رفتن به مطلب

سیستم زیر تا چند سال واسه گیم مناسبه؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

باید اینو که تا کی میتونه فریم ریت مطلوبی ارائه بده کارتت باید از شرکتهای بازیسازی(یوبی سافت-اکتیویژن-کونامی...)بپرسی. :D

لینک به دیدگاه

درود

اگه 4k خواست گفتم بعد از چند سال بره گرافیکشو عوض کنه. ندیدم کسی باور داشته باشه که 4790 و 16 گیگ رم جواب نمیده واسه 4k, ضمنا در رزولویشن های بالا تاثیر cpu کمتر هم میشه.

ضمنا جهش در سخت افزار مورد نیاز کامپیوتر همیشه هم زمانه با عرضه ی نسل جدید کنسول که حداقل تا 5-4 سال آینده رخ نمیده.

در مورد آینده هم اتفاقا با ارایه ی dx 12 و همه گیر شدنش حتی دو هسته ای ها هم فریم بالا خواهند داد دیگه چه برسه به 4790 قدرتمند که استفاده ی صرف ازش واسه بازی پول هدر دادنه.

اره درش شکی نست و قدرت این سیپی یو و این سیستم بسیار بالاست

ولی اینده قابل پیش بینی نیست

تو جهش های نرم افزاری و سخت افزاری خیلی اتفاقات عجیب تو دنیای ای تی بوده

مثلا هیچ کس فرکرشو هم نمیکرد با یه سیستم جدید 1150 با سیپی یو 3220 نتونه بازیهایی مثل فارکری4 یا فیفا15یا داین لایتو اجرا کنه(البت ظاهرا برا بعضی هاشون برای مشکل با 2 هسته ایها کلی پچ و راحل  اومده)

یا مثلا  یک نفر که 295GTX رو تو اولیل سال 2009 به قیمت خیلی زیادی میخره اصلا فکرشو نمیکرد بعد از چند ماه متوجه بشه   گرافیکش دایرکت جدیدو ساپورت نمیکنه  و  سال2012 یعنی سه سال بعد بلک اپس 2 بیاد و اصلا نتونه بازیش کنه(کلی هم پچ براش برا دایرکت 9یا10 اومد ولی نتیجه نداد)

یا مثلا یه نفر پارسال حدود 5 تومن برای خرید 2تا گرافیک 780TIبرای sliکردن هزینه کنه وامسال با خرید 4kببینه  تو بعضی بازیها و تو 4K و تو تنظیمات بالا حتی نتونه 40 فریم بگیره!!

یا   سری بازیها کال اف که معروف بودن به نیاز به سخت افرار پایین بازی جدیدش بتونه  حدود 5.5 گیگ از حافظه یه گرافیکو اشغال کنه

امثال دایرکت 12 امد همه رو متعجب کرد برای نحوه استفاده بهینه از سخت افزار ولی معلوم نیست ایا سال دیگه تکنیکی تو صنعت گیم معرفی میشه که بازیها رو به محیط واقعی تر نزدیک کنه یا نه , خود این واقع گرایی نیاز به سخت اتفزار بالایی داره

سی پی یو هم در رزولیشنهای بالا حجم پروسسش بیشتر میشه چون یه سری چیزا به عهده سی پی یو هست,گرافیک یه سری دستورات و دیتاهای اماده شده از طرف سیپی یو رو رندر میکنه وخروجی به مانیتور میده

ویرایش شده توسط mehrxad( مهرزاد قائم مقامی)
لینک به دیدگاه

درود

اره درش شکی نست و قدرت این سیپی یو و این سیستم بسیار بالاست

ولی اینده قابل پیش بینی نیست

تو جهش های نرم افزاری و سخت افزاری خیلی اتفاقات عجیب تو دنیای ای تی بوده

مثلا هیچ کس فرکرشو هم نمیکرد با یه سیستم جدید 1150 با سیپی یو 3220 نتونه بازیهایی مثل فارکری4 یا فیفا15یا داین لایتو اجرا کنه(البت ظاهرا برا بعضی هاشون برای مشکل با 2 هسته ایها کلی پچ و راحل  اومده)

