رفتن به مطلب

تنظیم ولتاژ CPU Amd 1100 با مین MFA99FX PRO

teknesian
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود بر دوستان و اساتید

یه سیستمی دارم راستش مینش رو تازه گرفتم  نمیدونم چرا ولتاژ سیپیو تو حالت Auto 1.425  هست . نه اوور کردم نه کار خواص دیگه  اوور هم میکنم همونه  :D

خودم دستی رو 1.5 گذاشتم برای نصب ویندوز به مشکل میخوره  رو 1.2 مشکلی ندیدم  فعلا البته تو بازی و کارهای سنگین تست نکردم

متاسفانه هنوز ویندوز نصب نکردم  میخوام ببینم بهترین تنظیمات برای سیپیو و مین چیه  سیستمم هم تو امضاء هست 

post-16276-0-13882300-1425637129_thumb.jpgpost-16276-0-82653100-1425637166_thumb.jpgpost-16276-0-19086300-1425637195_thumb.jpg

میخوام بدونم تو این منوها چی چیزایی رو تغییر بدم  چه چیزایی رو نه و مقدار ولتاژ و .... چی باید باشه  

هم تو حالت عادی هم تو حالت اوور 

ممنون

لینک به دیدگاه

منم مادربردم همینه.

فعلا سیستمم تو دسترس نیست. اگه جوابتو نگرفتی بعدا تنظیمات مادربردمو واست میفرستم. :)

البته تا جایی که یادمه ولتاژ سی پی یو منم مثه مال شماست.به نظرم نرمال باشه واسه شما

لینک به دیدگاه

1.425 زیاده حاجی  من کولر حرفه ای دارم  رو 34-35 دمای سیپیو هست نباید انقد زیاد ولتاژ بخواد

لینک به دیدگاه

کسی نیست تنظیم خواصی به نظرش برسه ؟

اساتید اوور کلاک 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام . 

منم تازه کارم ، اما بد نیست به این تست ها نگاهی بندازید : 

post-7865-0-54662900-1425795926_thumb.jpgpost-7865-0-14750500-1425795938_thumb.jpg

همانطوری که میبینید ؛ ولتاژ حدود 1.5 ولت در حالت اورکلاک بهش اعمال شده 

نکته : این پردازنده خیلی low voltage هستند. 

جای نگرانی نیست ، کلا پردازنده ی AMD نسبت به اینتل ولتاژ بیشتری نیاز داره ، البته دماش هم کمترهست .

لینک به دیدگاه

ممنون از پاسخگویی

دیشب چندین تست پیاپی زدم  از افزایش ضریب بدون تغییر fsb تا ترکیب هر دو  تو تمامشون همین ولتاژ اعمال میشه  برام جالبه که مین اصلا دخالتی نداره با اینکه رو auto هست

خلاصه اینکه ولتاژ رو روی 1.25 خودم ست کردم و دیفالت اومدم بالا دیدم استیبل هست   نکته جالب اینه دما تو این وضعیت فقط 2-3 درجه کم شد یعنی 24 درجه شد تو بیکاری 

الان که آخر سال هست سرم شلوغه  اگه بتونم حتما تست های بیشتری میزنم  و بهترین وضعیت رو اعمال میکنم

راستی یه سوالی برام پیش اومده  که افزایش FSB به همه قطعات اعمال میشه دیگه ! پس ممکنه آسیب به قطعات دیگه بزنه ؟منظورم گرافیک و اسلاتهای دیگه هست !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون از پاسخگویی

دیشب چندین تست پیاپی زدم  از افزایش ضریب بدون تغییر fsb تا ترکیب هر دو  تو تمامشون همین ولتاژ اعمال میشه  برام جالبه که مین اصلا دخالتی نداره با اینکه رو auto هست

خلاصه اینکه ولتاژ رو روی 1.25 خودم ست کردم و دیفالت اومدم بالا دیدم استیبل هست   نکته جالب اینه دما تو این وضعیت فقط 2-3 درجه کم شد یعنی 24 درجه شد تو بیکاری 

الان که آخر سال هست سرم شلوغه  اگه بتونم حتما تست های بیشتری میزنم  و بهترین وضعیت رو اعمال میکنم

راستی یه سوالی برام پیش اومده  که افزایش FSB به همه قطعات اعمال میشه دیگه ! پس ممکنه آسیب به قطعات دیگه بزنه ؟منظورم گرافیک و اسلاتهای دیگه هست !

