رفتن به مطلب

IPS يا PLS؟

اشتراک گذاری

Ips يا pls؟  

225 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. دوستان به نظرتون كدوم پنل مانيتور بهتره و چرا؟

• IPS
      133
    • PLS
      102

Recommended Posts

مطمئنی کیفیت سامسونگ کمتر بود؟؟؟

ایسوس تتصویری به مراتب شارپ تر ، و واضح تر داشت برای سامسونگ جوری بود انگار نور خورشید خوره توش :|

لینک به دیدگاه

• ارسال 119
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

ایسوس تتصویری به مراتب شارپ تر ، و واضح تر داشت برای سامسونگ جوری بود انگار نور خورشید خوره توش :|

از یکی افراد معروفی که تو یوتیوب کانال مخصوص ریویو مانیتور داره پرسیدم گفت همین مدل سامسونگ بهتر از vx239h ahips هست

حالا نمیدونم . . . شما مدل مانیتور هم رو پایه بود دیدین؟؟

ای کاش زحمت میکشیدی عکس میگرفتی میزاشتی اینجا

لینک به دیدگاه

البته نکته ای که موقع مقایسه خیلی باید بهش توجه بشه، کالیبره بودن مانیتور هست که تاثیر بسزایی در قضاوت داره.

از طرفی به چشم ناظر هم خیلی بستگی داره، بعضی ها چشمشون خیلی حساس هست و بعضی ها خیر

به عنوان مثال شخصا تفاوت 30 فریم و 60 فریم رو به سختی تشخیص میدم  :-B

مدتی هست که به دلیل سقوط مانیتور قبلیم از روی میز و شکستن پنل اون  :crying: به دنبال خرید مانیتور هستم

و بهترین گزینه ای که فعلا پیدا کردم (با در نظر گرفتن فاکتور قیمت) تلویزیون 32 اینچ فول اچ دی ال جی IPS هست.

(البته اگر دوستان نصحیتی در مورد این تصمیم دارند به گوش جا نیوش میکنم) :x 

ویرایش شده توسط milla2
لینک به دیدگاه

البته نکته ای که موقع مقایسه خیلی باید بهش توجه بشه، کالیبره بودن مانیتور هست که تاثیر بسزایی در قضاوت داره.

از طرفی به چشم ناظر هم خیلی بستگی داره، بعضی ها چشمشون خیلی حساس هست و بعضی ها خیر

به عنوان مثال شخصا تفاوت 30 فریم و 60 فریم رو به سختی تشخیص میدم

از شما چه پنهون مدتی هست که به دلیل سقوط مانیتور قبلیم از ارتفاع و نابود شدن اون :crying: به دنبال خرید مانیتور هستم و

بهترین گزینه ای که فعلا پیدا کردم (با در نظر گرفتن فاکتور قیمت) تلویزیون 32 اینچ فول اچ دی ال جی IPS هست.

(البته اگر دوستان قبل از قطعی شدن خرید نصحیتی در این مورد دارند به گوش جا نیوش میکنم)

صلیقه ای هست ولی

به نظر من مانیتوری که با کیفیت و برای گیمینگ هست بخر یعنی s24/27d595p

لینک به دیدگاه

از یکی افراد معروفی که تو یوتیوب کانال مخصوص ریویو مانیتور داره پرسیدم گفت همین مدل سامسونگ بهتر از vx239h ahips هست

حالا نمیدونم . . . شما مدل مانیتور هم رو پایه بود دیدین؟؟

ای کاش زحمت میکشیدی عکس میگرفتی میزاشتی اینجا

سامسونگ دقیقا همون مدلی هست که نوشتم که پایش کمر شکسته هست.

بله pls ها توی خارج عالی هستن ولی.....

یکی یه جا داشت میگفت pls هایی که وارد ایران میشه از بد ترین مدل هاش هست و حتی کوچک تز از چیزی که روش زده هست  و فقط سامسونگ این کار رو میکنه (!)

باورم نشد تا این که امروز با این صحنه برخورد 

هردو یک تصویر نشون میدادن ولی خیلی راحت میشد گفت ایسوس بهتر هست.

چشم بنده کیفیت تصاویر خیلی حساس هست 

البته کسی هم همراه من بود ایشون هم همین نظر رو داشت که ایسوس بهتر هست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

سامسونگ دقیقا همون مدلی هست که نوشتم که پایش کمر شکسته هست.

بله pls ها توی خارج عالی هستن ولی.....

یکی یه جا داشت میگفت pls هایی که وارد ایران میشه از بد ترین مدل هاش هست و حتی کوچک تز از چیزی که روش زده هست  و فقط سامسونگ این کار رو میکنه (!)

باورم نشد تا این که امروز با این صحنه برخورد 

هردو یک تصویر نشون میدادن ولی خیلی راحت میشد گفت ایسوس بهتر هست.

