رفتن به مطلب

IPS يا PLS؟

اشتراک گذاری

Ips يا pls؟  

225 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. دوستان به نظرتون كدوم پنل مانيتور بهتره و چرا؟

• IPS
      133
    • PLS
      102

Recommended Posts

• کاربر ویژه

دوستان و استادان عزیز اگه میشه هرکس نظرشو به من بگه در این مورد ...

برای بازی و فیلم ( بازی خیلی بیشتر ) تو مایه های 1 تومن ( یکم زیاد و کم مهم نیست )  مانیتور27 اینچ یا بالاتر بهترین انتخاب چیه ؟  :-? 

خودم نظرم LG 29UM65 یا S27D590 هست ولی از نزدیک ندیدمشون اگه دوستان مدلی یا شرکتی دیگه هم معرفی بکنن ممنون میشم ...

پیشاپیش ممنون ... @};- 

سلام  (( اگر مشکلی نیست سوالاتتون رو در بخش مربوطه بپرسین چون این تایپیک مربوط به یک موضوع دیگریست ))

من تصمیم گرفتم مدلی رو معرفی نکنم و اگر شما مدلی در ذهنتون دارید رو بگید تا من هر کمکی از دستم بربیاد براتون انجام بدم

مانیتور الجی جزو با کیفیت ترین مانیتورهایی هست که بنده تا الان دیدم و درش شکی نیست ولی برای بازی زیاد پیشنهاد نمیشه چون به خاطر 

واید بودنش ( البته خیلی کم و جزئی ) حس بدی رو تو کاربر ایجاد میکنه ولی برای تماشای فیلم و وبگردی عالیست و انتخابیست هوشمندانه و منطقی 

مدل سامسونگ هم داخل ایران موجود نیست و باید از خارج از کشور وارد کنید و اگرم منظورتون 595 هست که مونتاژ داخلی هست و کاملا مناسبه کاربری شماست 

برای بودجه شما هین دو مدل رو که خودتون نوشتید بهتر هست و اگر زیاد اهل بازی نیستید و میتونید حالت واید رو در بازیها به چشم نگیرید همون الجی بهتر هست 

ولی اگر حساس هستیدد همون سامسونگ با پنل خوب و کیفیت خوب در انتظار شماست 

لینک به دیدگاه

• ارسال 119
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

مرسی از جوابتون  @};-

راستش من هرچقدر گشتم تاپیگ مناسب سوالم پیدا نکردم که جدید باشه و تاپیک قدیمی بالا نیارم....  :big hug:

ببخشید دوباره اینجا می پرسم یکم عجله دارم ...  :)

من یه دسکتاپ Asus Rog G20Aj از خارج گرفتم و کمتر از 15 روز دیگه به دستم میرسه و دنبال مانیتور هستم و توی یه سایت خارجی خوندم که اگه نمی خواید به اندازه خرید

مانیتورش (Pg278q ) هزینه کنید بهترین انتخاب , انتخاب مانیتور های واید هست که دیجی کالا هم از نقد اون اسکی رفته بود و تو توضیحاتش همینو نوشته بود  ...

در هر صورت من نمیتونم 3 و خورده ای بابت مانیتورش بدم و سوالم اینه که به نظر شما ارزش دا ره بیشتر هزینه کنم و مدل های v ایسوس رو با 1ms بخرم یا تفاوت زیادی با این الجی که 5ms هست نداره ؟ ( تفاوتش کاملا قابل احساس هست ؟ )

از نظر کیفیت تصویر چی ؟

@};-  مرسی   @};-

ویرایش شده توسط porya2427
لینک به دیدگاه

مرسی از جوابتون  @};-

راستش من هرچقدر گشتم تاپیگ مناسب سوالم پیدا نکردم که جدید باشه و تاپیک قدیمی بالا نیارم....  :big hug:

من یه دسکتاپ Asus Rog G20Aj از خارج گرفتم و کمتر از 15 روز دیگه به دستم میرسه و دنبال مانیتور هستم و توی یه سایت خارجی خوندم که اگه نمی خواید به اندازه خرید

مانیتورش (Pg278q ) هزینه کنید بهترین انتخاب , انتخاب مانیتور های واید هست که دیجی کالا هم از نقد اون اسکی رفته بود و تو توضیحاتش همینو نوشته بود  ...

