رفتن به مطلب

آیا همچنان کارت های AMD ماین میشوند؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سامولیکم . . . . 

اخیرا یه جوی راه انداختن که هرکارت کارکرده AMD(منظور همان  چیپ های تولیدی توسط AMD )  میبینن میگن ماین شده و تا جایی که میتونن  کارت رو تحقیر میکنن .

بعضا رویت شده که در جبه های حق علیه باطل با توسل به خدایان اودین میدن دست یوزر (کارتو میگم) 

حالا من مانده ام راه اثابت کارت ماین شده یا نشده به چ گونه ست؟ 

اصن مگه این موضوع  ماینینگ همچنان تو ایران در جریان ـه؟ مگه چقدر سود داره بیت کوین در ایران؟ 

با تشکر 

ویرایش شده توسط JarOoBarghi
لینک به دیدگاه

• ارسال 64
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سامولیکم . . . . 

اخیرا یه جوی راه انداختن که هرکارت کارکرده AMD(منظور همان  چیپ های تولیدی توسط AMD )  میبینن میگن ماین شده و تا جایی که میتونن  کارت رو تحقیر میکنن مخصوصا از لحاظ قیمت :D

حالا من مانده ام راه اثابت کارت ماین شده یا نشده به چ گونه ست؟ 

اصن مگه این موضوع  ماینینگ همچنان تو ایران در جریان ـه؟ مگه چقدر سود داره بیت کوین در ایران؟ 

با تشکر 

سلام خوبی همشهری؟؟ فعلا ک ماینر ها دارن تجهیزاتشون رو میفروشن گویا دیگه کارتهای amd راندمان ندارن و هر کسی این کارو حرفه ای دنبال میکنه از دستگاه مخصوص محاسبات هاش استفاده میکنه ک ارزونترینش ب اندازه چند برابر حرفه ای ترین گرافیک amd قیمت داره

لینک به دیدگاه

سلام خوبی همشهری؟؟ فعلا ک ماینر ها دارن تجهیزاتشون رو میفروشن گویا دیگه کارتهای amd راندمان ندارن و هر کسی این کارو حرفه ای دنبال میکنه از دستگاه مخصوص محاسبات هاش استفاده میکنه ک ارزونترینش ب اندازه چند برابر حرفه ای ترین گرافیک amd قیمت داره

سامولیکم داداج 

والا ما با صدای cbr عرب های بچه محل ها هم خوشیم هم ناخوشیم:D 

تجهیزاتشون چیه دقیقا؟  (اصن ورود این تجهیزات مجاز ـه یا مثل ما بقی تجهیزات ق ا چ ا ق مییاد:دی؟ ) 

اصن مگه چقدر توش$ هست که اینقدر میچرونن سیستم رو!

لینک به دیدگاه

درود . عزیز تا جایی که بنده اطلاع دارم دیگه صرف نداره و مقدار واحد های پولی نسبت به مصرف برق و ..  بصرفه نیست و به همین خاطره که ماینرا کارتاشونو تو بازار میزارن برای فروش. ماین کردن اخیرا خیلی کم شده و همین دلیل زیاد شدن کارتای مورد استفاده برای ماین مثل 290 هست . 

لینک به دیدگاه

درود . عزیز تا جایی که بنده اطلاع دارم دیگه صرف نداره و مقدار واحد های پولی نسبت به مصرف برق و ..  بصرفه نیست و به همین خاطره که ماینرا کارتاشونو تو بازار میزارن برای فروش. ماین کردن اخیرا خیلی کم شده و همین دلیل زیاد شدن کارتای مورد استفاده برای ماین مثل 290 هست . 

یعنی اینجور که بوش مییاد خرید چیپ های amd  کارکرده تا چند وقته دیگه یعنی اشتباه! (حالا این چند وقت میتونه چند سال باشه!!) 

این کارتهای dx12ساپورت کی مییاد از شَر این ابهامات خارج بشیم:D   آدم میترسه کارکرده بگیره! 

