رفتن به مطلب

انتخاب مانیتور

Recommended Posts

سلام دوستان
از مانیتوهای زیر کدوم بخرم بهتره؟
برای کار طراحی با تری دی مکس میخوام

مهمترین عامل در انتخاب مانیتور کیفت-شفافیت-کنتراست-وضوح رنگ ها هست و از همه مهمتر قیمت :D

LG 22MP55HQ IPS 22inch LED Monitor

LG 23EA63V IPS 23 inch LED Monitor

LG 23MP65HQ IPS 23inch LED Monitor

LG 25UM65 Ultra-Wide IPS LED Monitor

Samsung S24D395HP Plus 24inch PLS LED Monitor

Samsung S24D595 Plus 24inch PLS LED Monitor

ویرایش شده توسط faramarz_mit
لینک به دیدگاه

سلام

مانيتور lg 25um39hp زمان پاسخ دهى ١٤ ميلى ثانيه داره پس اصلا بدرد نمى خوره دورش خط بكشين

مانيتورهاى ديگه lg كه گفتين از لحاظ مشخصات زياد فرق ندارن همگى كنتراست يكسان و زمان پاسخ دهى5 ميلى ثانيه دارند

فقط مدل LG 23EA63V IPS 23 inch LED Monitor

خوشگل تر و dvi d داره كه موارد ديگر lg ندارن

مدل هاى سامسونگ پانل pls دارند كه با پنل ips فرق داره و در ضمن طبق مشخصات كنتراست پاين ترى نسبت به ال جى دارند

البته كيفيت پانل هاى pls نسبت به ips ال جى نمى دونم چطوره ؟ بايد از نزديك هر دو رو ديد و مقايسه كرد ولى در حالت كلى به نظرم ips بهتر باشه چون در تلوزيون و گوشى ها هم استفاده مى شه ولى pls ؟

به نظرم اگر تونستيد مدل LG 23EA63V IPS 23 inch LED Monitor

رو بخريد و اگر بودجه مهمه

انتخاب خوبيه و قيمتش مناسبه و زياد فرق نداره

چك كنيد پايه هاشون چقدر خم مى شه اين مورد خيلى خيلى مهمه. اگه تونستيد مانيتورى با زمان پاسخ دهى 2 ميلى ثانيه تهيه كنيد

اين مدل ايسوس هم انتخاب خوبيه كنتراستش 8000000 هست كه نسبت به ال جى و سامسونگ بالاتره البته اكثر پانل هاى ايسوس مال ال جى هستن

لینک به دیدگاه

سلام

مانيتور lg 25um39hp زمان پاسخ دهى ١٤ ميلى ثانيه داره پس اصلا بدرد نمى خوره دورش خط بكشين

مانيتورهاى ديگه lg كه گفتين از لحاظ مشخصات زياد فرق ندارن همگى كنتراست يكسان و زمان پاسخ دهى5 ميلى ثانيه دارند

فقط مدل LG 23EA63V IPS 23 inch LED Monitor

خوشگل تر و dvi d داره كه موارد ديگر lg ندارن

مدل هاى سامسونگ پانل pls دارند كه با پنل ips فرق داره و در ضمن طبق مشخصات كنتراست پاين ترى نسبت به ال جى دارند

البته كيفيت پانل هاى pls نسبت به ips ال جى نمى دونم چطوره ؟ بايد از نزديك هر دو رو ديد و مقايسه كرد ولى در حالت كلى به نظرم ips بهتر باشه چون در تلوزيون و گوشى ها هم استفاده مى شه ولى pls ؟

به نظرم اگر تونستيد مدل LG 23EA63V IPS 23 inch LED Monitor

رو بخريد و اگر بودجه مهمه

انتخاب خوبيه و قيمتش مناسبه و زياد فرق نداره

چك كنيد پايه هاشون چقدر خم مى شه اين مورد خيلى خيلى مهمه. اگه تونستيد مانيتورى با زمان پاسخ دهى 2 ميلى ثانيه تهيه كنيد

