رفتن به مطلب

آیا fx 8320 ارزش خرید دارد ؟ ؟

Recommended Posts

گاما 300 رو روی 8320 ببندی ! 

کولر بهتر میخواد روی گاما 300 حساب نکن مگه اصلا چی هست گاما 300

من این کولر رو روی برد 775 با سی پی یو 8600 میبندم نه 8320 

والا عزیز من این کولر رو تاحالا رو روی cpu 3240 i3 نصب کردم دماش دوربر 50 بود! از این cpuقوی تر رو هیچی ننداختمش الانم داره رو g3220 کار میکنه دستی دوره فن رو 900 آوردن دماش دور بر 40 هست!(خمیرشم z9 )

بقول شما یکمی هم amd رو راه انداختن دردسر داره !!

ولی این کولر به i5 4460 خوبه ؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 51
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

والا عزیز من این کولر رو تاحالا رو روی cpu 3240 i3 نصب کردم دماش دوربر 50 بود! از این cpuقوی تر رو هیچی ننداختمش الانم داره رو g3220 کار میکنه دستی دوره فن رو 900 آوردن دماش دور بر 40 هست!(خمیرشم z9 )

بقول شما یکمی هم amd رو راه انداختن دردسر داره !!

ولی این کولر به i5 4460 خوبه ؟

نمی دونم روی i5 من که تستش نکردم سایر دوستان شاید تست زده باشن 

لینک به دیدگاه

سلام به همه ی دوستان ‎:)‎

بنده سالهاست از پلتفرم ا ام دی استفاده میکنم. از ۱۰۵۵ داشتم تا الان که ۸۳۲۰ دارم (سیستم امضام). آخرین بازی هم که انجام میدم، کال اف ادونس وارفر هست که بدون هیچ لپ و مشکلی با تنظیمات های روی مونیتور ۲۲ فول اچ دی بازی میکنم. کولر هم تا ماه پیش فابریک خودش بود اما الان یک ماه هست گرین ترنسفورمر ۳ استفاده میکنم و مشکلی هم نداشتم.

به نظر من بازی کردن بیشتر از پردازنده، به گرافیک وابستس. البته من از سیستم ها سر در نمیارم.صرفاً تجربم رو از ا ام دی عرض کردم ‎:)‎

لینک به دیدگاه

سلام به همه ی دوستان ‎:)‎

بنده سالهاست از پلتفرم ا ام دی استفاده میکنم. از ۱۰۵۵ داشتم تا الان که ۸۳۲۰ دارم (سیستم امضام). آخرین بازی هم که انجام میدم، کال اف ادونس وارفر هست که بدون هیچ لپ و مشکلی با تنظیمات های روی مونیتور ۲۲ فول اچ دی بازی میکنم. کولر هم تا ماه پیش فابریک خودش بود اما الان یک ماه هست گرین ترنسفورمر ۳ استفاده میکنم و مشکلی هم نداشتم.

به نظر من بازی کردن بیشتر از پردازنده، به گرافیک وابستس. البته من از سیستم ها سر در نمیارم.صرفاً تجربم رو از ا ام دی عرض کردم ‎:)‎

بله عزیز تو بازی شما هیچ لگی طبیعتا نباید داشته باشین و لی اگه همون بازی رو بایه i5 راه بندازی شاید تفاوتش رو بشه دید!
لینک به دیدگاه

واقعا من که دیدم تو بازی ۹۵۹۰ با یه i3 4330 برابره خیلی از AMD ناامید شدم!!

لینک به دیدگاه

میتونی از سایت تامز هم کمک بگیری :

http://www.tomshardware.com/reviews/gaming-cpu-review-overclock,3106-5.html

ویرایش شده توسط Omid_Boy
لینک به دیدگاه

منم یه amd phenom2x6 1100t دارم همه بازها روزو مثل هلو بازی میکنم با رم 4 گیگ و 5850 یه بارم هنگ نکرده سیستم حتی دمای تست سنگین رفت رو 70 ولی خم

به ابروش نیومد

لینک به دیدگاه

منم یه amd phenom2x6 1100t دارم همه بازها روزو مثل هلو بازی میکنم با رم 4 گیگ و 5850 یه بارم هنگ نکرده سیستم حتی دمای تست سنگین رفت رو 70 ولی خم

به ابروش نیومد

میشه بگین با 5850 کدوم بازی هارو مثل هلو باز میکینین؟

لینک به دیدگاه

قارچ خور 3D  :D

لینک به دیدگاه

dead rising 3 in meduim

assassin creed unity medium

call off duty warfare in high

farcry4 in medium

call of duty ghost in high

حالا این که زدم رو مدیوم بعضی تنظیمات رو های هست

و همین تنظیمات با phenom2x4 945 اجرا هم نمیشد باید رو لو میزدم

دیگه خودتون حساب کنین

چهقدر قدرتمنده .ولی با 8320 زیاد فرقی نداره از لحاظ قدرت تو بازی

وارد فاز اینتل نشدم چون بعد از اومدن اتلون هیچ وقت نرقت بخرم .تو رنج 1100 بخواین اینتل بخرین باید 500 تومن کم کم بدین

تو رنح 8350 ابنتل باید 1 میلیون پیاده بشین .البته برای صرفا بازی کردن .