یا مثلا  یک نفر که 295GTX رو تو اولیل سال 2009 به قیمت خیلی زیادی میخره اصلا فکرشو نمیکرد بعد از چند ماه متوجه بشه   گرافیکش دایرکت جدیدو ساپورت نمیکنه  و  سال2012 یعنی سه سال بعد بلک اپس 2 بیاد و اصلا نتونه بازیش کنه(کلی هم پچ براش برا دایرکت 9یا10 اومد ولی نتیجه نداد)

یا مثلا یه نفر پارسال حدود 5 تومن برای خرید 2تا گرافیک 780TIبرای sliکردن هزینه کنه وامسال با خرید 4kببینه  تو بعضی بازیها و تو 4K و تو تنظیمات بالا حتی نتونه 40 فریم بگیره!!

یا   سری بازیها کال اف که معروف بودن به نیاز به سخت افرار پایین بازی جدیدش بتونه  حدود 5.5 گیگ از حافظه یه گرافیکو اشغال کنه

امثال دایرکت 12 امد همه رو متعجب کرد برای نحوه استفاده بهینه از سخت افزار ولی معلوم نیست ایا سال دیگه تکنیکی تو صنعت گیم معرفی میشه که بازیها رو به محیط واقعی تر نزدیک کنه یا نه , خود این واقع گرایی نیاز به سخت اتفزار بالایی داره

سی پی یو هم در رزولیشنهای بالا حجم پروسسش بیشتر میشه چون یه سری چیزا به عهده سی پی یو هست,گرافیک یه سری دستورات و دیتاهای اماده شده از طرف سیپی یو رو رندر میکنه وخروجی به مانیتور میده

در مورد دو هسته ای که خودتون جواب دادید به خودتون.

در مورد 12 DX هم که هنوز سیستم عامل اش حتی در مرحله ی آزمایشیه و عرضه نشده. پس چون در اول راهه پس عمرش هم طولانی و دراز خواهد بود!

کال اف دیوتی هم همزمان با عرضه ی کنسولای جدید نیاز پیدا کرد به سخت افزار قوی تر که همون طور که گفتم طبیعیه جهش هنگام عرضه کنسول جدید.

ضمنا جا افتادن تکنولوژی جدید زمان بره. و همون طور که گفتم سخت افزار رایج زمان همیشه هدف بازیساز هاست برای افزایش فروش.

اطلاع دارید چقدر طول کشید DX 11 تبدیل بشه به یه چیز لازم؟ خیلی خیلی سال! چرا؟ چون اغلب ملت سخت افزارشون پشتیبانی نمی کرد.

بعد در مورد افزایش پروسس cpu در رزولویشن های بالا آیا دلیل و مدرک درست و حسابی دارید؟ بنچمارکی چیزی؟ 

چون من هر بنچمارکی دیدم نشون میده که اختلاف cpu ها با افزایش رزولویشن کاهش پیدا میکنه که نشون دهنده ی کاهش تاثیر cpu در فریم دهی در رزولویشن های بالاست.

خلاصه اینده  اونقدرها هم غیرقابل پیش بینی نیست. هم تجربه ی سال های اخیر وجود داره هم قوانین حاکم بر بازار و تجارت بازی شناخته شده است.

