رفتن به مطلب

وقتی که اولین کامپیوترتون رو خریدین چه حسی داشتین

Recommended Posts

درود بر همه

سال 81 پاییز بود که این سیستمو بستم

cpu:intel celeron 1.7 soket 478

ram 256 mb sd

Video Card 32MB NVIDIA RIVA TNT2 M64

monitor  ; lg flatron 775f

cd rw  :tdk خداوکیلی عجب مارکی بود دیگه توی بازار ندیدم

cd rom  ; asus 40x

mb: GA-8SD سوکت 478

hard; maxtor 40 gig

یادش بخیر بازیهای رزدینت اویل 3 و مکس پین 1 و igi رو باهاش بازی میکردم

ویرایش شده توسط ali2424
لینک به دیدگاه

• ارسال 142
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

• کاربر ویژه

کمودور 64  :cool:  :D

لینک به دیدگاه

سلام

مشخصاتش این بود البته دقیق یادم نیست!

Cpu: Amd semeron 1 Core

Mb: Asrock ???

Ram: 256mb

Vga: ??? 128m

Hdd: maxtor 80gb

Power: ???

Case: Ruhombos

Monitor: 17" 1280x1024

Mo+Ke: ???

Speaker: ???

خلاصه این سیستم عتیقه را حدودا 10-12 سال پیش بهمون 700~+- تومن دادند!!!

یکی دوسال پیش از روی کنجکاوی تمام قطعاتش رو تیکه تیکه کردم!

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

مین و سی پی یو هرچی فکر کردم یادم نیومد

ram:256 ddr1 king
hdd:40gig western
vga:geforce mx4000
power:300green
case:green
monitor:benq 17
key/mouse:benq/genius

لینک به دیدگاه

یادش بخیر سال 81 بچه بودم یه بنده خدایی سیستمو آورد نصب کرد و رفت 

ویندوز 98 و اکس پی کنار هم نصب بودن مشخصاتش هم این بود

MB : GIGA 8ID533

CPU : (Socket 478) Intel Pentium 4 Celeron 2.0 GHz

Ram : 256 MB SD

GPU : ATI 64 MB

HDD : 80 GB Maxtor

CD RW + Dialup Modem

Monitor : LG F700P 17 Inch Flatron

از اون سری لبخند ها

یادش بخیر چقدر با این King Of The Road و Midtown Madness و علل خصوص Mario و NFS I و NFS II و NFS III و NFS IV و NFS Porsche 

خداییش خیلی حال میکردم باهاش

تا این که سال 88 بایوس مادربورد خراب شد و مادربورد به رحمت خدا پیوست

وگرنه سایر قطعات کاملا سالم کنار دستمه فقط مادربورد نداره  :D  :D  :D

لینک به دیدگاه

تو زیر زمینه اگه حال داشتم عکس میگیرم میزارم

سال 72 یا 73 بود گرفتمش

یادش بخیر :crying:

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

من تو شهرستان میاندواب زندگی میکنم جای بزرگیه ولی سطح علم و .. اش مال دهه ی پنجاهه میخواستم سیستم  قوی بگیرم هیچ جا گیر نیاوردم تو شهر  تا اینکه با اینجا اشنا شدم  با راهنمایی بچه ها و .. قطعاتم رو با خیال راحت سفارش دادم و با کمک دوستان جمع کردم سیسیتمو واقعا از اشنایی با اینجا خوشحالم انگار یه جوری از مغازه خودمون قطعه میگیریم

لینک به دیدگاه

من توی سه سالگی پدرم برام یک کامپیوتر خرید

اولین بازی رو فرداش کردم بازی نمو بود یادش بخیر بازی بعدی crazy frog بود خیلی باهاشون حال میکردم

بعد یه یک سالی پر شده بود درایو C منم نمیدونستم چیکار کنم رفتم همه چی رو پاک کردم

دیدم بالا نمیاد

کلی گریه کردم یادش بخیر

از اون موقع کارم شد ور رفتن با درایو ها

هر ماه باید ویندوز باسم عوض میکردن چون هی ور میرفتم

یادم روی کامپیوترم سه تا ویندوز درست کردم خخخ قاطی کرد دوباره مجبور شدن ویندوز عوض کنن چه اوضاعی بود

