رفتن به مطلب

آیا همچنان کارت های AMD ماین میشوند؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

متاسفانه به علت کمبود اطلاعات دوستان از سیستم ماینینگ اکثرا اطلاعات غلط یا ناقص رو پخش کردن و متاسفانه اسم ماین رو خراب کردن

الان به طرف میگی ماین شده فک میکنه که کارت رو گذاشتی با چکش زدی روش

در حدود 1 سال کمی بیشتر هست که از معرفی الگوریتم x11 میگذره که الگوریتم های بعدش مثل قبل فشار به کارت وارد نمیکرد

و بنده طبق تجربه چند ساله ای که دارم میگم بازیهای الان به کارت بیشتر فشار میارن تا ماین

وقتی یه کارت میره زیر لود مهم نیست که شما ماین کنی یا بازی کنی یا اورکلاک کنی تست پاس کنی مهم تهویه هست هرچقدر خنک تر باشه بهتر

که خوشبختانه از این الگوریتم به بعد اکثرا دمای لود کارت تو ماین بین 55 تا 70 برای کارت های 280 متغیر هست که خیلی عالی هست و با بازی کردن فرقی نداره

در صورتی که شما مثلا بری n-sctypt ماین کنی که الان منقرض شده اصلا دمای همون کارت رو تا 88 درجه بالا میبره

با توچه به منسوخ شدن الگوریتم های جدید و پیدایش الگوریتم های جدید هیچ فرقی بین بازی و ماین نیست ولی به علت بزرگنمایی غلط این موضوع توسط یک عده و تفلید کور کورانه دیگران

بدونه تخقیق متاسفانه متاسفانه دوستان فکر میکنن که چه بلایی سر کارت میاد با ماین-------> هیچ فرقی با بازی ندارد----< ماین

لینک به دیدگاه

• ارسال 64
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

هر الگوریتمی رو که با کارنهای انویدیا بشه ماین کرد با کارتهای ام ای دی هم میشه

در ابتدا سود کار اونقدر بالا بود که اصولا توان مصرفی اهمیت نداشت اکثرا کارتهای پرمصرف و زیر کولرگازی یا اسپیلت در واقع اولینها کارتهای 5970 و 5850 بودند، بعد هم 7950 و 7970 و در نهایت 280 ,280x و 290 با کاهش شدید قیمت بیت کوین میزان انرژی مصرفی توسط کارت و هزینه پرداختی برای خنک کردن ریگها خیلی مهم شد، نتیجه  کار بهبود قابل ملاحظه در نرم افزارهای استخراج توسط کارتهای انودیا بود، و بهترین کارت هم 750TI ، البته من تو انجمن های ایرانی کسی رو ندیدم که با 750TI سیستم برای ماین پیاده کرده باشه، کارتهای amd هم بیشتر برند سافایر رو استفاده می کردند چون ارزونتر بود.

بسیار عالی توضیح دادین مخصوصا اون 750Ti که ملت باهاش چه ها کردند و دوم اینکه گفتین توی انجمن های ایران کسی را ندیدین استفاده کرده باشه باید بگم درسته اما در این مورد فقط یه انجمن فعال وجود داشت و توی این انجمن هم همه کارایی که انجام میشد گفته نمیشد بنابراین همینطور که من و شما میدونیم و ممکنه استفاده کرده باشیم و توی اون انجمن نگفتیم پس خیلی از افراد دیگه هم ممکنه استفاده کرده باشند

مثلا توی یه دوره که توی اون انجمن همه به فکر ماین با گرافیک بودند یه الگوریتمی معرفی شد که تا ماه ها فقط با cpu ماین میشد و سود خیلی زیادی داشت و افرادی مثل بنده نهایت استفاده را کردند ولی اگه توی اون انجمن بیان میشد همه میریختن سر اون کوین و سریع سود دهیش پایین میومد و چندین مورد دیگه که وقت برای بیانش نیست

لینک به دیدگاه

هر الگوریتمی رو که با کارنهای انویدیا بشه ماین کرد با کارتهای ام ای دی هم میشه

در ابتدا سود کار اونقدر بالا بود که اصولا توان مصرفی اهمیت نداشت اکثرا کارتهای پرمصرف و زیر کولرگازی یا اسپیلت در واقع اولینها کارتهای 5970 و 5850 بودند، بعد هم 7950 و 7970 و در نهایت 280 ,280x و 290 با کاهش شدید قیمت بیت کوین میزان انرژی مصرفی توسط کارت و هزینه پرداختی برای خنک کردن ریگها خیلی مهم شد، نتیجه  کار بهبود قابل ملاحظه در نرم افزارهای استخراج توسط کارتهای انودیا بود، و بهترین کارت هم 750TI ، البته من تو انجمن های ایرانی کسی رو ندیدم که با 750TI سیستم برای ماین پیاده کرده باشه، کارتهای amd هم بیشتر برند سافایر رو استفاده می کردند چون ارزونتر بود.