ویرایش شده توسط Core_i6
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مهم این ها نیست 

مهم اینه که با چه رزولیشنی و با چه تنظیماتی بازی میکنید 

اگر بخای با هر تنظیمی بازی کنید تا 3 4 سال دیگه همه چیز رو میتونید باز کنید (حتی همین هم 100 درصد نیست) 

ولی اگر بخاین مبنا رو مثلا 1080 بزارید و نهیات تنظیمات شاید 1 سال هم نکشه (حتی بازیهایی هستند که همین الان هم نمیشه ازشون با 970 60 فریم فیکس گرفت 

و 4K و بالاتر رو هم که دیگه بماند 

لینک به دیدگاه

خریدن گرافیک الان ریسکه چون هنوز نسل جدید amd معرفی کامل نشده اگه بتونه amd به انویدیا فشار بیاره خیلی خوبه چون باعث کاهش قیمت صد درصدی 980 میشه

لینک به دیدگاه

در مورد دو هسته ای که خودتون جواب دادید به خودتون.

در مورد 12 DX هم که هنوز سیستم عامل اش حتی در مرحله ی آزمایشیه و عرضه نشده. پس چون در اول راهه پس عمرش هم طولانی و دراز خواهد بود!

کال اف دیوتی هم همزمان با عرضه ی کنسولای جدید نیاز پیدا کرد به سخت افزار قوی تر که همون طور که گفتم طبیعیه جهش هنگام عرضه کنسول جدید.

ضمنا جا افتادن تکنولوژی جدید زمان بره. و همون طور که گفتم سخت افزار رایج زمان همیشه هدف بازیساز هاست برای افزایش فروش.

اطلاع دارید چقدر طول کشید DX 11 تبدیل بشه به یه چیز لازم؟ خیلی خیلی سال! چرا؟ چون اغلب ملت سخت افزارشون پشتیبانی نمی کرد.

بعد در مورد افزایش پروسس cpu در رزولویشن های بالا آیا دلیل و مدرک درست و حسابی دارید؟ بنچمارکی چیزی؟ 

چون من هر بنچمارکی دیدم نشون میده که اختلاف cpu ها با افزایش رزولویشن کاهش پیدا میکنه که نشون دهنده ی کاهش تاثیر cpu در فریم دهی در رزولویشن های بالاست.

خلاصه اینده  اونقدرها هم غیرقابل پیش بینی نیست. هم تجربه ی سال های اخیر وجود داره هم قوانین حاکم بر بازار و تجارت بازی شناخته شده است.

دوست من با چنتا مثال ساده گفتم پیش بینی های قبلی دیگران هم برا اینده موفق نبوده

شما ایند رو خیلی ساده پیش بینی میکنید(درصورتی که تحوالات این چند سال زیاد و غیر قابل پیش بینی بوده )

طبق روال معمول بازر و"تجربه ی سال های اخیر وجود داره هم قوانین حاکم بر بازار و تجارت بازی" تا حدود زیادی درست هست

اینه که میگم تاحدودی دلیلش اینه که چندین بار تو این قوانین و روال سنت شکنیها بود و اتفاقات عجیب افتاده(مثال هم زدم)

در هر ادامه این بحث فایده نداره و پای دلایل که به صورت سلیقه ای هست باز میشه و تاپیک هم از مبحث خارج میشه

موفق باشیم

لینک به دیدگاه

دوست عزیز مین و سی پی یو و رم رو خوب برداشتی و تا همون 3-4 سال جواب می ده اگر به فکر اور سی پی یو باشی. بعدا اگر دیدی جایی داره سی پی یو کم میاره یه اور کوچیک می زنی.

پاور رو 850 بگیر چون باید جا برای کارت دوم بذاری، فقط یک 970 نمی تونه آینده خوبی برای فریم ریت بازی ها داشته باشه. فعلا همون 1080 بازی کن شما این 4k فعلا بحث بازاری داره و برای سایز تصویر 27 اینچ به بالا کارایی داره وگرنه با مانیتور 22 این بخوای 4k بازی کنی فقط فشار زیادی به گرافیک میاری.

ولی در کل اصل اول صطح توقع شما از جزییات بازی و فریم ریت هست. که فقط خود شما تشخیص دهنده در این مورد هستی.