کامپیوتر گرافیکش خیلی ضعیف بود بعد تا سیمز 1 اومد یادم 34 هزار تومن دادیم گرافیک جدید گرفتن باسم

شروع کردم به بازی خیلی حال میدان هی میرفتم فایل هاش رو چک میکردم ببینم میشه فیلتر هاش رو برداشت یا نه خخخ

بعدا هم که تو 10 سالگی با اینترنت آشنا شدم بابام یه مبین نت گرفت فکر کنم که آنقدر انیمه دانلود کردم تو ماه اول ترافیک کل سالش تموم شد خخخخخ

بعد دیگه 5 سال پیش با گیمینگ آنلاین آشنا شدم کانتر از اون موقع بازی کردم تا الان

الان هم که اینجام خخخ

لینک به دیدگاه

من توی سه سالگی پدرم برام یک کامپیوتر خرید

اولین بازی رو فرداش کردم بازی نمو بود یادش بخیر بازی بعدی crazy frog بود خیلی باهاشون حال میکردم

بعد یه یک سالی پر شده بود درایو C منم نمیدونستم چیکار کنم رفتم همه چی رو پاک کردم

دیدم بالا نمیاد

کلی گریه کردم یادش بخیر

از اون موقع کارم شد ور رفتن با درایو ها

هر ماه باید ویندوز باسم عوض میکردن چون هی ور میرفتم

یادم روی کامپیوترم سه تا ویندوز درست کردم خخخ قاطی کرد دوباره مجبور شدن ویندوز عوض کنن چه اوضاعی بود

کامپیوتر گرافیکش خیلی ضعیف بود بعد تا سیمز 1 اومد یادم 34 هزار تومن دادیم گرافیک جدید گرفتن باسم

شروع کردم به بازی خیلی حال میدان هی میرفتم فایل هاش رو چک میکردم ببینم میشه فیلتر هاش رو برداشت یا نه خخخ

بعدا هم که تو 10 سالگی با اینترنت آشنا شدم بابام یه مبین نت گرفت فکر کنم که آنقدر انیمه دانلود کردم تو ماه اول ترافیک کل سالش تموم شد خخخخخ

بعد دیگه 5 سال پیش با گیمینگ آنلاین آشنا شدم کانتر از اون موقع بازی کردم تا الان

الان هم که اینجام خخخ

سه سالگی رو چطور یادتونه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟  :laughing:  :laughing:  

بقول فردوسی پور . اشکال نداره سرمو بکوبنم رو میز  :laughing:   :laughing:  :laughing:

اینم داستان من 

توی دو سالگی پدرم برام یک کامپیوتر خرید 

اولین بازی رو فرداش کردم بازی Call of duty black ups 3  یادش بخیر بازی بعدی battlefield  بود خیلی باهاشون حال میکردم 

دیدم بالا نمیاد 

کلی گریه کردم یادش بخیر 

از اون موقع کارم شد دانلود چیت 

هر ماه بایدیه اکانت ستیم عوض میکردم چون هی چیت میزدم 

یادم روی کامپیوترم سه تااکانت استیم و برنامه درست کردم خخخ قاطی کرد دوباره مجبور شدن ویندوز عوض کنم چه اوضاعی بود 

کامپیوتر گرافیکش خیلی ضعیف بود بعد تا cod4 اومد یادم 34 هزار تومن دادیم گرافیک جدید گرفتن باسم 

شروع کردم به بازی خیلی حال میدان هی میرفتم فایل هاش رو چک میکردم ببینم میشه چیت هاش ورنداشته باشن  خخخ

بعدا هم که تو 10 سالگی با انیمه آشنا شدم بابام یه مبین نت گرفت فکر کنم که آنقدر انیمه دانلود کردم تو ماه اول ترافیک کل سالش تموم شد خخخخخ 

الان هم که اینجام خخخ 

ویرایش شده توسط CryptorChid
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بابام یه کامپیوتر پنتیوم وان 133 سال 78 به خاطر قبولی در دانشگاه برام خرید همه زورم این بود که زودتر برم خونه وصلش کنم ماریو بازی کنم با ویندوز 98 که رسیدیم خونه وصلش کریدم دیدیم زد تو حالم ویندوز رو خراب نصب کرده بود

