رفتن به مطلب

مشکل دار بودن/نبودن قطعات رو چطور میشه فهمید؟

Rasoul.A
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام.

یه گرافیک GeForce 9500GT نصبه روی سیستم، وقتی ویندوز میاد بالا، تصاویر و نوشته ها رو به حالت زوم شده نشون میده! یعنی یه جورایی 800x600 یا یه همچین چیزی! اما از اون صفحه ای که میگه ...Windows is starting up به بعدش رو درست نشون میده.

حالا من چطور باید بفهمم که آیا کارت گرافیکم مشکل داره؟

چطور بفهمم که این مشکل از مین بورد نیست؟

چطور بفهمم که این مشکل، از عدم برق رسانی کافی توسط پاور نیست؟

آیا دستگاهی چیزی برای تست قطعات وجود داره؟

(این مشکل از وقتی پیش اومد که من یه گرافیک AMD 6450 روی سیستم بستم امتحانی تا ببینم چجوریه!)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

دوست عزیز بیشتر این مشکلات با ازمون و خطا رفع می شوند و افرادی که بیشتر در این کار ها هستند و بقولی با تجربه تر هستند تا عیب رو ببینند این ازمون خطا هارو محدودتر می کنند و گاها قبلا با این مشکل برخورد کرده بودند که مستقیما بهتون می گن مشکل از چی هست... ^_^

حالا شما مدل قطعات مخصوصا مانیتور و رزولیشنش رو بگین و اینکه چه ویندوزی نصب کردین بصورت علی الحساب تا دوستان بیان راهنماییتون کنند...!   :D

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز بیشتر این مشکلات با ازمون و خطا رفع می شوند و افرادی که بیشتر در این کار ها هستند و بقولی با تجربه تر هستند تا عیب رو ببینند این ازمون خطا هارو محدودتر می کنند و گاها قبلا با این مشکل برخورد کرده بودند که مستقیما بهتون می گن مشکل از چی هست... ^_^

حالا شما مدل قطعات مخصوصا مانیتور و رزولیشنش رو بگین و اینکه چه ویندوزی نصب کردین بصورت علی الحساب تا دوستان بیان راهنماییتون کنند...!   :D

درود  :) 

Windows XP Service Pack 3

ProView 786N Monitor: 1024x768

^_^

ویرایش شده توسط Rasoul.A
لینک به دیدگاه

درود

اگر مشخصات کلی رو بگید خیلی خوبه

اگه همین مشخصات امضاتون باشه به احتمال زیاد از پاور هستش

اگه به پاور نوشته شده real پس واقعی نیستش بخصوص اگه از مارک های همچون vira باشه

گرافیک مشخصات امضاتون هم nvidia هستش که شما بعدش یک گرافیک amd نصب کردید که ممکنه درایور قبلی رو پاک کرده باشه

{بهتره ابتدا ویندوز جدید نصب کنید}

لینک به دیدگاه

درود

اگر مشخصات کلی رو بگید خیلی خوبه

اگه همین مشخصات امضاتون باشه به احتمال زیاد از پاور هستش

اگه به پاور نوشته شده real پس واقعی نیستش بخصوص اگه از مارک های همچون vira باشه

گرافیک مشخصات امضاتون هم nvidia هستش که شما بعدش یک گرافیک amd نصب کردید که ممکنه درایور قبلی رو پاک کرده باشه

{بهتره ابتدا ویندوز جدید نصب کنید}

سلام.

ممنون از راهنمائیتون.

مشخصات سیستم: امضا + Win XP SP3

پاورش از این قدیمیاست (البته نه خیلی قدیمی) و چندین ماهه که با ما راه اومده! ^_^

اسمشو دیدم نوشته بود Golden View نمیدونم چی!

شاید درایور انویدیا رو پاک کرده بوده باشه، نمیدونم.

ویندوز رو، چند وقتیه که مجدد نصب کردم. اوایل خوب شده بود، ولی دوباره بازیش گرفته! ^_^

ویندوز جدید که میگین؛ اگه منظورتون یه چی غیر از XP باشه؛ فکر نکنم این مین بورد (GA-M52S-S3P) جواب بده ویندوزهای جدیدتر رو!

لینک به دیدگاه

سلام.

ممنون از راهنمائیتون.

مشخصات سیستم: امضا + Win XP SP3

پاورش از این قدیمیاست (البته نه خیلی قدیمی) و چندین ماهه که با ما راه اومده! ^_^

اسمشو دیدم نوشته بود Golden View نمیدونم چی!

شاید درایور انویدیا رو پاک کرده بوده باشه، نمیدونم.

ویندوز رو، چند وقتیه که مجدد نصب کردم. اوایل خوب شده بود، ولی دوباره بازیش گرفته! ^_^

ویندوز جدید که میگین؛ اگه منظورتون یه چی غیر از XP باشه؛ فکر نکنم این مین بورد (GA-M52S-S3P) جواب بده ویندوزهای جدیدتر رو!

