رفتن به مطلب

شناسایی نشدن یا سوختن کانال دوم رم؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همه ی دوستان و اساتید. :x

سریع میرم سر اصل مطلب. یه سیستم کارکرده داشتم که حدوداً چند ماه پیش گذاشتمش کنار و دیگه ازش استفاده نکردم. -_-

یه هفته پیش دوباره رفتم سراغش و تو یه کیس جدید بستمش و روش ویندوز ریختم. خیلی راحت و طبیعی بالا اومد و هیچ مشکلی هم نبود. :-?

تو این یه هفته تقریباً هر کاری باهاش کردم؛ از گرفتن بد سکتور های هارد گرفته تا وب گردی. تست هایی مثل OCCT و Intel Burn Test هم ازش گرفتم و خیلی عالی پاس کرد. یه سری بازی هم که برای رسیدن به حداکثر کیفیت به 2 گیگ رم نیاز داشتن رو هم روش نصب کردم و خیلی عالی جواب داد. ^_^

چند روز پیش Need For Speed Shift رو هم روش نصب کردم ولی وسط لودینگ قبل مسابقه یهو قفل کرد و من مجبور شدم از جلوی کیس ریستارت کنمش. *dry#

یه مقدار دلسرد شدم و بعد از اینکه بازی رو پاک کردم دیگه با سیستم کاری نداشتم؛ تا امروز که دوباره سیستم رو روشن کردم و خیلی اتفاقی چشمم به مشخصات سیستم افتاد و دیدم مقدار رم رو زده: (1.50GB Single Channel (1.0 GB Useable :wacko: :wacko:

شک کردم و رفتم تو بایوس که اونجا هم کانال دوم شناسایی نشده بود و مقدار رم رو یه گیگ بیشتر نمیزد. :huh:

ماژول دوم رو تکی جا زدم، تصویر نداد. اسلات رو عوض کردم؛ بازم تأثیری نداشت. Clear CMOS هم کردم و بازم فرقی نکرد! ~x(

با این اوصاف الان یه ماژول از رم من به رحمت ایزدی رفته یا هنوزم میشه به نا هماهنگی سخت افزاری خوش بین بود؟ :confused:

مگه یه کانال رم هیتسینک دار از یه همچین برند با کیفیتی وسط بازی میسوزه؟؟ :(

راستی اینم مشخصات قطعات:

+CPU: AMD Athlon X2 6000

Mother Board: Foxconn A78AX-K

RAM: OCZ 2GB Dual Channel / 2 x 1GB - DDR2 - 800 MHz - CL5 

ویرایش شده توسط Poori_CAPITAL
لینک به دیدگاه

احتمال زیاد رم مشکل پیدا کرده شاید بدلیل نامناسب بودن پاور. شما اگه دسترسی داری اون رم رو روی سیستم دیگه ای تست کن تا از بابت خرابی رم خیالت راحت بشه بعدش پاور رو هم عوض کن

Sent from my SM-N910H using Tapatalk

لینک به دیدگاه

احتمال زیاد رم مشکل پیدا کرده شاید بدلیل نامناسب بودن پاور. شما اگه دسترسی داری اون رم رو روی سیستم دیگه ای تست کن تا از بابت خرابی رم خیالت راحت بشه بعدش پاور رو هم عوض کن

Sent from my SM-N910H using Tapatalk

پاور Green GP430A هست و از سلامتش مطمئنم، چند ماه پیش با تستر چک شده و تا الان هم بلااستفاده بوده. :-?

فعلاً به سیستم DDR2 دیگه ای دسترسی ندارم. :(

لینک به دیدگاه

احتمال داره مشکل از کنترلر رم داخل پردازنده باشه . ممکنه نتونه یک ماژول رو آدرس دهی کنه . اون رو هم باد چک کنی.  به هر حال بدون چک کردن نمیشه گفت که مشکل از کجاست دقیقا . ممکنه پردازنده بیش از اندازه داغ شده و باعث این مشکل شده باشه . ممکن هم هست گرد و خاک داخل ماژول نشسته باشه . کمی تمیزش کن . شاید درست بشه .