ولی خودمونیم گرافیک 9750 4mb agp چه غولی بود واسه خودش

بعد از یکماه انقدر ور رفتم تا خودم تونستم ویندوز نصب کردن یاد بگیرم ولی تا اون یکماه 5 دفعه بردمش برای تعویض ویندوز

یادش بخیر

الان که ssd اومده دیگه کلا لازم نیست ویندوز عوض کنی به هر چی ببندیش میاد بالا =)) =)) =)) =)) =))

الان بچم دو سالو نیمشه

هم ps3 داره هم تبلت هم کامپیوتر i7 با گرافیک 780

کلا هیچی عوض نشده از اون موقع :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:

ویرایش شده توسط Smiley60
لینک به دیدگاه

سه سالگی رو چطور یادتونه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟  :laughing:  :laughing:  

بقول فردوسی پور . اشکال نداره سرمو بکوبنم رو میز  :laughing:   :laughing:  :laughing:

اینم داستان من 

توی دو سالگی پدرم برام یک کامپیوتر خرید اولین بازی رو فرداش کردم بازی Call of duty black ups 3  یادش بخیر بازی بعدی battlefield  بود خیلی باهاشون حال میکردم بعد یه یک سالی پر شده بود درایو C منم نمیدونستم چیکار کنم رفتم همه چی رو پاک کردمدیدم بالا نمیاد کلی گریه کردم یادش بخیر از اون موقع کارم شد دانلود چیت هر ماه بایدیه اکانت ستیم عوض میکردم چون هی چیت میزدم یادم روی کامپیوترم سه تااکانت استیم و برنامه درست کردم خخخ قاطی کرد دوباره مجبور شدن ویندوز عوض کنم چه اوضاعی بود کامپیوتر گرافیکش خیلی ضعیف بود بعد تا cod4 اومد یادم 34 هزار تومن دادیم گرافیک جدید گرفتن باسم شروع کردم به بازی خیلی حال میدان هی میرفتم فایل هاش رو چک میکردم ببینم میشه چیت هاش ورنداشته باشن  خخخبعدا هم که تو 10 سالگی با انیمه آشنا شدم بابام یه مبین نت گرفت فکر کنم که آنقدر انیمه دانلود کردم تو ماه اول ترافیک کل سالش تموم شد خخخخخ الان هم که اینجام خخخ 

یکی از بهترین زمان های زندگیم بود مگه میشه آدم یادش بره؟
لینک به دیدگاه

سال 88 یا 89 بود دقیق یادم نیست

یه مین MSI با یه اتلون 255 خریدم یه رم 2 گیگ و هارد 250

با این که برای بازی خریده بودم ولی پولم به گرافیک نرسید :|

فقط میشود باهاش Warcraft III بازی کرد. بعد از 3 ماه پولم رسید یه 5550 خریدم :|

دومین سیستمم هم همین توی امضایی هست(اگر دقت کنید گرافیک نداره)

من بد بخت همیشه مشکل گرافیک دارم :|

شاید روزی که رفتم سیستم اولی رو بگیرم و روزی که رفتم سیستم دومی رو بگیرم (9 دی پارسال) راحت بتونم بگم بهترین لحضات زندگیم بودن.

درکل با سیستم زندگی میکنم.

لینک به دیدگاه

سال 87 خریدم

کامپیوتر ام 

Atlhone II 250 3.0GHz 

Ram 2 GB Kingston 1333 DDR3 

Motherboard Quad Chanel AM3 Asus ( مدل دقیق یادم نیست چون که بعد یک سال سزوندم :|  )  

Palit 9500 GT 1 GB DDR3 

Seagate 500 GB

ODD : Pioneer 

مانیتور 19 اینچ سامسونگ

کیبرد و موس فراسو

اسپیکر Edifier C1 

همه اینارو اون موقع 800 تومن خریدن برام 

چهارم دبستان می خوندم

همه قطعات به جز مادربرد رو هنوز دارم ! :D

از همه هم استفاده می کنم 

یادمه چون داییم گیمت داره ( اون برام سیستم پیداکرد الان من براش قطعات پیدا می کنم ) هرچی گیم بود برام ریخته بود :D

