاه

اولین کامپیوتری که داشتم خیلی خوب بود. چون هیچی از سخت افزارش نمیفهمیدم فکر میکردم سوپر کامپیوتر دنیاست. دیگه از اون بهتر نیست و خیلی راضی بودم.

اما کم کم و کم کم که آگاهیم رفت بالا، ازش ناراضی شدم؛ اون بدبخت مثل اولش داشت کار میکرد، اما چون من در مورد سخت افزار کمی اطلاع پیدا کردم دیگه ازش راضی نبودم و عوضش کردم.

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

دیگه در این حد هم نیست  :eek:

آقا مهدی زیاد غلو می کنه.

لینک به دیدگاه

اولین کامپیوتری که داشتم خیلی خوب بود. چون هیچی از سخت افزارش نمیفهمیدم فکر میکردم سوپر کامپیوتر دنیاست. دیگه از اون بهتر نیست و خیلی راضی بودم.

اما کم کم و کم کم که آگاهیم رفت بالا، ازش ناراضی شدم؛ اون بدبخت مثل اولش داشت کار میکرد، اما چون من در مورد سخت افزار کمی اطلاع پیدا کردم دیگه ازش راضی نبودم و عوضش کردم.

آرمین جان قصد من دقیقا همین بود که برسیم به پنداشت ما از ابزار هامون و این که دانش ما از اونها به جای این که منجر به بهبود کارکردشون بشه به عذاب دائمی ما و خالی شدن پیوسته ی جیب مون می انجامه. تجربه ی خودم رو هم به زودی خواهم نوشت. ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

این هم از سیستم در پیت قدیمی خودم که واسه دانلود دارم استفاده میکنم هارد اولیش 10گیگ بود که ارتقاع به30گیگ دادم :)

post-18071-0-46772800-1427801770_thumb.jpgpost-18071-0-09012600-1427801784_thumb.jpgpost-18071-0-73052900-1427801792_thumb.jpgpost-18071-0-35015200-1427801804_thumb.jpg

post-18071-0-73832400-1427801814_thumb.jpgpost-18071-0-88468500-1427801822_thumb.jpgpost-18071-0-02069800-1427801835_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...