رفتن به مطلب

صدای بد هارد

HAM3D
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

سیستمو تازه بستم

ولی یه صدای خر خر میاد از کیس بیشتر دقت کردم فکر کنم از هارده چون وقتی چراغ led که رو کیسه و ماله هارده این صدا ها میاد

هاردمو هم عوض نکردم همون قبلیه.نمیدونم قبلا هم اینطوری بوده یا نه چون کیس قبلیم فن هاش خیلی صدا میکرد

با برنامه CrystalDiskInfo هم تست گرفتم سالم بود لطفا راهنمایی کنید خیلی رو اعصاب

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام 

صدای هارد خودش میتونه نوید یه مشکل برای هارد باشه البته در حد حدس و گمان 

مطمئن هستین از هاردتونه ؟ 

با نرم افزار HD TUNE یه تست بگیرین ببینین بدسکتور یا خطایی نداره ؟ 

جاشو سفت کنین با پیچ چون اگر لغزش داشته باشه قشنگ میره تو اعصاب 

موقع کارکرد دستتون بزارید روش ببینید چیزی احساس میکنید

میتونید هارد رو بیارید بیرون کیس و تست کنید تا مطمئن بشین که از هارده 

لینک به دیدگاه

صدای خر خر منم داشتم این مدل هارد خریدم صدا نداره و سرعتشم خوبه ی ه

/Seagate+Barracuda+1TB+7200Rpm+64MB+Buff+

لینک به دیدگاه

سلام 

صدای هارد خودش میتونه نوید یه مشکل برای هارد باشه البته در حد حدس و گمان 

مطمئن هستین از هاردتونه ؟ 

با نرم افزار HD TUNE یه تست بگیرین ببینین بدسکتور یا خطایی نداره ؟ 

جاشو سفت کنین با پیچ چون اگر لغزش داشته باشه قشنگ میره تو اعصاب 

موقع کارکرد دستتون بزارید روش ببینید چیزی احساس میکنید

میتونید هارد رو بیارید بیرون کیس و تست کنید تا مطمئن بشین که از هارده 

بله از هارده تست هم گرفتم اینم از عکساش

http://8pic.ir/images/s5s57490hrjf1aj0tq8f.png

http://8pic.ir/images/ppffuu8zviycfz1ubfcc.png

وقتی هم داشتم ازش تست و benchmark با همین برنامه میگرفتم صداش بیشتر شد مثل اینکه یه میخ رو محکم بکشی به تخته

دستم رو هم گذاشتم روش میلرزه وقتی صدا میکنه

راهی نداره درست بشه چون فعلا امکان خرید هارد ندارم

لینک به دیدگاه

صدای خر خر منم داشتم این مدل هارد خریدم صدا نداره و سرعتشم خوبه ی ه

/Seagate+Barracuda+1TB+7200Rpm+64MB+Buff+

تازه سیستممو بستم فعلا بودجه ندارم

لینک به دیدگاه

سلام

سیستمو تازه بستم

ولی یه صدای خر خر میاد از کیس بیشتر دقت کردم فکر کنم از هارده چون وقتی چراغ led که رو کیسه و ماله هارده این صدا ها میاد

هاردمو هم عوض نکردم همون قبلیه.نمیدونم قبلا هم اینطوری بوده یا نه چون کیس قبلیم فن هاش خیلی صدا میکرد

با برنامه CrystalDiskInfo هم تست گرفتم سالم بود لطفا راهنمایی کنید خیلی رو اعصاب

عزیز مدل هاردت  چیه  ؟

ویرایش شده توسط W/!\NTED
لینک به دیدگاه

دوست عزیز زیاد تعجب نکن هاردی که داری از اولین سریهای هاردهای Maxtor زیره پوشش اسم Seagate هست و مثل خیلی از مدلهای قبلی تولید شده توسط این کمپانی موقعه کار کردن هدش صدا تولید میکنه صدایی شبیه به تراش دادن سطحی با میخ یا کشیدن میخ روس دیواری که با کنتکس رنگ شده

بعدها Seagate یا همون Maxtor با کمپانی Samsung  در بخش تولیده هاردهای چرخشی شذیک شد و کمی کیفیت تولیداتش بالا رفت به همین دلیل هاردهای Seagate کنونی این صدا را تولید نمیکنن لازم به ذکر هست که هاردهای Samsung بسیار با کیفیت بودن