Grand Theft Auto San

Need For Speed Carbon

Need For Speed Shift

Need for speed Mostwanted 

Counter Strike 

Grand Theft Auto IV
Need for Speed Hot Porsuit( اینو یه مدت بعد ) 

C&C Contra 007 ( نوروز همون سال کل پونزده روز رو کامل بازی کردم بدون اینکه بخوابم فقط می خوردم بازی میکردم ) 

اولین دوره های ویندزو سون بود خیلی داشتم حال می کردم چون تو کل شهر میشه گفت فقط کامپیوتر من ویندوز سون رو درست حسابی بالا میاورد ( شهر ما عتیقه است الان یکی میاد نرخ فریم دهی کارت داخل امضاء ام رو میبینه کف می کنه حالا اون موقع که همه هارد 160 گیگ و رم 512 و گرافیک 6200 داشتن بماند )

حس خیلی خاصی بود 

انگار که ابر سرور داشته باشی :D

سال 88 یا 89 بود دقیق یادم نیست

یه مین MSI با یه اتلون 255 خریدم یه رم 2 گیگ و هارد 250

با این که برای بازی خریده بودم ولی پولم به گرافیک نرسید :|

فقط میشود باهاش Warcraft III بازی کرد. بعد از 3 ماه پولم رسید یه 5550 خریدم :|

دومین سیستمم هم همین توی امضایی هست(اگر دقت کنید گرافیک نداره)

من بد بخت همیشه مشکل گرافیک دارم :|

شاید روزی که رفتم سیستم اولی رو بگیرم و روزی که رفتم سیستم دومی رو بگیرم (9 دی پارسال) راحت بتونم بگم بهترین لحضات زندگیم بودن.

درکل با سیستم زندگی میکنم.

انبرد سیستم جدیدت اندازه یه GT 730 O.C قدرت داره :| ( به قول فروشنده ها : اساسین کریت سندیکا رو روی کیفیت خوب باز می کنه ) 

بابام یه کامپیوتر پنتیوم وان 133 سال 78 به خاطر قبولی در دانشگاه برام خرید همه زورم این بود که زودتر برم خونه وصلش کنم ماریو بازی کنم با ویندوز 98 که رسیدیم خونه وصلش کریدم دیدیم زد تو حالم ویندوز رو خراب نصب کرده بود

ولی خودمونیم گرافیک 9750 4mb agp چه غولی بود واسه خودش

بعد از یکماه انقدر ور رفتم تا خودم تونستم ویندوز نصب کردن یاد بگیرم ولی تا اون یکماه 5 دفعه بردمش برای تعویض ویندوز

یادش بخیر

الان که ssd اومده دیگه کلا لازم نیست ویندوز عوض کنی به هر چی ببندیش میاد بالا =)) =)) =)) =)) =))

الان بچم دو سالو نیمشه

هم ps3 داره هم تبلت هم کامپیوتر i7 با گرافیک 780

کلا هیچی عوض نشده از اون موقع :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:

خوش بحال بچه ات :X

لینک به دیدگاه

سلام.من کامپیوتر رم فقط واسه اتوکد میخواستم.نمیدونستم باهاش چکارهای دیگه ای میشه کرد.ولی خدا میدونه همین کامپیوتر خیلی تو سرنوشتم تاثیر داشت.چون معدل کلاس اول دبیرستانم 11.75 شده بود و با تبصره قبول شدم.ولی وقتی رشته مورد علاقم(نقشه کشی)رو انتخاب کردم و بعد اتوکد رو یاد گرفتم هر دو سال دوم و سوم دبیرستان با معدل بالای 17 شاگرد اول شدم(تو کارودانش وقتی معدلت 17 بشه بهت میگن پروفسور :laughing: ).رو همین حساب برام کامپیوتر خریدن.وقتی کامپیوتر رو روشن میکردم فقط میرفتم سراغ  اتوکد.بازی،سرگرمی،برنامه و ... من اتوکد بود.یعنی ذوق مرگ میشدم پای این برنامه :D .بعد وقتی فهمیدم میشه بازی سرش نصب  کرد رفتم تو کار بازی.اولین بازی یه بازی بود که من تو سنگر بودم و دشمن از 4 طرف حمله میکرد.اولش بلد نبودم بازی کنم.مثلا وقتی میخواستم تو بازی به آسمون نگاه کنم موس رو از رو میز بلند میکردم :laughing:  :laughing:  :laughing: .کم کم افتادیم تو کار بازیهای روز اون موقع.بیشترین خاطرات رو با igi داشتم که شب و روز بازیش میکردم.بیش از 20 بار فتحشون کردم.پای این بازی در پوست خودم نمیگنجیدم.هیییییییییییییییی.یادش بخیر.الان بتلفیلد رو یه بار بازی میکنی همین که تموم میشه یادت میره چی بازی کردی.ممنون که خوندید.یا حق