ای کاش من هم Fan ـه Nvidia بودم :D

لینک به دیدگاه

یعنی اینجور که بوش مییاد خرید چیپ های amd  کارکرده تا چند وقته دیگه یعنی اشتباه! (حالا این چند وقت میتونه چند سال باشه!!) 

این کارتهای dx12ساپورت کی مییاد از شَر این ابهامات خارج بشیم :D   آدم میترسه کارکرده بگیره! 

عزیز بیشتر یه سری از کارتای مشخص مثل 280x-290-290x-7990 ,.. رو ماین میکنن . البته این دلیل نمیشه که به غیر از این مدل ها مورد ماین قرار نگیره . اما بیشتر از این مدل هاست . کارتای جدید ای ام دی هم تا 5,6 ماه دیگه باید بیاد (طیق خبر های اخیر) . به شخصه توصیه میکنم صبر کنید تا کارتای جدید ای ام دی وارد بازار بشن. در اون صورت حتی اگه قصد خرید این کارت ها رو هم نداشته باشید حداقلش اینه که مطمعنا مقداری از قیمت کارتای انویدیا کاسته میشه . (البته قابل به ذکره که اینجا ایرانه ) 

لینک به دیدگاه

این کارتهای dx12ساپورت کی مییاد از شَر این ابهامات خارج بشیم :D   آدم میترسه کارکرده بگیره! 

سلام

اوایل که بحث ماین مطرح شد کارت های Amd  بهترین و به صرفه ترین کارت های موجود بودند اما دوستانی که با بحث ماین آشنایی دارند و در این ضمینه کار کردند میدونند که پس از مدتی(حدودا بیش از 10 ماه قبل) الگوریم های جدیدی برای ماین برنامه نویسی شد که  کارایی کارت های انویدیا در ماین آنها نه تنها بیشتر بود بلکه تا چند ماه کارت های amd امکان ماین کردن این الگوریتم ها را نداشتند و در اینجا بود که افرادی که به صورت تخصصی به کار ماین مشغول بودند و از قبل amd خریده بودند افسوس میخوردند که چرا کارت انویدیا ندارند و خیلی از افراد هم شروع به خرید این کارت ها کردند.

پس ببینید دوست عزیز با کارت های انویدیا هم در جای خودش ماین شده ولی چون از اول نبوده و به همین دلیل یکم فراگیریش نسبت به amd کمتر بوده و ... ، افرادی مثل شما از اون اطلاع ندارین و کارت های ماین شده را میخرین و هرگز هم متوجه نمیشید.

لینک به دیدگاه

سلام

اوایل که بحث ماین مطرح شد کارت های Amd  بهترین و به صرفه ترین کارت های موجود بودند اما دوستانی که با بحث ماین آشنایی دارند و در این ضمینه کار کردند میدونند که پس از مدتی(حدودا بیش از 10 ماه قبل) الگوریم های جدیدی برای ماین برنامه نویسی شد که  کارایی کارت های انویدیا در ماین آنها نه تنها بیشتر بود بلکه تا چند ماه کارت های amd امکان ماین کردن این الگوریتم ها را نداشتند و در اینجا بود که افرادی که به صورت تخصصی به کار ماین مشغول بودند و از قبل amd خریده بودند افسوس میخوردند که چرا کارت انویدیا ندارند و خیلی از افراد هم شروع به خرید این کارت ها کردند.

پس ببینید دوست عزیز با کارت های انویدیا هم در جای خودش ماین شده ولی چون از اول نبوده و به همین دلیل یکم فراگیریش نسبت به amd کمتر بوده و ... ، افرادی مثل شما از اون اطلاع ندارین و کارت های ماین شده را میخرین و هرگز هم متوجه نمیشید.

درود

والا ما نفهمیدیم بالاخره در ایران درصد ماین شدن ها چقدر هست!  (اگه حتی به پول برقش هم نمییارزه ! قیمت خوده کارت  تو ایران که جای خود!)