چشم بنده کیفیت تصاویر خیلی حساس هست 

البته کسی هم همراه من بود ایشون هم همین نظر رو داشت که ایسوس بهتر هست.

با سلام 

جهت اطلاع شما و دیگر عزیزان در مورد نوشته ای که قرمز کردم یه نکته ای رو میخوام بگم خدمتتون 

من همین مورد دار بود یا بد کیفیت بودن مانیتورهای وارداتی رو بعداز کلی پرسوجو از یکی از تکنسینهای سام سرویس 

پرسیدم و ایشون با اطلاعات کامل گفته شمارو تکذیب کردن 

مانیتورهایی که از طریق سام سرویس وارد و پخش میشه و در واقع مونتاژ داخلی هست 100درصد قطعاتش کره ای هست و 

حتی بهم گفتن میتونن تظمین کنن که سام سرویس طی چندسال گذشته به کیفیت محصولات و قطعات خیلی بها داده و تمام 

گفته هایی که در مورد کیفیت بد مانیتورهای مونتاژ شده میشه رو کاملا تکذیب کردن / اینم گفتن که حتی سام سرویس هم بخواد کیفیتش رو بیاره 

پایین کمپانی سامسونگ اجازه نمیده و اصلا دست سام سرویس نیست و کره تصمیم میگیره که به کجا کیفیت بالا بفرسته و به کدوم کشور نسخه تجاریشو

پس مطمئن باشین در فضای رقابتی سامسونگ و بقیه دوست دارند بهترین باشن / مطمئن باشین در این مورد کیفیت مونتاژداخل از چین و مالزی و ویتنام و غیره ...بهتره

در مورد اندازه هم باید بگم مطمئن باشین مانیتور 24 اینچ با 22 اینچ فرق خواهد داشت و میتونید با یک خط کش به صحت حرف بنده برسین

کسی هم منکر کیفیت خوب مانیتورهای ایسوس نیست ولی نباید از کیفیت خوب بقیه محصولات و برندها چشم پوشی کنیم 

ویرایش شده توسط ᗩ☂ᗩ_ᔕᕮ7ᕮᘉ
لینک به دیدگاه

صلیقه ای هست ولی

به نظر من مانیتوری که با کیفیت و برای گیمینگ هست بخر یعنی s24/27d595p

چیزی نزدیک به 900 قیمتشه، یعنی به نظر حضرتعالی واقعا نمیارزه 200 بیشتر بدم 32 بگیرم؟

32 اچ دی (Full HD) ال جی رو تست کردم، توی فیلم عالی بود، توی گیم معمولی، فقط کمی با فونتها مشکل داشتم که فکر کنم اونم با فول اچ دی شدن برطرف بشه. گر چه فعلا از بد شانسی ما فول اچ دی تو بازار کمیاب یا بهتره بگم نایاب شده.

با سلام 

جهت اطلاع شما و دیگر عزیزان در مورد نوشته ای که قرمز کردم یه نکته ای رو میخوام بگم خدمتتون 
من همین مورد دار بود یا بد کیفیت بودن مانیتورهای وارداتی رو بعداز کلی پرسوجو از یکی از تکنسینهای سام سرویس 
پرسیدم و ایشون با اطلاعات کامل گفته شمارو تکذیب کردن 
مانیتورهایی که از طریق سام سرویس وارد و پخش میشه و در واقع مونتاژ داخلی هست 100درصد قطعاتش کره ای هست و 
حتی بهم گفتن میتونن تظمین کنن که سام سرویس طی چندسال گذشته به کیفیت محصولات و قطعات خیلی بها داده و تمام 
گفته هایی که در مورد کیفیت بد مانیتورهای مونتاژ شده میشه رو کاملا تکذیب کردن / اینم گفتن که حتی سام سرویس هم بخواد کیفیتش رو بیاره 
پایین کمپانی سامسونگ اجازه نمیده و اصلا دست سام سرویس نیست و کره تصمیم میگیره که به کجا کیفیت بالا بفرسته و به کدوم کشور نسخه تجاریشو
پس مطمئن باشین در فضای رقابتی سامسونگ و بقیه دوست دارند بهترین باشن / مطمئن باشین در این مورد کیفیت مونتاژداخل از چین و مالزی و ویتنام و غیره ...بهتره
در مورد اندازه هم باید بگم مطمئن باشین مانیتور 24 اینچ با 22 اینچ فرق خواهد داشت و میتونید با یک خط کش به صحت حرف بنده برسین
کسی هم منکر کیفیت خوب مانیتورهای ایسوس نیست ولی نباید از کیفیت خوب بقیه محصولات و برندها چشم پوشی کنیم 

چندبن سال پیش که جهت خرید LCD برای منزل (تلویزیون) تحقیق میکردم به مطلب جالبی توی یکی از فرومهای خارجی برخوردم