لینک به دیدگاه

باسلام

بنده اولین باری که با کامپیوتر کار کردم 4 یا 5 سالم بود  واقعا چه دورانی بود کامپیوتر مال عمم بود که با پدر بزرگ ومادر بزرگ ما طبقه ی پایین خونمون زندگی میکردن منم سب تا شب پایین بودم دیگه خورد خورد کاربا ویندوز رو یاد گرفتم اون موقع یادمه مثلا تازه از ویندوز 98 کوچ کرده بوذیم به xp چه حس خوبی داشت واقعا خوب بود. کامپیوتر را که ویندوزشو عوض کردیم  یه ماشین بازی که سمشو یادم نمیاد وبازی کانتر تو کامپیوتر نصب شده دیگه از اون موقع تابه امروز دارم کانتر بازی میکنم اولین کامپیوتری که خودم گرفتم یعنی پدرم بازور برام خرید سال 85 بود حسی که آن روز ها داشتم غیر قابل  توصیف بود یادمه پدرم به یکی از دوستاش زنگ زد واونم دوهفته طول کشید تا کامپیوتر را بیاورد  ولی شبی که برام آورد کل فامیل خونه ماجمع بودن . هنوز بویی که جعبه های کامپیوتر میداد رایادمه صدای کلید موس نوی لیزری واقعا خوب بود(آخه تاهالا با موس توپی کار کرده بودم فقط)دیگه ماهم دوسه روزی فقط روشن میکردم  میرفتم تو مای کامپیوتر و خاموشش میکردم تا این که پسر خالم بازی gta 5 را برام آورد و نصب کرد چه بازیی بود من دیگه داشتم از زوق سکته میکردم بچه بودیم دیگه چه هس خوبی بود 

اون کامپیوتر رامن 6 سال داشتم دیگه خیلی قدیمی شده بود و فروختمش فک کنم تابستون سال 90 بود که سیستم جدیدی تهیه کردم مشخصاتش پنتیوم 4 بود و ati hd 4600 ,4g ram,کیس گرین مگنوم(چقد خوشکل بود اون زمان هنوزم دارمش) این سیستم را من 4 سال داشتم تا دیگه به سیستم ترکید وروشن نشد . بعد ماهم اول دبیرستان بودیم یه چند وقتی سیستم نداشتم تا با تراکت پخش کنی تونستم یه لب تاب قسطی hp 4540s بخرم چه روزی بود روزی که خریدمش خیلی خاطره ی خوبیه کل رفیقامو به خاطرش بستنی دادم  :D  :D  :D  :D  :D دیگه ماهم بازی های روز اون موقع رو همرو نصب کردم خیلی قشنگ بود هرروز ساعت 10 از مدرسه فرار میکرم که بیام خونه بازی کنم بازی هاییم که داشتم

assassinss creed blag flag

call of duty ghost

tomb rider 

need for sped rivals 

دیگه خیلی خوب بود تاهمین الانم این لبتابو دارم الان دیگه بازی های روز نمیکشه ولی خدا روشکر gta v وکانتر دارم :laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:

شرمنده طولانی شد 

ا

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

یادش بخیر اولین کامپیوتری که ما خریدیم مربوطه به سال 81 . اون موقع من 3 سالم بود . دوتا ویندوز روش داشت 98 و اکس پی و اولین بازیی که من با کامپیوتر کردم Midtown Madness 1 بود که نصب بود روی ویندوز . یه سری آهنگ هم روی سیستم بود که هر موقع الان اون آهنگا رو میشنوم خاطرات اون موقع تداعی میشه برام! (مخور غم گذشته معین مخصوصا خوب یادمه) 

مشخصاتش این بود:

MB: GIGABYTE 8ID533

CPU: Socket 478 Intel Celeron 2.0 GHz

Ram: 128 MB

GPU: ATI 64 MB

HDD: 80 GB Maxtor

ODD: Samsung CD Writer

Monitor: LG F700P 17 Inch

Keyboard: Farassoo یادم نیست دقیقا چه مدلی بود!