ماهم تاپیک زدیم که افرادی مثل منو که مثال زدید نمیتونن تشخیص بدن از شما و امثال شما راه تشخیصشو بدونن . شما راه تشخیص کارت ماین شده را میدانید؟

ویرایش شده توسط JarOoBarghi
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نظر من آخرين سري کارتهايي که وارد شدن از سري 280X و 290 که براي ماين استفاده مي شدن ارزش خريد بالايي دارن ! 
چون مينر ها تقريبا تو همون دوران ديگه ماين براشون نصرفيد و مجبور شدن بيخيال بشن ! اکثرا کارتها زير 2-3 ماه ماين شدن اونم تق و لق بعدش کارتها خوابيدن ! ولي قيمتي که الان براي کارتهاي AMD مي پردازيد براي کارتهاي رقيب از انويديا بايد حدود 50 درصد بيشتر هزينه کنيد براي خريد !
مثلا R9 290 و کارت GTX780 ...

لینک به دیدگاه

درود

والا ما نفهمیدیم بالاخره در ایران درصد ماین شدن ها چقدر هست!  (اگه حتی به پول برقش هم نمییارزه ! قیمت خوده کارت  تو ایران که جای خود!)

ماهم تاپیک زدیم که افرادی مثل منو که مثال زدید نمیتونن تشخیص بدن از شما و امثال شما راه تشخیصشو بدونن . شما راه تشخیص کارت ماین شده را میدانید؟

بله دوست عزیز ماین الان به صرفه نیست حتی اون دستگاه های مخصوص که دوستان گفتند برای ماین اومده(Asic) هم برای ماین به صرفه نیست و هرکی بخره با این شرایط(اگه قیمت بیت بالا نره) حتی پول دستگاهشم در نمیاد ولی یه سری وارد کننده که به سود خودشون فکر میکنن سرمایه های مردم را به راحتی به باد میدن

شما به هیچ عنوان نمیتونید بفهمید چند درصد توی ایران ماین شده ، هروقت شما تونستید به بنده بگین چند درصد از کارت ها برای گیم یا رندر کردن یا... استفاده شده من هم به شما میگم از کجا یفهمید برای ماین استفاده شده

ماین کردن هم یه مدل استفاده از کارت هست و برای همین قابل تشخیص نیست

من با رندر کردن اشنایی ندارم ولی اینطور که شنیدم برای رندر هم از گرافیک به صورت طولانی مدت استفاده میشه که اگه اینطور باشه نمیدونم چرا ملت فقط گیر دادن به ماین  :-?

لینک به دیدگاه

بله دوست عزیز ماین الان به صرفه نیست حتی اون دستگاه های مخصوص که دوستان گفتند برای ماین اومده(Asic) هم برای ماین به صرفه نیست و هرکی بخره با این شرایط(اگه قیمت بیت بالا نره) حتی پول دستگاهشم در نمیاد ولی یه سری وارد کننده که به سود خودشون فکر میکنن سرمایه های مردم را به راحتی به باد میدن

شما به هیچ عنوان نمیتونید بفهمید چند درصد توی ایران ماین شده ، هروقت شما تونستید به بنده بگین چند درصد از کارت ها برای گیم یا رندر کردن یا... استفاده شده من هم به شما میگم از کجا یفهمید برای ماین استفاده شده

ماین کردن هم یه مدل استفاده از کارت هست و برای همین قابل تشخیص نیست

من با رندر کردن اشنایی ندارم ولی اینطور که شنیدم برای رندر هم از گرافیک به صورت طولانی مدت استفاده میشه که اگه اینطور باشه نمیدونم چرا ملت فقط گیر دادن به ماین  :-?