در هر صورت من نمیتونم 3 و خورده ای بابت مانیتورش بدم و سوالم اینه که به نظر شما ارزش دا ره بیشتر هزینه کنم و مدل های v ایسوس رو با 1ms بخرم یا تفاوت زیادی با این الجی که 5ms هست نداره ؟ ( تفاوتش کاملا قابل احساس هست ؟ )

از نظر کیفیت تصویر چی ؟

@};-  مرسی   @};-

درود

وقتی شما عزیز سیستم گیمینگ داری جمع میکنی پس مانیتور گیمینگ هم بخر که مشخصه های زیر رو داشته باشند:

ریسپانس تایم کم

ریفرش ریت بالا

ترجیحاً ساپورت جی سینک و تری دی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مرسی از جوابتون  @};-

از نظر کیفیت تصویر چی ؟

@};-  مرسی   @};-

خواهش میکنم دوست عزیز 

شما برای ادامه از بخش زیر میتونید استفاده کنید برای ایجاد تایپیک 

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showforum=14

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

اشتباه شد پاک کنید

ویرایش شده توسط bozorgmehr96
لینک به دیدگاه

عزیزان نظر سنجی درباره تفاوت کیفیت این دو پنل عملا از بن نادرسته PLS عملا تفاوتی با iPS نداره و در واقع یه کلون از ipsهست با مشخصات و ویژگیهای بسیار مشابه. در اصل سامسونگ از اواخر ۲۰۱۰ در جواب به پنلهای ips کمپانی LG شروع به تولید این پنلها کرده در واقع این پنلها عملا برای رقابت با پنلهای آی پی اس الجی ساخته شدن و به لحاظ زاویه دید ، کنتراست و ریسپانس تایم بسیار به اونها شبیهن. منتها سامسونگ بدلیل مسایل مربوط به ثبت نامهای تجاری مجبور شد اسم PLS رو برای این پنلها انتخاب کنه.پنلهای AHVA ساخته شرکت AU optronics (یکی از تولید کنندگان اصلی پنل که الان دیگه متعلق به کمپانی BenQ هست) هم در واقع یه کلون دیگه از پنلهای ips محسوب میشن که خصوصیات بشدت مشابهی دارن و باز بدلیل همون مسائل مربوط به trademark فقط نام دیگه ای براشون انتخاب شده(ربطی هم به پنلهای VA که کلا یه نوع پنل متفاوتن ندارن اسمشون غلط اندازه)

***مخلص کلام: یک پنل پی إل إس با آی پی إس نهایتا همان اندازه تفاوت کیفی دارد که یک پنل آی پی اس با آی پی إس دیگر میتواند تفاوت داشته باشد

ویرایش شده توسط nima1363
لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

درود دوستان عزیز

تمام پستای این تایپیکو دو بار خوندم و راستشو بخواین خیلی نگران شدم . امروز مانیتور 24 اینچ تک hdmi خور سامسونگ s24d395h رو سفارش دادم . با این.اوصاف یعنی اشتباه کردم ؟با بودجه ی ماکزیمم 700 تومن خرید این مانیتور اشتباه بود ؟ یعنی من گول gamemode رو خوردم ؟

اینم بگم که من هم فیلم نگا میکنم هم گیم بازی میکنم . کلا کیفیت تصویر رو خیلی دوس دارم و سعی میکنم از بازی لذت ببرم و هیچوقت هدفم صرفا تموم کردن بازیا نیست و همیشه روی سخت ترین حالت بازی میکنم اگه امکانش هست همین امشب جوابمو بفرستید ممنون میشم. خواهشا راهنماییم کنید مانیتور رو فردا برام میفرستن

ویرایش شده توسط Mahdi.1905
لینک به دیدگاه

اشتباه چی چرا باس پشمون باشی مگه چشه اصن شما کی هستین مگه سئوال پرسید ی مشاوره گرفتین؟

میشه شفاف سازی کنید

من یسری تحقیقات توی نت انجام دادم و با توجه به بوددجه ی خودم که زیر 700 هست به دوتا مورد برخوردم یکی s24d395h و دیگری مدل الجی23MP65HQ و بعد از شنیدن مزایای پنل pls انتخابم به سمت این پنل سوق داده شد . حالا بعضی دوستان تو این تایپیک گفتن که اشتباهه خرید این مانیتور که تو ایران هم سرهم بندی شده . اگه اینطوره که من خریدمو تغیر بدم . یعنی میخوام بدونم این مانیتور 24 اینچ سامسونگ ارزش خرید داره نسبت به امکاناتی مثل gamemode که در اختیار کاربر میزاره و اینکه آیا از مدل الجی نام برده بهتر هست یا نه

لینک به دیدگاه

درود

بنده مدله سامسونگ S24D595P رو برای خونه و asus mx279h رو در دفتره کارم دارم

تو تولید رنگ در یه سطح هستن

اما تو رنگ مشکی PLS وحشتناکه هم ۳گوشه ی مانیتور مشکی رو خیلی روشن نشون میده هم مشکیش به پای IPS نمیرسه 

