رفتن به مطلب

IPS يا PLS؟

اشتراک گذاری

Ips يا pls؟  

225 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. دوستان به نظرتون كدوم پنل مانيتور بهتره و چرا؟

• IPS
      133
    • PLS
      102

Recommended Posts

دوستان امروز s24d395h plus دستم رسید .

کیفیت تصویر بدون کالیبراسیون خاصی بسیار مطلوبه. با کمترین تغیرات توی منوی تنظیمات که لمسی هست در گوشه پایین سمت راست مانیتور میتونید اونجوری که میخواید تنظیم کنید خیلی راحت و بدون نیاز به کالیبره کردن در حد خیلی حرفه ای که البته میل با خود شماست این مسئله . تصاویر با کیفت مطلوب و طبیعی هستن و از دیدن عکس های با کیفیت بگراند ویندوز 7 که من دیدم قطعا لذت خواهید برد ولی...

وقتی میزارید روی گیم مد انگار که یه مانیتور دیگه میشه ! تصویر در آن واحد به یکباره کیفیتی خارقالعاده پیدا میکنه و اوج هیجان اونجاست که من گیم مد رو آف کردم و کمی کیفیت تصویر افت کرد اما دقیقا بعد از 2 تا 4 ثانیه چشمم به حالت عادی عادت کرد و باز هم کیفیت تصویر به همون خوبی قبل بود و اصلا دل زده نمیکرد آدمو . و دوباره میزاشتم رو گیم مد یه 20 باری اینکارو کردم خدا کنه خراب نشه

بدنه از پشت و پایه ی اون حالت آینه ای دارن و رنگ سبزی که دور تا دور مانیتور و پایه ی رابط رو احاطه کرده خیلی خیلی زیباست .

فقط یه ایراد داره که اگه پایه رابط به مانیتور وصل شد دیگه جدا نمیشه باید تو این مورد دقت کرد .

زاویه ی حرکت مانیتور به بالا و پایین هم در حد مطلوبی هستش طبیعتا زیاد پایین نمیاد اما به اندازه ی کافی بالا میاد .

فردا عکس هم میزارم امروز خونه نبودم و سیستمم پیشم نبود . فردا شب ایشالا در گیم هم تست خواهم کرد .

اگه تست خاصی بلدین یا مد نظر دارین بگید یا سوال خاصی هست بپرسید حتما جواب میدم .

هنگام بازی هنگام دیدن فیلم با کیفیت هنگام دیدن عکس های با کیفیت بالای 1080p لطفا تعداد زیادی عکس بزارین به درد خیلیا میخوره

حالت گیم مود هم عکس بزارین مقایسه بشه

ممنون

لینک به دیدگاه

• ارسال 119
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

دوستان امروز s24d395h plus دستم رسید .

کیفیت تصویر بدون کالیبراسیون خاصی بسیار مطلوبه. با کمترین تغیرات توی منوی تنظیمات که لمسی هست در گوشه پایین سمت راست مانیتور میتونید اونجوری که میخواید تنظیم کنید خیلی راحت و بدون نیاز به کالیبره کردن در حد خیلی حرفه ای که البته میل با خود شماست این مسئله . تصاویر با کیفت مطلوب و طبیعی هستن و از دیدن عکس های با کیفیت بگراند ویندوز 7 که من دیدم قطعا لذت خواهید برد ولی...

وقتی میزارید روی گیم مد انگار که یه مانیتور دیگه میشه ! تصویر در آن واحد به یکباره کیفیتی خارقالعاده پیدا میکنه و اوج هیجان اونجاست که من گیم مد رو آف کردم و کمی کیفیت تصویر افت کرد اما دقیقا بعد از 2 تا 4 ثانیه چشمم به حالت عادی عادت کرد و باز هم کیفیت تصویر به همون خوبی قبل بود و اصلا دل زده نمیکرد آدمو . و دوباره میزاشتم رو گیم مد یه 20 باری اینکارو کردم خدا کنه خراب نشه

بدنه از پشت و پایه ی اون حالت آینه ای دارن و رنگ سبزی که دور تا دور مانیتور و پایه ی رابط رو احاطه کرده خیلی خیلی زیباست .