خوب داداج ـه من وقتی کسی نمیتونه بفهمه ماین شده یا نه چرا شوما فقد بنده رو noobخطاب میکنی9a275743707d4ee7a1196e79ad5d8c62a07d07db . . . یکی  میگفت کارت های برد قرمز رو میشه از تغییر رنگ یه سری آلیاژش فهمید . راست دروغش تو حلق ـه خودش 

لینک به دیدگاه

اتفاقا کسی که غیر حرفه ای این کار را دنبال میکنه از این دستگاه ها میخره

اگه بدونید شرکت های سازنده این دستگاه ها چه سوء استفاده هایی میکنند و بعد تفاله های این دستگاه ها را به مردم میندازند دیگه اینو نمیگید

این دستگاه ها توانایی ماین هر الگوریتمی را ندارند و در کار ماین هم سود در ماین کردن الگوریتم های جدید هست(الگوریتمی که قابلیت خوبی داشته باشه)

لینک به دیدگاه

خوب داداج ـه من وقتی کسی نمیتونه بفهمه ماین شده یا نه چرا شوما فقد بنده رو noobخطاب میکنی9a275743707d4ee7a1196e79ad5d8c62a07d07db . . . یکی  میگفت کارت های برد قرمز رو میشه از تغییر رنگ یه سری آلیاژش فهمید . راست دروغش تو حلق ـه خودش 

برادر شما منظور بنده را اشتباه فهمیدید

منظور بنده این بود که شما و تمام کسانی که در کار ماین نبودید انویدیا را به این بهونه که خیالتون راحته ماین نشده میخرید و این درصورتیه که ممکنه ماین شده باشه ولی افرادی که از این قضایا اطلاع دارند لااقل میدونند که نمیشه تشخیص داد ماین شده یا نه و الکی یه کارت گرون تر نمیخرند یا مثلا در موقع خرید amd وقتی یه فروشنده میاد میگه اینجاشا نیگا کن فلان رنگه پس خوبه  و ماین نشده فقط بهش میخندن نه اینکه بخرن بعد فروشنده به ریششون بخنده

اون طرف که این حرفا زده احتمالا فروشنده بوده و میخواسته کارت خودشا که آلیاژش سالمه به مردم بندازه  :D

لینک به دیدگاه

برادر شما منظور بنده را اشتباه فهمیدید

منظور بنده این بود که شما و تمام کسانی که در کار ماین نبودید انویدیا را به این بهونه که خیالتون راحته ماین نشده میخرید و این درصورتیه که ممکنه ماین شده باشه ولی افرادی که از این قضایا اطلاع دارند لااقل میدونند که نمیشه تشخیص داد ماین شده یا نه و الکی یه کارت گرون تر نمیخرند یا مثلا در موقع خرید amd وقتی یه فروشنده میاد میگه اینجاشا نیگا کن فلان رنگه پس خوبه  و ماین نشده فقط بهش میخندن نه اینکه بخرن بعد فروشنده به ریششون بخنده

اون طرف که این حرفا زده احتمالا فروشنده بوده و میخواسته کارت خودشا که آلیاژش سالمه به مردم بندازه  :D

قالَ  جاروبرقی: هر موقع اسمایلی جلو حرفای من بود آنرا جدی نگیرید:D  

منظورم از فَن بودن انودیا یه تیکه ی سنگین بود :D چون خیلی ها میگفتن انویدیا ماین نمیشه فقط AMD میشه البته تو بازارچه:D

نه اون آقا همینجا بود کلی امتیاز بازارچه داشت:دی البته اون موقع که این حرف زد بنده اینجا نبودم ز گوگل یافتم آنجارا 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بابا من یه دونه خریده بودم دیدم خرابه دادمش گارانتی مسیولش سریالش رو ثبت کرده میگه دفعه چهارمه میاد گارانتی

یه 7950 هم خریدم انقدر دماش زیاد میشد که سیستم ناله میکرد

یه دونه دیگه خریدم اینقدر داغ میشد که پیچهای کیس هم گرم میشد اقا نخر amd تا میتونی در عوض یه رفرنسشو گرفتم که ماین نشده بود عین کره بازیها رو اجرا میکرد ماین هر بلایی که سر گرافیک میاره باعث کاهش چندیو برابر عمرش میشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بابا من یه دونه خریده بودم دیدم خرابه دادمش گارانتی مسیولش سریالش رو ثبت کرده میگه دفعه چهارمه میاد گارانتی

