رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید پرینتر

ezrail2
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

قطعاً سخت ترین و گیج کننده ترین انتخاب در دنیا کامپیوتر , انتخاب پرینتر هست !

یا حداقل واسه من یکی اینجوریه !

من هرجور فکر می کنم و هرچی وقت میزارم

نمی تونم راجع به پرینتر ها به یه جمع بندی برسم !

شاید احتمالاً دلیلش اینه که منم مثل خیلی های دیگه , دقیقاً نمی دونم چه انتظاری از پرینتر دارم !

ولی به نظر من دلیل اصلی این سردرگمی ها , معیار های زیادی هست که در انتخاب یک پرینتر باید مد نظر قرار داد !

و بالطبع حفظ تعادل بین این همه معیار کار سختیه !

مثلاً تصمیم می گیری رنگی بگیری بحث جوهر افشان و لیزری پیش میاد و هرکدوم بالانس قیمت و هزینه نگهداری رو به کلی تغییر می دن و ....

به هر حال

من دیگه از فکر کردن خسته شدم

خیلی ساده برخی از معیار ها رو می گم بقیشو به شما دوستان با تجربه واگذار می کنم ! ;)

برند : hp یا cannon

کیفیت چاپ : مهم

سرعت چاپ : مهم نیست

چندکاره بودن : نمی دونم ! به نظر شما می صرفه یا بی فایده است ؟

رنگی بودن : نمی دونم !

قیمت : حدود 600

WIFI : مهم نیست

لیزری / جوهرافشان و... : نمی دونم !

سایز برگه : دوست داشتم a3 هم باشه ! ولی خب اگه باشه همه چی بهم میریزه ! :D

چاپ دو رو : مهم نیست

کارکرد کارتریج : طبیعتاً مهمه , هرچی بهینه تر بهتر !

صفحه نمایش : مهم نیست !

بقیه معیار ها هم با شما ! :D

لینک به دیدگاه

درود

HP LaserJet P2035 Laser Printer = قیمت حدودی 580 الی 590  لیزریی سیاه سفید تک کاره کارکرد تونر 2500 برگ ، کارکرد ماهانه 25000 برگ

HP LaserJet P1102 Laser Printer = قیمت حدودی 280الی 300 لیزری  سیاه سفید تک کاره   کارکرد تونر 1500 برگ ، کارکرد ماهانه 5000برگ

HP LaserJet P1102W Laser Printer = قیمت حدودی 320الی 325 لیزری  سیاه سفید تک کاره مثه مدل بالاس، اما وایرلسم داره.    کارکرد تونر 1500 برگ ، کارکرد ماهانه 5000برگ

از پرینترهای پرفروش و پرکاربرد بازارن، به دلیل به صرفه بودن کارتریجشون .

ویرایش شده توسط NaeemSameti
لینک به دیدگاه

بی زحمت به این دغدغه اصلی من هم پاسخ بدید

آیا خرید پرینتر رنگی یا چندکاره به صرفه هستن یا نه ؟

ویرایش شده توسط ezrail2
لینک به دیدگاه

عزیز شما مهمترین مسئله رو نگفتید . برای چه کاری به پرینتر نیاز دارید ؟ چقدر در هفته پرینت میگیرید به طور متوسط ؟

لینک به دیدگاه

اگر رنگی با کیفیت و ماندگاری بالا(مثلا عکس) می خوای چاپ کنی جوهر افشان اپسون یا کانون با رنگ اصلی. ایراد : هزینه ی چاپ زیاد میشه. هر برگ آ4 بین 6 تا 10 هزار تومان.

اگر رنگی با کیفیت خوب و ماندگاری کم می خوای اپسون با مخزن(p50 مثلا) بهترین گزینه است.

اگر مقدار چاپت زیاد هست و روی کاغذهای سبک تا 120 گرم کار می کنی لیزری بگیر. کانون و اچ پی خوب اند و از اونها بهتر کونیکا مینولتا.

تک کاره یا چند کاره بودن بستگی به بقیه نیازهات داره.

لینک به دیدگاه

چاپ جوهر افشان روی کاغذهای معمولی جلوه ی خوبی نداره.

لینک به دیدگاه

عزیز شما مهمترین مسئله رو نگفتید . برای چه کاری به پرینتر نیاز دارید ؟ چقدر در هفته پرینت میگیرید به طور متوسط ؟

گفتم که !

دقیقاً نمی دونم چه انتظاری از پرینتر دارم !

اما برای مصرف خانگی میخوام

قرار نیست چاپخونه بزنم !