لینک به دیدگاه

پاسخ حالبی بود

ولی همین الان دارم تو بالاتریمنتنظیمات واچ داگز رو راحت با 33 فریم بازی میکنم . :D

لینک به دیدگاه

کارت خوبی هست با 460 برابری میکنه خیلی فراتر از قارچ خوره 

قارچ خور رو با 6200 هم میشه بازی کرد 

لینک به دیدگاه

پاسخ حالبی بود

ولی همین الان دارم تو بالاتریمنتنظیمات واچ داگز رو راحت با 33 فریم بازی میکنم . :D

کارت خوبی هست با 460 برابری میکنه خیلی فراتر از قارچ خوره 

قارچ خور رو با 6200 هم میشه بازی کرد 

دوست عزیزمون شوخی کردش زیاد جدی نگیرین !!

ولی فکر نکنم با 5850 بشه بازی های روز رو انجام داد مگر این که رزلوشن subHD باشه !!

لینک به دیدگاه

دوست عزیزمون شوخی کردش زیاد جدی نگیرین !!

ولی فکر نکنم با 5850 بشه بازی های روز رو انجام داد مگر این که رزلوشن subHD باشه !!

درسته حق با شماست به هر حال تاپیک به بیراهه نره .منظورم این هست که با سیستمای مختلفی این کارت رو امتحان کردم ولی با 1100 فنوم 6هستهای خیلی راحت داره جواب میده

در حالی که با کورای 3 ترکوند نصف الان فریم نداد .ولی با 1100 فنوم خیلی عالی جواب داد اصولن با این گرافیک نباید یونیتی بیاد ولی داره جواب میده یا dead rising با 4 گیگ رم

داره مثل هلو رندر میکنه که نباید جواب بده که مدیون 1100 هستم  

لینک به دیدگاه

برای افرادی که بوجه ی کمی دارند و دنبال پرفورمنس بالا هستن بهترین گذینه می باشد 

ولی من خودم همیشه دوست دارم سیستم تا حد امکان به روز باشه به همین دلیل فعلا اینتل رو بهتر می دونم ولی اگر ای ام دی محصول جدید بده بی رون چرا که نه 

و اینتل - انویدا - ای ام دی برای من خیلی فرق ندارن بیشتر سعی می کنم بروز ترین ها رو بخرم و پیشنهاد بدهم ولی اگر کسی دنبال پرفورمنس هست نه به روز بودن ( البته موارد دیگه هم مصرف  - معماری  - گرما - ...... ) من 1000000% ای ام دی رو پیشنهاد می دهم البته اگر بوجه ی اون شخص محدود باشه ولی دنبال پرفورمنس باشه 

و fx 8320 خدایش سی پی یو خوبی هست هم توی گیم و هم در رندر گیری چندین تست در شرایط مختلف به شخصه انجام دادم و من رو خیلی تحت تاثیر قرار داد  :eek:

ویرایش شده توسط alidadashnejad
لینک به دیدگاه

من همین پردازنده رو برای یکی از همکاران که بودجه ی محدودی داشت با کولر اصلی و بردی متوسط و گرافیکی 400 تومانی برگزیدم و این قدر از انتظارم نسبت به بودجه فراتر بود که نسبت به خرید 2700ک خودم دچار پشیمانی شدم. بعدها که چند تا دیگه از پردازنده های رده ی بولدوزر رو آزمودم ذوق زدگی ام از بین رفت ولی دو تا نکته رو مطمئن هستم : برای کسانی که از گرافیک پردازنده استفاده نمی کنن و فن آوری های روز مثل تاندر بولت و نسل سوم اسلاتهای توسعه و یو اس بی سه 19 پین و ... براشون مهم نیست و با بودجه ی متوسط قدرت پردازشی بالا می خوان از اینتل بهتره. و دیگر داغ شدن پردازنده های این رده افسانه است.

در تایید گفته های دوستمان.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

بین گفته های سه دوست عزیزمون که از AMD تعریف کردن و benchmark های سایت های مختلف ۱۸۰ درجه تفاوت و جود داره !!!

در ضمن بنده برای خرید این ۸۳۲۰ به یک برد خیلی حرفه ای نیاز دارم که فاز هاش بتونه از پس این CPU بر بیاد!