تا جایی که خاطرم هست توی اون مطلب اینجوری بیان شده بود که پنل ال سی دی های سامسونگ ساخت سه کارخانه متفاوت در سه کشور متفاوت هست

و بستگی به اینکه کجا تولید شده باشند کیفیتشون متفاوت هست

برای تایید این ادعا هم چند تا پنل رو گذاشته بودند زیر میکروسکوپ و مشخصا بدترین نوعش برای چین بود

راه حلی هم گفته شده بود که از روی سریال دستگاه میشد کشور سازنده رو پیدا کرد وال سی دی مناسب رو خرید

اگر حدس زدید که اون موقع تمام تلویزیون های ال سی دی سامسونگ داخل ایران پنل چینی داشتند

باید بگم تا جایی که من بازار رو زیر و رو کردم، حدستون درست هست.

ویرایش شده توسط milla2
لینک به دیدگاه

PLS زیرمجموعه ای از پنل های IPS محسوب میشه، نسخه های دیگه ای هم از پنل IPS وجود داره که تقریبا همشون شبیه به هم هستند، هر تولید کننده ای پنل  IPS نمونه خودش رو داره که اختلاف کیفیتشون نسبت به هم اینقدر کم هست که تقریبا با چشم قابل تشخیص نیست و به چشم نمیاد، شرکت سامسونگ هم که میخواد تو بازار مستقل باشه و از پرداخت حق ثبت به دیگر تولید کننده ها امتناع کنه، نسخه پنل IPS خودشون که همون PLS هست رو تولید میکنه و ادعا میکنه که نسبت به بقیه متفاوت هست ولی درواقع همون ویژگی ها و کیفیت پنل IPS رو داره و همه اینها چیزی جز حقه های بازاریابی نیست. شخصا فکر می کنم تصویر پنل های IPS مخصوصا AH-IPS ساخت ال جی رنگی تر و زنده تر هست. البته نمیگم که PLS بد هست ولی رنگ ها قهوه ای/خاکستری تر به نظر می رسند نسبت به پنل AH-IPS و این فکر می کنم به این خاطر هست که ال جی پنل هاش رو زمان تولید کالیبره میکنه و این موضوع خیلی مهم هست مخصوصا اگر به کیفیت رنگ ها اهمیت میدید و ابزار کالیبره کردن مانیتور رو هم ندارید. گفته دوستان رو هم در نقد مانیتور های سامسونگ که در بازار ایران موجود هست رو تایید می کنم و شخصا هیچوقت حس خوبی نسبت به محصولاتش نداشتم چون به نظرم یه تولید کننده متقلب هست و همش به دنبال دوز و کلک هست تا نوآوری و خلاقیت.

ویرایش شده توسط ZigZag
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود. فقط نظر خودم رو بیان می کنم چون همه رو در کنار هم قرار دادم و مقایسه کردم PLS یک چیز دیگست! من به PLS رای دادم اما یک نکته رو بگم مانیتور PLS رو فقط با برایتنس 300 کاندلا بخرید نه 250 . 250 کاندلا خیلی بی حاله!

هر دو هم یک برتری نسبت به همدیگه دارند :

برتری PLS نسبت به IPS منظورم هر نوع IPS هستش حتی بهترینش که AHVA IPS هستش >>> PLS هم در نمایش صحنه های تاریک مثلاً یک فیلم در شب یا صحنه های تاریک عملکرد بهتری داره و هم بلک بلیدینگ کمتری داره! به طور کلی رنگ ها در PLS جذابتر هستند هرچند نسبت به IPS زیاد طبیعی نیستند!

سمت چپ AH-VA IPS و سمت راست PLS :

post-11166-0-63007600-1432036654_thumb.jpg

سمت چپ PLS و سمت راست AH-VA IPS :

post-11166-0-55491300-1432036881_thumb.jpg

post-11166-0-26579600-1432036896_thumb.jpg

برتری IPS نسبت به PLS گوستینگ کمتر هستش که در بازی خودشو نشون میده :

monex دارای پنل pls و croossover دارای پنل AH-VA IPS 

post-11166-0-95489000-1432037111_thumb.png

اگرچه AH-VA هم بسیار عالیه اما پنل گرون قیمتیه و در بازار داخلی مانیتوری با این پنل فعلاً ندیدم در حالیکه PLS هم ارزونتره و هم کم مصرف تر.

+++

توصیه میکنم اگر قصد خرید مانیتورهای سامسونگ با پنل PLS دارید, از نمونه هایی که تولید/مونتاژ سام سرویس نیستند استفاده کنید. واقعاً فرق میکنه. من خودم S27D590P دارم که وارداتی هستش وقتی کنار S24D595 که مونتاژ ایرانه گذاشتم واقعاً تعجب کردم. S24D595 با وجود اینکه 24 اینچه و بخاطر PPI بالاتر باید تصاویر رو فشرده تر نشون بده , واقعاً ناامید کننده بود.