فقط یه ایراد داره که اگه پایه رابط به مانیتور وصل شد دیگه جدا نمیشه باید تو این مورد دقت کرد .

زاویه ی حرکت مانیتور به بالا و پایین هم در حد مطلوبی هستش طبیعتا زیاد پایین نمیاد اما به اندازه ی کافی بالا میاد .

فردا عکس هم میزارم امروز خونه نبودم و سیستمم پیشم نبود . فردا شب ایشالا در گیم هم تست خواهم کرد .

اگه تست خاصی بلدین یا مد نظر دارین بگید یا سوال خاصی هست بپرسید حتما جواب میدم .

سلام

1- نورش موقع برنامه نویسی یا مثلا تایپ در یک صفحه سفید طولانی مدت چشم رو اذیت نمیکنه؟

2- زاویه دید تصویرش واقعا تا 180 درجه کیفیت تصویر و رنگها هیچ تغییری نمیکنه؟

3- تصویر زمینه سیاه رو سیاه واقعی نشون میده یا کمی به خاکستری میزنه؟

4- در مورد این قسمت بیشتر توضیح میدین "فقط یه ایراد داره که اگه پایه رابط به مانیتور وصل شد دیگه جدا نمیشه باید تو این مورد دقت کرد "

5- گارانتی چند ساله داره و قیمتش؟     راستی روی محل باز شدن جعبه نوار چسب مخصوص سامسونگ رو داشت که اگه قبلا باز شده باشه مشخص بشه؟

ممنون

لینک به دیدگاه

درود خدمت دوستان عزیز 

vfg3_20150705_122843~2_thumb.jpg                                  at87_20150705_123844~2_thumb.jpg

همینطور که میبینید پشت مانیتور حالت شیشه ای جالبی داره که از نظر من خیلی قشنگه . موضوع دیگه که برای خودمم با مانیتور قبلیم مشکل بود نور پنجره و نورگیر بود که دیدمو مشکل میکرد اما در این مانیتور اینطوری نیست . همونطور که احتمالا متوجه شدید یه نورگیر پشت سر من هست که تو عکس بالا مشخصه تصویرش در قسمت شیشه ای ولی در خود صفحه نمایش اصلا مشکلی ایجاد نمیکنه .

syii_20150705_122334~2_thumb.jpg                                        uov_20150705_123637~2_thumb.jpg                                     7x08_20150705_122421_thumb.jpg

دوستان من در روز در تغییر زاویه ی دید خودم چیزی رو مبنی بر تار شدن و افت درخشندگی ندیدم . در زیر هم عکس از روبروی همین تصویر منظره رو گذاشتم  در دو حالت گیم مد خاموش و روشن . این عکس رو کاملا طبیعی و دست نخورده از یک فضای سبز خودم گرفتم .

y5r6_77_game_mode_off_thumb.jpg                                               no3s_77_game_mode_on__thumb.jpg

Game Mode on                                                          Game Mode off                                           

دوستان در تاریکی مطلق تست کردم و باید بگم خیلی خوب جواب داد مسئله ی زاویه ی دید مانیتور . البته از گوشه که نگاه کردم خیلی خیلی کم شاهد افت روشنایی بودم نه افت در رنگ ها و کیفیت که البته خیلی کم بود. به بیان دیگه اون کیفیتی که از روبرو نگاه میکنید رو از بغل هم میبینید با کمی روشنایی کمتر که واقعا مقدارش ناچیزه . عکس های بالا رو هم خودتون دیدید .

