رفتن به مطلب

سوال در مورد انتخاب بین مادربرد Asus x99-E WS و ASUS ROG Rampage V Extreme

اشتراک گذاری

ASUS X99-E WS & ASUS ROG Rampage V Extreme  

39 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. انتخاب بین مادربرد Asus x99-E WS و ASUS ROG Rampage V Extreme

• ASUS ROG Rampage V Extreme
    • ASUS X99-E WS

Recommended Posts

با سلام خدمت دوستان

در REVIEW مادربرد ASUS X99-E WS گفته شده این مادربرد توانایی خروجی 4way SLI 16X رو داره ولی CPU های موجود همه 40LAN-28LAN هستند!

سوال من از دوستان اینه که این مادربرد قادره یه CPU مثل 5820K رو با 4way SLI 16X پهنای باند بده؟ ..... یا این یه تبلیغ هست؟!!

میخام بدونم مادربرد حرفه ای مثل ASUS ROG Rampage V Extreme LGA2011-3 در حالت 4WAY SLI چقدر کند تر از WS میتونه باشه یا این تفاوت چندان محسوس نیست یا ASUS ROG Rampage V Extreme قویتر عمل میکنه یا میتونه مثل WS چنین پهنای باندی بده!

در همه تست ها حتی در حالت 4WAY SLI هم ASUS ROG Rampage V Extreme رکوردهای زیادی داره در صورتی که اگه در حالت 16x-8x-8x-8x عمل کنه چطور تونسته قویتر از 16x-16x-16x-16x عمل کنه!!

پیشنهاد شما برای کاربری تخصصی مثل رندرینگ - اورکلاک - گیمینگ و موزیک و  استفاده از حداکثر 2 عدد کارت گرافیک بازم WS هست یا RAMPAGE

ممنون @};-

83260fedecccaf171.jpg

b356a483e6a5c2e91.jpg

908f93d64e3744421.jpg

لینک به دیدگاه

dual cpu نمیخاستم!....اگر بخام dual cpu بگیرم Z10PE-D8 میگیرم

لینک به دیدگاه

پیشنهاد من سوکت 1150 این سوکت خیلی هزینه بره به نظر من پول اضافی رو خرج خرید گرافیک کنید

لینک به دیدگاه

پیشنهاد من سوکت 1150 این سوکت خیلی هزینه بره به نظر من پول اضافی رو خرج خرید گرافیک کنید

قدرت رندرینگ 4790K چندان چشمگیر نیست...بیشتر cpu render دارم تا gpu render.....البته کارای عمومی دیگه که گفتم.......هدفم 5960X هست که در حالت اورکلاک بتونه با DUAL CPU XEON 2630v3 برابری کنه....فعلا در مرحله تحقیق تک cpu هستم که اگر راضیم نکرد به dual 2630v3 یا 2640v3 یا 2650v3 فکر کنم....ممنون از پیشنهادتون

لینک به دیدگاه

برای گیمینگ x16 با x8 فرقی نمیکنه حتی با x4 تفاوت محسوس نیست

توی این لینک میتونید چک کنید

https://www.techpowerup.com/reviews/NVIDIA/GTX_980_PCI-Express_Scaling/7.html

بازی های باتلفیلد ،کرسیس یا شادو اف موردور رو ببینید متوجه مشید

اگه رمپیچ امتیاز بالاتری میگیره قطعا به خاطر قدرت اورکلاکینگ بالاترش هست که ws به پاش نمیرسه

پ.ن: x4 v1.1 رو ببینید :D

همش 15 فریم کمتره که اینم تو بازی های مختلف فرق داره ، تو شادو اف موردور خیلی کمتره(5 تا)