یه دونه دیگه خریدم اینقدر داغ میشد که پیچهای کیس هم گرم میشد اقا نخر amd تا میتونی در عوض یه رفرنسشو گرفتم که ماین نشده بود عین کره بازیها رو اجرا میکرد ماین هر بلایی که سر گرافیک میاره باعث کاهش چندیو برابر عمرش میشه

شما وقتي کارت رو گرفتي ديدي خرابه نبايد ميبردي گارانتي ! بايد پس ميدادي !!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حرف شما متین فروشنده هم گفت پس بفرست این رو جهت اطلاع دوستان گفتم

لینک به دیدگاه

خخخخخخخخخخخ

همینه دیگه ، شما نمیدونید چقدر 290 رفرنس عین کره ماین کرده

احتمالا اون طرف که رفرنس فروخته هم فهمیده چطوری بندازه

بعدشم شما از کجا خرید میکنی که اینقدر بهتون میندازن؟ آخه کارتی که سه بار گرانتی رفته رو انداخته بهتون بعد شما میندازین تقصیر ماین  =))

احتمالا شما فکر کردین قطعات کامپیوتری به هیچ عنوان خراب نمیشن و حالا که خراب شدن پس ماینی بوده

دوست عزیز متن بالا را با لحن شوخی بخون و بهت بر نخوره  :x

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نه بابا برنمیخوره عزیز من فعالیتم تو فروم بغلی با همین یوزر یه کم زیاده واسه همین تجربم زیادشده

خخخخخخخ

لینک به دیدگاه

ماشالا کارت ها هم روز ب روز گنده تر و گنده تر و پرمصرف تر میشن  و پیچیده تَر. 

آیا این پیچیده تر شدنشون کارو سخت میکنه بره ماین؟

7f34c71d37dc1039aa82a8fd1bce4f011dddb24d

عذر میخوام این آقا داره چه کار میکنه؟:D

e08e90412874f65c5fb5e84b867ba0f8eb99cc8e

لینک به دیدگاه

اون عکس دوم را خیلی وقت پیش دیدم و دقیقا میدونم چکار داره میکنه ، اون آقا دقیقا داره حال میکنه

اگه درست یادم باشه اون موقع که من اینا دیدم سود خوبی داشت

اینقدر ما حرف زدیم یکی نیومد جواب مارو بده و بگه توی رندر چطوری از کارت استفاده میشه که با ماین مقایسش کنیم

یکی از خوبی های کارت های ماینی این بود که خیلی از ماینر ها چون پول زیادی صرف خرید کرده بودند این کارت ها را در محیط خنک(کولر گازی و...)استفاده میکردند و اکثرا خیلی حواسشون به کارت هاشون جمع بود البته همبنطور که در بین گیمر ها هم افرادی هستند که اور و صدتا کار دیگه میکنند که پدر کارت درمیاد مسلما بین ماینر ها هم افرادی بوده اند که از کارت ها خوب مراقبت نکردن

بدی های ماین هم تا اونجایی که من دیدم یکی این بود که زمان بیشتری از کارت استفاده شده مثلا  یه کارت که دو ماه ماین کرده را فکر کنم میتونیم با یه کارت که 5-6 ماه برای گیم استفاده شده مقایسه کنیم که توی ایران کسایی که خیلی زود فهمیدن کجا چه خبره نهایتا 5-6 ماه تونستن ماین کنن ، حالا بماند خیلی از این بندگان خدا حتی نتونستند 2 ماه هم ماین کنند و کلی ضرر روی گرافیک هاشون دادند

دوم این بود که همونطور که در عکس میبینید برای اتصال گرافیک به مادربرد از سیم رایزر استفاده میشد که نمیدونم برای کارت ضرر داره یا نه ، البته اینطور که دیدم بعضی گیمر ها هم از رایزر استفاده میکنند

