رفتن به مطلب

حل مشکل خاموش و يا رست شدن ناگهاني سيستم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام
دوستان امروز ميخوام چنتا از دلايل خاموش و يا رست شدن ناگهاني سيستمتون رو بگم.
اول اينو بگم که اين مسايل رو جدى بگيريد. در واقع وقتي ميبينيد خللي در سيستمتون رخ ميده دنبال مشکل بگرديد تا مشکل بد تر نشه
خوب دلايل مهمي وجود داره
برخي از دلايل خاموش شدن سيستم به محض روشن کردن ان
1- ضعيف شدن منبع تغزيه مهم ترين عامل هست, ممکنه پاور در اثر مرور زمان ضعيف شده باشه و نتونه ولتاژ مورد نياز رو تأمين کنه.
2- عيب دار بودن مين
3- شايد باورتون نشه خراب بودن دکمه سويچ پاور کيس ميتونه باعث بروز اين مشکل بشه, نمونش همين چند وقت پيش واسه خودم اتفاق افتاد و با دکمه سويچ پاور روى خود مين که روشن ميکردم ديگه خاموش نميکرد.
خالي کردن برق اضافه سيستم به صورتي که کابل برق پاور رو در بياوريد و سيستم رو روشن کنين تا برقش خالي بشه هم ميتونه مأثر باشه.
4- مشکل در اتصالات و کابل ها
5- کج شدن خار هاى cpu و قرار نگرفتن در سوراخ هاى مين.

خاموش شدن سيستم بعد از چند دقيقه کار با سيستم:
1- مشکل عمده و رايج اينه که خمير سيليکن cpu نميتونه حرارت پردازنده رو به هدسينک کولر انتقال بده( البته ممکنه سيستم به جاى خاموش شدن رست کنه)
2- معيوب بودن پاور و ضعيف شدن منبع تغذيه
گاهي ممکنه در بازى هاى سنگين چون توان مصرفي سيستم بالا ميره, ضعيف شدن پاور باعث ميشه برق مصرفي تأمين نشه و شاهد افت سرعت فن هاى کيس و گرافيک و پردازنده و داغ کردن زياد انها باشيم و حتي سيستم رست يا خاموش بشه.

رست شدن ناگهاني سيستم :
1- داشتن ويروس يا تروژان: سعي کنين با چند انتي ويروس سيستم خودتونو اسکن کنين
2- مشکل دار بودن رم: معمولا رم اگه مشکل داشته باشه بوق بايوس هشتار ميده و يا سيستم بعد از مدتي کار ريست ميکنه ولي فکر نميکنم خاموش شدن سيستم به رم مربوط بشه
3- نامرغوب و بي کيفيت بودن پاور
4- داغ کردن بيش از حد cpu: معمولا اکثر مادربورد ها وقتي حرارت cpu از حد مجاز بيشتر ميشه سيستم رو رست ميکنن که cpu نسوزه.
5- مشکل دار بودن دکمه ى سويچ ريست کيس
6- عيب دار بودن مين

7-مشکل دار بودن هارد

8-تهویه نا مناسب کیس وداغ کردن قطعات
خالي کردن برق اضافي کيس ميتونه تا مدتي اين مشکل رو برطرف کنه (بعضي مواقع طبق تجربه جواب داده)
اميدوارم اين مطالب تونسته باشه کمکي به شما کرده باشه.
اگه راه حل ديگه اى به ضهنتون ميرسه بگيد تا به پست اول اضافه کنم.

ویرایش شده توسط Milad_Bm
لینک به دیدگاه

سلام عزیز.واقعا مفید بودن.من هم مواردی رو اضافه کنم

تهویه نا مناسب کیس و بالارفتن دمای قطعات مثل گرافیک و... میتونه باعث هنگ شدن و ریست سیستم بشه

هارد خراب و مشکل دار هم میتونه باعث هنگ شدن سیستم بشه که به این مورد هم باید توجه ویژه کرد وهارد نباید شل باشه جای خودش

لینک به دیدگاه

یه تجربه میگم که به ندرت پیش میاد ولی مهمه

تمام خروجی های مین برد چه رو خود برد و چه بصورت کابل به کیس متصل شده باشند و ولتاژ 5+ رو حامل باشند چنانچه پایه ها یا سیم های ارتباطی با هم اتصال کوتاه داشته باشند موجب ریست شدن سیستم

میشوند 

دلیل هم برگشت ولتاژ به داخل مدار مین میباشد که از جایی بجز ورودی اصلی 24 پین وارد شده و سیستم دچار مشکل بالانس ولتاژ میشود

استارتر عزیز غلط املایی داری اگه موضوع فان هست که هیچ  اگه جدیه لطفا اصلاح بشه تا بهتر تو ذهن بمونه

در ضمن اینا عیب یابی هستن نه حل .عنوان رو هم درست کنید عالی میشه

مواردی رو راجب مین کلی گفتید  عیب دار بودن  که جای یه کم تامل داره  در کل اگه بتونی بروز رسانی و درستش کنی تاپیک خوبی برای مبتدی ها میباشد

موفق باشید

ویرایش شده توسط teknesian
لینک به دیدگاه

سلام

فان نیست . غلط هارو اصلاح کردم..ما پست زدیم که مشکل عده ای حل بشه و همین طور از تجربیات اساتید استفاده کنیم

اون دو موردی که اقا حمید گفت رو اضافه کردم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...