حالا یکم از ویژگی های گیم مد ببینید که من خیلی ازش تعریف کردم . اگه بخوام تعریفش کنم میگم که در حالت Game mode off تصاویر بسیار با کیفیت و با جزئیات کامل هستن . وقتی Game mode on میکنیم تغیر فوق العاده ای میبینیم که در اصل رنگ ها جلوه ی بیشتری پیدا میکنن و سایه روشن ها واضح تر خواهند شد و در عین حال طبیعی بودن تصویر حفظ میشه . مثل این میمونه که مانیتور خودبخود روی سایه ها کار کرده باشه و تفاوت بین حالت گیم مد خاموش و روشن به قدری هست که راحت متوجه بشید . من که خودم کف کردم !  بهرحال همونطور هم که قبلا گفتم اگه این حالت رو خاموش کنید اولش انگار تصاویر کمی بیروح شدن اما بعد از ماکزیمم 4 ثانیه دوباره چشمتون عادت میکنه و باز هم تصاویر به همون زیبایی هست . دوستان عکسی که شما میخواید ببینید روی مانیتور خودتونه و قطعا یه تفاوتی با اون چیزی که من میبینم داره . ولی بازم تفاوتی محسوس قابل دیدنه . این عکس ها کاملا طبیعیه و با گوشی همراه LG G3 گرفته شده توسط کاربرا منم دیدم کیفیتشون خوبه و سایه روشن داره اینارو انتخاب کردم...

2tpc_20150705_125010~2_thumb.jpg          qpur_20150705_124826~2_thumb.jpg          ku16_20150705_124905_hdr~2_thumb.jpg         wbj8_20150705_231619~2_thumb.jpg

Game Mode on                          Game Mode off                          Game Mode off                          Game Mode on    

عکس منظره ی زیر هم خیلی خوب نشون دهنده ی تاثیر Game Mode رو نشون میده . کافیه که به سنگ ریزه ها وخورشید دقت کنید . 

iy3a_20150705_133251_hdr~2_thumb.jpg          v2uv_20150705_133141_hdr~2_thumb.jpg

Game Mode off                           Game Mode on   

در بین بازی ها هم من need for speed 2012 رو انتخاب کردم که هم کیفیت بالایی داره هم تو این عکس خیلی خوب مشخصه تفاوت در گیم مد . دیگه خودتون حدس بزنید کدوم روشنه کدوم خاموش  :clapping:

lvj7_20150705_140030~2_thumb.jpg          wfe_20150705_140022~2_thumb.jpg

دوستان اگر هرگونه ابهامی پیش اومد براتون ، مثلا قصد خرید داشتید و به دلیلی منصرف شدید من در خدمتم و رفع ابهام خواهم کرد قطعا . 

یکی از دوستان تست در بازی رو خواست که من دقیقا نفهمیدم منظورش چی بود ولی در بازی واقعا کیفیت تصاویر خوب بود و من لذت بردم . یعنی اگر بازیتون در کیفیت بالا فریم بهتون بده قطعا مختون سوت میکشه که با این مقدار هزینه چه چیز خوبی گرفتید ! حالا آخرین کالاف رو که نصب کردم عکس از اون هم میزارم من روی باترفیلد 4 و نیدفور اسپید 2012 تست کردم

در فیلم هم توی فیلم Underworld Awakening2012 که حجم فیلم 7.5 گیگ بود تست کردم و واقعا حال کردم . هرچی فیلمتون با کیفیت تر باشه واقعا لذت میبرید و مانیتور هم کم نمیزاره . فردا عکسای بیشتری میزارم امشب یه کوچولو خسته بودم .

در جواب دوستی که گفتن صفحه ی مشکی واقعا مشکیه یا کمی خاکستری ، من در تاریکی مطلق تست کردو و باید بگم که نه مشکی مشکی نیست و خیلی کم سورمه ای میزنه من عکس گرفتم ولی خیلی دور از واقعیت بود عکسم . حالا توی روز تست نکردم عکس میگیرم اگه خواستید میزارم براتون . من شخصا دلزده نشدم با این موضوع و در اونحد چشمگیر نبود . اونقدر تجربه ندارم که مانیتورای مختلف رو دیده باشم و ببینم چطوری نشون میدن مشکی مطلق رو ولی من با این دلزده نشدم . 

