رفتن به مطلب

طرح شکایت از یک فروشنده

Farid_Lambo
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان محترم.

راستش این ماجرا اینقدر کش پیدا کرد که نمیدونم از کجا شروع کنم.

ما از هشت سال پیش با یه فروشنده قطعات کامپیوتر در ارتباط بودیم و هر وقت نیازی به خرید یه قطعه کامپیوتر داشتیم از اون تهیه میکردیم.در واقع اولین سیستمم رو هم اون واسه ما جمع کرد.

سال گدشته که خواستم وارد جمع گیمرها بشم و از طرف دیگه با نرم افزار کتیا کار میکردم خواستم سیستمم رو ارتقا بدم.اواخر مرداد بود که این مسعله رو با ایشون مطرح کردم و بهشون گفتم

که من تا پنج سال دیگه نمیتونم سیستم رو ارتقا بدم.پس یه سیستمی واسم جمع کنید که هم از بابت گیم و هم از بابت نرم افزاری کم نیاره.اون زمان هم بودجم 5 میلیون بود.ایشون هم با اعتماد به نفس

کامل گفتن با همین مقدار پول سیستمی جمع میکنم حرف نداشته باشه.از اونجایی که پدرم اعتماد کامل به ایشون داشتم همه چیرو سپرد به اون.بعد از یک ماه کش و قوس و اذیت کردن دیدم رفتن

تهران تا قطعات مورد نظر خودشون رو از اونجا تهیه کنن.وقتی اومدن و من رفتن مغازه ایشون و دیدم قطعات رو آوردن.ولی متوجه شدم که مادربرد پلمپش باز شده.همچنین CPU.بهش گفتم

چرا اینطوری،گفت که اونجا با دوستام نشستیم اوورکلاکش کردیم تا مطمعن بشیم سالمه.منم چون بهش اعتماد داشتم قبول کردم حرفشو.وقتی سیستم رو با شوق و ذوق فراوان آوردم خونه و روشنش

کردم و باهاش کار کردم دیدم اون سیستمی نیست که انتظارش رو داشتم.توی رندگیری که افتضاح بود و توی گیم هم از اون بدتر.منم نمیتونستم اونو متهم کنم هی خودمو مقصر میدونستم که من قطعات

بدی رو بهش پیشنهاد کردم.این رو هم بگم که اصلا فاکتورهای خرید رو نمیداد و بعد از پنج ماه با خواهش پدرم فاکتورها رو داد و دیدیم به جای اینکه سیستم پنج تومنی جمع کنه شده هفت تومن.

این شد که بعد از حدود ده ماه مجبور شدم دوباره با تحمل ضرری حدودا دو سه میلیونی دوباره سیستمم رو از طریق یه فروشنده که دوستم معرفی کرده بود ارتقا بدم که شد سیستم حال حاضر من که

بسیار هم ازش راضی هستم.حالا یه چند ماهی میشه که از فروشنده قبلی کلا قطع رابطه کردم.چون از اعتماد چند سالمون سو استفاده کرده و به نوعی سرمون کلاه گداشته بود.

حالا سوالم اینه که میتونم ازش شکایت کنم؟میتونم اون ضرری رو که به ما زده رو ازش پس بگیرم؟آخه پول کمی هم نیست.

ببخشید که سرتون رو درد آوردم.هر سوالی بود در خدمتم.

ویرایش شده توسط farid23
لینک به دیدگاه

سیستم قبلیتون که اون فروشنده بهتون داده بود چی بود؟

لینک به دیدگاه

سیستم قبلیتون که اون فروشنده بهتون داده بود چی بود؟

سلام به استارتر عزیز

اره خوبه که سیستم قبلی رو اعلام کنید(همون طوری که دوستمون گفتن)

یه ارزیابی قیمت بشه حدودی(که دوستان با تجربه واردد مشاوره میشن و اعلام میکنن)

بعد مدارک خریدتون هم لازمه,اون موقع اگه اثبات شه میشه کاریش کرد

گرون فروشی اثبات بشه اثاثی با فروشند برخورد میشه

ولی اینکه ثابت نشه گرون فروشی کرده و بدون مدرک محکمی بگید فقط به کارتون نمیومده یا کاریی لازمو نداشته فایده نداره

ویرایش شده توسط mehrxad( مهرزاد قائم مقامی)
لینک به دیدگاه

تاحالا برای فک و فامیل + دوستان سیستم زیاد جمع کردم البته توی این 1 سال اخیر که میام لیون و کاربورد قطعات دستم امده.