اين مدل ايسوس هم انتخاب خوبيه كنتراستش 8000000 هست كه نسبت به ال جى و سامسونگ بالاتره البته اكثر پانل هاى ايسوس مال ال جى هستن

برای کار طراحی و تری دی مکس 14 میلی ثانیه زیاده؟

چن اصلا بازی نمیکنم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

بزرگوار بودجتون چقدر هست نهایتا ؟ 

لینک به دیدگاه

سلام

بزرگوار بودجتون چقدر هست نهایتا ؟ 

سلام

نهایتا 700 تومن

اون 25 اینچ ال جی اگه بخوام بگیرم دست دوم میگیرم که زیر 700 تومن میشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

نهایتا 700 تومن

اون 25 اینچ ال جی اگه بخوام بگیرم دست دوم میگیرم که زیر 700 تومن میشه

خب بودجتون برای مدلهایی که من مد نظر داشتم کمه 

ولی خب در بین مدلهای ذکر شده من همون 25 اینچ ال جی رو پیشنهاد میدم که هم عریض هست و میتونید

به لحاظ داشتن عرض یشتر فضای بیشتری هم داشته باشید و مختص همین کار شماست ( نرم افزار و میکس و غیره ...) 

کیفیت خوبی هم داره و اصلا از خریدش پشیمون نمیشید البته اینایی که گفتم رو من خودم تجربه کردم 

اگر کارکرده با قیمت مناسب سراغ دارید بدون کوچکترین شکی خریدتونو انجام بدین که بهترین انتخاب هست بین چند مدل دیگر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

مهمتر از پنل برای کار مکس سایز هست

پس موضوع میلی ثانیه کلا منتفی هست 

در نمایش رنگ ها در مکس به اندازه فتوشاپ اهمیت بالایی نداره ولی در عوض در مکس وسعت ویوو پورت ها خیلی مهمه برای افزایش سرعت طراحی و دیدن خروجی با سایز بالا 

اگه حرفه ای کار میکنید  مانیتور فعلی خودتون رو نگه دارید و بجاش یه تی وی led با سایز بالا بگیرید  خیلی کاربردی تر هست یا لااقل پنل pls سایز بالاتر بگیرید که هم وسعت دید بیشتر باشه و هم از نمایش رنگها قابل قبولی برخوردار بشید

در مورد انتخاب بین pls و ips بخاطر بودجه شما این لینک رو پیشنهاد میدم

http://lioncomputer.ir/product/4475/Samsung+S24D595+Plus+24inch+PLS+LED+Monitor/

حتی المکان هم سعی کن ریویو های تصویری مانیتور انتخابیت رو ببینی

جدا از مقوله کاربردی بودن  انتخاب مانیتور یه موردش هم زیبایی از دیدت هست پس تا حدی مهمه

ظاهرشدن لینک زیر با اجرای چیز بازکن

https://www.youtube.com/watch?v=gdWfWJ0XBRY

ویرایش شده توسط MEHDI-GTX
لینک به دیدگاه

سلام

مهمتر از پنل برای کار مکس سایز هست

پس موضوع میلی ثانیه کلا منتفی هست 

در نمایش رنگ ها در مکس به اندازه فتوشاپ اهمیت بالایی نداره ولی در عوض در مکس وسعت ویوو پورت ها خیلی مهمه برای افزایش سرعت طراحی و دیدن خروجی با سایز بالا 

اگه حرفه ای کار میکنید  مانیتور فعلی خودتون رو نگه دارید و بجاش یه تی وی led با سایز بالا بگیرید  خیلی کاربردی تر هست یا لااقل پنل pls سایز بالاتر بگیریر که هم وسعت دید بیشتر باشه و هم از نمایش رنگها قابل قبولی برخوردار بشید

مانیتور فعلی باید بندازم سطل زباله :D

من بازی هم نمیکنم و موضوع میلی ثانیه منتقی هست

مدل Samsung S24D395HP Plus 24inch PLS LED Monitor هم هست که فک نکنم تفاوت چندانی داشته باشن

ویرایش شده توسط faramarz_mit
لینک به دیدگاه

من متوجه شدم که مدل Samsung S24D395HP Plus 24inch PLS LED Monitor صفحه نمایش ثابتی داره و تغییر نمیکنه آیا مدل Samsung S24D595 Plus 24inch PLS LED Monitor ثابت هست؟