در مورد پایه هم همونطور که تو عکس زیر می بینید پایه ی سبز رنگ از بالا به مانیتور و از پایین به پایه ی زیری وصله . از تونجایی که به مانیتور وصل شده رفته داخل محل اتصال و کیپ شده . وقتی هم کیپ بشه دیگه در نخواهد اومد . از پایین اما با پیچ وصل میشه .

vpu6_20150706_000441_thumb.jpg

در مورد گارانتی و کارتون باید بگم من از یک واسطه خریدم . کارتون قبلا باز شده بوده و با چسب بسته شده بوده و برچسب شرکتی خاصی نداشت . اچ دی ام آی هم توش نبود . گارانتیش هم تا مهر 95 هستش . قیمت خریدمم 675 تومنه . اهواز هستم هزینه ی حمل و نقل و پورسانت طرف هم منظور شد . دلیل این کارمم ترس از داشتن پیکسل سوخته بود که من با طرف که از دوستان هم بود شرط کردم در صورت داشتن پیکسل خراب مشکل خودته . چون شرکت تا حد اقل 5 پیکسل گارانتی نمیکنه . البته هیچ کس رو به انجام این کار تشویق نمیکنم صرفا چون پرسیدن گفتم .

بازم درخدمتم اگه چیزی مد نظرتون هست و جایی من مبهم گفتم یا نگفتم بگید که بازم تست کنم .

اگه هم معتقدید تو شیوه ی خرید اشتباه کردم بگید که برای خریدای دیگه منظور کنم 

ویرایش شده توسط Mahdi.1905
لینک به دیدگاه

مبارک باشه . . . گفتم پشیمون نمیشی :دی

داداش به نظرم مانیتورت نیاز به کالیبره شدن داره ....یه تنظیمات خوب پیدا کن مشخص هست با فعال کردن گیم مود در واقع تنظیمات خاصی اعمال میشه که این طوری به نظر میرسه....و تصویر رو روشن تر میکنه و رنگ رو از حالت سرد بیرون میاره و زنده میکنه ..... این تو گوستینگ کمتر هم کمک میکنه 

پس شما یه تنظیمات خوب برای مانیتور پیدا کن فکر میکنم هنوز پتانسیل داره تا شما رو شگفت زده کنه ! 

ظاهرا بالاخره یه محصول خوب مونتاژ ایران دیدیم !!  ولی باید با یه ips هم رده مقایسه بشه در کنار هم تا نتیجه بگیریم

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

مبارک باشه . . . گفتم پشیمون نمیشی :دی

داداش به نظرم مانیتورت نیاز به کالیبره شدن داره ....یه تنظیمات خوب پیدا کن مشخص هست با فعال کردن گیم مود در واقع تنظیمات خاصی اعمال میشه که این طوری به نظر میرسه....و تصویر رو روشن تر میکنه و رنگ رو از حالت سرد بیرون میاره و زنده میکنه ..... این تو گوستینگ کمتر هم کمک میکنه 

پس شما یه تنظیمات خوب برای مانیتور پیدا کن فکر میکنم هنوز پتانسیل داره تا شما رو شگفت زده کنه ! 

ظاهرا بالاخره یه محصول خوب مونتاژ ایران دیدیم !!  ولی باید با یه ips هم رده مقایسه بشه در کنار هم تا نتیجه بگیریم

مرسی داشم ایشالا روزی همه  :D  خب برا کالیبره کردن باید چیکار کنم ؟ اگه لینکی مطلبی چیزی هست ممنون میشم بزاری . من تو بعضی سایتا دیدم که گفتن اگه حرفه ای نیستید بهتره که دست نزنید به تنظیمات مخفیش اگه اشتباه نکنم همچین چیزی بود . مخفیش کجاس ؟ :cool:  حالا ایده ی شما چیه ؟ 

نمایش رنگ سفیدش چجوره؟روشنایی مانیتور در چه سطحیه؟

والا اگر منظورتو درست متوجه شده باشم خب رنگ سفید رو هم خیلی خوب نشون میده . الان Brightness و contrast رو تا آخر بالا بردم وبا اینکه اتاق تاریکه اما چشم رو زیاد درد نمیاره . یه نکته ظریف هم که قبلا باش در مانیتور قبلیم مواجه بودم این بود که در صفحه ی سفید مطلق رنگ های خاکستری کمرنگ گم میشدن که در این مانیتور خیلی خوب این ضعف پوشش داده شده . در روز هم روشنایی قابل قبوله نه کمه و نه انقدر زیاده که کیفیت رو کم کنه . یه توضیحی هم بدم دوستان در تاریکی که مردمک چشم بزرگ میشه نور زیاد صفحه نمایش اگر هم اذیتتون نکنه باعث کم سویی چشم میشه . اینه که مواظب باشید . 