این رو ببین 

http://valid.canardpc.com/1iedzz

من تو 4.5 گیگاهرتز با 1.56 سیپیو رو تست زدم که پایدار بود و تست پاس میکرد 

کلا ولتاژ پایه سیپیو های AMD با intel تفاوت داره 

مثلا همون 1090 ولتاژ پایش حدود 1.425 بود و تو حالت عادی با اون کار میکرد 

من با کولر Tuniq Tower 120 Extreme با 2 تا فن اضافه نهایت دمایی که تو 4.5 دیدم ازش 45 درجه بود 

نمیدونم چرا ماله شما بالا هست 

افزایش FSB  باعث بالا رفتن فرکانس HT و NB میشه که شما باید اون ها رو هم تغییر بدید تا پایدار بشن 

وقتی سیپیو ضریب باز دارید نیاز به اضافه کردنه اون ندارید 

بالا بردن فرکانس PCI EX از 100 هست که میگن باعث میشه گرافیک یا هارد بسوزه 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

و اگر فقط از ضریب اور کردید 

CPU MANUAL Voltage رو افزایش بده 

الباقی نواحی نیزی نیست 

مگر بخای کاره دیگه ای بکنی 

لینک به دیدگاه

خوب پس با این تفاصیر ولتاژ سیپیو طبیعی هست البته اینکه سیپیو در ولتاژ پایینتر هم بتونه کار کنه غیر قابل تصور نیست درسته ؟

فعلا رو 1.25 دارم تست میکنم اگه تو همه زمینه ها پایدار باشه رو همین میزارم  اگر فعالیتم بیشتر شد اونوقت میزارم رو همون 1.45

من ضریب 18 با 1.45 پاس کردم فکر کنم حدودا 4000 شد 

راستی راجب تنظیم HT   NB  میشه دقیقتر بگید  موقع تغییر FSB  اونها هم زیاد میشن   این تولید گرما یا تهدید برای سیستم نیست ؟    کدوم بالاتر باید باشه اصلا تنظیم اونا طبق چه محاسباتی انجام میشه ؟

ولتاژ خاصی باید تنظیم بشه ؟ یا همون Vcore کافیه ؟

با فرکانس گرافیک اصلا کار ندارم  منظور FSB هست یه جایی دیدم نوشته بود اگه فرکانس FSB زیاد کنید اضافه ولتاژ به تمام ورودی های مین اعمال میشه 

ممنون از راهنمایی شما دوستان 

ویرایش شده توسط teknesian
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوب پس با این تفاصیر ولتاژ سیپیو طبیعی هست البته اینکه سیپیو در ولتاژ پایینتر هم بتونه کار کنه غیر قابل تصور نیست درسته ؟

فعلا رو 1.25 دارم تست میکنم اگه تو همه زمینه ها پایدار باشه رو همین میزارم  اگر فعالیتم بیشتر شد اونوقت میزارم رو همون 1.45

من ضریب 18 با 1.45 پاس کردم فکر کنم حدودا 4000 شد 

راستی راجب تنظیم HT   NB  میشه دقیقتر بگید  موقع تغییر FSB  اونها هم زیاد میشن   این تولید گرما یا تهدید برای سیستم نیست ؟    کدوم بالاتر باید باشه اصلا تنظیم اونا طبق چه محاسباتی انجام میشه ؟

ولتاژ خاصی باید تنظیم بشه ؟ یا همون Vcore کافیه ؟

با فرکانس گرافیک اصلا کار ندارم  منظور FSB هست یه جایی دیدم نوشته بود اگه فرکانس FSB زیاد کنید اضافه ولتاژ به تمام ورودی های مین اعمال میشه 

ممنون از راهنمایی شما دوستان 

خوب ولتاژ کمتر یعنی دمای کمتر و امکان رسیدن به فرکانس بالاتر (البته نه 100 درصد) 

