رفتن به مطلب

اولین بنچمارک ها قدرت مهیب GTX Titan X را نشان می هد

AORUS
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

GTX Titan X نسبت به GeForce GTX 980 حدود 30 تا 35% بهبود قدرت پردازشی را نشان میدهد.افزون بر کارایی ،این بنچمارک ها  همچنین برخی جزئیات اصلی این کارت از جمله تعداد 3072 هسته CUDA ،تعداد 192 واحد TMU ،تعداد 96 واحد ROP و رابط حافظه 384 بیتی را نشان داده است.

-

NVIDIA-GeForce-GTX-Titan-X-Featured-635x

مقایسه نسل های مختلف تایتان در یک نگاه:

au8c1ztadm1y8uhbv3t0.png

odq76v0ue23u65lkh5cr.png

GeForce-GTX-TITAN-X-3DMark11-P2.png
GeForce-GTX-TITAN-X-3DMark11-EX.png
GeForce-GTX-TITAN-X-3DMark-P-with-QM6000
GeForce-GTX-TITAN-X-3DMark-EX.png
GeForce-GTX-TITAN-3DMark11-4-way-SLI-850 GeForce-GTX-TITAN-FireStrike-Extreme-850

منبع:videocardz

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

• ارسال 63
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

قیمت ؟ 

مثل همیشه همون 1000 دلار هست 

لینک به دیدگاه

قیمت ؟ 

1350دلار

لینک به دیدگاه

قیمت ؟ 

999 دلار هست 1 دلار تخفیف میدن  :laughing:  :D

لینک به دیدگاه

اين 35 درصد که ميگيد تو گيمه؟

چون معمولا تايتان ها تو گيم از 980 يه خورده ضعيف تر عمل کردن ولي واسه رندرينگ و نرم افزار ها از 980 جلوترن و قيمت بالاشون واسه همينه.

لینک به دیدگاه

امیدوارم 980ti هم بزنه با همین مشخصات فقط با 6 گیگ رم و قیمت 700 دلار  :daydreaming:  :Praying:

اگر این به واقعیت به پیوندد و msi هم سری لایتنیگ خودش رو بزنه اون موقع هست که باید پول جمع کرد   :D

ویرایش شده توسط alidadashnejad
لینک به دیدگاه

فکر کنم موقعی که gtx titan x وارد بازار ایران بشه قیمتش برابر با  یه پراید صفر باشه !!!!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

میگم اونوقت جریان تیتان زد این وسط به چه صورت میشه؟

مگه نباید این کارت رو با تیتان زد مقایسه کرد؟

لینک به دیدگاه

دوستان توجه کنند که این کارت تک هسته ای هستش مقایسه اش با دو هسته ها درست نیستش...

لینک به دیدگاه

اىنکه زىر r9 295 هستش ???????

295 یه کارت با 2 چی پی یو هست

این کارت با یک جی پی یو

ولی تفاوت برتری 295 انچنان زیاد نیست

لینک به دیدگاه

سری تایتان بدرد گیمر نمیخوره بدرد ورک استیشن هم نمیخوره 

انویدیا اینو برای کی تولید میکنه خودش میدونه 

ورک استیشن یا میره سمت فایر پرو یا کوادرو 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
درود دوستان

این کارت در تست 3DMark Firestrike Ultra نسبت به GeForce GTX 980 حدود 30 تا 35% درصد برتر بوده،در آزمون 3DMark Firestrike Extreme و 3DMark 11 Extreme که بیشتر به حافظه ویدئوی متکیه نسبت به  Sapphire Radeon R9 290X 8 GB حدود 50% برتری نشون داده.

تنها نکته عجیب اینه که GeForce GTX Titan X  حدود5 تا 10% نسبت به Titan Z در آزمون 3Dmark Firestrike Extreme و Performance ضعیفتر عمل کرده.

باید در نظر هم داشت که TDP این کارت حدود 225 تا 250 واته و البته فلسفه وجودی اون هم بکلی متفاوته . :-?

قیمت هم هنوز مشخص نشده اما پیرو سنت انویدیا خیلی ها 999 دلار رو پیشبینی میکنن اما با توجه به حافظه ویدئویی 12 گیگابایتی اون بین $999 – $1399معقول تر به نظر میرسه مگه اینکه انویدیا بیشتر به رقابت اهمیت بده.

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوستان

این کارت در تست 3DMark Firestrike Ultra نسبت به GeForce GTX 980 حدود 30 تا 35% درصد برتر بوده،در آزمون 3DMark Firestrike Extreme و 3DMark 11 Extreme که بیشتر به حافظه ویدئوی متکیه نسبت به  Sapphire Radeon R9 290X 8 GB حدود 50% برتری نشون داده.

نکته ای که من هم بهش فکر میکنم از همین نتیجه ای که شما هم گرفتید منشا میگیره

معمولا اختلاف بین محصولات اخیر انویدیا اینقدر نمیشد!!!! مثل فرق بین 780 با 780ti و یا فرق بین 780ti با titan, titan black و gtx980

به نظرم تولید 980 با معماری مکسول به همراه اون تعداد کم کودا یه شوخی بوده (و اینطور القا میکنه که انگار یه کارت میدرنج به عنوان flagship انویدیا به فروش رسیده :D  ) و تازه با کودای بالای 2600 و بیت ریت 384 هست که مکسول قدرتش رو نشون میده ... نه مثل 980 با 2048 هسته کودا و بیت ریت 256

لینک به دیدگاه

نمیدونم چی بگم فقط میگم محشره

دقیقا دوبرابر GTX 970 امتیاز داره البته اگه واقعا بطور رسمی باشه - مثل یک آلماس زیر دست کش بوکسه!

