رفتن به مطلب

کمک در رابطه با نحوه پارتیشن بندی هارد

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به یاران همیشه سبز لیونی @};-

اخیرا هارد سیستم پر شد و امروز یه هارد سیگیت واسه آرشیو کارام خریدم

ولی متاسفانه نحوه پارتیشن بندی رو بلد نیستم . اینکه نرم افزار خاصی میخاد یا با ویندوزم میشه؟ و چطور؟

قربون همه داداشای گلم @};-

لینک به دیدگاه

سلام امین جان چطوری داداشم؟

باهمون ویندوز میشه هاردتو به سیستم وصل کن ویندوز که اومد بالا برو قسمت Disk Management اونجا پارتیشن بندی کن

لینک به دیدگاه

سلام .ویندوز شما چیه عزیز ؟

سلام 7 64بیت

لینک به دیدگاه

سلام امین جان چطوری داداشم؟

باهمون ویندوز میشه هاردتو به سیستم وصل کن ویندوز که اومد بالا برو قسمت Disk Management اونجا پارتیشن بندی کن

سلام عزیز

به همین راحتی که گفتیه یا درد سر داره؟؟

لینک به دیدگاه

سلام عزیز

به همین راحتی که گفتیه یا درد سر داره؟؟

مخلصتم

بسیار اسونه عزیز.برو هواتو دارم ^_^

لینک به دیدگاه

تو منوی استارت ، قسمت جستجو تایپ کن create and format hard disk partitions . برنامه ای رو که تو لیست میاد به همین اسم باز کن . هارد اونجا به صورت یک پارتیشن نشون داده میشه  . روش کلیک راست کن و new Volume رو بزن . بقیه مراحل رو میتونی ادامه بدی . راحته . فقط اگر میخوای به ترتیب نام بمونن درایوها و درایو CD بره آخره ، اسم درایو CD رو اول از همین برنامه عوض کن . منظورم از اسم ، مثلا درایو H یا F هست .

لینک به دیدگاه

ممنون دوستان میرم ببینم چه میشه کرد @};-

لینک به دیدگاه

تو منوی استارت ، قسمت جستجو تایپ کن create and format hard disk partitions . برنامه ای رو که تو لیست میاد به همین اسم باز کن . هارد اونجا به صورت یک پارتیشن نشون داده میشه  . روش کلیک راست کن و new Volume رو بزن . بقیه مراحل رو میتونی ادامه بدی . راحته . فقط اگر میخوای به ترتیب نام بمونن درایوها و درایو CD بره آخره ، اسم درایو CD رو اول از همین برنامه عوض کن . منظورم از اسم ، مثلا درایو H یا F هست .

خوب الان نصب کردم و وارد این صفحه شدم

اول میپرسه disk 2 رو بر چه اساس تنظیم کنم mbr یا gpt؟

لینک به دیدگاه

MBR بذار . البته تو این حالت بیشتر از 4 درایو نمیتونی درست کنی . ولی اگر یه زمان خواستی ویندوز نصب کنی ، مشکلی نداری و میتونی به عنوان هارد بوت ازش استفاده کنی . تو حالت GPT میتونی تا 128 درایو درست کنی ، ولی نمیتونی به عنوان هارد بوت ازش استفاده کنی . فقط تو مادربوردهای با بایوس UEFI میشه . برای درایوهای بزرگتر از 2 ترا ، باید روی GPT بذاری . چون MBR تا 2 ترا رو میتونه پارتیشن بندی کنه .

لینک به دیدگاه

نه همون 4 تا زیادم هست

خوب حالا دیسک آنلاین شده ولی هنوز تو mycomputer نشونش نمیده

لینک به دیدگاه

فرمت کردی ؟ نوار بالای هر درایو تو برنامه چه رنگیه ؟ میتونی یک اسکرین شات بذاری از برنامه ؟

لینک به دیدگاه

حله بقیه رو فهمیدم چجوریه :)

ممنون از راهنمایی خوبتون @};- @};- @};-

لینک به دیدگاه

الان درایو شما هنوز پارتیشن بندی نشده . اون مراحل رو هنوز نرفتی . New Volume رو باید بزنی .

لینک به دیدگاه

الان درایو شما هنوز پارتیشن بندی نشده . اون مراحل رو هنوز نرفتی . New Volume رو باید بزنی .

پارتیشن بندی کردم دارم استفاده میکنم بازم ممنون @};- @};-

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...