بیس تو AMD  عدد 200 هست که یعنی 18 * 200 = 3600 مگاهرتز 

و برای 4 گیگاهرتز باید مولتی 20 بدید 

NB و HT 

هر دو یه فرکانس دارن 

تو بعضی مین ها فکر کنم حدود 2000 هستن و تو بعضی 1800 و تو بعضی 1000 که میشه گفت به چیپست و مدل سیپیو بستگی داره 

که ماله شما باید 2000 باشه 

هیچ وقت HT نباید از NB بیشتر باشد (بیشتر اوقات باید یکسان باشن ولی میشه NB رو بالاتر برد و HT معمولی داد 

NB بالاتر باعث میشه لتنسی پایین بیاد 

با افزایش FSB یا همون بیس کلاک اون 2 نقطه + فرکانس رم بالا میره 

اور از روی بیس بیشتر زمانی هست که سیپیو ضریب بسته هست و زمانی که ما سقف مموری رو تو مادروبدر انتخاب کردیم ولی میخایم بالاتر بریم 

لینک به دیدگاه

این رو ببین 

http://valid.canardpc.com/1iedzz

من تو 4.5 گیگاهرتز با 1.56 سیپیو رو تست زدم که پایدار بود و تست پاس میکرد 

کلا ولتاژ پایه سیپیو های AMD با intel تفاوت داره 

مثلا همون 1090 ولتاژ پایش حدود 1.425 بود و تو حالت عادی با اون کار میکرد 

من با کولر Tuniq Tower 120 Extreme با 2 تا فن اضافه نهایت دمایی که تو 4.5 دیدم ازش 45 درجه بود 

نمیدونم چرا ماله شما بالا هست 

افزایش FSB  باعث بالا رفتن فرکانس HT و NB میشه که شما باید اون ها رو هم تغییر بدید تا پایدار بشن 

وقتی سیپیو ضریب باز دارید نیاز به اضافه کردنه اون ندارید 

بالا بردن فرکانس PCI EX از 100 هست که میگن باعث میشه گرافیک یا هارد بسوزه 

البته مهدی جان دو نوع 1090 داریم

1090 من دیفالتش 1.25 بود :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

البته مهدی جان دو نوع 1090 داریم

1090 من دیفالتش 1.25 بود :D

خوب ماله تو دست چین بود ماله ما شانسی  =))

لینک به دیدگاه

اقا این مادربرد یکی  از  خوبیاش  اینه  که خودش  فرکانس سی پی یو رو تو  حالت  فشار بالا میبره.

من  یادمه  که  وقتی تازه  خریده بودمش یه تاپیک اورکلاک  زدم  که  راهنماییم  کنن.

بعد  هر کی  میومد  راهنمایی کنه  میگفت اور  کردی  خودت  بعد اومدی داری از ما سوال میپرسی؟

من اون  موقع روحمم از جریان  بی خبر  بود تا اینکه بعدها  به وسیله ی یکی  از اساتید ای ام  دی فهمیدم  که  خود  مادربرد سی پی یو رو تا 4000  اور میکنه.

با همین مدربرد من با  اینکه در  زمینه ی اورکلاک  مبتدی هستم  سی پی یو رو دستی  تا  4800 هم  اور  کردم بالا  هم اومد  ولی   تو  فشارزیاد داغ میشد  ری استارت میشد.

ولی  رو4400 کاملا  پایدار و خنک بود.

اورکلاک  هم  از یه سایت  خارجی ویدیوشو گرفتم  و تنظیمات  رو از روی اون کپی گرفتم و همه  چیو شبیه  اون  گذاشتم  تا اور شد  :cool:

تو  فروم هر کی  راهنمایی میکرد و تنظیماتو یهم  میگفت  سیستم  اصن  بالا نمیومد ولی  تقلبم  از اون  ویدیو  جواب داد :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اقا این مادربرد یکی  از  خوبیاش  اینه  که خودش  فرکانس سی پی یو رو تو  حالت  فشار بالا میبره.

من  یادمه  که  وقتی تازه  خریده بودمش یه تاپیک اورکلاک  زدم  که  راهنماییم  کنن.