اون کولر هم روی فرکانس استوک جواب میده اما نه برای اور. برای اور بخوای بیشتر از اون نیاز میشه یا رادیات 240 باید بگیری یا قطور تر.

http://lioncomputer.ir/product/4450/DeepCool+GAMER+STORM+Maelstrom+240+AiO+Liquid+CPU+Cooler/

http://lioncomputer.ir/product/4562/Antec+K%C3%BChler+H2O+950+Liquid+CPU+Cooler/

http://lioncomputer.ir/product/4612/Cooler+Master+Seidon+120XL+Liquid+CPU+Cooler/

http://lioncomputer.ir/product/2732/Corsair+H80i+Liquid+CPU+Cooler/

صحبت دوستون Core_i6 هم درسته عزیز. آینده آنچنان هم غیر قابل پیش بینی نیست. بازار فروش قوانینی داره که هرگز بطور کلی زیر پا گذاشته نمیشه. نه برای سازنده نه تولید کننده و نه برای پخش کننده نمی ارزه و ضرر هم داره. به همین علت یک سری چیز ها با سرعت و قوانین معینی پیش روی میکنند. گول تبلیغات رو نخورید، در واقعیت، پرفورمنس آنچنان تغییر غول آسایی نداشه.

ویرایش شده توسط Dragunov_Lq
لینک به دیدگاه

دوست من با چنتا مثال ساده گفتم پیش بینی های قبلی دیگران هم برا اینده موفق نبوده

شما ایند رو خیلی ساده پیش بینی میکنید(درصورتی که تحوالات این چند سال زیاد و غیر قابل پیش بینی بوده )

طبق روال معمول بازر و"تجربه ی سال های اخیر وجود داره هم قوانین حاکم بر بازار و تجارت بازی" تا حدودی زیادی درست هست

اینه که میگم تاحدودی دلیلش اینه که چندین بار تو این قوانین و روال سنت شکنیها بود و اتفاقات عجیب افتاده(مثال هم زدم)

در هر ادامه این بحث فایده نداره و پای دلایل که به صورت سلیقه ای هست باز میشه و تاپیک هم از مبحث خارج میشه

موفق باشیم

آره آقا اصلا پی سی امروز که قطعات های هند میخری دقیقا دوازده ساعت و سی دقیقه بعد باید سیستم رو ارتقا بدی و پول خرج کنی، همون کنسول بهتره، سخت افزارشم از پی سی قوی تره،بازی ها بهتر روش اجرا میشن، بازی هاشم اورجیناله فردای قیامت نمیگیرنت سر پل سراط بگن مثلا شما از اکتیویژن حق الناس به گردن دارید یا سم فیشر ازتون راضی نیست نمیذاریم رد شی.

اصلا کنسول مدینه فاضلس.

شما یه تنه با کل فروم داری در میوفتی بحث الکی میکنی اینو بگی دیگه ، باشه خب درسته رها کن تو ور خدا.

ویرایش شده توسط RxRoham
لینک به دیدگاه

آره آقا اصلا پی سی امروز که قطعات های هند میخری دقیقا دوازده ساعت و سی دقیقه بعد باید سیستم رو ارتقا بدی و پول خرج کنی، همون کنسول بهتره، سخت افزارشم از پی سی قوی تره،بازی ها بهتر روش اجرا میشن، بازی هاشم اورجیناله فردای قیامت نمیگیرنت سر پل سراط بگن مثلا شما از اکتیویژن حق الناس به گردن دارید یا سم فیشر ازتون راضی نیست نمیذاریم رد شی.

اصلا کنسول مدینه فاضلس.

شما یه تنه با کل فروم داری در میوفتی بحث الکی میکنی اینو بگی دیگه ، باشه خب درسته رها کن تو ور خدا.