خواهش میکنم

نه منظورم همین xp هستش

مین گرافیک انبرد نداره؟

اگه بعد از نصب ویندوز مشکل حل میشه و کم کم این مشکل پدیدار میشه ممکنه هارد دچار بدسکتور شده باشه

لینک به دیدگاه

خواهش میکنم

نه منظورم همین xp هستش

مین گرافیک انبرد نداره؟

اگه بعد از نصب ویندوز مشکل حل میشه و کم کم این مشکل پدیدار میشه ممکنه هارد دچار بدسکتور شده باشه

:)

نمیدونم. چطور میشه فهمید؟ :-?

فکر کنم قبلا (که این مشکل هم وجود داشت) هاردها رو با استفاده از برنامۀ TuneUp Utilities چک کرده بودم و اروری چیزی نداشت!

امیدوارم که مشکل سخت افزاری نداشته باشه.

آیا، میتونه ربطی به برنامه هایی که نصب میشن، داشته باشه؟

لینک به دیدگاه

:)

نمیدونم. چطور میشه فهمید؟ :-?

فکر کنم قبلا (که این مشکل هم وجود داشت) هاردها رو با استفاده از برنامۀ TuneUp Utilities چک کرده بودم و اروری چیزی نداشت!

امیدوارم که مشکل سخت افزاری نداشته باشه.

آیا، میتونه ربطی به برنامه هایی که نصب میشن، داشته باشه؟

پشت کیس ببینید بجز خروجی که کابل مانیتور و به اون وصل میکنی یکی دیگه شبیه اون بالاتر هستش یا نه؟ تو قسمت پنل مین
لینک به دیدگاه

اگه گرافیک دیگه ای داری بنداز تست کن اگه نه گرافیک خودتو ببریجا تست کن یه سوالی مطمئنی گرافیک تا اجرا برنامه یا بازی مشکل خاصی که نداره؟

لینک به دیدگاه

پشت کیس ببینید بجز خروجی که کابل مانیتور و به اون وصل میکنی یکی دیگه شبیه اون بالاتر هستش یا نه؟ تو قسمت پنل مین

سلام. یکی برای پرینتر داره فکر کنم، و یکی دیگه، ولی مثل اونی که کابل مانیتور بهش وصل میشه، نیست. [ لینک ]

اگه گرافیک دیگه ای داری بنداز تست کن اگه نه گرافیک خودتو ببریجا تست کن یه سوالی مطمئنی گرافیک تا اجرا برنامه یا بازی مشکل خاصی که نداره؟

سلام. نه، ندارم.

بله، مشکلی نداره.

میخوام بدونم اصلا آیا مشکل از گرافیکه؟ :-?

ویرایش شده توسط Rasoul.A
لینک به دیدگاه

سلام. یکی برای پرینتر داره فکر کنم، و یکی دیگه، ولی مثل اونی که کابل مانیتور بهش وصل میشه، نیست. [ لینک ]

سلام. نه، ندارم.

بله، مشکلی نداره.

همینطور که نمیشه گفت مشکل از گرافیک هستش

شما گرافیک و تو ی سیستم دیگه تست کنید

اگه امکان داره یکبار دیگه از هارد تست بگیرید

ویرایش شده توسط #MESSI#
لینک به دیدگاه

...

حالا من چطور باید بفهمم که آیا کارت گرافیکم مشکل داره؟

چطور بفهمم که این مشکل از مین بورد نیست؟

چطور بفهمم که این مشکل، از عدم برق رسانی کافی توسط پاور نیست؟

...

...

سلام. منم میخوام همینو بدونم!

سیستم دیگه از کجا بیارم حالا؟! البته یه سیستم هست، که چون از خودم نیست، نمیخوام روش امتحان کنم؛ میترسم یه مشکلی چیزی براش پیش بیاد.

اون برنامهه، Trial بود! حالا بازم ببینم برنامۀ دیگه ای یافت میشه یا نه، إن شاء الله خبررسانی میکنم.

لینک به دیدگاه

سلام. با برنامۀ HD Tune Pro v5.50 (نسخۀ Trial) تست کردم.

post-18330-0-22193500-1425538238_thumb.png post-18330-0-35913700-1425538251_thumb.png post-18330-0-88976700-1425540428_thumb.png

ویرایش شده توسط Rasoul.A
لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام. مشکل همچنان باقی مونده بود، اما دیگه نخواستم این تاپیک بیخود آپ بشه.

اما تازه فهمیدم که کابل واصل مانیتور به کارت گرافیک، یه پین نداره! فکر کنم همین باشه دلیلش.

شما هم اگه با چنین مشکلی برخوردید، پین های کابلو هم چک کنید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...