بخاطر ارزونی نبود عزیز بخاطر کیفین کارتها بود که بنده تجربه زیادی در این زمینه دارم ارزانتر از سپ فایر اون موقع xfx بود که بنده 3 عدد تو ماه اول سوزوندم که نشان دهنده کیفیت پایین این کارت بود

کارت های گیگابایت در رده دوم و سپ فایر بالاترین کیفیت برد و ماندگاری قطعات رو داشته و دارد

ماینینگ الان هم به صرفه هست ولی باید طرفش وارد باشه

مثلا الان بنده دارم با هارد ماین میکنم شاید تو ایران کسی نداند اصلا چی هست

ولی بنده الان یکی از فارم های گرافیکم رو فروختم و یکی دیکه به همین مقدار که فروختم موجوده + 70 ترابایت هارد ماینینگ

پس سود ده هست برای ما

شما باید برای اینکار هزینه کنی 

طرف با 2 3 تا کارت مییاد ماین میکنه دستو پا شکسته هیچی در نمیاره میاد میگه میابن درامد نداره

بهرحال کارت های انویدیا 750 اون اول بخاطر معماریش کمی سر صدا کرد با توجه به مصرف

ولی برای 90 درصد ماینر ها مصرف مهم نیست قدرت مهمه بخاطر همین صداش خوابید

برق اکثر ماینر ها مجانی یا نا چیز هست

مثلا خودم رفیق دارم یه سوله اسیک داره برقشم ماهی 60 دلار میاد با شرکت خصوصی قرارداد انرژی بادی داره تو کانادا

ویرایش شده توسط OKTAY
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اینی که 4دفه رفته گارانتی سافایر هستش اسیکش هم 71

لینک به دیدگاه

از Asic quality میشه حدس زد ماین شده یا نه؟

مثلا اگه زیز 70 درصد باشه؟؟؟ :-?

یه جای دیگه هم دیدم که یه بنده خدایی گفت یه متخصص این مطلبو بهم گفته و اونجا از خنده روده بر شدم چون دقیقا یه کارت داشتم که بعد از چندماه ماین اسیکش بالاتر از 90 درصد این کارت هایی بود که توی فروم فروخته میشه و البته اسیک اون از ابتدا هم همون بود وهیچ تغییری نکرده بود

لینک به دیدگاه

اینی که 4دفه رفته گارانتی سافایر هستش اسیکش هم 71

پس اسیکش لبه مرزه ، یکی دو روز دیگه ماین کنی قشنگ میاد زیر 70 و میشه بهش بگی ماینی  =))  =))  =))

همونطور که در پست بالا گفتم اسیک به هیچ وجه به ماین ربط نداره و غیر ممکنه تغییر کنه ، حاضرم هرکی قبول نداره بیاد حضوری تست کنیم البته باید قبلش یه شرطی چیزی با هم ببندیم تا یه چیزی هم کاسب بشیم  :D

لینک به دیدگاه

بخاطر ارزونی نبود عزیز بخاطر کیفین کارتها بود که بنده تجربه زیادی در این زمینه دارم ارزانتر از سپ فایر اون موقع xfx بود که بنده 3 عدد تو ماه اول سوزوندم که نشان دهنده کیفیت پایین این کارت بود

کارت های گیگابایت در رده دوم و سپ فایر بالاترین کیفیت برد و ماندگاری قطعات رو داشته و دارد

ماینینگ الان هم به صرفه هست ولی باید طرفش وارد باشه

مثلا الان بنده دارم با هارد ماین میکنم شاید تو ایران کسی نداند اصلا چی هست

ولی بنده الان یکی از فارم های گرافیکم رو فروختم و یکی دیکه به همین مقدار که فروختم موجوده + 70 ترابایت هارد ماینینگ

پس سود ده هست برای ما

شما باید برای اینکار هزینه کنی 

طرف با 2 3 تا کارت مییاد ماین میکنه دستو پا شکسته هیچی در نمیاره میاد میگه میابن درامد نداره