لینک به دیدگاه

دوست عزيز شما فرموديد بازى نمى كنيد

پس فيلم يا كليپ هم نمى بينيد كه به نظرم محال غير ممكن هست كه در اين صورت ١٤ ميلى ثانيه براتون مشكل ايجاد مى كنه مانيتورى انتخاب كنيد كه به درد چند كار بخوره

مانيتور قبليتون هم فرموديد از رده خارجه

پس دقت بيشترى در انتخاب به خرج بديد بعدا پشيمون نشيد

لینک به دیدگاه

از خیر اون 25 اینچ گذشتم الان بین 2تا مدل فقط شک دارم 24 سامسونگ و 23ea63 ال جی

لینک به دیدگاه

به نظر من برو ی تلویزن 32 بگیرم کارکردش حدود 700 میشه نصبش کن به دیوار کیف کن 

لینک به دیدگاه

به نظر من برو ی تلویزن 32 بگیرم کارکردش حدود 700 میشه نصبش کن به دیوار کیف کن

32 دیگه خیلی بزرگ میشه

مانیتور نباید خیلی ازم دور باشه

لینک به دیدگاه

تو که سیستم خوبی داری میخواهی لذت ببری ی مبل تک نفره بخر بذار ته اتاق مانیتور رو به دیوار نصب کن ی موس کیبرد بی سیم دار بگیر برو کیف کن 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از خیر اون 25 اینچ گذشتم الان بین 2تا مدل فقط شک دارم 24 سامسونگ و 23ea63 ال جی

دوست بزرگوارم میتونم بپرسم چرا از خیر 25 اینچ گذشتین ؟ 

لینک به دیدگاه

تو که سیستم خوبی داری میخواهی لذت ببری ی مبل تک نفره بخر بذار ته اتاق مانیتور رو به دیوار نصب کن ی موس کیبرد بی سیم دار بگیر برو کیف کن

پیشنهاد خوب و جالبی هست ولی کار من یجوری هست که باید به مانیتور نزدیک باشم

من با تری دی مکس کار میکنم

لینک به دیدگاه

دوست بزرگوارم میتونم بپرسم چرا از خیر 25 اینچ گذشتین ؟

یکی از دوستان همکار من مثل اینکه با این مانیتور کار کرده بود رضایت چندانی نداشت

چون 25 اینچ نسبت 21:9 خوب نیست اگه 16:9 بود خوب بود 21:9 برای مانیتورهای 29 اینچ خوبه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یکی از دوستان همکار من مثل اینکه با این مانیتور کار کرده بود رضایت چندانی نداشت

چون 25 اینچ نسبت 21:9 خوب نیست اگه 16:9 بود خوب بود 21:9 برای مانیتورهای 29 اینچ خوبه

والا من خودمم تجربشو داشتم و هیچ نقصی توش ندیدم و واسه کارای نرم افزاری و میکس و اینا خوبه و کیفیت خوبی هم داره 

مشتریهایی هم که از این مدل سفارش داده بودند کارشون نرم افزار بود و همشون هم ازش راضی بودن 

اون نسیت هم تو فیلم و بازی به چشم میاد چون این مدل مانیتور اصلا برای بازی و فیلم خوب نیست و توصیه نمیشه 

پس شما همون سامسونگ رو انتخاب کنید و اگر پیدا کردین نوع وارداتیشو بخرین البته نمیدونم الان همشون وارداتی

هستند یا مونتاژ که با گارانتی مادیران عرضه میشه / در کل برای تشخیص درست و قضاوت در مورد مانیتوری باید از نزدیک ببینین 

و سعی کنین یه یک گفته یا نظر بسنده نکنین حالا یا اون شخص من باشم یا فرد دیگر و از تعداد بیشتری سوال کنید و تجزبه های

کسب شده توسط اون اشخاص رو مد نظر قرار بدین 

ویرایش شده توسط ᗩ☂ᗩ_ᔕᕮ7ᕮᘉ
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...