رفتن به مطلب

تفاوت کارایی سیپیو های 4790, i5-4690, i5-4590, i5-4460, i3-4360, i3-4350 and i3-4150 و چند تا AMD در گیم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود بسیار عالی

ی نکته بگم - میزان کارای پردازنده ها بستگی به کد نویسی و استفاده از API ها داره مثلا در موتور Metro  از DX11 استفاده شده و می بینیم که چه تاثیر داره و نکته بعدی نوع کد نویسی و نکته آخر رزولوشن به استفاده شده اس - اما کلی بگم تفاوت پردازنده ها زیاد نیست فقط در زمان اورکلاک تفاوت محسوسی از میتونی ببینی

ویرایش شده توسط Abolfazl-like
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

ممنون از تاپیک بسیار عالی و مفیدتون...

یه سوال داشتم:

سی پی یو core i3 4150 با R9 280x گلوگله هست؟

من جدیدا این کارت گرافیک رو خریداری کردم سیستمم پایدار نیست !  :( 

سر چند ساعت تو ویدو ها هنگ میکنه صفحه سیاه میشه!

پاور هم:

Green GP700A-HP

ممنون میشم اگه یه نظری بدید

280X کمی برای 4150 زیادی هست 

ولی فقط تو چند تا بازی باعث شد که ازیت بشم(من هم 4130 با 280X داشتم)

این که تصویر سیاه میشه به گلوگاه بودن ربطی نداره 

کارت گرافیکتون مشکل داره 

پاور هم کافیه (البته الباقی سیستم هم مهم هست)

درود بسیار عالی

ی نکته بگم - میزان کارای پردازنده ها بستگی به کد نویسی و استفاده از API ها داره مثلا در موتور Metro  از DX11 استفاده شده و می بینیم که چه تاثیر داره و نکته بعدی نوع کد نویسی و نکته آخر رزولوشن به استفاده شده اس - ما کلی بگم تفاوت پردازنده ها زیاد نیست فقط در زمان اورکلاک تفاوت محسوسی از میتونی ببینی

بله افزایش رزولیشن تو بازی های روز خصوصا تو DX11 باعث افت فریم شدید میشه 

DX9 تو بازی فارکری 3 با DX11 حدودا فریم نصف میشه 

از 90 95 تا میاد روی 40 45 

لینک به دیدگاه

سلام، یه سوال 4150 با gtx760 oc asus گلوگاه؟ در ضمن 760 قویتره یا 7950 ممنون میشم جواب بدید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام، یه سوال 4150 با gtx760 oc asus گلوگاه؟ در ضمن 760 قویتره یا 7950 ممنون میشم جواب بدید

میشه گفت نه 

خیلی احتمالش کم هست 

55814.png

55831.png

الباقی تست ها رو خودتون ببینید 

http://www.anandtech.com/show/7103/nvidia-geforce-gtx-760-review/8

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام   یه سوال داشتم اینکه  برای گیم کدوم پردازنده بهتره  نسبت به بازدهی که میتونه برای یه گیمر داشته باشه..؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام   یه سوال داشتم اینکه  برای گیم کدوم پردازنده بهتره  نسبت به بازدهی که میتونه برای یه گیمر داشته باشه..؟

بهترین پردازنده موجود I5 4690 هست برای تک کارت 

یا حتی 2 عدد کارت GTX 960

بازدهی برای گیم رو باید از 3 قطعه انتظار داشت 

سیپیو - رم - گرافیک که این 3 تا باید در یک رده قدرتی باشن (بیشتر مشکلی نیست ولی کمتر باعث میشه از قدرته قطعه بعدی نشه استفاده کرد 

ویرایش شده توسط atisoc0936
لینک به دیدگاه

بهترین پردازنده موجود I5 4690 هست برای تک کارت 

یا حتی 2 عدد کارت GTX 960

بازدهی برای گیم رو باید از 3 قطعه انتظار داشت 

سیپیو - رم - گرافیک که این 3 تا باید در یک رده قدرتی باشن (بیشتر مشکلی نیست ولی کمتر باعث میشه از قدرته قطعه بعدی نشه اشتفاده کرد 

درود بر شما بنده موافقم و بهش میگن مثلث قدرت سخت افزاری (Delta Hardware Power)

لینک به دیدگاه

داداش  من یه  GPU 970 Extra core   میخوام بردارم   با یه z97  مادر برد  چون شاید در آینده   بخوام  sli کنم    حالا سوالم از شما اینه   GTX 980 بردارم  یا  970  کافیه ؟  و   اینکه   کدوم    cpu    برای   این دو کارت گرافیک  لازمه ؟  i5  یا  i7  مدلشو مشخص  کنید ..

و اینکه  اگه بخوام رم انتخاب کنم   یه رم 8 با فرکانس 2400  بردارم با cl 10  یا یه رم 8 بردارم با فرکانس 1600 با cl 9 ? 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

داداش  من یه  GPU 970 Extra core   میخوام بردارم   با یه z97  مادر برد  چون شاید در آینده   بخوام  sli کنم    حالا سوالم از شما اینه   GTX 980 بردارم  یا  970  کافیه ؟  و   اینکه   کدوم    cpu    برای   این دو کارت گرافیک  لازمه ؟  i5  یا  i7  مدلشو مشخص  کنید ..