دوستان این دو قابلیت رو من زیاد آشنایی ندارم . تستشون چطوره ؟ تو عکس اون دوتا Magicaso_20150706_011205~2_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

مرسی داشم ایشالا روزی همه  :D  خب برا کالیبره کردن باید چیکار کنم ؟ اگه لینکی مطلبی چیزی هست ممنون میشم بزاری . من تو بعضی سایتا دیدم که گفتن اگه حرفه ای نیستید بهتره که دست نزنید به تنظیمات مخفیش اگه اشتباه نکنم همچین چیزی بود . مخفیش کجاس ؟ :cool:  حالا ایده ی شما چیه ؟ 

والا اگر منظورتو درست متوجه شده باشم خب رنگ سفید رو هم خیلی خوب نشون میده . الان Brightness و contrast رو تا آخر بالا بردم وبا اینکه اتاق تاریکه اما چشم رو زیاد درد نمیاره . یه نکته ظریف هم که قبلا باش در مانیتور قبلیم مواجه بودم این بود که در صفحه ی سفید مطلق رنگ های خاکستری کمرنگ گم میشدن که در این مانیتور خیلی خوب این ضعف پوشش داده شده . در روز هم روشنایی قابل قبوله نه کمه و نه انقدر زیاده که کیفیت رو کم کنه . یه توضیحی هم بدم دوستان در تاریکی که مردمک چشم بزرگ میشه نور زیاد صفحه نمایش اگر هم اذیتتون نکنه باعث کم سویی چشم میشه . اینه که مواظب باشید . 

دوستان این دو قابلیت رو من زیاد آشنایی ندارم . تستشون چطوره ؟ تو عکس اون دوتا Magicaso_20150706_011205~2_thumb.jpg

داداش در زمینه مانیتور ادعایی ندارم و اگر اشتباه میکنم اساتید اصلاح کنند

به نظرم تنظیمات کاخونه بزنین بعد یک عکس با کیفیت پیدا کنین .....اگر جوری باشه مثلا صورت یه نفر توش باشه که رنگ پوست  و کنارش هم گیاهی چیزی که رنگ سبز رو خوب نشون بده اون وقت ذره ذره پشن ها رو بالا و پایین میکنین تا تنظیمات مناسب رو پیدا کنین .....البته من این جوری فکر میکنم :دی

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

داداش در زمینه مانیتور ادعایی ندارم و اگر اشتباه میکنم اساتید اصلاح کنند

ولی تا اونجایی که من میدونم تا اخر قرار دادن یک گزینه تو اپشن ها باعث فشار اومدن رو مانیتور میشه و کار خوبی نیست شما چرا اون دو تا رو صددرصد کردید ؟؟ یا فقط جهت تست بوده ؟؟؟

به نظرم تنظیمات کاخونه بزنین بعد یک عکس با کیفیت پیدا کنین .....اگر جوری باشه مثلا صورت یه نفر توش باشه که رنگ پوست  و کنارش هم گیاهی چیزی که رنگ سبز رو خوب نشون بده اون وقت ذره ذره پشن ها رو بالا و پایین میکنین تا تنظیمات مناسب رو پیدا کنین .....البته من این جوری فکر میکنم :دی

حق با شماست . البته تو تنظیمات کارخونه اون اولی یعنی روشنایی 100 بود خودش ولی کنتراست کمتر از اینا بود . ولی خو چشم رو چشم کمشون میکنم . ضرر که نداره به هر حال !

مرسی از راهنمایی :x  :clapping:

ویرایش شده توسط Mahdi.1905
لینک به دیدگاه

دوستان color temp رو warm باشه بهتره یا mediuom یا cold ?

در حالت warm تصاویر یکم پرورنگ تر و مایل به زرد میزنه . حالت مدیوم مایل به زرد نمیزنه و یکم کم رنگ تر هست.