هاااااااااا؟؟؟؟؟؟ اینو از کجا اوردی عزیزم؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :eek: :D

http://en.wikipedia.org/wiki/PlayStation_4_technical_specifications

خلاصه خدمتت میگم جهت اطلاع خودت. سی پی یو کنسول های جدید از نوع موبایلی یعنی لپتاپی خودمون هست. گرافیک از 7870 دسکتاپ هم ضعیف تر. گول تبلیغات رو نخورید. نسبت به قیمت و دردسر کنسول میشه گفت بهتره. ولی نه قدرت.

لینک به دیدگاه

اصلا کنسول مدینه فاضلس.

من از شما عذر میخام

شما به بزرگ واری خودتون ببخشید

لینک به دیدگاه

عزیز  تا 3 تا 4  سال میتونی با بهترین شرایط و تنضیمات بازی کنی ولی فول می خواهی  یه 970 دیگه بنداز تنگش خیالتو راحت کن البته اگه بودجه شو داری ssd  هم  250گیگ شو یگیر همین مدل عالیه  @};-

ویرایش شده توسط W/!\NTED
لینک به دیدگاه

دوستان....

اگه من سوکت 2011-3 بگیرم میدونم نمیسرفه ولی حداقل تا چند سال از بابت گیم مناسبه بدون توجه به گرافیک:

Motherboard :  GIGABYTE X99-Gaming 7 WIFI LGA2011-3 X99 Mainboard)

Cpu : Intel® Core i7-5820K Haswell-E Processor/)

Graphics : Zotac GTX 970 AMP! Extreme CORE Edition 4GB GDDR5 )

Hard Drive : WD Green 4TB 64MB Buffer HDD)

Memory : Gskill Ripjaws 4 16GB 4GBx4 2666Mhz DDR4 Ram)

Case : 

COOLER MASTER CM Storm Series Trooper Gaming Full Tower Computer Case

http://www.takmax.com/cooler-master-cm-storm-series-trooper-gaming-full-tower-computer-case.html

)

Power Supply : Corsair HX1000i 80Plus Platinum Power Supply)

Fan Cpu : DeepCool GAMER STORM Maelstrom 240 AiO Liquid CPU Cooler)

SSD : Samsung 850 EVO 250GB SATA3 SSD

اگر با مانیتور و صفحه کلید و همه موارد در نظر بگیریم 10 میلیون در میاد.

لینک به دیدگاه

در کل با بقیه وسایلش از جمله: دسته بازی و...  تا 11 میلیون در میاد.

لینک به دیدگاه

دوستان....

اگه من سوکت 2011-3 بگیرم میدونم نمیسرفه ولی حداقل تا چند سال از بابت گیم مناسبه بدون توجه به گرافیک:

Motherboard :  GIGABYTE X99-Gaming 7 WIFI LGA2011-3 X99 Mainboard)

Cpu : Intel® Core i7-5820K Haswell-E Processor/)

Graphics : Zotac GTX 970 AMP! Extreme CORE Edition 4GB GDDR5 )

Hard Drive : WD Green 4TB 64MB Buffer HDD)

Memory : Gskill Ripjaws 4 16GB 4GBx4 2666Mhz DDR4 Ram)

Case : 

COOLER MASTER CM Storm Series Trooper Gaming Full Tower Computer Case

http://www.takmax.com/cooler-master-cm-storm-series-trooper-gaming-full-tower-computer-case.html

)

Power Supply : Corsair HX1000i 80Plus Platinum Power Supply)

Fan Cpu : DeepCool GAMER STORM Maelstrom 240 AiO Liquid CPU Cooler)

SSD : Samsung 850 EVO 250GB SATA3 SSD

اگر با مانیتور و صفحه کلید و همه موارد در نظر بگیریم 10 میلیون در میاد.

در کل با بقیه وسایلش از جمله: دسته بازی و...  تا 11 میلیون در میاد.