و اینکه  اگه بخوام رم انتخاب کنم   یه رم 8 با فرکانس 2400  بردارم با cl 10  یا یه رم 8 بردارم با فرکانس 1600 با cl 9 ? 

در حال حاظر خرید 2 عدد 970 راندمان و ارزش بیشتری داره 

برای 2 عدد 970 

در رزولوشن 1080 سیپیو 4690K میتونه جواب گو باشه 

ولی رو 4K 

حتما پیشنهاد میدم 4790K تهیه کنید 

(البته همون 4690کا هم تو بازی های سیپیو محور مثه GTA V میتونه کمی اذیت کنه که باید به فکر اورکلاکش تا 4.4 بیفتید که با یه ایر کولر خوب میشه 

رم هم باس 2400 8 گیگ بهتره 

لینک به دیدگاه

با سلام   اینجوری که شما میگید تا یه چند ماه دیگه اگه بازی های   cpu     محور زیاد شن    این cpu  با حد اکثر   توان  over clock  نمیتونه جواب بده  ... خب  این یعنی فاجعه :(

حالا سوالم از شما  اینه  یه cpu  3.5  ghz  رو  تا  چه اندازه  میشه  over clock کرد تو سایت cpuboss  زده  تا 3.9 میشه over کرد  حالا به نظرتون یه cpu i7  4790k   گزینه بهتری نیست؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام   اینجوری که شما میگید تا یه چند ماه دیگه اگه بازی های   cpu     محور زیاد شن    این cpu  با حد اکثر   توان  over clock  نمیتونه جواب بده  ... خب  این یعنی فاجعه :(

حالا سوالم از شما  اینه  یه cpu  3.5  ghz  رو  تا  چه اندازه  میشه  over clock کرد تو سایت cpuboss  زده  تا 3.9 میشه over کرد  حالا به نظرتون یه cpu i7  4790k   گزینه بهتری نیست؟

4690K رو با ایر کولر میشه 4.4 راحت استفاده کرد 

قدرته 4690کا با 4790 کا تو گیم زیاد نیست 

با اومدن DX12 فشار بیشتر بینه قطعات تقسیم میشه و فریم مطلوب تر 

برای 2 تا 970 بله 4790 کا ارزش خرید داره 

ولی کمتر خیر 

لینک به دیدگاه

یه سوال  ...

آقایون امکانش هست با cpu 4690k  با اور کردن   روی  فرکانس  4.4  دوتا  gtx  970  رو sli  کرد    که باهم  مچ باشند ....

چون   در این صورت  نوع   M.B   من هم فرق میکنه  ...   اگه  sli  بشه   میرم   سراغ  asrock z97x pro gamer  و  msi  z97 gaming 7 ...و  asus  z97 pro gamer    و  این  M.B  ها     از لحاظ  قیمت  کمی  تفاوت  دارند و با 100 تومن بیشتر  به نظرم باید  یه گیمر  هزینه کنه  تا بازده  بیشتری داشته باشه   ...مثلا  گیمینگ  7  msi   قابلیت killer  از طریق پورت لن داره   و  کیفیت صدای خوبی رو به خاطر  روکش طلا بودن پورت صدا  ارایه میده ...  حالا سوالی که دارم اینکه  اون دوتا   قابلیت killer  دارند ؟  کدوم  مقرون به صرفه هست نسبت به امکاناتشون؟

اگه  نشه sli  کرد  میرم  دنبال  m.b  msi gaming 3 که  اونم قابلیت های خوبی داره ...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه سوال  ...
آقایون امکانش هست با cpu 4690k  با اور کردن   روی  فرکانس  4.4  دوتا  gtx  970  رو sli  کرد    که باهم  مچ باشند ....
چون   در این صورت  نوع   M.B   من هم فرق میکنه  ...   اگه  sli  بشه   میرم   سراغ  asrock z97x pro gamer  و  msi  z97 gaming 7 ...و  asus  z97 pro gamer    و  این  M.B  ها     از لحاظ  قیمت  کمی  تفاوت  دارند و با 100 تومن بیشتر  به نظرم باید  یه گیمر  هزینه کنه  تا بازده  بیشتری داشته باشه   ...مثلا  گیمینگ  7  msi   قابلیت killer  از طریق پورت لن داره   و  کیفیت صدای خوبی رو به خاطر  روکش طلا بودن پورت صدا  ارایه میده ...  حالا سوالی که دارم اینکه  اون دوتا   قابلیت killer  دارند ؟  کدوم  مقرون به صرفه هست نسبت به امکاناتشون؟
اگه  نشه sli  کرد  میرم  دنبال  m.b  msi gaming 3 که  اونم قابلیت های خوبی داره ...

جواب این سوالتون رو 100 درصد نمیتونم بدم 

چون خودم تست نزدم 

ولی تست قدرت سیپیو اگر تست XTU رو قبول داشته باشید 

تو این تست 

من 4790کا و 4690 کا رو تست زدم 

4790 کا امتیازش 1257 

و 4690کا امتیازش 1161 

این یعنی که تو قدرت چیزی از هم کم ندارن تو فرکانس یکسان 

باز هم اگر منبع قابل استنادی پیدا کردم اطلاع میدم 

@};-

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...