لینک به دیدگاه

درود خدمت دوستان عزیز 

vfg3_20150705_122843~2_thumb.jpg                                  at87_20150705_123844~2_thumb.jpg

همینطور که میبینید پشت مانیتور حالت شیشه ای جالبی داره که از نظر من خیلی قشنگه . موضوع دیگه که برای خودمم با مانیتور قبلیم مشکل بود نور پنجره و نورگیر بود که دیدمو مشکل میکرد اما در این مانیتور اینطوری نیست . همونطور که احتمالا متوجه شدید یه نورگیر پشت سر من هست که تو عکس بالا مشخصه تصویرش در قسمت شیشه ای ولی در خود صفحه نمایش اصلا مشکلی ایجاد نمیکنه .

syii_20150705_122334~2_thumb.jpg                                        uov_20150705_123637~2_thumb.jpg                                     7x08_20150705_122421_thumb.jpg

دوستان من در روز در تغییر زاویه ی دید خودم چیزی رو مبنی بر تار شدن و افت درخشندگی ندیدم . در زیر هم عکس از روبروی همین تصویر منظره رو گذاشتم  در دو حالت گیم مد خاموش و روشن . این عکس رو کاملا طبیعی و دست نخورده از یک فضای سبز خودم گرفتم .

y5r6_77_game_mode_off_thumb.jpg                                               no3s_77_game_mode_on__thumb.jpg

Game Mode on                                                          Game Mode off                                           

دوستان در تاریکی مطلق تست کردم و باید بگم خیلی خوب جواب داد مسئله ی زاویه ی دید مانیتور . البته از گوشه که نگاه کردم خیلی خیلی کم شاهد افت روشنایی بودم نه افت در رنگ ها و کیفیت که البته خیلی کم بود. به بیان دیگه اون کیفیتی که از روبرو نگاه میکنید رو از بغل هم میبینید با کمی روشنایی کمتر که واقعا مقدارش ناچیزه . عکس های بالا رو هم خودتون دیدید .

حالا یکم از ویژگی های گیم مد ببینید که من خیلی ازش تعریف کردم . اگه بخوام تعریفش کنم میگم که در حالت Game mode off تصاویر بسیار با کیفیت و با جزئیات کامل هستن . وقتی Game mode on میکنیم تغیر فوق العاده ای میبینیم که در اصل رنگ ها جلوه ی بیشتری پیدا میکنن و سایه روشن ها واضح تر خواهند شد و در عین حال طبیعی بودن تصویر حفظ میشه . مثل این میمونه که مانیتور خودبخود روی سایه ها کار کرده باشه و تفاوت بین حالت گیم مد خاموش و روشن به قدری هست که راحت متوجه بشید . من که خودم کف کردم !  بهرحال همونطور هم که قبلا گفتم اگه این حالت رو خاموش کنید اولش انگار تصاویر کمی بیروح شدن اما بعد از ماکزیمم 4 ثانیه دوباره چشمتون عادت میکنه و باز هم تصاویر به همون زیبایی هست . دوستان عکسی که شما میخواید ببینید روی مانیتور خودتونه و قطعا یه تفاوتی با اون چیزی که من میبینم داره . ولی بازم تفاوتی محسوس قابل دیدنه . این عکس ها کاملا طبیعیه و با گوشی همراه LG G3 گرفته شده توسط کاربرا منم دیدم کیفیتشون خوبه و سایه روشن داره اینارو انتخاب کردم...

2tpc_20150705_125010~2_thumb.jpg          qpur_20150705_124826~2_thumb.jpg          ku16_20150705_124905_hdr~2_thumb.jpg         wbj8_20150705_231619~2_thumb.jpg

Game Mode on                          Game Mode off                          Game Mode off                          Game Mode on    

عکس منظره ی زیر هم خیلی خوب نشون دهنده ی تاثیر Game Mode رو نشون میده . کافیه که به سنگ ریزه ها وخورشید دقت کنید . 

iy3a_20150705_133251_hdr~2_thumb.jpg          v2uv_20150705_133141_hdr~2_thumb.jpg

Game Mode off                           Game Mode on   

در بین بازی ها هم من need for speed 2012 رو انتخاب کردم که هم کیفیت بالایی داره هم تو این عکس خیلی خوب مشخصه تفاوت در گیم مد . دیگه خودتون حدس بزنید کدوم روشنه کدوم خاموش  :clapping:

lvj7_20150705_140030~2_thumb.jpg          wfe_20150705_140022~2_thumb.jpg

دوستان اگر هرگونه ابهامی پیش اومد براتون ، مثلا قصد خرید داشتید و به دلیلی منصرف شدید من در خدمتم و رفع ابهام خواهم کرد قطعا . 