لینک به دیدگاه

درود. فقط نظر خودم رو بیان می کنم چون همه رو در کنار هم قرار دادم و مقایسه کردم PLS یک چیز دیگست! من به PLS رای دادم اما یک نکته رو بگم مانیتور PLS رو فقط با برایتنس 300 کاندلا بخرید نه 250 . 250 کاندلا خیلی بی حاله!

برتری PLS نسبت به IPS منظورم هر نوع IPS هستش حتی بهترینش که AHVA IPS هستش >>> PLS هم در نمایش صحنه های تاریک مثلاً یک فیلم در شب یا صحنه های تاریک عملکرد بهتری داره و هم بلک بلیدینگ کمتری داره! به طور کلی رنگ ها در PLS جذابتر هستند هرچند نسبت به IPS زیاد طبیعی نیستند!

attachicon.gif1.jpg

attachicon.gif2.jpg

attachicon.gif3.jpg

attachicon.gif4.png

اگرچه AH-VA هم بسیار عالیه اما پنل گرون قیمتیه و در بازار داخلی مانیتوری با این پنل فعلاً ندیدم در حالیکه PLS هم ارزونتره و هم کم مصرف تر.

+++

توصیه میکنم اگر قصد خرید مانیتورهای سامسونگ با پنل PLS دارید, از نمونه هایی که تولید/مونتاژ سام سرویس نیستند استفاده کنید. واقعاً فرق میکنه. من خودم S27D590P دارم که وارداتی هستش وقتی کنار S24D595 که مونتاژ ایرانه گذاشتم واقعاً تعجب کردم. S24D595 با وجود اینکه 24 اینچه و بخاطر PPI بالاتر باید تصاویر رو فشرده تر نشون بده , واقعاً ناامید کننده بود.

سلام

از کجا مانیتور سامسونگ مونتاژ کره پیدا کنیم؟

S27D590P مونتاژ کره قیمتش چنده؟

میترسم مونتاژ غیر از کره  بخرم علاوه بر کیفیت پایینتر تصویر   پیکسل سوخته هم داشته باشه گارانتی هم که قبول نمیکنه

ویرایش شده توسط m4n
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

میترسم مونتاژ غیر از کره  بخرم علاوه بر کیفیت پایینتر تصویر   پیکسل سوخته هم داشته باشه گارانتی هم که قبول نمیکنه

دوست گلم قطعات مانیتورهای سام سرویس کره ای هستن نه ایرانی ! قطعات مال کره هست و اینجا مونتاژ میشن 

من هیچ نسبتی یا دوستی با این سام سرویس ندارم ولی اینا رو از یک تکنسین و متخصص 

پرسیدم که گفتن قطعات مونتاژ داخل 100درصد اصلی یا به اصطلاح کره ای هستن 

من هم چند وقت پیش همین حس رو داشتم که مونتاژ کره بهتر از مونتاژ ایران هست و.لی 

بعداز کلی پرسو جو و کسب اطلاعات متوجه شدم که چنین نیست و هیچ فرقی از نظر کیفیت ندارن 

چند تن از دوستان هم از همین مدل خریدن که کاملا راضی هستن و هیچ مشکی هم نبوده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

attachicon.gif1.jpg

attachicon.gif2.jpg

attachicon.gif3.jpg

attachicon.gif4.png

+++

سلام 

جناب موسوی عزیز میتونم ازتون بخوام که مستندی یا یه مقایسه تصویری از دو مدل( وارداتی و مونتاژ داخل ) برامون قرار بدین تا بنده هم مطمئن بشم مثل شما ؟

البته جسارت نشه شابد من اشتباه میکنم یا شایدم کسای دیگه که این اطلاعات رو دادن 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

سلام.

مونتاژ کره نداریم یا حداقل من ندیدم. مدل S27D590P مونتاژ چین هست و مدل جهانی که در سایت های معتبر خارجی به فروش میرسه مثل آمازون :

http://www.amazon.com/Samsung-27-Inch-Viewing-Monitor-S27D590P/dp/B00IEZGW8C

مدل S27D595 مونتاژ ایران(سام سرویس) هستش که شما اگر سرچ کنید هم چنین مدلی در سایت های خارجی یا حتی سایت رسمی سامسونگ پیدا نمیکنید.

همونطور که عطاجان گفتند در هر دو مدل قطعات و مخصوصاً پنل از کره وارد کشورهای مونتاژ کننده میشه مثل چین یا ایران و در کشورهای ذکر شده فقط اسمبل میشه.