در مورد زاویه دید که به نظرم اصلا مهم نیست IPS با اختلاف کم بهتر است

لینک به دیدگاه

سهراب جان اگه اینطوره که شما میگید پس با توجه به اینکه میزان روشنایی 395 اندازه 50 تا بیشتر از 595 هست و اینکه pls کیفیت تصویر بالا تری از ips asusداره من خریدم اوکی هست دیگه مشکلی نداره درسته ؟

لینک به دیدگاه

من مدل الجی23MP65HQ رو دارم. واسه گیم واقعا راضیم ازش. من قبلش مدل ایسوس  vx239h داشتم ips بود تازه مثلا گرونتر بود اما وقتی روشن کردم حالم ازش بهم خورد فروختم و ال جی گرفتم. الان ال جی دارم. کیفیت رنگش واقعا عالیه. نمایش رنگ مشکیشم خوبه. بعضی وقت ها گرون تر بودن دلیل بر برتری نیست!!!!

ویرایش شده توسط mrg66
لینک به دیدگاه

من مدل الجی23MP65HQ رو دارم. واسه گیم واقعا راضیم ازش. من قبلش مدل ایسوس  vx239h داشتم ips بود تازه مثلا گرونتر بود اما وقتی روشن کردم حالم ازش بهم خورد فروختم و ال جی گرفتم. الان ال جی دارم. کیفیت رنگش واقعا عالیه. نمایش رنگ مشکیشم خوبه. بعضی وقت ها گرون تر بودن دلیل بر برتری نیست!!!!

شما مطمئنی ؟؟؟

من بر عکس حرف شما رو زیاد شنیده بودم  :-?

لینک به دیدگاه

دوست عزیزی که مانیتور سامسونگ رو سفارش دادین اصلا نگران نباشین مانیتور خوبی سفارش دادین نسبت به بودجه تون ...با مدل ایسوز که میگین در یک سطح اند ... مدل سامسونگ کمی برای گیم بهتره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما مطمئنی ؟؟؟

من بر عکس حرف شما رو زیاد شنیده بودم  :-?

جالب تعمیرکارهایی که LG و اسوس رو باز کردن میگن قطعات استفاده شده در این دو برای خود LG هست !!!

لینک به دیدگاه

شما مانیتورت کالیبره نبوده   من هم گرفتم اولش رفتم ریست کلی کردم تنظیمات رو کیفیت در حد TN هم نبود ، یه حاله سفید رو تصویر بود .

بعد رفتم  رنگ ، کنتراس ، روشنایی و... رو دستی تنظیم کردم الان دارم حالش رو میبرم ، واقعا بعد از کالیبره کردن زمین تا آسمون کیفیتش فرق کرد.

لینک به دیدگاه

مقایسه تصویری اینها که از همه مهمتره

ویرایش شده توسط m4n
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما مانیتورت کالیبره نبوده   من هم گرفتم اولش رفتم ریست کلی کردم تنظیمات رو کیفیت در حد TN هم نبود ، یه حاله سفید رو تصویر بود .

بعد رفتم  رنگ ، کنتراس ، روشنایی و... رو دستی تنظیم کردم الان دارم حالش رو میبرم ، واقعا بعد از کالیبره کردن زمین تا آسمون کیفیتش فرق کرد.

بله کالیبره تو مانیتور های اسوس واقعا مهم هست ! من خودم tn 1 ms دارم وقتی کالیبره کردم واقعا تفاوت فاحشی داشت !

ولی فکر می کنم اون دوستمون هم کالیبره کرده باشه مانیتورش رو ...

لینک به دیدگاه

بله کالیبره تو مانیتور های اسوس واقعا مهم هست ! من خودم tn 1 ms دارم وقتی کالیبره کردم واقعا تفاوت فاحشی داشت !

ولی فکر می کنم اون دوستمون هم کالیبره کرده باشه مانیتورش رو ...

یه سوال من الان برای اولین بار امدم بلند گوی مانیتور رو تست کنم جک 3.5 ور از پست اسپیکر کند زدم به پشت مانیتور ولی صدایی نمیاد :| تو تنظیمات مانیتور هم voluume رو روی 100 گذاشتم ولی کوچیک ترین صدایی نمیاد :|   

به نصب درایور گرافیک ربط داره ؟ یا من از پورت اشتباهی برای صدا استفاده کردم 7.1 میخوره ؟ یا همین درسته ؟ 

یعنی خرابه ؟

لینک به دیدگاه

دوستان لطفا یه توضیح مختصری درباره کالیبره کردن میدید و اینکه بین مانیتورای مختلف چطوریه .

لینک به دیدگاه

دوستان لطفا یه توضیح مختصری درباره کالیبره کردن میدید و اینکه بین مانیتورای مختلف چطوریه .