لینک به دیدگاه

نمیدونم چی بگم فقط میگم محشره

دقیقا دوبرابر GTX 970 امتیاز داره البته اگه واقعا بطور رسمی باشه - مثل یک آلماس زیر دست کش بوکسه!

قیمتش 4 برابر کارت 970 هست که توی ایران  1500 به بالا مبفروشند .حتما برسه ایران میشه 6 یا 7 میلیون 

لینک به دیدگاه

قیمتش 4 برابر کارت 970 هست که توی ایران  1500 به بالا مبفروشند .حتما برسه ایران میشه 6 یا 7 میلیون 

آره کاملا درست اگه به این قیمت باشه و هنوز قیمت گذاری نشده

بی شک این کارت توی ویندوز 10 بهتر عمل میکنه و این کارت هنوز درایور نهای و اصلاح شده براش نیومده - و انودیا بی شک با این کارت نشون داد احتمالا یک کارت 2 هسته روانه بازار کنه و بعد کوچ کنه به سری پاسکال و حافظه های 3D Memory  و حافظه های اشتراکی و NvLink و... - منتظرم مشخصات نهاییشو ببینم

لینک به دیدگاه

نمیدونم 512 بیتی دو هسته ای توجیه اقتصادی داره برای انویدیا یا پرس به معماری بعدی 

من که اصلا از این قیمت گذاری های انویدیا رازی نیستم وقتی مدیراش بشن مدیرای تایوانی 

و روسی و یا مدیرای IBM بهتر از این نمیشه .این AMD هم یک تکون اساسی نمیخوره 

تا این ناتبرابری قیمتی شکسته بشه 

لینک به دیدگاه

مصرفش منو کشته

من منتظر واکنش amd و بعد معرفی 980ti از انویدیا هستم خیلی جالب میشه

به قول اقا فرجام معرفی 980 یه شوخی بیشتر نیست

لینک به دیدگاه

در یک کلام ترکونده فقط خدا کنه از نظر قیمت هم خوب باشه

وقتی ادم این ها رو میبینه میگه کی میشه منم ازینها داشته باشم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

خب خب خب چشمتون روشن، با این امار و نتایج امیدوار شدم به کارت amd که بتونه رقابت کنه... شدیدا منتظرشم...  :-?

لینک به دیدگاه

بچه ها بنده خودم از توسعه دهنده های انویدیا هستم و یک سری مقالات هم توی ایران از من منتشر شده مثل:

http://www.mostafa3d.com/blog/item/nvidia-cuda-apex-and-hairworks

http://www.mostafa3d.com/blog/item/unreal-engine-overview

http://www.mostafa3d.com/blog/item/mitsuba-renderer-overview

http://www.mostafa3d.com/blog/item/corona-render-overview

و ...

اما توی این تاپیک بعضی پست ها دیدم که دوستان عزیز میگفتند که کارت 980 با 2048 هسته کودا یک شوخی بوده!!! ببینید دوستان تعداد هسته ها در قدرت کلاک در عاملهای پردازشی دیگه میشه قدرت پردازشی!!!

به عنوان نمونه من توی اینجا میتونم براتون ثابت بکنم که این یک امر بدیهی، حتمی و درسته!!!

2048 * 1380 = 2826240    محاسبه توان پایه پردازشی در بهترین شرایط برای کارت 980 در مد کلاک مکس

2880*980=2822400      محاسبه توان پایه پردازشی در بهترین شرایط برای کارت تایتان در مد کلاک مکس

نکته بسیار مهمی هم اینجا هست؛ در محاسبات بالا کلاک مکسیمم درنظر گرفته شده که با توجه به مصرف بالا انرژی گرمای بسیار زیادی تولید میشه و کارت 980 با توجه به بهینه تر بودن و تولید گرمای کمتر قابلیت حفط کلاک بالاتری داره و در نهایت اختلاف ارقام بالا بیشتر میشه!!!

لینک به دیدگاه

295 یه کارت با 2 چی پی یو هست

این کارت با یک جی پی یو

ولی تفاوت برتری 295 انچنان زیاد نیست

حق با شماست . نبايد يک ۲ جى پى يو رو با يک تک جى پى يو مقايسه کرد .

اما کارت تايتان ايکس ضعيف تر پس بايد ارزون تر باشه . که من فکر نميکنم اىن شکلي بشه . البته مصرف . حرارت توليدى و ميزان بازده در استفاده همزمان از دو يا چند کارت و ... هم بسىار مهمه . اما عنصر اصلى پرفرمنس و پرفرمنس در برابر هر دلاره .

منظورم اينه که کارت براى رقابت بايد يا قوى تر باشه يا ارزون تر . خب کارت انويديا قوى تر که نيست و با توجه به شناخت نصفه و نيمه اى که از انويديا دارم ارزون تر هم نخواهد بود !!!! اين بود که تعجب کردم !!!!

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...