قضیه پیکسل سوخته شما حتی اگر در امریکا هم زندگی کنید و مانیتوری با کمتر از 5 عدد پیکسل سوخته خریداری کرده باشید, شامل گارانتی تعویض نمیشه! این قانون در همه جای جهان یکسانه یه چرخی در فروم های خارجی بزنید طرف ساکن تگزاس بوده مانیتور 1440p خریده با 3 عدد پیکسل سوخته اما بازم شامل گارانتی تعویض نشده چون حداقل شرط تعویض 5 تا پیکسل سوختست.

سلام 

جناب موسوی عزیز میتونم ازتون بخوام که مستندی یا یه مقایسه تصویری از دو مدل( وارداتی و مونتاژ داخل ) برامون قرار بدین تا بنده هم مطمئن بشم مثل شما ؟

البته جسارت نشه شابد من اشتباه میکنم یا شایدم کسای دیگه که این اطلاعات رو دادن 

سلام عطاجان. مستند اگر منظورتون این هستش که سایت معتبری برای مقایسه قرار بدم , شما یک سایت بررسی و ریوو به بنده نشون بدید که نامی از S27D595 یا S27D395 برده باشه ! وقتی چنین چیزی نیست از کجا مدرک مستدل ارائه کنم؟! بنده در ابتدا نوشتم : فقط نظر خودم رو بیان می کنم چون همه رو در کنار هم قرار دادم و مقایسه کردم. چیزی که من دیدم صرف نظر از رزولوشن, عمق رنگ 29UM65 کمی بهتر از S27D395 بود. ممکنه من اشتباه کرده باشم.

مانیتورهای S24D590PL و S27D590P از پنل پیشرفته PLS با نام تجاری AD-PLS استفاده میکنند که تکنولوژی 2014 ست. مشخصه اصلی AD-PLS علاوه بر یک سری بهبودهای جزئی , زاویه دید گسترده تره. من 25UM65 و S24D595 و S24D395 و S27D590P رو در کنار هم قرار دادم. زاویه دید S27D590P و 25UM65 در یک حد بود و کمی بهتر از اون دو مدل 24 اینچی سامسونگ که مونتاژ ایران هستند. برداشت من این بود که پنل های مدل های سامسونگ مونتاژ ایران PLS معمولیه و نه AD-PLS 

شخصاً نظری در مورد اداهای سام سرویس ندارم و نمیخوام وارد چنین مقوله هایی بشم . شاید هر کسی هم متوجه تفاوت مدل هایی مثل S27D590P با S27D395 و S27D595 نشه اما من متوجه شدم. و اگر S27D590P نخریده بودم قطعاً انتخابم 29UM65 ال جی بود نه اون دو مدل 27 اینچیه سام سرویس

لینک به دیدگاه

همیشه تکنولوژی جدید دلیل بر بهتر بودنش نیست

بهتره که این شکلی مطرح شود

برای چه کاری استفاده می کنید

پنل ipsبیشتر برای فیلم به کار می اید چون زاویه دید خوبی داره

پنل tn بیشتر برای بازی ها به کار می اید 

این صحبت های بنده با برداشت از برند با کیفیت ایسوس است

مثلا vxایسوس که ips نیست خیلی بهتره برای بازی تا mx

چون 1میلی ثانیه با کنترانس بالا و هرز بالاست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام عطاجان. مستند اگر منظورتون این هستش که سایت معتبری برای مقایسه قرار بدم , شما یک سایت بررسی و ریوو به بنده نشون بدید که نامی از S27D595 یا S27D395 برده باشه ! وقتی چنین چیزی نیست از کجا مدرک مستدل ارائه کنم؟! بنده در ابتدا نوشتم : فقط نظر خودم رو بیان می کنم چون همه رو در کنار هم قرار دادم و مقایسه کردم. چیزی که من دیدم صرف نظر از رزولوشن, عمق رنگ 29UM65 کمی بهتر از S27D395 بود. ممکنه من اشتباه کرده باشم.

مانیتورهای S24D590PL و S27D590P از پنل پیشرفته PLS با نام تجاری AD-PLS استفاده میکنند که تکنولوژی 2014 ست. مشخصه اصلی AD-PLS علاوه بر یک سری بهبودهای جزئی , زاویه دید گسترده تره. من 25UM65 و S24D595 و S24D395 و S27D590P رو در کنار هم قرار دادم. زاویه دید S27D590P و 25UM65 در یک حد بود و کمی بهتر از اون دو مدل 24 اینچی سامسونگ که مونتاژ ایران هستند. برداشت من این بود که پنل های مدل های سامسونگ مونتاژ ایران PLS معمولیه و نه AD-PLS 

شخصاً نظری در مورد اداهای سام سرویس ندارم و نمیخوام وارد چنین مقوله هایی بشم . شاید هر کسی هم متوجه تفاوت مدل هایی مثل S27D590P با S27D395 و S27D595 نشه اما من متوجه شدم. و اگر S27D590P نخریده بودم قطعاً انتخابم 29UM65 ال جی بود نه اون دو مدل 27 اینچیه سام سرویس