لینک به دیدگاه

احتمال داره مشکل از کنترلر رم داخل پردازنده باشه . ممکنه نتونه یک ماژول رو آدرس دهی کنه . اون رو هم باد چک کنی.  به هر حال بدون چک کردن نمیشه گفت که مشکل از کجاست دقیقا . ممکنه پردازنده بیش از اندازه داغ شده و باعث این مشکل شده باشه . ممکن هم هست گرد و خاک داخل ماژول نشسته باشه . کمی تمیزش کن . شاید درست بشه .

روی پردازنده کولر حرفه ای و 4 هیت پایپ نصبه و از خمیر DeepCool Z5 هم استفاده کردم. ^_^

دما زیر هیچ کدوم از تست ها به 55 درجه ( حداکثر دمای قابل تحملی که AMD اعلام کرده ) نرسید؛ ولی دمای لحظه ای که سیستم هنگ کرد رو نمیدونم. :-?

ماژول دوم رو با هر اسلاتی تست میکنم، مشکل پابرجاست. چه تکی و چه دو کاناله. اگه اسپری یا ماده ی خاصی برای تمیز کاری کانکتور لازمه بگید تا تهیه کنم. :huh:

البته آخر هفته احتمالاً به یه سیستم DDR2 ی دیگه دسترسی پیدا کنم و با اون هم تست کنم. :-?

لینک به دیدگاه

الان مشکل شما خود ماژول رم هست یا کانکتور روی مادربورد ؟ اگر مشکل خود رم باشه ، ارتباطی به پردازنده نداره . من فکر کردم مشکل از کانکتور مادربورده . چون شما نوشتی کانال دوم رم ، فکر کردم اینطوریه .

اگر مشکل از خود رم هست ، احتمالا سوخته . کاریش هم نمیشه کرد در این حالت . ولی بهتره که روی یک سیستم دیگه امتحان کنی .

ماده خاصی برای تمیز کردن نیست . از همین اسپری های تمیز کننده قطعات الکترونیکی استفاده کن .

لینک به دیدگاه

الان مشکل شما خود ماژول رم هست یا کانکتور روی مادربورد ؟ اگر مشکل خود رم باشه ، ارتباطی به پردازنده نداره . من فکر کردم مشکل از کانکتور مادربورده . چون شما نوشتی کانال دوم رم ، فکر کردم اینطوریه .

اگر مشکل از خود رم هست ، احتمالا سوخته . کاریش هم نمیشه کرد در این حالت . ولی بهتره که روی یک سیستم دیگه امتحان کنی .

ماده خاصی برای تمیز کردن نیست . از همین اسپری های تمیز کننده قطعات الکترونیکی استفاده کن .

منم اول وقتی دیدم ویندوز رم رو 1.5GB شناسایی میکنه، گیج شدم. :huh:

ولی الان که چند ساعت گذشته و چند تا تست هم گرفتم؛ تقریباً مطمئن شدم که مشکل از یکی از ماژول هاست. :crying:

احتمالاً همون Need For Speed Shift رم ما رو به فنا داده! :D

البته باز همون طور که گفتین بهتره برای اطمینان با یه سیستم دیگه هم تست بشه. :-?

مرسی از لطف و نظری که دادین! @};- @};-

لینک به دیدگاه

اگه اسپری یا ماده ی خاصی برای تمیز کاری کانکتور لازمه بگید تا تهیه کنم. :huh:

درود

در باره اسپری تمیز کننده می تونی از ناهید قرمز رنگ یا آبی رنگ استفاده کنید

قرمز اسپری خشک

آبس اسپری چرب

اینطور که من میدونم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

منم با مادربردی که تازه به صورت کارکدره خریدم یک مشکل دارم گفتم همینجا بگم که نخواد دوباره برای یک همچنین مشکلی تاپیک بزنم

مادربرد من asus p67 pro  هست با cpu 2500k

مادربرد من اسلات یکش کار نمیده با چند نمونه رم تست کردم جواب نداد

باقی اسلاتها مشکلی ندارم

میخواستم بدونم قابل حل هست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...