در کل به یه نتیجه رسیدم هرکی رفته پیش خدمات کامپیوتری برای خرید قطعه ضرر کرده بد جور.

لینک به دیدگاه

درود

منم این مدلیشو دیدم  و واسه خودم پیش اومده

بعضی از این دوستان به رفیقاشون هم رحم نمی کنند .

لینک به دیدگاه

سیسستم قبلیم با با فعلی سه تا تفاوت داره.

CPU:َamf fx-8350

MB:asus sabertooth 990fx

case:green x5

بقیه همونن.این سیستم رو سال گذشته شهریور ماه واسه من هفت میلیون فاکتور کرده بود.

لینک به دیدگاه

تهران تا قطعات مورد نظر خودشون رو از اونجا تهیه کنن.وقتی اومدن و من رفتن مغازه ایشون و دیدم قطعات رو آوردن.ولی متوجه شدم که مادربرد پلمپش باز شده.همچنین CPU.بهش گفتم

چرا اینطوری،گفت که اونجا با دوستام نشستیم اوورکلاکش کردیم تا مطمعن بشیم سالمه.منم چون بهش اعتماد داشتم قبول کردم حرفشو.وقتی سیستم رو با شوق و ذوق فراوان آوردم خونه و روشنش

wow

این خیلی باحال بود اورکلاک سی پی یو برای اینکه بفهمن سالمه :laughing:  اصلا خراب استعداد طرفم باید یه هفته برم پیشش شاگردی :D

لینک به دیدگاه

با یه حساب سرانگشتی حول وحوش 5.5 الی 6 تومن پولش میشه این سیستمی که گفتید. احتمالا یک و نیم هزینه اورکلاک جهت تست و هزینه آشنا بودنتون رو گرفته!

لینک به دیدگاه

داداش حالا این که خوبه من یکی رو میشناسم خودش رئیس اتحادیه است ولی رو سیستما یهجوری میخوره که نفهمی

مثلا الان یکی اومده میگه چند سال پیش 3 تومن از ما خورده

یا مثلا قیمتا رو بالا میزنه

لینک به دیدگاه

من هم توسط یه اشنا گرافیک خریدم بعد ازیک هفته فهمیدم سرم کلا رفته البته بدون فاکتور ولی طرف هم اصلا به گردن نمیگرفت کار670000تومانی روباهزینه ارسال 860000تومان حساب کرد :)

لینک به دیدگاه

البته باید از یه فروشنده بپرسید که آیا اون موقع این قطعات قیمت بالاتری داشتند یا کمتر؟ باید نوسان قیمت رو هم درنظر گرفت. همینطور بی گدار به آب نزنید.

لینک به دیدگاه

درود

دوستان لطفا ندونسته کسی رو متهم نکنید   از کجا میدونید که تقصیر فروشنده هست ؟ ایشون میگن خودشون سیستم رو پیشنهاد دادن  منم نمیتونستم اونو متهم کنم هی خودمو مقصر میدونستم که من قطعاتبدی رو بهش پیشنهاد کردم  پس مشخص نیست کی مقصره  در مورد قیمت هم زود نتیجه گیری نکنید  شاید اون موقعی که ایشون خرید داشتن قیمت همین بوده  شما قیمت دست دوم یا در حد تو فروم لیون رو ملاک نزارید البته منم دست بالا حساب کردم بیشتر از 6 تومن در نمیاد  مگر اینکه فروشنده از پشت کوه رفته خرید و تو تهران حسابی از خجالتش در اومدن 

جمله اوورکلاک برای تست یکم سنگینه حضمش  بهش بگو تست با نرم افزار میگیرن نه ولتاژدهی و تغییر پارامترهای داخل بایوس

سیپیو شما خوب بود  مین خوبی نبسته اون موقع اگه crosshair v formula z میبست نتیجه بهتری میداد بهتون  البته با یه رم باس 2400  

دنبال شکایت هم الکی نرو  فقط وجدان طرف رو قلقلک بده تا خودش کاری بکنه چون قانونی چیزی برای شکایت نداری 

موفق باشی

ویرایش شده توسط teknesian
لینک به دیدگاه

درود

استارتر عزیز تو امضاتون یه سری مشخصات کلی هست

درایو رایتر

کیبورد

موس

اسپیکر

فن برا کیس یا اپشن اضافی

اینا رو هم مشخص کنید تا یه قیمت حدودی از سیستم قبلی اعلام بشه

ویرایش شده توسط mehrxad( مهرزاد قائم مقامی)
لینک به دیدگاه

Fx 8350 !