بعد  هر کی  میومد  راهنمایی کنه  میگفت اور  کردی  خودت  بعد اومدی داری از ما سوال میپرسی؟

من اون  موقع روحمم از جریان  بی خبر  بود تا اینکه بعدها  به وسیله ی یکی  از اساتید ای ام  دی فهمیدم  که  خود  مادربرد سی پی یو رو تا 4000  اور میکنه.

با همین مدربرد من با  اینکه در  زمینه ی اورکلاک  مبتدی هستم  سی پی یو رو دستی  تا  4800 هم  اور  کردم بالا  هم اومد  ولی   تو  فشارزیاد داغ میشد  ری استارت میشد.

ولی  رو4400 کاملا  پایدار و خنک بود.

اورکلاک  هم  از یه سایت  خارجی ویدیوشو گرفتم  و تنظیمات  رو از روی اون کپی گرفتم و همه  چیو شبیه  اون  گذاشتم  تا اور شد  :cool:

تو  فروم هر کی  راهنمایی میکرد و تنظیماتو یهم  میگفت  سیستم  اصن  بالا نمیومد ولی  تقلبم  از اون  ویدیو  جواب داد :D

درود

دوست من پردازنده شما FX هست که اورش با فنوم کلا متفاوته ...

استارتر عزيز با F12 ميتونيد پرينت اسکرين بگيريد از محيط بايوس...

لینک به دیدگاه

درود

ها  حدس میزدم تکنولوژیش  فقط  واسه fx باشه.

اسم تکنولوژیش توربو  نمیدونم  چی بود :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوب دوسته عزیز سیپیو شما تو حالت توربو بوست خودش به فرکانس 4 گیگاهرتز میرسه 

شما از 4 گیگاهرتز به بالا تازه شروع به اور کردن کردید عزیز 

اون تکنولوژی هم رو مین نیست رو خوده سیپیو هست 

شما میتونی از رو مادربورد غیر فعالش کنید 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

براي فنوم 6 هسته اي ها هم هست ! من منظورم فرکانس بود ! فنوم ها در بهترين حالت روي اير نمي تونن به اين فرکانسها برسن ! مگر با تعداد هسته کمتر و يا سوپرچيپ هايي که تعدادشون شايد يک در صدهزار باشه !!!

موقع اورکلاک دستي بايد اين قابليت رو غير فعال کنيد که شديد ناپايداري مياره ...

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

خوب دوسته عزیز سیپیو شما تو حالت توربو بوست خودش به فرکانس 4 گیگاهرتز میرسه 

شما از 4 گیگاهرتز به بالا تازه شروع به اور کردن کردید عزیز 

اون تکنولوژی هم رو مین نیست رو خوده سیپیو هست 

شما میتونی از رو مادربورد غیر فعالش کنید 

فک  کنم  تکنولوژیش به  برد هم  مربوط باشه.چون رو  جعبه مادربرد درشت  روش  نوشته  بود اسمشو.(البته اگه  همه  مادربردای  FX ساپورت این قابلیتو  داشته  باشن  بازم  حرف شما درسته)

نه آقا فعال باشه  بهتره

ممنون @};-

لینک به دیدگاه

درود

عکس از بایوس گذاشتم   قسمت خواصی مد نظرتون هست ؟

لینک به دیدگاه

بیس تو AMD  عدد 200 هست که یعنی 18 * 200 = 3600 مگاهرتز 

اون موقع یه کم fsb هم زیاد شده بود برای همین 4000 بود 

هیچ وقت HT نباید از NB بیشتر باشد (بیشتر اوقات باید یکسان باشن ولی میشه NB رو بالاتر برد و HT معمولی داد 

NB بالاتر باعث میشه لتنسی پایین بیاد 

ممنون  دیشب یه نگاه کردم  دیدم HT رو نمیشه اصلا بالاتر از NB برد  چون unsupported میزنه   مادر برد باهوشیه  ^_^

ولتاژی نیاز نداره ؟ دمای اضافه روی چیپهای مین ایجاد نمیکنه ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اون موقع یه کم fsb هم زیاد شده بود برای همین 4000 بود 

ممنون  دیشب یه نگاه کردم  دیدم HT رو نمیشه اصلا بالاتر از NB برد  چون unsupported میزنه   مادر برد باهوشیه  ^_^

ولتاژی نیاز نداره ؟ دمای اضافه روی چیپهای مین ایجاد نمیکنه ؟

در عمل همه فرکانس ها و در اين پلتفورم به صورت زنجيره وار به هم وابسته هستند و يکسري فرکانس ها نمي تونن از يکسري بالا برن.