در حدی که شاید اگر به تولیده هاردهای چرخشی خودش ادامه میداد شاید WD دیگر قادر به رقابت با Samsung نبود ولی Seagate یا Maxtor توانست WD را نجات بده و در حال حاضر طبق معموله گزشته بدترین کیفیت را هاردهای SeaGate تو بازاره جهانی دارن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بله از هارده تست هم گرفتم اینم از عکساش

http://8pic.ir/images/s5s57490hrjf1aj0tq8f.png

http://8pic.ir/images/ppffuu8zviycfz1ubfcc.png

وقتی هم داشتم ازش تست و benchmark با همین برنامه میگرفتم صداش بیشتر شد مثل اینکه یه میخ رو محکم بکشی به تخته

دستم رو هم گذاشتم روش میلرزه وقتی صدا میکنه

راهی نداره درست بشه چون فعلا امکان خرید هارد ندارم

خب تا اینجا خوشبختانه هاردتون سالمه و اگر زحمتی نیست یه اررور اسکن هم ازش بگیرین تا 

خالتون راحت بشه ( فقط تیک کویک رو بردارین )

راهش اینه که هارد رو در بین یه سطح نرمی مثل ابر یا اسفنج قرار بدین تا نویزش از طریق بدنه کیس شنیده نشه / نقاطی که با بدنه در تماس هستند

اینطوری کمی صداش کم شده و قابل تحملتر میشه 

لینک به دیدگاه

منم یه هارد مکستور 200 گیگ دارم که چندین ساله دارم ازش استفاده میکنم و قبلا عالی بود ولی الان دو سه ماهیه که دقیقا همینطور که دوستمون گفتن صدا میده و تمام توضیحاتی که دوستمون دادن(خرخر شدید، لرزش زیاد در هنگام لمس و...) دقیقا برای من هم صادقه

با نرم افزارم تست کردم میگه سالمه

خلاصه بدجور رو اعصابه

با توجه به اینکه قبلا هارد بنده هیچ صدایی نمیداد و الان همچین شده شاید هارد این دوستمون هم مثل هارد من خراب شده و ربطی به تکنولوژی قدیمی نداشته باشه

لینک به دیدگاه

چنانچه این هاردها در کناره مانیتورهای CRT استفاده میشک هرچه سریعتر از مانیتور دور کنید و فاصله ای بین 2 تا 3 متر را در نظر بگیرید

مانیتورهای CRT بزرگترین عامل خراب شدن هاردها هستن در کل مانبتورها و تلویزیونهایی که قدیمی هستن و لامپ تصویر دارن

لینک به دیدگاه

دوستان منم دقیقا همین مشکل رو دارم هاردمم WD Black 1tb هستش خیلی صدا میده اون روزی که سیستمو خریدم هارد تو کیس کج بود درست نصب نکرده بودن(بد از دو ماه این مضوع رو فهمیدم) بنظر شما چیکارش کنم تست هم گرفتم سالم بود .. میدیا پلیر هم اجرا میکنم سیستمم کند میشه هاردمم میره رو 100%  :wacko:

post-18786-0-44042300-1425859350_thumb.png

ویرایش شده توسط CryptorChid
لینک به دیدگاه

دوست عزیز زیاد تعجب نکن هاردی که داری از اولین سریهای هاردهای Maxtor زیره پوشش اسم Seagate هست و مثل خیلی از مدلهای قبلی تولید شده توسط این کمپانی موقعه کار کردن هدش صدا تولید میکنه صدایی شبیه به تراش دادن سطحی با میخ یا کشیدن میخ روس دیواری که با کنتکس رنگ شده

بعدها Seagate یا همون Maxtor با کمپانی Samsung  در بخش تولیده هاردهای چرخشی شذیک شد و کمی کیفیت تولیداتش بالا رفت به همین دلیل هاردهای Seagate کنونی این صدا را تولید نمیکنن لازم به ذکر هست که هاردهای Samsung بسیار با کیفیت بودن

