رفتن به مطلب

سربازان خط مقدم....! کدام فرکانس رم بهترین کارایی رو داره!؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

ممنون مهندس خیلی حال کردیم

درسته حوصله ندارم همه عکسارو نگاه کنم همین زحمت کشیدی یه دنیا ارزش داره خدا قوت @};-

قربونت برم خواهش میکنم وظیفه اس

خواهش میکنم می تونی فقط تست های بازی هارو ببنی @};-

1+

ویرایش شده توسط Abolfazl-like
لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

مطلب خیلی خوبی بود 

لینک به دیدگاه

مطلب خیلی خوبی بود 

خواهش میکنم داداش گلم

در آینده نزدیک Benchmark واترکلر هام میزام ان شاالله مورد استفاده بچه ها قرار بگیره

لینک به دیدگاه

البته اگر تایمینگ ها اتو ست بشه و خود بورد ساب تایمینگ و ها رو ست کنه گفته های این تاپیک تایید میشه، در غیر این صورت نتایج تست ها درست نیست.البته تا حدودی!

فرکانس بالاتر در کنار تایمینگ مناسب همیشه و همیشه بهترین کارایی رو داره.

ببینید چرا وقتی فرکانس رم از ۲۴۰۰ رد میشه کارایی کم میشه؟

دقیقا به چند عامل بستگی داره

بایوس بورد،توانایی رم

،rTL رم

tRDRD و tWRWR رم

و چند تا تایم دیگه که همیشه اتو ست میشه.

ویرایش شده توسط Aliover
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوست عزیزم آقای قائم مقامی - خدای فامیلت خیلی دوست دارم

خواهش میکنم وظیفه اس

CPU چون هیچ گونه حافظه نداره - دادها در اصل داخل رم قرار میگیرن و عملیات روشون قرار میگیره، که اگه بهتر بگم به شکل آرایه 3 بُعدی قرار میگیرن و به 3 دسته 1.محاسبه نشده - 2. در حال محاسبه - 3. محاسبه شده تقسیم میشن - و CPU در آن واحد در کمتر از هزارم ثانیه به همه داده ها سویچ میکنه و محاسبات انجام میده و نتیجه منطقی رو داخل بافر یا کَش قرار میده که بتونه بار دیگه نیاز بود فراخوان کنه که به این عملیات Multi Processing یا چند وظیفه ی یا چند عملیاتی میگن - نکته بگه مقداری کمی از محاسبات رجستری داخل CPU انجام میشه، اگه بهتر بگم وقتی شما توی ویندوز دارید آهنگ گوش میدن و کار فتوشاب انجام میدن - بدون وقفه شما دارید آهنگ گوش میدن و کار فتوشاب میکنید، که در اصل هیچ وقت آهنگ ی تیکه اجرا نمیشه شما یک وقفه کوتاهی دارید که CPU بین عملیات ها سوریچ میکنه و انجامش میده و شما فکر میکنید که همه چی بی وقفه داره اجرا میشه که برای این عملیات تا حالا شاید بیش از 10 الگوریتم ساخته شده که معروف ترین اونها FIFO هستش که یعنی اول اومده اول رفته (First In First Out) نمی خوام بحث رو تخصصی کنم - همین بگم که CPU داده هارو داخل رم عملیاتشون رو انجام میده مثل یک ظرف، بخاطر اینکه رم پر میشه، بعد محاسبه با یک الگوریتم دادها به جاهای مربوط فرستاده میشه - مثل فایل تصویری، صوتی،گیم و...

راهنمای الگوریتم FIFO

attachicon.gifFIFO (1).jpgattachicon.gifFIFO (1).pngattachicon.gifFIFO (2).jpgattachicon.gifFIFO (3).jpgattachicon.gifFIFO (4).jpgattachicon.gifFIFO (5).jpg

الگوریتم ها

1.FIFO

2.LIFO

3.FILO

4.LILO

5.قانون صف

6.قانون دستشوی (خیلی خیلی ببخشید اسمشه که خارجی ها گذاشتن)

7.قانون مهترین سریع ترین

.

.

.

.

.

سلام

سلام

فکر نمیکنین این مطالب برا دهه مثلاً 80 هستش !!

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

البته اگر تایمینگ ها اتو ست بشه و خود بورد ساب تایمینگ و ها رو ست کنه گفته های این تاپیک تایید میشه، در غیر این صورت نتایج تست ها درست نیست.البته تا حدودی!

فرکانس بالاتر در کنار تایمینگ مناسب همیشه و همیشه بهترین کارایی رو داره.

ببینید چرا وقتی فرکانس رم از ۲۴۰۰ رد میشه کارایی کم میشه؟

دقیقا به چند عامل بستگی داره

بایوس بورد،توانایی رم

،rTL رم

tRDRD و tWRWR رم

و چند تا تایم دیگه که همیشه اتو ست میشه.

مرسی داداش گلم برای توضیحات

اما این تست برپایه X.M.P هستش و بی شک وقتی فرکانس بالا میره پردازنده باید با اون فرکانس خودشو هماهنگ کنه وبه قول خودتون باید تمام تایمینگ ها ست بشن که این عامل بسیار مهمه - البته اینم باید در نظر داشته باشید که فرکانس رم DDR3 محدود به فرکانس نهایی هستش و بعد اون به حساب اورکلاک طلقی میشه باعث میشه تامینگ ها تغییر کنن

لینک به دیدگاه

سلام

سلام

فکر نمیکنین این مطالب برا دهه مثلاً 80 هستش !!

سلام به داداش گلم عطا جونم

بله اما هنوز توی سییتم عامل ها استفاده میشه و این یک الگوریتم پایه سیستم عامل ها در بخش های مختلفه

لینک به دیدگاه

واقعا عالی بود کلی از سوال هام برطرف شد

لینک به دیدگاه

واقعا عالی بود کلی از سوال هام برطرف شد

خواهش میکنم داداش گلم خوشحالم مورد استفاده قرار گرفته

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...