بخاطر همین مصرف زیاد و معماری عقب مونده نمیشه به AMD اعتماد کرد !!

و فکر کنم بخاطر همینه که تو کل دنیا AMD ترفدار کم داره !!

من اصلا به برام مهم نیست که پلتفورمم چی باشه

برام فقط پرفومنس و گرما مهمه که از این رو واقعا AMD هیچی واسه گفتن نداره

اینتل هم قیمتاش نسبت به تکنولوژیش خیلی مناسبه چون اون کسی که حتی i7 2700 داره به راحتی از پس همه ی کاراش بر میاد چه برسه به ۴۷۹۰!!

اگر benchmarck تو گیم هست که توش AMD بتونه یدونه i5 4xxxx رو جلو بزنه لطفا این جا هم قرار بدین چون من واقعا از تحقیق کردن و گشتن خسته شدم!

لینک به دیدگاه

نه اینجاجنگی بین این دو برند هست نه چیزی

فقط با این بودجه شما نمیتونی اینتلی پیدا کنی که از ای ام دی سر باشه

و این حقیقت هست و مورد گرما هم حق با شماست .

یا داری برو یه کورای 7 4790 ببند 1 میلیون پول پردازتده بده (که یه 4440 هم 500 600 در میاد )

یا محدوده بودجت برو یه فنوم 2 1100 ببند چون 8320 تفاوت آنچنانی با ابن نداره که 150 تومن دیکه بدی بازم خود دانی میتونی یه ای 5 2500 کا هم ببندی ولی کل این ها 2 سال دیگه خیلی خیلی

بتونن جوابتو بدن پس به نظر من 1 میلیون پول ای 7 بدی که کلا اشتباهه اونم الان .یا برو یه2011-3 ببند یا به یه 6 هسته ای ام دی اکتفا کن .20 درصد پرفورمنس بیشتر ارزش 400هزار تومان دادن

نداره برادر من

لینک به دیدگاه

سلام.بنده 2 تا سیستم دارم یکی اینتل 3450 و یکی amd 8320

دو تاش عالی هستن و نمیشه تفاوت آنچنانی بین ابن 2 تا قائل شد ولی یه مقدار خیلی جزئی اینتل سریعتره البته ناگفته نمونه که خمیر خوب واسه کولر amd نداشتم واسه همون حس میکنم یخورده گرم کار میکنه که اگه اونم درست شه فکر کنم amdسریعتر خواهد شد.اگه میخوای رو amdسرمایه گذاری کنی به فکر پاوری با توان یکم بالاتر و یک دونه کولر قوی باش.در نهایت با توجه به تمام جوانب پیشنهادم بهت amd هست ولی با یک مین حرفه ای با چیپ 990

لینک به دیدگاه

نه اینجاجنگی بین این دو برند هست نه چیزی

فقط با این بودجه شما نمیتونی اینتلی پیدا کنی که از ای ام دی سر باشه

و این حقیقت هست و مورد گرما هم حق با شماست .

یا داری برو یه کورای 7 4790 ببند 1 میلیون پول پردازتده بده (که یه 4440 هم 500 600 در میاد )

یا محدوده بودجت برو یه فنوم 2 1100 ببند چون 8320 تفاوت آنچنانی با ابن نداره که 150 تومن دیکه بدی بازم خود دانی میتونی یه ای 5 2500 کا هم ببندی ولی کل این ها 2 سال دیگه خیلی خیلی

بتونن جوابتو بدن پس به نظر من 1 میلیون پول ای 7 بدی که کلا اشتباهه اونم الان .یا برو یه2011-3 ببند یا به یه 6 هسته ای ام دی اکتفا کن .20 درصد پرفورمنس بیشتر ارزش 400هزار تومان دادن

نداره برادر من

عزیز بودجه من دوربر ۵۰۰ تومن هست که میشه به راحتی i5 4460 دست دوم خرید ( آک اینل با دست دومش فرقی نمیکنه) ولی ۸۳۲۰ از از۴۴۶۰ ضعیف تره که تو این قیمت ۴۴۶۰ ارزشش بالاتره

درمورد i7 ها هم که فرمودید

CPU های i۷ با i5 تو بازی میشکه گفت هیچ تفاوتی نداره!پس ارزش نداره که واسه کاربر گیمینگ رفت i7 خرید !!

لینک به دیدگاه

بهترین راه مشخص کردن بودجه و انتخاب بهترین خرید برای نوع استفاده هست .

شما هدف اول چیه ؟ گیم ؟

همه میدونن تو گیم سری FX AMD یه پله نسبت به سری فنوم به عقب گام برداشته . الان 1090 و 1100 از 8120 در گیم بهتر عمل میکنه .