در حدی که شاید اگر به تولیده هاردهای چرخشی خودش ادامه میداد شاید WD دیگر قادر به رقابت با Samsung نبود ولی Seagate یا Maxtor توانست WD را نجات بده و در حال حاضر طبق معموله گزشته بدترین کیفیت را هاردهای SeaGate تو بازاره جهانی دارن

یعنی میگید طبیعیه و کاریش نمیشه کرد

خب تا اینجا خوشبختانه هاردتون سالمه و اگر زحمتی نیست یه اررور اسکن هم ازش بگیرین تا 

خالتون راحت بشه ( فقط تیک کویک رو بردارین )

راهش اینه که هارد رو در بین یه سطح نرمی مثل ابر یا اسفنج قرار بدین تا نویزش از طریق بدنه کیس شنیده نشه / نقاطی که با بدنه در تماس هستند

اینطوری کمی صداش کم شده و قابل تحملتر میشه 

ارور اسکن گرفتم سالم بود

کیسم x1 و خودش یه محافظ پلاستیکی برا هارد داره و نمیشه اسفنج گذاشت

لینک به دیدگاه

چنانچه این هاردها در کناره مانیتورهای CRT استفاده میشک هرچه سریعتر از مانیتور دور کنید و فاصله ای بین 2 تا 3 متر را در نظر بگیرید

مانیتورهای CRT بزرگترین عامل خراب شدن هاردها هستن در کل مانبتورها و تلویزیونهایی که قدیمی هستن و لامپ تصویر دارن

نه led دارم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ارور اسکن گرفتم سالم بود

کیسم x1 و خودش یه محافظ پلاستیکی برا هارد داره و نمیشه اسفنج گذاشت

خب پس با این حال باید همینجوری سپری کنید تا یه هارد دیگه تهیه کنید 

چیزی به ذهنم برسه باز میگم خدمتتون / ولی حتما از اطلاعات مهم و حیاتیتون حتما بک آپ بگیرید 

تا اگر خدای نکرده مشکلی برای هاردتون پیش اومد اطلاعاتتون از دست نره 

ویرایش شده توسط ᗩ☂ᗩ_ᔕᕮ7ᕮᘉ
لینک به دیدگاه

خب پس با این حال باید همینجوری سپری کنید تا یه هارد دیگه تهیه کنید 

چیزی به ذهنم برسه باز میگم خدمتتون / ولی حتما از اطلاعات مهم و حیاتیتون حتما بک آپ بگیرید 

تا اگر خدای نکرده مشکلی برای هاردتون پیش اومد اطلاعاتتون از دست نره 

ممنونم بخاطر راهنمایتون

منم مجبورم صدای اسپیکر رو زیاد کنم  :D

یه سوال دیگه کیس زیر میز باشه بهتره یا رو میز از نظر تهوبه

ویرایش شده توسط HAM3D
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنونم بخاطر راهنمایتون

منم مجبورم صدای اسپیکر رو زیاد کنم  :D

یه سوال دیگه کیس زیر میز باشه بهتره یا رو میز از نظر تهوبه

خواهش میکنم

به نظرم فرقی نمیکنه اگر جا دارین زیر میز بهتره بره زیر میز که صداش کمتر بشه 

لینک به دیدگاه

دوست عزیز از نظر من هارد هیچ مشکلی نداره

ولی من هاردی هم دارم که بعد از اینکه سوخت بازش کردم و چیزی که دیدم باعث تعجبم شد و اون هم این بود که الومینیومی که صفحات هارد را نگه میداره به قسمت فوقانی هارد برخورد کرده بود و ساویده شده بود

هارد مذکور سری WD قدیمی بود مدلش خوب یادم نیست جالبتر از همه این هست که این هارد موقع کار کردن هیچ صدایی که غیره عادی باشه را از خودش تولید نمیکرد

لینک به دیدگاه

دوست عزیز از نظر من هارد هیچ مشکلی نداره

ولی من هاردی هم دارم که بعد از اینکه سوخت بازش کردم و چیزی که دیدم باعث تعجبم شد و اون هم این بود که الومینیومی که صفحات هارد را نگه میداره به قسمت فوقانی هارد برخورد کرده بود و ساویده شده بود