Mouse: Genius یادمه فقط توپی بود خخخخ

الان از این قطعات همه صحیح و سالمن به جز مادربورد بدبخت! سال 85 بود که در اثر کنجکاوی بنده بایوس اشتباهی آپدیت شد و سیستم هیچ وقت بالا نیومد! :D  :D  :D  :D

یه خاطره خوشی که با این سیستم دارم اونم بازی King Of The Road و Midtown Madness 2 و GTA ViceCity بود! واقعا هیچ بازی امروزی جای اونا رو نمیتونه بگیره!

یه بار هم به دلیل فضولی بنده فن سی پی یو رو باز کردم و سی پی یو رو در آوردم و نمیدونستم سوزن هاش این قدر حساس باشه ! همین طوری گذاشتم روی فرش  :laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:  کل سوزن هاش خم شده بود! بعدش رفتیم و 10 هزار تومن دادیم و یه سی پی یو دیگه خریدیم :D  :D  :D  ولی تجربه خوبی شد که این حرکتو با سی پی یو های جدید تر نزدم  :laughing:  :D

یه مدتی کامپیوتر نداشتیم تا سال 90 :( ! البته تو اون فاصله 5 سال درگیر ادیت GTA SanAndreas بودم! ماشین ایرانی تبدیل میکردیم برای بازی و به اصطلاح بازی رو مد میکردیم (توسط یه لپ تاپ سونی)

سال 90 بود و بعد امتحانات خرداد بنده بابام منو برد اداره و اون جا مسئول کامپیوتری داشت که برام سیستم جمع کرده بود . منو بردن تو اون اتاق هنوز هیچ چیز نمیدونستم چه خبره و قضیه از چه قراره که بعدا با کمی دقت دیدم عهههه کیس من اون جاست و توش پره! از تعجب شاخ در آورده بودم باورم نمیشد همچین سیستمی توی کیس من باشه! اون موقع برام خیلی شاخ بود اون سیستم (مشخصاتش رو پایین تر نوشتم) و ویندوز 7 Ultimate روش نصب بود! و این برام خیلی جالب بود چون با ویندوز 7 اصلا کار نکرده بودم و برام محیط جدید و جذابی بود . تا قبل از اون فقط ویندوز XP کار کرده بودم و 98

کیس رو فرداش فرستادن و دل تو دلم نبود و GTA SanAndreass رو نصب کردم و از اون به بعد هم شروع کردیم به ادیت! و کم کم استارت 3D Max هم زدیم و خورده خورده یاد گرفتیم  :cool:

مشخصاتش این بود:

MB: Asus P8H61

CPU: Socket 1155 Intel Core i3 2100 3.10 Ghz

Ram: Kingstone 2x2GB 1333 Mhz

GPU: Nvidia Gainward GT520

HDD: Seagate 500GB 7200 RPM

Case: Green Magnum Plus

Monitor : LG F700P

Keyboard & Mouse همون مشخصات بالا  :D

دیگه این سیستم هم تا همین اواخر 93 داشتیم و دیگه واقعا داشت کم میاورد که خورد خورد سیستم امضام رو جمع کردم!

ولی حسی که این سه تا سیستم بنده بهم دادن هیچ چیز نداد! علل خصوص اولین استارت سیستم امضام بعد از اسمبل  :D

لینک به دیدگاه

http://www.aparat.com/v/6ycWY

اینم برای تداعی شدن خاطرات  :D

ویرایش شده توسط ʀᴏɢ⌉ ᴍᴀʜʏᴀʀ⌋
لینک به دیدگاه

چرا همه سه سالگیشون رو یادشونه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ 

من دبستان رو اصلا یادم نمیاد چه برسه به 3 سالگی   :-?  :-?