سلام دوست عزیز

خوب من قبلا هم گفتم اینده قابل پیش بینی نیست و با یکی از دوستان (Core_i6)که باتجربه هم هستن اندکی در موردش بحث شد

حالا بگذریم یکی از دوستان امدن و خواستن مبحث رو به چیز دیگری ربط بدن

ولی شما بد برداشت نکنید

اون" اینده قابل پیش بینی نیست" جزو احتمالات  هست و بیشتر حول گرافیک میچرخه(دوستان دیگه هم اشاره کردن)

و شما  اگر اون مباحث ملاکته لازم نیست حتما همچین سیستمی ببندید(منظور سی پی یو و مادر بورد و رم هست)برای گیم اونم برا تک گرافیک لازم نیست

اگر قصد دارید سریع سیستم جمع کنید همون سیستم قبلی شما سیستم بسیار خوبی بود و مقداری جزئیات داشت که دوستان اشاره کردن

ولی اگر مشکل مالی ندارید و میخاید بیشتر هزینه کنید بهتره برا گرافیک باشه و اگر هم وعجله ندارید بهتر صبر کنید تا گرافیکهای جدید از طرف amd یا گرافیکهای بشتری از سری 900 از طرف nvidia معرفی بشه

که هم قیمتا مناسب تر بشه هم گرافیکای قدرتمند تری معرفی بشه(البت در مورد 970 زوتاک باید بگم الان قیمتش مناسب هست و شاید در ایند این برند کمی افزایش قیمت داشته باشه)

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

خوب من قبلا هم گفتم اینده قابل پیش بینی نیست و با یکی از دوستان (Core_i6)که باتجربه هم هستن اندکی در موردش بحث شد

حالا بگذریم یکی از دوستان امدن و خواستن مبحث رو به چیز دیگری ربط بدن

ولی شما بد برداشت نکنید

اون" اینده قابل پیش بینی نیست" جزو احتمالات  هست و بیشتر حول گرافیک میچرخه(دوستان دیگه هم اشاره کردن)

و شما  اگر اون مباحث ملاکته لازم نیست همچین سیستمی ببندید(منظور سی پی یو رم هست)برای گیم اونم برا تک گرافیک لازم نیست

اگر قصد دارید سریع سیستم جمع کنید همون سیستم قبلی شما سیستم بسیار خوبی بود و مقداری جزئیات داشت که دوستان اشاره کردن

اگر مشکل مالی ندارید و میخاید بیشتر هزینه کنید بهتره برا گرافک باشه و اگر هم وعجله ندارید بهتر صبر کنید تا گرافیکهای جدید از طرف amd یا گرافیکهای بشتری از سری 900 از طرف nvidia معرفی بشه

که هم قیمتا مناسب تر بشه هم گرافیکای قدرتمند تری معرفی بشه(البت در مورد 970 زوتاک باید بگم الان قیمتش مناسب هست و شاید در ایند این برند کمی افزایش قیمت داشته باشه)

بله خدارا شکر از نظر مالی مشکلی ندارم.

من میخوام چون الان پول الحمدالله زیاده خریدمو یکسره بکنم هم میتونم در آینده پردازنده هایی نصب کنم که هسته بیشتری داشته باشن برای بازی هایی که در آینده هسته بیشتری میخوان ولی سوکت LGA1150 تنها نهایتش پردازنده هاش 4 هسته بیشتر ندارن.

الان میخوام یک 970 بگیرم فعلا full hd بازی میکنم بعد که کارت AMD 390x اومد اونو میگیرم 4k پلی میکنم نظر شما دوستان چیه؟

لینک به دیدگاه

دوستان لطفا منو توی این زمینه تا جایی که میدونن راهنمایی کنن تا در انتخاب سیستم به مشکل بر نخورم.

ممنون. :D

لینک به دیدگاه

بله خدارا شکر از نظر مالی مشکلی ندارم.