هارد مذکور سری WD قدیمی بود مدلش خوب یادم نیست جالبتر از همه این هست که این هارد موقع کار کردن هیچ صدایی که غیره عادی باشه را از خودش تولید نمیکرد

ممنونم پس منم زیاد بش توجه نمیکنم تا یه هارد دیگه بخرم
لینک به دیدگاه

خواهش میکنم

به نظرم فرقی نمیکنه اگر جا دارین زیر میز بهتره بره زیر میز که صداش کمتر بشه

از نظر تهویه گفتم چون یه میز کامپیوتر دارم که جا کیس داره زیر میز ولی دو طرف کیس بستس مشکلی نداره؟

دیشب هم خیلی از گرافیکم کار کشیدم صدا فنش رفته بود بالا و از فن پشت کیس باد تقریبا داغ میوند بیرون

لینک به دیدگاه

دقیقا منم همین مشکل رو با هاردم داشتم، جلوی کیس رو وقتی دست میذاشتم میلرزوند کیس رو و هار کاملا سالم بود.
با قرار دادن هارد تو قسمت پایینی کیس و قرار دادن اسفنج بین هارد و کیس و زیر سطح کیس مشکل حل شد.

ویرایش شده توسط RxRoham
لینک به دیدگاه

دقیقا منم همین مشکل رو با هاردم داشتم، جلوی کیس رو وقتی دست میذاشتم میلرزوند کیس رو و هار کاملا سالم بود.

با قرار دادن هارد تو قسمت پایینی کیس و قرار دادن اسفنج بین هارد و کیس و زیر سطح کیس مشکل حل شد.

سلام دوست عزیز دقیقا میشه بفرمایید اسفنج رو کجا گذاشتید یعنی فقط زیر هارد و روی قسمت کف کیس گذاشتید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از نظر تهویه گفتم چون یه میز کامپیوتر دارم که جا کیس داره زیر میز ولی دو طرف کیس بستس مشکلی نداره؟

دیشب هم خیلی از گرافیکم کار کشیدم صدا فنش رفته بود بالا و از فن پشت کیس باد تقریبا داغ میوند بیرون

درود

بله منم منظورم تهویه بود 

اگر پایین میزتون پشتش بسته باشه که هوای پیرامونش به سختی گردش میکنه و در این صورت پیشنهاد میکنم یا کیس رو بزارید 

بالای میزتون یا اگر امکان داره پشت جای کیستونو که زیر میزه یه مجرا باز کنید / چون اکثر میزهای کامپیوتری و البته پشت جای کیسشون

باز هست که بایدم اینگونه باشه / باز تصمیم گیرنده شمایید

ویرایش شده توسط ᗩ☂ᗩ_ᔕᕮ7ᕮᘉ
لینک به دیدگاه

سلام بر دوستان و با تشکر از استارتر عزیز بابت تاپیک

من هم یه مشکل با هارد دارم

من دوتا هارد اینترنال دارم

اولی:هارد گرین وسترنکه 1ترابایته

دومی:هارد بلو وسترن که 320 گیگه

جفتشون تقریبن نو هستن(بلو یک سالو نیم هست که وصله و گرین یک سال)

خیلی صدا میدن

و درضمن درمورد هارد گرین وقتی میخام یه فایل نسبتن سنگین(مثلن 70 گیگ)) رو بین درایو هاش Cut و پیست کنم افت شدید سرعت دارم و صدای خرخر هم خیلی بیشتر از بقیه موارد استفاده میشه(یعنی در حالت عادی هم صدا میده ، ولی تو این حالت دیگه خیلی بیشتر)

حالا من با صداشون زیاد مشکل ندارم...شکم اینه که نکنه پاور خراب باشه و به هاردا آسیب زده باشه

دوستان اگه امکانش هست کمکم کنید تا مطمین بشم،ممنون

یه سوالی هم از دوستان دارم: راهی هست که بتونم از سلامت صددرصد هاردا مطمین بشم؟ممنون ازتون:)

این هم دوتا شات؛بازم لازم بودید بگید من شات قرار میدم:) از هارد گرین وسترن دیجیتال:(نمیدونم میشه به این شات ها اعتماد کرد یانه؟)

68fumz9t7jfqmtk2jkpu.jpg

8psc7a928jgnrqbbd60g.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...