bf4_2560_1440.gif

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما اگر اسم Rampage را از این مادربرد حذف کنی و اون طراحی بردش را کمی با رنگبندی تغییر بدی چیزی ازش نمیمونه
من خودم Rampage IV Black Edition  دارم و تنها برتری که نصبت به مدلهای دیگه داره کیفیت صداش هست
اینجا باید کسی به شما کمک کنه که با چند مدل سروکار داشته و مخصوصا یکی از مدلهایی که شما در موردش تحقیق میکنی
نظر من این هست که شما GIGABYTE X99-UD7 WIFI
http://lioncomputer.ir/product/4359/GIGABYTE+X99-UD7+WIFI+LGA2011-3+X99+Mainboard/
یا  GIGABYTE X99-Gaming G1 WIFI را انتخاب کنی
http://lioncomputer.ir/product/4356/GIGABYTE+X99-Gaming+G1+WIFI+LGA2011-3+X99+Mainboard/
و اگر اسرار داری که حتما ASUS باشه  ASUS X99-E WS بهترین انتخاب هست و شک نکن از Rampage V امکانات و کارایی بیشتری داره درضمن مادربرد سرور هم محسوب میشه و اگر بتونی پردازنده 18 هسته ای بخری فقط این مادربرد میتونه از همه قابلیتهاش استفاده کنه و حتی مقدار حافظه ای را که پشتیبانی میکنه بیشتر از Rampage V هست ولی اگه میخوای اور کنی و پدر سیستم را در بیاری همون Rampage V بهتر هست البته مدلهای Gigabyte را فراموش نکن من باشم 100% Gigabyte را انتخاب میکنم
http://lioncomputer.ir/product/4811/ASUS+X99-E+WS+LGA2011-3+X99+Mainboard/

ویرایش شده توسط Royal
لینک به دیدگاه

برای گیمینگ x16 با x8 فرقی نمیکنه حتی با x4 تفاوت محسوس نیست

توی این لینک میتونید چک کنید

https://www.techpowerup.com/reviews/NVIDIA/GTX_980_PCI-Express_Scaling/7.html

بازی های باتلفیلد ،کرسیس یا شادو اف موردور رو ببینید متوجه مشید

اگه رمپیچ امتیاز بالاتری میگیره قطعا به خاطر قدرت اورکلاکینگ بالاترش هست که ws به پاش نمیرسه

پ.ن: x4 v1.1 رو ببینید :D

همش 15 فریم کمتره که اینم تو بازی های مختلف فرق داره ، تو شادو اف موردور خیلی کمتره(5 تا)

bf4_2560_1440.gif

داداش گلم.....این لینک خیلی خوب بود

به نظرت بیخیاله ws بشم و ROG رو بگیرم؟....این اورکلاک AUTO که داره تو رندر تصویر خیلی کمکم میکنه

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما اگر اسم Rampage را از این مادربرد حذف کنی و اون طراحی بردش را کمی با رنگبندی تغییر بدی چیزی ازش نمیمونه

من خودم Rampage IV Black Edition  دارم و تنها برتری که نصبت به مدلهای دیگه داره کیفیت صداش هست

اینجا باید کسی به شما کمک کنه که با چند مدل سروکار داشته و مخصوصا یکی از مدلهایی که شما در موردش تحقیق میکنی

نظر من این هست که شما GIGABYTE X99-UD7 WIFI

http://lioncomputer.ir/product/4359/GIGABYTE+X99-UD7+WIFI+LGA2011-3+X99+Mainboard/

یا  GIGABYTE X99-Gaming G1 WIFI را انتخاب کنی

http://lioncomputer.ir/product/4356/GIGABYTE+X99-Gaming+G1+WIFI+LGA2011-3+X99+Mainboard/

و اگر اسرار داری که حتما ASUS باشه  ASUS X99-E WS بهترین انتخاب هست و شک نکن از Rampage V امکانات و کارایی بیشتری داره درضمن مادربرد سرور هم محسوب میشه و اگر بتونی پردازنده 18 هسته ای بخری فقط این مادربرد میتونه از همه قابلیتهاش استفاده کنه و حتی مقدار حافظه ای را که پشتیبانی میکنه بیشتر از Rampage V هست ولی اگه میخوای اور کنی و پدر سیستم را در بیاری همون Rampage V بهتر هست البته مدلهای Gigabyte را فراموش نکن من باشم 100% Gigabyte را انتخاب میکنم

http://lioncomputer.ir/product/4811/ASUS+X99-E+WS+LGA2011-3+X99+Mainboard/

خیلی کمکه خوبی بود @};- ....ممنون

راستش میخام ROG یا WS باشه و مجبورم اگه 5960 گرفتم اورکلاک  کنم تا راندمانش بالا بره چون در حالت عادی تفاوتش با بقیه کمه!...اونو اور نکنم باید به فکر dual cpu xeon باشم.

الانم مشکلم این پهنای باند x16 بود که مثل اینکه چندان تاثیری نداره!

