رفتن به مطلب

CPU OverHeat

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

چند وقتیه یه مشکلی دارم اونم اینه که هر وقت سیستمم تو حالت Load قرار میگیره  حرارت CPUم زیاد میشه ولی در صورتی که اینطور نیست ، مثلا تا سیستم رو ریست میکنم میرم تو BIOS درجه حرارتی که تو ویندوز روی 72 درجه بود اونجا میشه 48 9 درجه !

موندم چی کار کنم .

فن CPU ،استوک خود CPU هست ، ازش هم کاملا مطمئن هستم !

خمیر سیلیکون هم تازه زدم !

میتونه از Motherboardم باشه ؟!

مشخصات سیستمم اینه :
CPU: 3570K

Main : Asus Z77-Deluxe

لینک به دیدگاه

72 درجه دماى خير عادى اى نيست. کولر اگه اور نميکني نياز نيست.

ویرایش شده توسط Milad_Bm
لینک به دیدگاه

عزیز

میتونی یه بار بری تو قسمت CPU بایوس دمای ریستارت کردن سیستم رو چک کنی

( شاید او دما رو روی ۷۰ گذاشتی)

لینک به دیدگاه

شاید اطلاعاتی را که ویندوز از چیپ سنسور مادربرد دریافت میکنه اشتباه هست ولی شما هم فکر نمیکنی وقتش باشه که یه خنک کننده درست و حسابی برای سیستم تهیه کنی ؟

بنظر من کیس شما هم تهویه خوبی نداره........لطفا موقع خرید جنس و جمع کردن سیستم به این موارد دقت کنید که بعدا دچار مشکل نشوید

میشه گفت 90% خرابیهای یه کامپیوتر از گرم شدن بیش از حد و کار کردن در دمای بیش از حد به مدت طولانی پیش میاد

وقتی هم چنین تاپیکی درست میکنید لطفا چند تا عکس هم از کیس و نرم افزارهای تست گرما قرار بدید تا راحت تر و بهتر بشه نظر داد وکمک کرد

لینک به دیدگاه

تا سیستم رو ریست میکنم میرم تو BIOS درجه حرارتی که تو ویندوز روی 72 درجه بود اونجا میشه 48 9 درجه !

دمای قطعات تو مدت خیلی کمی پایین میاد.این حالت طبیعیه.تو زمانی که ریستش میکنید دما زود کاهش پیدا میکنه وقتی فشاری روش نباشه

مثلا وقتی یه بازی در حال اجراست اگه در همون حالت اجرا بیاید رو دسکتاپ و مثلا برنامه GPU-Z رو باز کنید تا دما رو ببینید، تو همون چند ثانیه 5   6 درجه دما میاد پایین

ویرایش شده توسط Yosef Faraji
لینک به دیدگاه

شاید اطلاعاتی را که ویندوز از چیپ سنسور مادربرد دریافت میکنه اشتباه هست ولی شما هم فکر نمیکنی وقتش باشه که یه خنک کننده درست و حسابی برای سیستم تهیه کنی ؟

بنظر من کیس شما هم تهویه خوبی نداره........لطفا موقع خرید جنس و جمع کردن سیستم به این موارد دقت کنید که بعدا دچار مشکل نشوید

میشه گفت 90% خرابیهای یه کامپیوتر از گرم شدن بیش از حد و کار کردن در دمای بیش از حد به مدت طولانی پیش میاد

وقتی هم چنین تاپیکی درست میکنید لطفا چند تا عکس هم از کیس و نرم افزارهای تست گرما قرار بدید تا راحت تر و بهتر بشه نظر داد وکمک کرد

متاسفانه دوربین دم دستم نیست ، قبلا یه کیس X7 GREEN داشتم اونوقت هم همچین مشکلی داشتم الانم که کیس رو فروختم یه Orbit گرفتم بازم همون مشکل رو دارم !

این 2 تا عکس به فاصله 3 ثانیه هست !

35d1097e78118d688cf998ddab2c2d59d23e4cac

4fd34d42ba3ed31c7e9e3d8a60607827f7444a0a

دمای قطعات تو مدت خیلی کمی پایین میاد.این حالت طبیعیه.تو زمانی که ریستش میکنید دما زود کاهش پیدا میکنه وقتی فشاری روش نباشه

مثلا وقتی یه بازی در حال اجراست اگه در همون حالت اجرا بیاید رو دسکتاپ و مثلا برنامه GPU-Z رو باز کنید تا دما رو ببینید، تو همون چند ثانیه 5   6 درجه دما میاد پایین

اخه تو مدت 5 6 ثانیه دما انقدی پایین نمیاد که از 73 4 درجه برسه به 48 9 درجه ! ،بیشتر وقتی میخوام فیلم نگاه کنم اینطوری میشه !

عزیز

میتونی یه بار بری تو قسمت CPU بایوس دمای ریستارت کردن سیستم رو چک کنی

( شاید او دما رو روی ۷۰ گذاشتی)

رو Defult خودش 70 هست !

72 درجه دماى خير عادى اى نيست. کولر اگه اور نميکني نياز نيست.

اخه یکی از دوستام همین پردازنده رو داره خیلی حرارتش زیاد بشه روی 52 3 میشه !

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...