رفتن به مطلب

mb/s خوب بَد زشت؟

JarOoBarghi
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سامولیکم! 

احتمال زیاد در امضای بسیاری از کاربران تست نت از okla و...رو دیده اید مثل این صحنه : post-18959-0-92665400-1425038007_thumb.png

,ولی مسئله اینجاست که سرعت آپ و دان رو بر حسب mb/s میزنه 

که حالا تفاوت و توضیحاتش اینجا هست 

دربسیاری از فروم ها من دیدم که ملت فرض میکنن سرعن دانشون بر اکتفا بر okla بر حسب مگابایت ـه!LOL 

ولی Testmy.net بر حسب کیلوبایت میزنه که قابل حضم ترـــــــــــه و به واقعیت نزدیک تر

post-18959-0-84881400-1425038198_thumb.png

با این تفاسیر بنده هنوز قانع نشدم که طبق استاندارد جهانی سرعت دانلود نت512من باید 60کیلوبایت باشه!!!!!

در کل هدفم از این تاپیک این بود که اساتید بیان بیشتر مطلب رو باز کنن و از این گمراهی نجات پیدا کنم :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

کوچیکترین واحد نرخ تبادل داده بیت هست،هر 8 بیت میشه یک بایت،پس یک بایت 8 بیته

کیلو یعنی 1024(اینجا)پس یک کیلو بایت یعنی 1024 *8 بیت که میشه 8191 بیت(همونطور که یک کیلوگرم 1000 گرمه)

برای اینکه بیت رو به بایت تبدیل کنید باید تقسیم بر 8 بشه و برای تبدیل بایت به بیت ضرب در 8

مثلا 1 مگابیت یعنی 1024/8 که میشه 128 کیلوبایت

و 1 مگابایت یعنی 8191 کیلوبیت

در کل بایت از بیت بزرگتره و 8 برابره بیته

این سایت ها معمولا بر حسب بیت هستن و برای تبدیل به بایت یا همون سرعت دانلود/آپلود معمول تقسیم بر 8 کنید.همچنین سرعت سرویس های اینترنت هم بر حسب بیته،پس در بهترین حالت با سرویس 1 مگابایت بر ثانیه(1024کیلو بیت)میشه 128 کیلوبایت بر ثانیه دانلود کرد،نرخ آپلود ماجرای خودش رو داره

در نظر داشته باشین که یک سرویس 1 مگابیتی همیشه 1 مگابیت سرعت تبادل نداره و کمتره،البته سرویس ها حجمی سرعتوشن از مقدار اسمی بیشتره تا بیشتر مصرف کنین و پول بیشتری بدین

سرویس دهنده اینترنت معمولا یک خط رو در اختیار چندین نفر قرار میده که هرچی این تعداد بیشتر باشه سرعت واقعی از میزان اسمی دور تر میشه(کندتر)،از این تعداد به عنوان ضریب یاد میشه،وقتی ضریب اشتراک سرویسی 1 به 8 باشه یعنی هشت نفر از همون سرویس استفاده میکنن پس هرچی کمتر باشه بهتره و ضریب اشتراک 1 یعنی اون سرویس خالص هست

بزرگی و کوچیکی حروف مفهوم خاصی داره و b کوچیک بیانگر بیت و B بزرگ بیانگر بایت هست:

• kbit/s یا kb/sیا  kbps کیلوبیت
  • KB/s کیلو بایت بر ثانیه
  • MB/s مگا بایت بر ثانیه
  • Mb/S مگابیت بر ثانیه
  • Mb/s میلیون بیت بر ثانیه(با Mb/S برابره)
ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

512 نامحدود مخابرات  / سرعت اپلود شما خیلی پایین هست 

در کل نت مخابرات ضریب اشتراکش 1 به 8 هست همینم قطع نکنن شانس بیاریم  :D

7vDXdnI.AZyE8Yj.png

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

خبات کریمی

داداش تشکر . ولی آخه من هرچی این استاندارد هارو با نت داخلی ضرب و تقسیم میکنن اعداد به دست اومده با عقل جور در نمییاد :D 

512 نامحدود مخابرات  / سرعت اپلود شما خیلی پایین هست 

در کل نت مخابرات ضریب اشتراکش 1 به 8 هست همینم قطع نکنن شانس بیاریم   :D

7vDXdnI.AZyE8Yj.png

همین دیگه! اصن اعداد با استاندارد جهانی 512خعلی فاصله داره! درIDM هم در بهترین حالت سرعت دانم فراتر از 65کیلوبایت نمیره!

با این اعدادی که شما گذاشتی به نظر میرسه نت شماهم512باشه(ولی آپلودت از من بهتره) 

این شیرینگ 1به 8 های تو ایران رو چه حسابی ـه آخه؟ 

مثلا من در PS4 نصب شبا که تست کانکشن میگیرن سرعت دانلودم 95ــــــه ولی تو روز فراتر از 40 نمیره! چه دلیلی میتونه بهتر از این داشته باشه که نصف شب از بین 8نفر 5نفر خوابن و مودموشون خاموشه:D 
لینک به دیدگاه

شما باید به این توجه کنید که KB/sهست یا Kb/s

اگه Bبا حرف بزرگ نوشته شده باشه منظور بایت هست ولی اگه حرف کوچیک باشه بر حسب بیت هست و باید تقسیم بر 8 بشه تا به بایت تبدیل بشه.مثلا اینترنت با سرعت 512Kbps اگه بخواید به بایت تبدیل بشه باید تقسیم بر 8 بشه که میشه 64KB (کیلوبایت)

لینک به دیدگاه

پول خرج کنی تا سرعت 7 مگ دانلود هم میتونی بگیری 

ولی هزینه هاش کمر شکنه .10 مگ بگیری از 1.2 تا 1.7 سرعت دانلودت متغییره 10 گیگ هم ترافیک ماهانه داری 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...