ویرایش شده توسط CryptorChid
لینک به دیدگاه

اولین کامپیوتری که خریدم و یادم میاد

970g1, 4790, 8gb رم مشخصاتش هست.

قبل اینکه بگیرم خیلی هیجان و ذوق داشتم گفتم الان همه بازیا رو ultra میزنم خیلی کیف میده اینا...

ولی وقتی گرفتم روزه دوم انگار نه انگار... خیلی عادی شده بود. :D

لینک به دیدگاه

سال ۷۹ خریدم و هیچوقت یادم نمیره لذت اولین باری که خودم روشنش کردم و صفحه دسکتاپ وین ۹۸ اومد

قبلش توی مدرسه با داس و وین ۳.۱ زیاد کار کرده بودم

یه فلاپی داشتم روش پرنس اف پرشیا بود هر کامپیوتری میدیدم روش بازی میکردم

اما اولین بازی که بصورت واقعی نصب کردم فیفا ۹۹ بود

سی دی اورجینال

وای که چه حس خوبی بود

هنوز لحظه لحظه اش یادمه

عکس دنیس برکمپ بازیکن هلند بود روی سی دی با لباس نارنجی

از دوستم قرض گرفتم سی دی رو

غوغاااااااا

سال دوم دبیرستان بودم

انگار برام فضا پیما خریده بودن

اونموقع کل قیمتش شد ۸۰۰ هزار تومن

Sent from my C6602 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

اولین با 12 سالم بود بابام برام کامپیوتر خرید.

دلیل خریدنش این بود که چن جا دیده بود با فتوشاپ 7 اون زمان طرف میتونست چه کاراهایی بکنه!

ویرایش عکس و متن و...

با خودش گفته بود باید پسرمم بتونه این کارا رو بکنه

آخرش منو سه ماه فرستاد پیش همون دوستش تا کامپیوترو بهم یاد بده:

اون زمان آموزش کامپیوتر یعنی : اول نصب کابل ها  دوم روشن کردن کیس ؛ سوم ویندوز مدیا پلیر؛ و چهارم حرفه ایش فتوشاپ 7

اینا رو که مثلا یاد گرفته بودم, پدرجان یه کیس آخرین سیستم اون زمان واسم خرید.

منم که از چیزایی که یاد گرفته بودم هیچی یادم نبود! :wacko:  باعث نا امیدی بابام شدم :( (از سخت افزار که کلا نمیفهمیدم تا همین چن سال پیش که با لیون آشنا شدم)

و شروع کردم به نصب بازی های اون زمان یکی فک کنم بازی دلتا فورس بود یکی نیروهای جهنمی و...

اون زمان من وقتی رقص نور مدیا پلیر رو کشف کردم با افتخار نشون بابام دادم ببینه . دید و تشویقم کرد.( فقط گفت خوبه)

تشویقش باعث شد برم سمت یولید. چندین کار میکس ابتدایی انجام میدادم. بعدش رفتم سراغ ویرایش عکس با نرم افزار های مختلف. ادا و اصول درآوردن سر عکس دوستان و آشنایان

کم کم تو عکس غرق شدم

بعدش رفتم تو یه عکاسی شاگرد شدم

بعد یکسال کار موفق تونستم شریک اون عکاسی بشم

و یکسال بعد ترش خودم یع مغازه زدم

و الان دوسال از کارم میگذره و یکی از موفق ترین عکاسی و آتلیه های شهرم هستم

مسیر زندگی منو بابام ساخت و ازش ممنون.

من زندگیمو مدیون پدرم هستم.

@};- دوستت دارم بابا @};-

لینک به دیدگاه

فقط بگم اون حسی که با سیستم اون زمان داشتم با سیستم هفت هشت میلیونی الان ندارم.