مثل همين HT که هميشه سمت 2000 نگهداريدش ! بالا رفتنش نه تنها کارايي نداره بلکه باعث ناپايداري ميشه ...

دقيقا چيکار ميخواهيد بکنيد تا من درست راهنمايي کنم. @};-

لینک به دیدگاه

دقیقا میخوام از حداکثر توان مین و سیپیو استفاده کنم با اوور  با شرایط پایدار و امن

مخصوصا تو کانورت کردن و رندر گیری 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوب بهتون ميگم کم کم پيش بياييد با بنده.

همونطور که گفتم هم چيزي تو پلتفورم AM3 زنجيروار به هم وصله پس نبايد چندتا چيز رو با هم تغيير داد که در صورت ناپايداري مشخص نيست مشکل از کدوم آيتم بود.

اول از همه AMD turbo core tech رو disable کنيد.

HT رو هم بذاريد روي 2000 يعني يه ضريب کم کنيد.

ويرايش :
ابتدا تنظماتي که قبلا انجام داديد رو به حالت اوليه برگردونيد و بعد بايوستون رو به آخرين نسخه بروزرساني کنيد(معمولا استيبل ترين نسخه ).

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• 4 ماه بعد...

فوت فووووت

خاک تاپیک گرفتم برای یه سوال که زیادم ربطی نداره و بی ربط هم نیست !

سوال : چطوری بفهمیم CPU ما Low Voltage هست ؟!؟!؟!

خودش به صورت اتوماتیک ولتاژش پایین باشه یا ما دستی ولتاژو بیاریم پایین تا جایی که استیبل باشه ؟!

دوستان متخصص جواب بدین 

سی پی یو امضام رو ولتاژشو آوردم پایین روی 1.200 با فرکانس 3400 که با برنامه Wprime تست گرفتم و با زمانی که ولتاژش 1.38 دیفالت بود فرقی نکرده .

یعنی همون امتیاز هارو میگیره و تو بازی (GTA V) هم فرقی نکرده .

post-9420-0-48304500-1437667574_thumb.png

در ضمن تمام پارامتر های خنک کنندگی و .. سی پی یو هم غیر فعال کردم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فوت فووووت

خاک تاپیک گرفتم برای یه سوال که زیادم ربطی نداره و بی ربط هم نیست !

سوال : چطوری بفهمیم CPU ما Low Voltage هست ؟!؟!؟!

خودش به صورت اتوماتیک ولتاژش پایین باشه یا ما دستی ولتاژو بیاریم پایین تا جایی که استیبل باشه ؟!

دوستان متخصص جواب بدین 

سی پی یو امضام رو ولتاژشو آوردم پایین روی 1.200 با فرکانس 3400 که با برنامه Wprime تست گرفتم و با زمانی که ولتاژش 1.38 دیفالت بود فرقی نکرده .

یعنی همون امتیاز هارو میگیره و تو بازی (GTA V) هم فرقی نکرده .

attachicon.gifCPU_Z LOW_1.2_X4_955.PNG

در ضمن تمام پارامتر های خنک کنندگی و .. سی پی یو هم غیر فعال کردم.

لو ولتاژ بودن نسبی هست و برای هر پردازنده یه جور تعریف میشه !

در این نسل از پردازنده ها معمولا ولتاژ 1.34 تا 1.38 بود.

معمولا در فنوم ها در فرکانس های زیر 3.5 میشد با ولتاژ خیلی پایین تر از رفرنسی که AMD به پردازنده ها اختصاص داده بود استیبل موند.

مادربرد هم نقش مهمی داشت در ولتاژ و فرکانس زدن فنوم ها.

بطور کلی تو اون نسل 955 ها خیلی خوب بودن و به پردازنده شما نمیشه گفت لو ولتاژ ولی خیلی خوب آندر ولت شده/ هر چی ولتاژ کمتر مصرف و دما کمتر.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...