درود خدمت جناب موسوی عزیز 

منظورم شواهدی که من هم ببینم و مطمئن بشم که این موارد و اختلافات وجود داره وگرنه هیچ لینکی از قطعات مونتاژی ایران تو 

هیچ سایت بررسی وجود نداره که منم ببینم / بله اینو قبول دارم که شاید اختلافی باشه بینشون ولی من بهتون اطمینان میدم که تمام 

قطعات استفاده شده در مدلهای مونتاژِ کره ای هستند و دیگر هسچ / از مانیتور الجی هم که در بالا گفتین داشتم چند هفته که به نظرم جزو بهترینها بود 

و فرمودتون کاملا تایید میشه و مخصوص کارای گرافیکی و فعالیتهای دفتری میباشد / هیچ اطلاعاتی بالاتر از تجربه شخصی نیست 

بازم میگم مطمئنن تفاوتی بین مدلهای : 595 و 590 وجود داره ولی فکر نکم زیاد قابل حس باشه که ما ازش ایراد بگیریم و همونطور که گفتم در 

پستهای قبلی من از چندتن از دوستانی که همین مدل 595 رو خریدند قشنگ سوال کردم و کاملا راضی بودند و هیچ مشکلی توش ندیدند که قابل ذکر باشه ( البته مانیتوری نیست که بدون عیب باشه )

مانیتور 29 اینچ الجی هم حرفی برای گفتن نذاشته و مثل برادر کوچکترش واقعا کمنظیر جزو بهترین مانیتورهاست البته با قیمت مناسب وبه خاطر واید بودنش هم مخصوص کارای خاص 

به هر حال بنده قصدم ناراحتی و جسارت و یا خدای نکرده تبلیغ نبود ولی خواستم بگم برای داشتن مانیتور خوب و با کیفیت نیازی نیست جیب واردکننده یا سودجویان رو پر کنیم 

و هزینه های سنگینی رو بابتش پرداخت کنیم با هزینه اندک هم میشه صاحب مانیتور شد / همین 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

1- S27D590P و S27D595 شما تست کردین؟!! کدوم بهتر بود ؟؟؟؟

2- S27D590P که ربطی به سام سرویس نداره و مونتاژ ایران نیست !

سلام 

سعید جان شما هنوز مانیتور نگرفتین ؟ 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

1- S27D590P و S27D595 شما تست کردین؟!! کدوم بهتر بود ؟؟؟؟

2- S27D590P که ربطی به سام سرویس نداره و مونتاژ ایران نیست !

اول از همه اینو بگم عکسی که شما دادی مربوط به مقایسه مدل های 24 اینچی هستش که در پست قبل هم گفتم با روشنایی(شدت نور) 300 کاندلا بخرید. برای همین بود . 590 ـــه 24 اینچی 250 هستش و 390 ـــه 24 اینچی 300 کاندلا. برای همینم در پست قبلیم گفتم 250 بی حاله.

1- من S27D395 رو کنار S27D590P قرار دادم. در نگاه اول فرقی ندارن اما زاویه دید 395 به نظرم کمی محدودتر بود و در پخش یک ویدئو وقتی گیمینگ مد هر دو رو فعال کردم D590 شارپ تر از D395 بود.

2- کشف بزرگی کردید تبریک میگم. مگه من گفتم مونتاژ ایرانه؟! خودم این مانیتور رو دارم عزیزم. دفعه دیگه که خواستی پستی رو نقل قول کنی اول یکبار بخون ببین چی نوشته شد بعد....

شما مطمئنین ؟؟ s24d590pl به عنوان بهترین مانیتور ارزان قیمت گیمینگ انتخاب شده . . . ips ها هیچ کدوم جایزه ای برای گیمینگ نبردن هیچ وقت . . . 

فقط جدیدا ایسوز داره رو مانیتور ips 120hz کار میکنه . . .

از چی مطمئنم؟! من گفتم IPS ها جایزه گیمینگ بردن؟ یک عکس قرار دادم که گوستینگ AH-VA IPS کمتر از PLS بود. اینکه s24d590pl به عنوان بهترین مانیتور گیمینگ ارزان قیمت انتخاب شده بنده بی خبرم و نمی دونم از طرف چه کسی انتخاب شده. اما تا جایی که می دونم یک گیمر حرفه ای معمولاً به دنبال مانیتور با زمان پاسخگویی کم مثلاً 1 یا 2 میلی ثانیه است نه 5 میلی ثانیه معمولاً گیمرها از مانیتورهای پنل TN که ریسپانس تایم کمتری دارند استفاده می کنن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود خدمت جناب موسوی عزیز 

منظورم شواهدی که من هم ببینم و مطمئن بشم که این موارد و اختلافات وجود داره وگرنه هیچ لینکی از قطعات مونتاژی ایران تو 