بهرحال کارت های انویدیا 750 اون اول بخاطر معماریش کمی سر صدا کرد با توجه به مصرف

ولی برای 90 درصد ماینر ها مصرف مهم نیست قدرت مهمه بخاطر همین صداش خوابید

برق اکثر ماینر ها مجانی یا نا چیز هست

مثلا خودم رفیق دارم یه سوله اسیک داره برقشم ماهی 60 دلار میاد با شرکت خصوصی قرارداد انرژی بادی داره تو کانادا

دوست عزیز این از اون مواردیه که گفتم توی اون انجمن گفته نمیشد و شما هم اینجا نمیگفتین بهتر بود چون الان این دوستانی که از هیچی اطلاع ندارن فکر میکنن با هارد چه ها میکنه، نمیدونن که فقط یه فایلی روش ریخته میشه و هر از گاهی قسمت کوچکی از اون خونده میشه

بنده هم چند ماهه که دارم با هارد ماین میکنم و جالبه بدونبد من همون روز اول که این الگوریتم معرفی شد شروع به کار کردم و یه هارد دوترابایت در روز اول پول خریدش را درآورد فقط لامصب اون اوایل برای پلات ساختن خیلی زمان میبرد وگرنه تو چند روز چند میلیونی کاسب میشدم

ویرایش شده توسط APEX2014
لینک به دیدگاه

تایپی خیلی جالبیه علاقه مند شدم

شنیدم با پاور هم ماین میکنن

با پاور؟ مگه پاور هم میتونه محاسبات ماینینگ رو انجام بده؟ :wacko:

فک کنم منظورتون تغذیه سخت افزار ماین هست. درسته؟ :-?

ویرایش شده توسط S.morteza
لینک به دیدگاه

تایپی خیلی جالبیه علاقه مند شدم

شنیدم با پاور هم ماین میکنن

با پاور!!!!!!!!

با پاور؟ مگه پاور هم میتونه محاسبات ماینینگ رو انجام بده؟ :wacko:

فک کنم منظورتون تغذیه سخت افزار ماین هست. درسته؟ :-?

مزاح فرمودند، شما جدی نگیرین

لینک به دیدگاه

دوستان اسیک هیچ ربطی به ماین نداره و تغییر هم نمیکنه!

چیپست ها رو که از ویفر سیلیکن میسازن که مقدار بسیار ناچیز ناخالصی توش هست

این ناخالصی ها امکان حضورشون در محیط بیشتر از مرکزه و هر چی دور تر میشه این احتمال بالاتر میره

اینم فقط یه احتماله

بعدم ضاحرا خود کمپانی ها کد رو چیپست رو طوری مینویسن که نشان دهنده ی این موضوع که از کجا برداشته شده هست

این برنامه شناسنامه ی چیپست رو براتون باز میکنه میگه این چیپست احتمالا کیفیت بهتری داره

چیپستی که احتمالا کیفیت بهتری داره، احتمالا بهتر اور میشه

لینک به دیدگاه

توی همین انجمن یادم هست چند وقت پیش یه روشی رو گفته بوذند برای تغییر اسیک

البته من خودم تست نکردم

لینک به دیدگاه

پ ن : این وسط نقش CPU چیست؟ اونم بالاخره تحت فَشارـــــــــــه دیگه

لینک به دیدگاه

یکی هم بیاد نرم افزارهاشو معرفی کنه الگوریتم های مورد استفاده رو شرح بده

لینک به دیدگاه

دقیقا منم دنبال همینم . 

دون پاچیدم که ماینر هارو شناسایی کنم  :D  :D

لینک به دیدگاه

برادر ماین کو الان از معدنه ته دیگش نمونده

ماینر نیستم ولی دربارش تحقیق کرئم اگه کسی چند سال بیش شروع کرده بود خوب بوده ولی الان با قیمت بالای قطعات و برق استهلاک زیاد قطعات

پردازند هم توانای ماینینگ داره ولی کارت به صرفه تره بازدش بهتره اگه اشتباه نکنم بهترین کارت 7990 ولی r9 290x TRI-X OC هم بازده خوبی داره ماین میشه با لب تاب هم انجام داد ولی بازدهش خوب نیست کارت انویدیا تو ماین ضعیف مثلا 780 ti یا r9270x برابری میکنه 

برای سی پی یو هم مثلا کارای 270x برای باز کردن داده 4 برای سی پی یو 4770 k  

امیدوارم مطالبم خوب باشه 

لینک به دیدگاه

از Asic quality میشه حدس زد ماین شده یا نه؟

مثلا اگه زیز 70 درصد باشه؟؟؟ :-?