اینتل سری i5 هم از سری فنونم 2 و FX در گیم قویتر عمل میکنه .

بنده به شما پیشنهاد میکنم یه سی پی یو I5 کارکرده تهیه کنید که همین فروم هم میتونه به شما کمک کنه ...

لینک به دیدگاه

عزیز بودجه من دوربر ۵۰۰ تومن هست که میشه به راحتی i5 4460 دست دوم خرید ( آک اینل با دست دومش فرقی نمیکنه) ولی ۸۳۲۰ از از۴۴۶۰ ضعیف تره که تو این قیمت ۴۴۶۰ ارزشش بالاتره

CPU های i۷ با i5 تو بازی میشکه گفت هیچ تفاوتی نداره!پس ارزش نداره که واسه کاربر گیمینگ رفت i7 خرید !!

داداش شما خودت ماشالله از قبل تصمیمتو  گرفته و می خوای اینتل ببندی  پس این  سوالت  تو این  تاپیک  واسه  چی بود؟

هر  کسی هم  که میگه  ای ام  دی  خوبه خودت  جوابشو  میدی  و  میگی  بدرد  نمی خوره....

پس از همه  کار درست تری  و نیاز به  مشاوره  نداری.

فقط   خواستم  اینو  بگم اولا 90%  کسایی که میان  میگن مثلا  8320  بدرد نمی خوره  و از  i3 هم  بد تره  و  از  این حرفا  تا  حالا با  این  یس پی یو  کار  نکردن  و چه  بسا  تاحالا با سی پی یو  ای ام  دی  کار نکرده  باشن. 

ثانیا چیزی که بنده  در  عمل  دیدم خیلی  با  بنچمارک  ها  متفاوت  بود.دلیلش  واسه  منم  خیلی  عجیبه که  چرا  اینقد  نمره  بنچمارک  ای ام  دی تو  بیشتر بنچمارک ها پایین میاد.شاید دلیلش  این  باشه که درتک هسته  سرعت  ای ام  دی پایین تراز اینتل  هست وبنچمارک ها هم  مبناشون  تک  هسته باشه. شایدم  هر دلیل دیگه ای که  من  نمیدونم ولی....

چیزی که  در عمل وجود داره  اینه  که بنده  آخرین  بازی های روز رو با  رزولوشن فول اچ  دی روون  اجرا کردم و هیچ  گونه افت فریمی هم  ملاحضه نکردم.حتی با  فن  استوک ای ام دی

لینک به دیدگاه

من منظورم سری فنوم بود اف ایکس که باید یه 150 تومن کولر بخری براش .

1100 6هستهای بهتر از 8320 هست البته نظر شخصیمه 

اونم چون ارزون تر هست و یک کولر هم بخری میشه هم قیمت 8320 (یا یه 1090 با کولر) تفاوت این 8320 با فنوم 6 هستهای 10 % هست و 4440 هم با 8320 10% تفاوت داره .در ضمن اگر برد هم بخری نهایتا 300 تومن باید بدی بهترین برد ایسوس رو بگیری که برای اف ایکس کم کم 400 باید بدی یه برد ام اس آی بگیری (چیپ 970 برای گیم جالب نیست فقط 890 یا 990 )که سر جمع فنوم با بردش میشه 600   

کلی هم جلویی نه 650 یه کولرم روش 150 میشه 800 برد پردازنده و کولر حالا بری سراغ اف ایکس 400 برد 500 پردازنده کولرم 150 زد بالای

1میلیون دست دومشم بگیری 1 تومن درمیاد 200 تومن بخاطر 10% پرفرمنس که با کارت گرافیک جبران میشه ارزششو داره؟

ویرایش شده توسط arash_aria
لینک به دیدگاه

مقایسه یه i3 دو هسته ای با 8320 هشت هسته ای اونم با مقایسه مقدار کش 3 مگ در مقابل 8 مگ(تازه مقدار کلیش 16 مگ) شبیه مقایسه یه پیکانه با پورشه

واسه روشن تر شدن موضوع بنده 128 تا فایل با فرمت ts رو با حجم تقریبی 30 گیگا بایت با سیستمی که سی پی یوش 8320 بود تو حدود 40 دقیقه به mpg تبدیل کردم ضمن اینکه بدون مشکل داشتم کارای دیگه هم انجام می دادم.فکر کنم توان پردازنده مشخصه دیگه

ویرایش شده توسط hepta_pc
لینک به دیدگاه

• 4 سال بعد...

با سلام

من خودم الان 8320دارم واقعا نسبت به پولی که پرداخت میکنی عالی عمل میکنه

الان فورزا 4 رو رو ultra بازی میکنم بدون over عالی جواب میده البته با 1080ti

رزولوشن  1080p

60-70 fps

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...