لینک به دیدگاه

هر الگوریتمی رو که با کارنهای انویدیا بشه ماین کرد با کارتهای ام ای دی هم میشه

در ابتدا سود کار اونقدر بالا بود که اصولا توان مصرفی اهمیت نداشت اکثرا کارتهای پرمصرف و زیر کولرگازی یا اسپیلت در واقع اولینها کارتهای 5970 و 5850 بودند، بعد هم 7950 و 7970 و در نهایت 280 ,280x و 290 با کاهش شدید قیمت بیت کوین میزان انرژی مصرفی توسط کارت و هزینه پرداختی برای خنک کردن ریگها خیلی مهم شد، نتیجه  کار بهبود قابل ملاحظه در نرم افزارهای استخراج توسط کارتهای انودیا بود، و بهترین کارت هم 750TI ، البته من تو انجمن های ایرانی کسی رو ندیدم که با 750TI سیستم برای ماین پیاده کرده باشه، کارتهای amd هم بیشتر برند سافایر رو استفاده می کردند چون ارزونتر بود.

لینک به دیدگاه

از Asic quality میشه حدس زد ماین شده یا نه؟

مثلا اگه زیز 70 درصد باشه؟؟؟ :-?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هر الگوریتمی رو که با کارنهای انویدیا بشه ماین کرد با کارتهای ام ای دی هم میشه

در ابتدا سود کار اونقدر بالا بود که اصولا توان مصرفی اهمیت نداشت اکثرا کارتهای پرمصرف و زیر کولرگازی یا اسپیلت در واقع اولینها کارتهای 5970 و 5850 بودند، بعد هم 7950 و 7970 و در نهایت 280 ,280x و 290 با کاهش شدید قیمت بیت کوین میزان انرژی مصرفی توسط کارت و هزینه پرداختی برای خنک کردن ریگها خیلی مهم شد، نتیجه  کار بهبود قابل ملاحظه در نرم افزارهای استخراج توسط کارتهای انودیا بود، و بهترین کارت هم 750TI ، البته من تو انجمن های ایرانی کسی رو ندیدم که با 750TI سیستم برای ماین پیاده کرده باشه، کارتهای amd هم بیشتر برند سافایر رو استفاده می کردند چون ارزونتر بود.

کارتهاي سافاير معمولا يه نسخه ارزون تر دارن در هر مدل که قرار هست که فقط در چين ارائه بشه ! (معمولا يه کابل HDMI هم همراهش هست) اين سري در روسيه و ايران هم زياد ديده ميشه  :laughing: 

از Asic quality میشه حدس زد ماین شده یا نه؟

مثلا اگه زیز 70 درصد باشه؟؟؟ :-?

خير ربطي نداره !

لینک به دیدگاه

متاسفانه به علت کمبود اطلاعات دوستان از سیستم ماینینگ اکثرا اطلاعات غلط یا ناقص رو پخش کردن و متاسفانه اسم ماین رو خراب کردن

الان به طرف میگی ماین شده فک میکنه که کارت رو گذاشتی با چکش زدی روش

در حدود 1 سال کمی بیشتر هست که از معرفی الگوریتم x11 میگذره که الگوریتم های بعدش مثل قبل فشار به کارت وارد نمیکرد

و بنده طبق تجربه چند ساله ای که دارم میگم بازیهای الان به کارت بیشتر فشار میارن تا ماین

وقتی یه کارت میره زیر لود مهم نیست که شما ماین کنی یا بازی کنی یا اورکلاک کنی تست پاس کنی مهم تهویه هست هرچقدر خنک تر باشه بهتر

که خوشبختانه از این الگوریتم به بعد اکثرا دمای لود کارت تو ماین بین 55 تا 70 برای کارت های 280 متغیر هست که خیلی عالی هست و با بازی کردن فرقی نداره

در صورتی که شما مثلا بری n-sctypt ماین کنی که الان منقرض شده اصلا دمای همون کارت رو تا 88 درجه بالا میبره

با توچه به منسوخ شدن الگوریتم های جدید و پیدایش الگوریتم های جدید هیچ فرقی بین بازی و ماین نیست ولی به علت بزرگنمایی غلط این موضوع توسط یک عده و تفلید کور کورانه دیگران

بدونه تخقیق متاسفانه متاسفانه دوستان فکر میکنن که چه بلایی سر کارت میاد با ماین-------> هیچ فرقی با بازی ندارد----< ماین

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...