WS یه مادربرد سرور و workstation هست و کاملا بدون عیب اما Rampage هم بهترین ها رو کنار هم داره....هم اورکلاک-گیمینگ-راندمان بالای vga-ram-cpu........اگه اور نکنم که همون WS با یه 5820K خوبه

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما بهتر هست گرافیک Quadro بخری مثلا K6000 ولی چیزی که شما میگین در مورد تفاوت بین PCI-E 1X  &  16X این که فرقی در موقع بازی ندارن درسته ولی نه وقتی که 2 یا 3 یا 4 تا گرافیک با هم رو یه سیستم نصب باشن

مطمئن باش اگر با هم فرقی نداشتن تولید نمیشدن من هم اون لینک را دیدم سیستمی که برای تست استفاده شده بود سوکت 1150 بود شاید با 2011 خیلی فرق داشته باشه

بیشتر این تستها برای تبلیقات هست

لینک به دیدگاه

داداش گلم.....این لینک خیلی خوب بود

به نظرت بیخیاله ws بشم و ROG رو بگیرم؟....این اورکلاک AUTO که داره تو رندر تصویر خیلی کمکم میکنه

به نظر من رمپیج بهتره :D

البته برای اورکلاک معمولی ws هم هیچ مشکلی نداره ، برتری رمپیج زیره نیترو مشخص میشه

نهایت ش واترکولینگ ببندی که فرق چندانی نمیکنه ، روی ایر یا واتر بیشتر از یه حدی نمیشه اور کرد که اونم بستگی به پچ نامبر cpu داره

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما بهتر هست گرافیک Quadro بخری مثلا K6000 ولی چیزی که شما میگین در مورد تفاوت بین PCI-E 1X  &  16X این که فرقی در موقع بازی ندارن درسته ولی نه وقتی که 2 یا 3 یا 4 تا گرافیک با هم رو یه سیستم نصب باشن

مطمئن باش اگر با هم فرقی نداشتن تولید نمیشدن من هم اون لینک را دیدم سیستمی که برای تست استفاده شده بود سوکت 1150 بود شاید با 2011 خیلی فرق داشته باشه

عزیز وقتی برای یکی فرق نمیکنه برای دوتا هم فرق نمیکنه!!!

این تست ها ،تبلیغات برای چی هست؟ نخریدن قطعات جدید یا مثلا x16 الکیه؟ :D

فکر کنم اگه قضیه برعکس بود و تست ها اختلاف زیادی نشون میداد حرف شما درست بود نه الان

من قبلا در مورد این قضیه خیلی تحقیق کردم سرچ کنید موارد دیگه هم پیدا میکنید حتی کلیپ هاش تو یوتیوب هست

لینک به دیدگاه

منتظر TITAN X هستم که اومد بگیرم....بخاطر حجم بالای رمی که مثل Quadro k6000 داره خیلی توی این محیط 3D به کارم میاد....من حداکثر بتونم 2تا کارت از این مدل داشته باشم...Rampage  دوتا رو کامل x16 میده و از 3تا دیگه 8X میده....دقیقا همون مقداری رو که CPU 40LAN-28LAN ساپورت میکنه....خودم بیشتر نظرم روی Rampage هست اما میترسم هم هزینه اضافه باشه هم چندان تفاوتی نکنه یا حتی ws از اونم تو این زمینه بهتر باشه که فکر کنم منظور شما هم دقیقا همین بوده

لینک به دیدگاه

به نظر من رمپیج بهتره :D

البته برای اورکلاک معمولی ws هم هیچ مشکلی نداره ، برتری رمپیج زیره نیترو مشخص میشه

نهایت ش واترکولینگ ببندی که فرق چندانی نمیکنه ، روی ایر یا واتر بیشتر از یه حدی نمیشه اور کرد که اونم بستگی به پچ نامبر cpu داره

یعنی برای cpu یه رادیات 360 xspx بگیرم چندان فرقی توی اورکلاک نمیکنه؟....بچمارکی دارید که با شرایط یکسان با هر دو مادربرد cpu رو اورکلاک کرده باشند...البته با کولینگ حرفه ای انجام شده باشه؟

نیترو که نداریم :D 

لینک به دیدگاه

یعنی برای cpu یه رادیات 360 xspx بگیرم چندان فرقی توی اورکلاک نمیکنه؟....بچمارکی دارید که با شرایط یکسان با هر دو مادربرد cpu رو اورکلاک کرده باشند...البته با کولینگ حرفه ای انجام شده باشه؟

نیترو که نداریم :D

اینکه که گفتم فرقی نمیکنه منظورم توانایی مادربورد  در اورکلاک بود که روی ایر رمپیج با ws فرقی نمیکنه

مثلا 4770 رو بکشی نهایت روی  ایر یا واتر بیشتر از 5500 نمیشه اور کرد اونم باید پچش خوب باشه

این 5500 رو سایبرتوت هم میتونه ولی 6200 و زیر نیترو باید ماکسیموس باشه

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

با سلام خدمت دوستان

در REVIEW مادربرد ASUS X99-E WS گفته شده این مادربرد توانایی خروجی 4way SLI 16X رو داره ولی CPU های موجود همه 40LAN-28LAN هستند!