بابا سیستم خوبی بهت داده بوده،،،،،، من که عاشق اون پردازنده هستم

لینک به دیدگاه

Fx 8350 !

بابا سیستم خوبی بهت داده بوده،،،،،، من که عاشق اون پردازنده هستم

بله  سیپیو خوبه   ولی مین خیلی مهمتره  که متاسفانه اون مین اصلا خوب نیست  ورژن 2  یه مقدار مشکلاتش رو برطرف کرده ولی بازم بازدهی crosshair رو نداره

لینک به دیدگاه

درود دوست گرامی

اول اینکه کاملا شفاف صحبت نکردید .

1 - چه قطعاتی بهش سفارش دادید و ایشون چه قطعاتی بهتون داده ؟

2 - برای چه کاری گفتید میخواید بهش ؟

3 - ایا خودش پیشنهاد داد و یا شما بهش گفتید چی ببنده ؟

4 - نقد خریدید ؟ یا اقساطی ؟

5 - درجا بهتون فاکتور داد ؟

لینک به دیدگاه

درود دوست گرامی

اول اینکه کاملا شفاف صحبت نکردید .

1 - چه قطعاتی بهش سفارش دادید و ایشون چه قطعاتی بهتون داده ؟

2 - برای چه کاری گفتید میخواید بهش ؟

3 - ایا خودش پیشنهاد داد و یا شما بهش گفتید چی ببنده ؟

4 - نقد خریدید ؟ یا اقساطی ؟

5 - درجا بهتون فاکتور داد ؟

سلام.

من اون موقع خیلی کم از قطعات کامپیوتری سر در میاوردم(در حدی که بدونم کدوم قطعه کارت گرافیکه کدئم سی پی یو و ...).وقتی دیدم یه CPU هشت هسته ای با اون قیمت داره عرضه میشه

منم بهش گفتم اینو بخره.بهش هم گفته بودم واسه چی میخوام.ولی وقتیکه یه نفر به قول خودش دکترای نرم افزار و فوق لیسانس ITداره وکلی از قطعات کامپیوتری سر در میاورد چرا باید به حرف

یه فرد بی تجربه گوش میکرد؟در ضمن ایشون گفتن که بهمون اقساطی بدون بهره میده.فاکتور رو هم بعد از 5 ماه تحویل داد که راهی جز قبول اشتباهمون نداشته باشیم.

لینک به دیدگاه

به غیر از قطعات کلی از ایشون یه اسپیکر و یه موس و کیبورد گرفتم.

راستی بعد از اینکه مادر برد و CPU قبلی رو فروختم بعد از چند روز فروشنده بهم زنگ زد که مادربرد دستکاری شده قبلا.منم فهمیدم که اون یه کارایی کرده که منو

به دردسر بندازه.

ویرایش شده توسط farid23
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

دوست عزیز اینجا شرکت تعاونی فرهنگیان TV یه 3 میلیونی رو تو ده قسط بهت میده 3.8، ببین حالا رو یک جنس 6 تومنی چقدر سود میگیرند...!  :mad:

لینک به دیدگاه

دوست عزیز نمیشه کاری کرد چون خیلی وقت پیش خریدی و راضی بودی که شکایت نکردی باید یجوری با این قضیه کنار بیای

سیستمی کاه برات جمع کرده احتمالا کالاهای استفاده شده هستن باز هم باید خودت نظر بدی که گارانتی داشتن..... نداشتن....اگر داشتن مدتش چقدر بوده ؟

با حسابی که من هم انجام دادم چیزی حدوده 5.5 تا 6 تومان شده حالا شاید نرم افزارهایی را هم نصب کرده و اون را هم گرون حساب کرده

اگر مانیتور و موس  و کیبرد و لوازم جانبی دیگری هم خرید کردی حساب کتاب تقریبا درست بوده ولی کالاهایی را که خودت پیشنهاد داری و ایشان هم برات جمع کرده نه ارزش خرید داشته و نه قدرت کافی برای  کاری که شما میخواستی انجام بدی

اگر همین بودجه را در همون تاریخ به من میسپردی یا سیستم سوکت 1150 برات میبستم یا 2011 ومن بیشتر نظرم این هست که مغازه دار اطلاعاتش بروز نبوده و یا از کامپیوتر چیزی سر در نمیاره که این مشکل برات پیش اومده

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...