طبیعیه که مصرف من بیشتر در حوزه سیاه و سفیده !

کارای دانشگاهی و پرینت از جزوات و ...

اما با این همه باز هم ممکنه گاهی اوقات نیاز به پرینت رنگی هم پیدا کنم

پس با این اوصاف برای مصارف خانگیه

راستش از فایل رو فلش ریختن و پرسه زدن دور خدمات کامپیوتری ها برای پرینت گرفتن خسته شدم ! 

حالا سوال اصلی من اینه که

خرید پرینتر های چندکاره یا رنگی فایده ای داره یانه ! ؟

در صمن منظورم از چند کاره بودن فقط قابلیت کپی هست (پرینت اسکن کپی ), وگرنه فکس که اصلاً به کار ما نمی خوره !

ویرایش شده توسط ezrail2
لینک به دیدگاه

اگر برای کار خانگی میخوای ، بهتره که پرینتر تک رنگ لیزری بگیری . چند کاره یا تک کاره بودنش باز هم بستگی به نیازت داره . اگر اسکن و کپی هم نیازت میشه ، 3 کاره بگیر .

پرینترهای رنگی لیزری هزینه شارژ زیادی دارن . کارتریج گرونی دارن .

پرینترهای رنگی جوهر افشان اگر ازشون استفاده نشه ، جوهرشون روی هد خشک میشه . تو پرینتری مثل اپسون هد روی دستگاه هست و اگر جوهر خشک بشه و نتونی درستش کنی ، باید هد رو تعویض کنی که اندازه قیمت پرینتر در میاد . روی پرینتری مثل HP هد روی کارتریج هست و در صورت خشک شدن باید کارتریج رو عوض کنی . اما کارتریج HP گرونه و برای یک پرینتر خانگی باید حدود 150 تومان پول کارتریج بدی. 

بهترین انتخاب برای کسانی که کار پرینت کم دارن ، یک پرینتر تک کاره لیزری هست . پرینتری مثل کانن 6020 که حدود 260-270 قیمتشه . کارتریجش با 10-15 تومان شارژ میشه و هر دفعه تا 700 برگ برات میزنه .

لینک به دیدگاه

اگر برای کار خانگی میخوای ، بهتره که پرینتر تک رنگ لیزری بگیری . چند کاره یا تک کاره بودنش باز هم بستگی به نیازت داره . اگر اسکن و کپی هم نیازت میشه ، 3 کاره بگیر .

پرینترهای رنگی لیزری هزینه شارژ زیادی دارن . کارتریج گرونی دارن .

پرینترهای رنگی جوهر افشان اگر ازشون استفاده نشه ، جوهرشون روی هد خشک میشه . تو پرینتری مثل اپسون هد روی دستگاه هست و اگر جوهر خشک بشه و نتونی درستش کنی ، باید هد رو تعویض کنی که اندازه قیمت پرینتر در میاد . روی پرینتری مثل HP هد روی کارتریج هست و در صورت خشک شدن باید کارتریج رو عوض کنی . اما کارتریج HP گرونه و برای یک پرینتر خانگی باید حدود 150 تومان پول کارتریج بدی. 

بهترین انتخاب برای کسانی که کار پرینت کم دارن ، یک پرینتر تک کاره لیزری هست . پرینتری مثل کانن 6020 که حدود 260-270 قیمتشه . کارتریجش با 10-15 تومان شارژ میشه و هر دفعه تا 700 برگ برات میزنه .

ممنون

یعنی از نظر شما 6020 cannon بهتر از 1102 Hp هست ؟

لینک به دیدگاه

درود

HP LaserJet P1102W رو انتخاب کن با قیمت حدود 325 تومن گزینه ی مناسبیه.

الان به دلیل گرونیه کارتریج های اصلی اکثرا کارتریج طرح میخرن، کارتریج طرح این مدل پرینتر با مارک MEVA چیزی حول حوش 30 تا 33 تومنه

کیفیتشم آنچنان بد نیست، همه استفاده میکنن، گارانتی مادایرانم داره ، و میتونه هر سری واست 1500 برگ چاپ کنه...

لینک به دیدگاه

ممنون

یعنی از نظر شما 6020 cannon بهتر از 1102 Hp هست ؟

برای کارهای سبک خوبه . من برای یکی از دوستانم خریدم . با توجه به قیمتش ، پرینتر خوبیه . کارتریجی که میخوره ، مشابه کارتریج 1102 هست . برای کسی که در هفته تعداد کمی پرینت میگیره کفایت میکنه .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...