سوال من از دوستان اینه که این مادربرد قادره یه CPU مثل 5820K رو با 4way SLI 16X پهنای باند بده؟ ..... یا این یه تبلیغ هست؟!!

میخام بدونم مادربرد حرفه ای مثل ASUS ROG Rampage V Extreme LGA2011-3 در حالت 4WAY SLI چقدر کند تر از WS میتونه باشه یا این تفاوت چندان محسوس نیست یا ASUS ROG Rampage V Extreme قویتر عمل میکنه یا میتونه مثل WS چنین پهنای باندی بده!

در همه تست ها حتی در حالت 4WAY SLI هم ASUS ROG Rampage V Extreme رکوردهای زیادی داره در صورتی که اگه در حالت 16x-8x-8x-8x عمل کنه چطور تونسته قویتر از 16x-16x-16x-16x عمل کنه!!

پیشنهاد شما برای کاربری تخصصی مثل رندرینگ - اورکلاک - گیمینگ و موزیک و  استفاده از حداکثر 2 عدد کارت گرافیک بازم WS هست یا RAMPAGE

ممنون @};-

83260fedecccaf171.jpg

b356a483e6a5c2e91.jpg

908f93d64e3744421.jpg

بله 4x16x w 5820k جواب میده !این سوال خود من هم بوده !مدت ها پیش ! 

1- دقیقا بعد از اینکه کاشف به عمل اومد که 5820k+asus x99 ews ارزان تر و همرده ی   ترکیب x99 plex less+5930 عمل می کنه ؛ یمرتبه قیمت داخلیش از ~1400 شد 1700+ !!!

2-اگر تو spec x99 های سایت giga دقت کنید ؛ اون قسمت که از clock generate engine برای up gbs 320  اسم برده ، دقیقا گفته که برای 5820 (28lans cpu )

اینطور عمل نمیکنه ! 

asus قطعا در مورد ews اش همچین چیزی نگفته ، جالب که خیلی جا ها و شایدم خود سایت asus ، اشاره کرده بود ، که اون asus سری D که دوستان اشاره کردن ، اون تعداد lans توسط اون 2xeon همزمان (به صورت native lans) هست و بدون plex!

- در مورد x16 vs x8 هم قطعا فرق میکنه ولی نه تو gaming ! 

اگر قصد دارید 3~4 تا gpu highend یا مثلا quadro با vram بالا تو Gpu base render  یا cuda compute به خصوص تو کابردای Science اش ، به خصوص همین Deeplearning که تازه مرسوم شده استفاده کنید ؛(خلاصه هر چیزی که cuda compute رو بدون api گرافیکی به کار میکشه ) قطعا نرخ تبادل VRAM GPU رابطه ی مستقیم داره تو Performance کلیتون !

@};- 

لینک به دیدگاه

اگر برا کار تجاری مثل رندرینگ و کارهایی از این قبیل میخوایی WS بگیر که دوام و ثباتش بیشتره

اگر برا گیم و آورکلاک و موریک میخوایی rampage بگیر

دوتاشون در قدرت برابرن منتها کاربردشونه که بردهای سری ws رو برا سری rog متمایز میکنه

خلاصه وار گفتم که بهتر درک کنید و دچار گمگشتگی نشین

سری ws تو آورکلاک ضعیفه اما پایداری و طول عمرش سه برابر سری rog هستش

سری روگ برای گیمینگ عالی هستش اما برای کارهای سنگین در طولانی مدت مناسب نیست و اینجاست که سری ws خودنمایی میکنه

خود من از سری سوم maximus گرفتم تا هفتمین نسلش

اما اینبار سری ws گرفتم چون کاربرد من با سیستم تجاریه

برا همین نیازمند بردی بودم که تو طولانی مدت تو عالی ترین شرایط کار کنه و ثبات داشته باشه ,چون قاعدتا آورکلاکر نیستم قاعدتا برا کارم جواب میده

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...