اسیکس کیفیت چیپ به کار برده در کارت و عددی ثابته تا اونجای فکر کنم یکی از دلایل نفاوت قیمت تو کارت ها اسیک که کدوم چرکت چیپ با ایک بهتره رو کارتاش گزاشته 

لینک به دیدگاه

پ ن : این وسط نقش CPU چیست؟ اونم بالاخره تحت فَشارـــــــــــه دیگه

اگه با cpu ماین کنید بله تحت فشاره ولی اگه با گرافیک ماین بشه درصد کمی از cpu درگیر میشه

توضیح نرم افزارها به چه دردتون میخوره؟ در حال حاضر شما اگه بخواین از صفر شروع کنین به صرفه نیست و زمانی که صرف اینکار میکنید را اگه در جای دیگه صرف کنید نتیجه بهتری خواهید گرفت

در مورد الگوریتم ها هم که لامصب چیزای پیچیده ای هست و خیلی هاشون با ایده هایی جدید میان که نقص های یه سری دیگه از الگوریتم ها را برطرف میکنه و یا قابلیت های جدیدی به اون ها اضافه میکنه ، شما انتظار نداشته باشین کسی اینجا پیدا بشه که الگوریتم ها و کلا کار ماین را براتون توضیح بده چون اینکار نیاز به تایپ مطالب بسیار بسیار زیادی داره(در حد یه انجمن جداگانه) که قبلا در پولفا اکثر مطالب گفته شده البته الان چند هفته ای هست انجمن پولفا مشکل داره

لینک به دیدگاه

برادر ماین کو الان از معدنه ته دیگش نمونده

ماینر نیستم ولی دربارش تحقیق کرئم اگه کسی چند سال بیش شروع کرده بود خوب بوده ولی الان با قیمت بالای قطعات و برق استهلاک زیاد قطعات

پردازند هم توانای ماینینگ داره ولی کارت به صرفه تره بازدش بهتره اگه اشتباه نکنم بهترین کارت 7990 ولی r9 290x TRI-X OC هم بازده خوبی داره ماین میشه با لب تاب هم انجام داد ولی بازدهش خوب نیست کارت انویدیا تو ماین ضعیف مثلا 780 ti یا r9270x برابری میکنه 

برای سی پی یو هم مثلا کارای 270x برای باز کردن داده 4 برای سی پی یو 4770 k  

امیدوارم مطالبم خوب باشه 

به نظر من مقایسه قدرت cpu با گرافیک اشتباهه و این ها هرکدام در جای خودشون کاربرد دارند

ببینید وقتی یه الگوریتم جدید نوشته میشه معمولا در ابتدا فقط نرم افزار ماین از طریق cpu وجود داره که در این زمان شما اگه با cpu ماین کنین درامد خوبی دارین و بعد از اون نرم افزار ماین از طریق گرافیک نوشته میشه که در این زمان دیگه ماین با cpu عقلانی نیست و بعد از اون دستگاهای Asic برای اون الگوریتم ساخته میشه(البته اگه اون الگوریتم بدرد بخور باشه و کارش بگیره) که در این زمان هم به هیچ وجه ماین با گرافیک عقلانی نیست

البته در حال حاضر بعضی از الگوریتم های جدید که میان سریع پشت سرش نرم افزار ماین با گرافیک هم براشون میاد(اینا معمولا تغییر خاصی توی الگوریتمشون ندادند و فقط یه قسمت های کوچکیش با الگوریتم های دیگه فرق داره) ولی همین چند ماه پیش یه الگوریتم خیلی عالی معرفی شد که تا چند ماه هیچ نرم افزاری برای ماین برای گرافیک نیومد و در این چند ماه کسانی که cpu قوی داشتند حال میکردند ، این الگوریتم خیلی پیچیده بود و یادمه حتی برای ورود به اکسچنج ها هم مشکل داشت، (اکسچنج باید بتونه کیف پول الگوریتم را روی سایتش نصبت کنه و .... که به همین راحتی نمیتونستند)

در مورد انویدیا هم دقیقا همینطور هست و مقایسه اشتباهه ، یادمه چند تا الگوریتم بود که فقط نرم افزار ماین با انویدیا براش نوشته شده بود و تا چند ماه کسانی که amd داشتند نمیتونستند ماین کنند بعد هم که نرم افزار amd اومد دیگه اون الگوریتم دوران سود دهی خودش را پشت سر گذاشته بود و عملا بی فایده بود و یا حتی در مورد اون الگوریتم که در بالا توضیح دادم و گفتم تا چند ماه فقط برای cpu بود اینطور که یادمه وقتی نرم افزارهای ماین از طریق گرافیک براش نوشته شد تقریبا قدرت کارت های انویدیا و amd در یه سطح بود. پس این بستگی به الگوریتم هم داره.