هیچ سایت بررسی وجود نداره که منم ببینم / بله اینو قبول دارم که شاید اختلافی باشه بینشون ولی من بهتون اطمینان میدم که تمام 

قطعات استفاده شده در مدلهای مونتاژِ کره ای هستند و دیگر هسچ / از مانیتور الجی هم که در بالا گفتین داشتم چند هفته که به نظرم جزو بهترینها بود 

و فرمودتون کاملا تایید میشه و مخصوص کارای گرافیکی و فعالیتهای دفتری میباشد / هیچ اطلاعاتی بالاتر از تجربه شخصی نیست 

بازم میگم مطمئنن تفاوتی بین مدلهای : 595 و 590 وجود داره ولی فکر نکم زیاد قابل حس باشه که ما ازش ایراد بگیریم و همونطور که گفتم در 

پستهای قبلی من از چندتن از دوستانی که همین مدل 595 رو خریدند قشنگ سوال کردم و کاملا راضی بودند و هیچ مشکلی توش ندیدند که قابل ذکر باشه ( البته مانیتوری نیست که بدون عیب باشه )

مانیتور 29 اینچ الجی هم حرفی برای گفتن نذاشته و مثل برادر کوچکترش واقعا کمنظیر جزو بهترین مانیتورهاست البته با قیمت مناسب وبه خاطر واید بودنش هم مخصوص کارای خاص 

به هر حال بنده قصدم ناراحتی و جسارت و یا خدای نکرده تبلیغ نبود ولی خواستم بگم برای داشتن مانیتور خوب و با کیفیت نیازی نیست جیب واردکننده یا سودجویان رو پر کنیم 

و هزینه های سنگینی رو بابتش پرداخت کنیم با هزینه اندک هم میشه صاحب مانیتور شد / همین 

درود

من کلاً اهل برند پرستی و تعصب نیستم. به این شعارهای حمایت از تولید کننده (مونتاژ کننده) داخلی و شعارهای مشابه هم هیچ اعتقادی ندارم. شاید اگر مجانی یک مانیتور به من بدهند قضیه فرق کنه اما وقتی دارم هزینه بابت خریدش پرداخت می کنم اولویتم بدست آوردن یک محصول جهانی و معتبره نه یک محصول کاستومایز شده.

فرمایش شما کاملاً تایید می شه. همه اینها مانیتورهای بسیار عالی هستند. شاید در نگاه اول هم هیچ تفاوتی وجود نداشته باشه. اما من ساعت ها وقت صرف کردم کلی پرس و جو کردم مقایسه کردم برای مقایسه با بعضی مدل ها که دوستانم داشتند تا اون سر شهر رفتم و بالاخره به یک نتیجه ای رسیدم که مدل X یک برتری نسبی بر Y داره. این ارتباطی به تبلیغ برای وارد کننده نداره. خریدار حق داره با آگاهی انتخاب کنه و طبق فرهنگ فروم فکر می کنم اینجا برای به اشتراک گذاشتن تجربیاتمون در مسائلی که مربوط به حوزه فعالیت سایته حضور داریم.

من گفتم مقایسه خودم 590 یک برتری نسبی بر 595 داشت. نه اصراری دارم که 590 بخرید و نه معتقدم که 590 بهترین مانیتور فول اچ دی دنیاست. بلکه ضعف هایی هم داره. مثلاً با فعال کردن گیمینگ مد عکس هایی که بازتاب نور فلاش دوربین در صورت شخصی که عکس ازش گرفته شده, این بازتاب تشدید می شه تا حدی که طبیعی نیست و گاهی اوقات آزار دهندست. رنگ سفید پنل های PLS و IPS ها اونطور که دوست دارم سفید خالص نیستند. بین این همه مانیتور فقط رنگ سفید E2281VR وقتی که سوپر رزولوشن رو روی نرمال قرار میدادم دوست داشتم. رنگ سفید رو به سفیدترین شکل ممکن نمایش می داد. همونطور که عرض کردم هر مانیتوری نقاط ضعف و قوتی داره.

<چون احساس می کنم بحثمون داره به حاشیه کشیده می شه ترجیح می دم دیگه ادامه ندم>

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

من کلاً اهل برند پرستی و تعصب نیستم. به این شعارهای حمایت از تولید کننده (مونتاژ کننده) داخلی و شعارهای مشابه هم هیچ اعتقادی ندارم. شاید اگر مجانی یک مانیتور به من بدهند قضیه فرق کنه اما وقتی دارم هزینه بابت خریدش پرداخت می کنم اولویتم بدست آوردن یک محصول جهانی و معتبره نه یک محصول کاستومایز شده.