یعنی بری تو منوی مانیتور و رنگ شفافیت و... رو دستی تنظیم کنی تا به بالا ترین کیفیت ممکن برسه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه سوال من الان برای اولین بار امدم بلند گوی مانیتور رو تست کنم جک 3.5 ور از پست اسپیکر کند زدم به پشت مانیتور ولی صدایی نمیاد :| تو تنظیمات مانیتور هم voluume رو روی 100 گذاشتم ولی کوچیک ترین صدایی نمیاد :|   

به نصب درایور گرافیک ربط داره ؟ یا من از پورت اشتباهی برای صدا استفاده کردم 7.1 میخوره ؟ یا همین درسته ؟ 

یعنی خرابه ؟

کابلتون HDMI هست ؟

اگر درایور درست نصب باشه (هنگام نصب درایور تصویر Hd Audio رو هم نصب کرده باشید میتونید از کنار ساعت روی آیکون بلندگو کلیک کنید و Device رو از Speakers روی نام مانیتورتون بذارید تا خروجی بگیرید/.

لینک به دیدگاه

کابلتون HDMI هست ؟

اگر درایور درست نصب باشه (هنگام نصب درایور تصویر Hd Audio رو هم نصب کرده باشید میتونید از کنار ساعت روی آیکون بلندگو کلیک کنید و Device رو از Speakers روی نام مانیتورتون بذارید تا خروجی بگیرید/.

درایور گرافیک رو دوباره نصب کردم این بار HD audio تیک زدم و اسپیکر ها کار کردن و کاملا سالم هستن ولی با کابل صدا 3.5 همون که سبز رنگ هست  کار نمیکنن !!!!   یعنی تا وقتی HDMI وصل هست پورت 3.5 غیر فعال میشه؟

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

من خودم به هرچیزی که توی این کشور بلبشو زده مونتاز بشه اعتمادی ندارم 

حالا ماد ایران باشه یا سام سرویس و 100 درصد اون کالایی که کره تولید میکنه با اشغالی که اینا دست ملت میدن بیرون فرق داره 

صنعت خودرو سازی ایران هم نمونه کالایی که ساخت کره است با کالایی که مونتاز ایرانه زمین تا آسمون توی کیفیت فرق داره 

چون اینجا یاد گرفتن هر اشغالی رو از چین بخرن بیان بچپونن به ملت به اسم کالای با کیفیت و از نام کره و زاپن برای خودشون  کیسه پر 

کنن .توی این کشور یک سازمان استاندارد و قانون مند نداریم .اصلا اینی که مونتاژ میکنه هیچکدوم از استاندارد های بین الملیی مربوته 

به کالا رو پاس نمیکنه 

تا وقتی که استاندارد های بین المللی وقوانین کپی رایت توی این کشور حاکم نشه خرید هر کالایی که مونتاژ داخل هست برابر با خرید اشغاله 

لینک به دیدگاه

دوستان امروز s24d395h plus دستم رسید .

کیفیت تصویر بدون کالیبراسیون خاصی بسیار مطلوبه. با کمترین تغیرات توی منوی تنظیمات که لمسی هست در گوشه پایین سمت راست مانیتور میتونید اونجوری که میخواید تنظیم کنید خیلی راحت و بدون نیاز به کالیبره کردن در حد خیلی حرفه ای که البته میل با خود شماست این مسئله . تصاویر با کیفت مطلوب و طبیعی هستن و از دیدن عکس های با کیفیت بگراند ویندوز 7 که من دیدم قطعا لذت خواهید برد ولی...

وقتی میزارید روی گیم مد انگار که یه مانیتور دیگه میشه ! تصویر در آن واحد به یکباره کیفیتی خارقالعاده پیدا میکنه و اوج هیجان اونجاست که من گیم مد رو آف کردم و کمی کیفیت تصویر افت کرد اما دقیقا بعد از 2 تا 4 ثانیه چشمم به حالت عادی عادت کرد و باز هم کیفیت تصویر به همون خوبی قبل بود و اصلا دل زده نمیکرد آدمو . و دوباره میزاشتم رو گیم مد یه 20 باری اینکارو کردم خدا کنه خراب نشه

بدنه از پشت و پایه ی اون حالت آینه ای دارن و رنگ سبزی که دور تا دور مانیتور و پایه ی رابط رو احاطه کرده خیلی خیلی زیباست .

فقط یه ایراد داره که اگه پایه رابط به مانیتور وصل شد دیگه جدا نمیشه باید تو این مورد دقت کرد .

زاویه ی حرکت مانیتور به بالا و پایین هم در حد مطلوبی هستش طبیعتا زیاد پایین نمیاد اما به اندازه ی کافی بالا میاد .

فردا عکس هم میزارم امروز خونه نبودم و سیستمم پیشم نبود . فردا شب ایشالا در گیم هم تست خواهم کرد .

اگه تست خاصی بلدین یا مد نظر دارین بگید یا سوال خاصی هست بپرسید حتما جواب میدم .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...