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام اینم داستان من

اولین کامپیوتری که خریدم سال 86 بود اونم با کلی التماس و تمنا و قید و شرط و  کتک و !!!خلاصه برای قبولیم تو راهنمایی (دبیرستان دوره اول خخخ) تیزهوشان برام خریدم یادم میاد خودمو برای داشتنش کشتم!!! خیلی سختی کشیدم !!! ولی قدرشو خوب میدونستم !!! تو زمان خودش قوی ترین کامپیوتر ممکنه بود !!! یه سی پی یو e8500 داشت مین اسوس و رم 2 و گرافیک  512 خخخ .اولین باری که اوردنش خونه عموم روشنش کرد موقعی که محیط ویندوزو دیدم اصلا انگار تو این دنیا نبودم .یادم میاد اولین باری که خاموشش کردم از برق کشیدمش !!! یعنی خاموش کردنو یاد نداشتم !!! یادم میاد موقعی که میخواستم روشنش کنم ایت الکرسی میخوندم یعنی در این حد میترسیدم !!! اولین بازی که اجرا کردم روش گرید بود اگه اشتباه نکنم ،اون موقع گرافیکی ترین بازی ممکن بود  کل فامیل میومدن خونمون بازی میکردن  ضمنا گرافیکشم تو سال اول سوخت .یادم میاد یک بار برق رفت داشتم بازی میکردم درحد مرگ ترسیده بودم که تا یک هفته روشنش نکردم... هی دورانی بودا ! به اون زمان اسپیکر کرتیو  a200 داشت خیلیییی خوب بود خیییلی  همسایه ها رو دیوونه کردیم .... خاطرات گذشته اصلا قابل تکرار نیست چه دورانی داشتیم

لینک به دیدگاه

تاپیک جالبیه :دی

من خودم تا 6 سال پیش کامپیوتر نداشتم.

اما از 10 سال پیش پای کامپیوتر بودم. کامپیوتر عموم  :D  اون زمان یه مغازه داشت واسه طراحی کارت ویزیت و بنر و این چیزا. منم 24 ساعت تو مغازش بودم تا پا میشد میرفتم پا سیستم half life بازی میکردم  :D

همون موقع ها بود که کنار دستش فتوشاپ و کورل یاد گرفتم. یه مدت که گذشت رفتم سر کار و تو مغازه ای که کار میکردم یه کامپیتور بود حدود 20 دقیقه طول میکشید ویندوزش بالا بیاد. ( اصلا مغازه ای که توش کار میکردم با کامپیوتر سرو کار نداشتم... فقط واسه خوشگلی بود )

تا 18 سالگی کار کردم و از اون مغازه جدا شدم و خودم مستقل کار کردم. تا 18 سالگی تونسته بودم پول خوبی جمع کنم و یه مقداریش رو دادم یه سیستم گرفتم واسه خودم... اما چون کار میکردم شاید باورتون نشه سر جمع اون سیستم رو 1 ماه هم روشن نکردم... شغلمم جوری بود که از صبح اول وقت بود تا 9 10 شب...

یعنی میرسیدم مثل جسد میخوابیدم فقط. بازم 2 3 سال که گذشت یه مقدار شرایط کاریم عوض شد و تو خونه کار میکردم و کلا با گوشی و ایمیل سر و کار داشتم. از همون موقع بود که یه سیستم خوب جمع کردم و زدم تو کار گیم  :D یه جورایی اولین سیستمم این بود و با رسیدن فقط احساس راحتی داشتم  :cool:

راستی اینارو گفتم اینم بگم شاید جالب باشه براتون:

من چون از خیلی وقت پیشا با فتوشاپ و اینا کار میکردم رشته تحصیلیم تو دبیرستانو تصویر سازی کامپیتور انتخاب کردم.

اون موقع هم این رشته ها تازه وارد بودن ( حداقل تو مدرسه ما ) معلما هم همشون 22 23 ساله بودن.

خلاصه یه روز تو سالن کامپیتور یه عکس به ما دادن گفتن با فتوشاپ عکس گوزن هارو از تصویر جدا کنین... ( دوتا گوزن تو تصویر بودن ) منم اینکارو کردم و چون زود تموم کردم از بیکاری این دوتا گوزن رو یه حرکتی روشون زدم  :laughing: خلاصه معلمه یهو اومد بالا سرم دید  :laughing: یه پسی زد تو سرم منم قاطی کردم پاشدم هلش دادم و یکم درگیر شدیم با هم... خلاصه از مدرسه اخراج شدم و به دیپلمم نرسیدم  =))

باشد که رستگار شوید  :D

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...