من میخوام چون الان پول الحمدالله زیاده خریدمو یکسره بکنم هم میتونم در آینده پردازنده هایی نصب کنم که هسته بیشتری داشته باشن برای بازی هایی که در آینده هسته بیشتری میخوان ولی سوکت LGA1150 تنها نهایتش پردازنده هاش 4 هسته بیشتر ندارن.

الان میخوام یک 970 بگیرم فعلا full hd بازی میکنم بعد که کارت AMD 390x اومد اونو میگیرم 4k پلی میکنم نظر شما دوستان چیه؟

انشاالله همیشه پولت زیاد باشه و مشکل مالی نداشته باشی

خوب در حال حاضر حتیIntel Core i7-5960X هم با 4790k تو بازیها تفاوت چندانی نداره(تو مدیریت تک گرافیک)تا چه برسه به 5820K

ولی برا اینده نگری مخصوا برای مولتی جی پی یو و استفاده از توابع جدید هم سی پی یو قوی تر بد نیست(باز هم نظر اساتید رو هم ببینیم بهتره)

ولی اینو در نظر بگیرید اینقدر هزینه میکنید شاید در ایند چیز جدید معرفی بشه و دوست داشته باشید ارتقاع بدید ,خوب اون موقع ارتقاع و تغییر این سیستم به شما خیلی زرر میزنه

باز هم عجولانه تصمیم نگیرید و بزارید دوستان و باتجربه ها بیشتر راهنمایی کنن

در مورد گرافیک باید صبر کنید تا وارد شن,شاید کنار AMD 390x انویدیا هم محصول جدیدی از سری900 معرفی کرد که مزایه ویژه ای داشته باشه

به نظرتون قیمت کارت 390x چقدر خواهد بود؟

اگر اعلام نشده باشه مشخص نیست

لینک به دیدگاه

مشکل مالی ندارید خوب خیلی راحت هر چند سال یه بار کل سیستم رو عوض کنید.

چرا نگران آینده ی قطعات هستید شما وقتی پولش رو هم دارید؟

برای کاهش ضرر هنگام فروش هم کافیه هر بار موقع خرید حداقل سیستم لازم برای بازی در جزییات بالا رو تهیه کنید.

یعنی مثلا سیستم زیر:

cpu:4460

motherboard: ASROCK Fatality

RAM: 8GB

GPU: 970 Zotac

بعد از چند سال که کم اورد یا گرافیک رو بهتر کنید یا کل سیستم رو بفروشید.

لینک به دیدگاه

:)

ویرایش شده توسط Morteza Moradi
لینک به دیدگاه

شما باید ببنید چقدر میخوای هزینه کنی و برای چی؟ اگر هزینه برات مهم نیست، هر چی قوی تر بهتر، اگر نه سراغ X99 نرو هرچقدر تعداد Core ها بیشتر بشه مصرف و گرما بیشتر و جای اور کم تر میشه برای شما. شما این سیستم رو برای گیم میخوای یا کار سنگینی باهاش انجام میدی؟ اگر گیم هست که سراغ hexacore نرو به کارت نمیاد. به جاش quad core بگیر یعنی رده i5 و بقیه سرمایه رو برای مین و کولر و گرافیک متمرکز کن و به فکر اور سی پی یو باش. و شک نکن یک 970 کم میاره و اگر فریم بالا میخوای 2-3 سال دیگه کار به تعویض گرافیک میرسه.

390 (یا شایدم 380 بود) هم اگر اشتباه نکنم یک سایت سوئدی پیش فروش قیمت زده بود نزدیک هزار دلار بود یعنی هم قیمت تایتان. که اونم نمیشه 100% روش حساب کرد ولی اگر بیاد اصلا توقع قیمت پایین رو نداشته باشید.

دیگه تمام دوستان هم لطف کردن در بقیه جوانب هم اطلاعات کافی دادن شما تنها چیزی که نیاز داری حساب بودجه خودته و انتخاب ها کامل روشن هست.

موفق باشی.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...