رفتن به مطلب

مشکل با فریم در بازیها

#MESSI#
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود دوستان

چند روز پیش یک گرافیک 7950تو سیستم بستم که توباریها در مورد فریم به مشکل خوردم

دفعه اول که هنوز ویندوز عوض نکرده بودم و از اپدیت کارت گرافیک استفاره نکرده بودم که نه فریم میداد نه گرافیک زور نمیزد.مثلا تو call advanced بیست تا سی فریم میداد و تو far4 هم همینطور بود و تو assassins uniyt هم همیشه فریم زیر سی بود

بعد از نصب ویندور و اپدیت کارت گراقیک تو بازی call فریم 100به بالا هستش و تا 200 خورده ای هم میره و گرافیک 90تا 99 زیر لود هستش

تو far 4 فریم بین 40 تا 100 هستش ولی لود 50تا 60 هستش

تو بازی assassins unity هم که فریم تغییری نکرده 20 تا 30 و لود هم 50

cpu هم تو همه ی بازیها بین 60 تا هفتاد درصد هستش

من فقط میخوام فریم مناسب باشه که گیر نکنه و نمیخوام بیخودی بالا باشه

چیکار کنم مشکل حل میشه؟

پیشاپیش ممنون @};-  @};-  @};-

لینک به دیدگاه

نرم افزار bandicam رو نصب کن تو قسمت FPS محدودیت های فریم رو اعمال کن .

لینک به دیدگاه

ممنون الان تست میکنم

لینک به دیدگاه

رفتم دانلود کنم ولی این فقط واسه فیلمبرداری از بازی و فیلم هستش

لینک به دیدگاه

FPS limit گزینش رو فعال کن بعد مقدار فریم رو وارد کن

لینک به دیدگاه

FPS limit گزینش رو فعال کن بعد مقدار فریم رو وارد کن

استفاده کردم ولی این واسه فریم فیلم گرفته شده از بازی هستش

لینک به دیدگاه

دوست عزیز گزینه VSync  رو در تنظیمات بازی روشن کنید تا فریم ثابت بمونه.

......

همگام سازی عمودی، که اغلب با عنوان VSync شناخته می شود، در بین تنظیمات بازی رایج است. هدف از VSync هماهنگ سازی تعداد فریم های رندر شده یا پردازش شده با Refresh Rate (نرخ تازه سازی، تعداد فریم هایی که در یک ثانیه برروی صفحه نمایش مانیتور نمایش داده می شود) مانیتور است.

مثلا اکثر مانیتورهای امروزی نرخ تازه سازی ۶۰ هرتز را دارند، به این معنی است که در هر ثانیه ۶۰ فریم را نمایش می دهند. اگر کامپیوتر قادر به پردازش ۱۰۰ فریم در هر ثانیه باشد مانیتور فقط می تواند ۶۰ فریم را در هر ثانیه به نمایش بگذارد. در این حالت کامپیوتر اتلاف انرژی می کند. زمانی که شما عدد (FPS(Frame Per Second را می بینید، مانیتور شما قادر به نمایش آن نیست.

همگام سازی عمودی که به همگام سازی نرخ فریم (frame rate) بازی ها با نرخ تازه سازی مانیتورها اشاره می کند، به صورت کلی تعداد فریم در ثانیه را روی ۶۰ ثابت نگه می دارد. این ویژگی همچنین پدیده پارگی یا شکستگی فریم (tearing) که در آن نمایشگر ممکن است بخشی از تصویر یک فریم از بازی را با بخش دیگر صفحه پردازش کند و همچنین باعث “بریده بریده” شدن گرافیک بازی می شود، را از بین می برد.

همچنین VSync ممکن است یک سری مشکلات را هم ایجاد کند. در صورتی که در بازی فعال شود می تواند نرخ فریم را تا ۵۰ درصد کاهش دهد همچنین می تواند منجر به افزایش تاخیر تصویر ورودی شود.

اگر مانیتور شما توان پردازش بیشتر از ۶۰ فریم در ثانیه را دارد، با فعال کردن VSync می تواند پارگی تصویر را کاهش دهد. اگر شما اصرار برای رسیدن به ۶۰ فریم در ثانیه را داشته باشید این قابلیت می تواند نرخ فریم را کاهش دهد و زمان تاخیر تصویر ورودی را اضافه کند.

این که چه موقع این ویژگی می تواند مفید باشد به بازی و سخت افزار بستگی دارد. اگر شکستگی تصویر دارید، باید آن را فعال کنید. اگر در بازی افت فریم و تاخیر دارید، باید غیر فعالش کنید. اگر در بازی به مشکل برخوردید، این گزینه ارزش امتحان کردن را دارد.

ویرایش شده توسط BlackSound
لینک به دیدگاه

استفاده کردم ولی این واسه فریم فیلم گرفته شده از بازی هستش

دوست عزیز میدونم چی داری میگی . ولی این برای همین مقدار دهی فریم اجرایی بازی هستش . از سمت چپ FPS رو باز کن ، تو پنجره مورد نظر گزینه  set fps limit to رو فعال کن بعدش هر فریمی رو دوست داری بزن بعد با hotkey تایین شده میتونی داخل بازی این حالت رو فعال یا غیر فعال کنی به همین راحتی . من خودم هم ازش استفاده میکنم . اگه نتونستی فیلمش رو هم میزارم که ببینی .

لینک به دیدگاه

این برنامه چک کردم فریم قفل میکنه جالب هست 

برای تست فریم ها پایین جالب هست طی تستی که کردم فریم زیر 55 تصویر خوب اجرا نمیشه تو فارکرای 3 اوضا بدجور خراب میشه

فریم 30 هم اصلا قابل بازی کردن نیست سرگیجه اوره 

تشکر به خاطر معرفی برنامه 

http://soft98.ir/multi-media/screen-capture/14365-bandicam.html

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

سلام رفقا

کلا با چه برنامه ای باید بفهمیم بازی روی چه فریمی داره اجرا میشه و اینکه تنظیم فریم چجوری هست و کلا به چه دردی میخوره

ببخشید که آماتورم کم کم دوباره میخوام خودم رو به سطح اول سیستم و کامپیوتر برسونم و اطلاعاتم رو دوباره ببرم بالا با توجه به سیستمی که بعد از هفت یا هشت سال جمع کردم

لینک به دیدگاه

سلام رفقا

کلا با چه برنامه ای باید بفهمیم بازی روی چه فریمی داره اجرا میشه و اینکه تنظیم فریم چجوری هست و کلا به چه دردی میخوره

ببخشید که آماتورم کم کم دوباره میخوام خودم رو به سطح اول سیستم و کامپیوتر برسونم و اطلاعاتم رو دوباره ببرم بالا با توجه به سیستمی که بعد از هفت یا هشت سال جمع کردم

http://soft98.ir/multi-media/696-Beepa-fraps.html

از این برنامه استفاده کنید اجراش کنید وارد بازی بشید فریم سمت راست یا چپ نشون میده

فریم در بازی تنظیم خاصی نداره فقط در قسمت اپشن بازی ها میتونید با کم زیاد کردن ایتم های گرافیک فریم افزایش بدید بستگی به سیستم شما داره

فریم هرچی بالاتر باشه بازی نرم و روان تر اجرا میشه چشم کمتر خسته میشه و احساس بهتریی در بازی دارید 

در کل فریم 60 ایده ال هست تا 50 هم خوبه 45 هم میشه تحمل کرد اما زیر این عدد کمی چشم اذیت میکنه بستگی به گیمر داره چقدر حساس باشه 

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...