فرمایش شما کاملاً تایید می شه. همه اینها مانیتورهای بسیار عالی هستند. شاید در نگاه اول هم هیچ تفاوتی وجود نداشته باشه. اما من ساعت ها وقت صرف کردم کلی پرس و جو کردم مقایسه کردم برای مقایسه با بعضی مدل ها که دوستانم داشتند تا اون سر شهر رفتم و بالاخره به یک نتیجه ای رسیدم که مدل X یک برتری نسبی بر Y داره. این ارتباطی به تبلیغ برای وارد کننده نداره. خریدار حق داره با آگاهی انتخاب کنه و طبق فرهنگ فروم فکر می کنم اینجا برای به اشتراک گذاشتن تجربیاتمون در مسائلی که مربوط به حوزه فعالیت سایته حضور داریم.

من گفتم مقایسه خودم 590 یک برتری نسبی بر 595 داشت. نه اصراری دارم که 590 بخرید و نه معتقدم که 590 بهترین مانیتور فول اچ دی دنیاست. بلکه ضعف هایی هم داره. مثلاً با فعال کردن گیمینگ مد عکس هایی که بازتاب نور فلاش دوربین در صورت شخصی که عکس ازش گرفته شده, این بازتاب تشدید می شه تا حدی که طبیعی نیست و گاهی اوقات آزار دهندست. رنگ سفید پنل های PLS و IPS ها اونطور که دوست دارم سفید خالص نیستند. بین این همه مانیتور فقط رنگ سفید E2281VR وقتی که سوپر رزولوشن رو روی نرمال قرار میدادم دوست داشتم. رنگ سفید رو به سفیدترین شکل ممکن نمایش می داد. همونطور که عرض کردم هر مانیتوری نقاط ضعف و قوتی داره.

<چون احساس می کنم بحثمون داره به حاشیه کشیده می شه ترجیح می دم دیگه ادامه ندم>

عرض خسته نباشید

جناب موسوی بر منکرش لعنت / کسی هم نگفته شما برند پرست هستین و ....  حالا شایدم کسایی باشن که البته به بنده ربطی نداره 

متاسفانه کمبود بودجه و بازهم کم بود بودجه و برخی مشکلات و محدودیتها که نمیشه اینجا گفت باعث شده انتخابهامون محدود باشه و نتونیم 

اونطور که باید و شاید بهترین انتخاب رو بکنیم و همین که زورمون به این مدلای خوش قیمت میرسه خداروشکر میکنیم 

مثلا من همین مدل رو البته وارداتیش رو استعلام کردم قیمت یه گرافیک 970 رو برای خریدنش بهم دادند که کلا پشیمون شدم و با کلی پرسو جو و 

شنیدن تجربیات دوستانی که از مدل مونتاژی داخل خریده بودند متوجه شدم که از لحاظ کیفیت فرقی نداره با مدل خارجی( اگرم داشته باشه خیلی نامحسوس) و قیمتش هم عالیه + گارانتی 

این محدودیتها باعث خیلی مشکلات و ناراحتیها شده که گفتنش در این معقوله نمیگنجه 

بله منم همونطور که بالا هم گفتم فرق خواهند داشت ولی دوستان دیگه کمی بدتر و بی انصافانه تر فکر میکنن

به هر حال تشکر میکنم که تجربیتتون رو به اشتراک میزارین با بقیه 

لینک به دیدگاه

پیکسل سوخته در مانیتورهای آکبند asus بیشتره یا سامسونگ یا LG ؟

ویرایش شده توسط m4n
لینک به دیدگاه

دوستان و استادان عزیز اگه میشه هرکس نظرشو به من بگه در این مورد ...

برای بازی و فیلم ( بازی خیلی بیشتر ) تو مایه های 1 تومن ( یکم زیاد و کم مهم نیست )  مانیتور27 اینچ یا بالاتر بهترین انتخاب چیه ؟  :-? 

خودم نظرم LG 29UM65 یا S27D590 هست ولی از نزدیک ندیدمشون اگه دوستان مدلی یا شرکتی دیگه هم معرفی بکنن ممنون میشم ...

پیشاپیش ممنون ... @};- 

ویرایش شده توسط porya2427
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مانیتور سامسونگ  S27D590P مونتاژ چین هست تو بازار ؟

پیکسل سوخته در مانیتورهای آکبند با پنل  pls بیشتره یا ips یا tn ؟

پیکسل سوخته در مانیتورهای آکبند asus بیشتره یا سامسونگ یا LG ؟

درود

در مورد سوال اولتون که باید بگم معلوم نیست باید شماره سریالش رو چک کنید چون میتونه هر کشور باشه ( تجاری یا حرفه ای ) 

در مورد سوال دومتون پیکسل سوخته اصلا ربطی به پنل نداره و جزو معایب تولید هست و تو هر مانیتوری میتونه باشه 

در مورد سوال سومتون همون جواب دوم میتونه صحیح باشه 

________

در ضمن اگر مشکلی نیست

سوالاتتون رو در بخش مربوطه بپرسین چون این تایپیک مربوط به یک موضوع دیگریست 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...