لینک به دیدگاه

به نظر من مقایسه قدرت cpu با گرافیک اشتباهه و این ها هرکدام در جای خودشون کاربرد دارند

ببینید وقتی یه الگوریتم جدید نوشته میشه معمولا در ابتدا فقط نرم افزار ماین از طریق cpu وجود داره که در این زمان شما اگه با cpu ماین کنین درامد خوبی دارین و بعد از اون نرم افزار ماین از طریق گرافیک نوشته میشه که در این زمان دیگه ماین با cpu عقلانی نیست و بعد از اون دستگاهای Asic برای اون الگوریتم ساخته میشه(البته اگه اون الگوریتم بدرد بخور باشه و کارش بگیره) که در این زمان هم به هیچ وجه ماین با گرافیک عقلانی نیست

البته در حال حاضر بعضی از الگوریتم های جدید که میان سریع پشت سرش نرم افزار ماین با گرافیک هم براشون میاد(اینا معمولا تغییر خاصی توی الگوریتمشون ندادند و فقط یه قسمت های کوچکیش با الگوریتم های دیگه فرق داره) ولی همین چند ماه پیش یه الگوریتم خیلی عالی معرفی شد که تا چند ماه هیچ نرم افزاری برای ماین برای گرافیک نیومد و در این چند ماه کسانی که cpu قوی داشتند حال میکردند ، این الگوریتم خیلی پیچیده بود و یادمه حتی برای ورود به اکسچنج ها هم مشکل داشت، (اکسچنج باید بتونه کیف پول الگوریتم را روی سایتش نصبت کنه و .... که به همین راحتی نمیتونستند)

در مورد انویدیا هم دقیقا همینطور هست و مقایسه اشتباهه ، یادمه چند تا الگوریتم بود که فقط نرم افزار ماین با انویدیا براش نوشته شده بود و تا چند ماه کسانی که amd داشتند نمیتونستند ماین کنند بعد هم که نرم افزار amd اومد دیگه اون الگوریتم دوران سود دهی خودش را پشت سر گذاشته بود و عملا بی فایده بود و یا حتی در مورد اون الگوریتم که در بالا توضیح دادم و گفتم تا چند ماه فقط برای cpu بود اینطور که یادمه وقتی نرم افزارهای ماین از طریق گرافیک براش نوشته شد تقریبا قدرت کارت های انویدیا و amd در یه سطح بود. پس این بستگی به الگوریتم هم داره.

ماینر حرفه بودی داداش نمیدونستیم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اسیکس کیفیت چیپ به کار برده در کارت و عددی ثابته تا اونجای فکر کنم یکی از دلایل نفاوت قیمت تو کارت ها اسیک که کدوم شرکت چیپ با اسیک بهتره رو کارتاش گزاشته 

عزيز به شرکت هم نيست ! کاملا شانسي هست.يعني اين نيست که بگي مثلا کارتهاي سافاير آسيک بهتري دارن يا مثلا XFX !

در کارتهاي AMD سري 79XX هم بنده چک کردم بالا و پايين رفتن ASIC در آورکلاک پذيري و ولـتاژ هسته هم موثر نيست !!!

لینک به دیدگاه

ماینر حرفه بودی داداش نمیدونستیم

نه داداش ما فقط یکم بیشتر مطالعه داشتیم  :D

یادش بخیر دوران بسیار جذابی بود ، این بیت کوین واقعا دنیای عجیب و جذابی را پایه گذاری کرد که اگه کشورها دست از مخالفت باهاش بردارند و فقط یکم اجازه رشد بهش بدن و یکسری از ضعف هاش از بین بره قطعا آینده بسیار باشکوهی در انتظارش هست(حتی در بد ترین حالت شاید بیت کوین از بین بره ولی بعید میدونم این راهی که پایه ریزی کرد از بین بره) ولی فعلا خریداری بیت کوین و یا ماین کردن ریسک خیلی بالایی داره و همیشه هم ریسک کردن خوب نیست، یادمه وقتی بیت 800 دلار بود اکثرا تو انجمن پولفا میگفتن نگه دارین میره بالا ، ما ریسک نکردیم و فروختیم و اونایی که ریسک کردن الان یه چهارم سرمایشون مونده ، روی لایت کوین هم همینطور بود ولی نگهدارندگان اونم ضرری بسیار بیشتر رو تجربه کردند و سرمایشون تقریبا با صفر شدن فرقی نداره(لایت از بالای 10 دلار به 1 دلار رسید)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...