یکی از دوستان تست در بازی رو خواست که من دقیقا نفهمیدم منظورش چی بود ولی در بازی واقعا کیفیت تصاویر خوب بود و من لذت بردم . یعنی اگر بازیتون در کیفیت بالا فریم بهتون بده قطعا مختون سوت میکشه که با این مقدار هزینه چه چیز خوبی گرفتید ! حالا آخرین کالاف رو که نصب کردم عکس از اون هم میزارم من روی باترفیلد 4 و نیدفور اسپید 2012 تست کردم

در فیلم هم توی فیلم Underworld Awakening2012 که حجم فیلم 7.5 گیگ بود تست کردم و واقعا حال کردم . هرچی فیلمتون با کیفیت تر باشه واقعا لذت میبرید و مانیتور هم کم نمیزاره . فردا عکسای بیشتری میزارم امشب یه کوچولو خسته بودم .

در جواب دوستی که گفتن صفحه ی مشکی واقعا مشکیه یا کمی خاکستری ، من در تاریکی مطلق تست کردو و باید بگم که نه مشکی مشکی نیست و خیلی کم سورمه ای میزنه من عکس گرفتم ولی خیلی دور از واقعیت بود عکسم . حالا توی روز تست نکردم عکس میگیرم اگه خواستید میزارم براتون . من شخصا دلزده نشدم با این موضوع و در اونحد چشمگیر نبود . اونقدر تجربه ندارم که مانیتورای مختلف رو دیده باشم و ببینم چطوری نشون میدن مشکی مطلق رو ولی من با این دلزده نشدم . 

در مورد پایه هم همونطور که تو عکس زیر می بینید پایه ی سبز رنگ از بالا به مانیتور و از پایین به پایه ی زیری وصله . از تونجایی که به مانیتور وصل شده رفته داخل محل اتصال و کیپ شده . وقتی هم کیپ بشه دیگه در نخواهد اومد . از پایین اما با پیچ وصل میشه .

vpu6_20150706_000441_thumb.jpg

در مورد گارانتی و کارتون باید بگم من از یک واسطه خریدم . کارتون قبلا باز شده بوده و با چسب بسته شده بوده و برچسب شرکتی خاصی نداشت . اچ دی ام آی هم توش نبود . گارانتیش هم تا مهر 95 هستش . قیمت خریدمم 675 تومنه . اهواز هستم هزینه ی حمل و نقل و پورسانت طرف هم منظور شد . دلیل این کارمم ترس از داشتن پیکسل سوخته بود که من با طرف که از دوستان هم بود شرط کردم در صورت داشتن پیکسل خراب مشکل خودته . چون شرکت تا حد اقل 5 پیکسل گارانتی نمیکنه . البته هیچ کس رو به انجام این کار تشویق نمیکنم صرفا چون پرسیدن گفتم .

بازم درخدمتم اگه چیزی مد نظرتون هست و جایی من مبهم گفتم یا نگفتم بگید که بازم تست کنم .

اگه هم معتقدید تو شیوه ی خرید اشتباه کردم بگید که برای خریدای دیگه منظور کنم 

با سلام دوست عزیز

برای کالیبره کردن مانیتور چند راه وجود داره من که با فتوشاپ کار میکردم با این نرم افزار adobe gamma

مانیتوررو کالیبره میکردم فقط باید فتوشاپ 7 رو نصب کنید  این نرم افزار نصب میشه ودر زمان کالیبره اتاق تاریک باشه به نظر من این روش یک کمی اسون تر هست.

اینم ادرس سایت :

http://atlasjaam.com/index.php/menu-education/menu-dummies/1005-dummies-30

ویرایش شده توسط ahalsa
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در حالت warm تصاویر یکم پرورنگ تر و مایل به زرد میزنه . حالت مدیوم مایل به زرد نمیزنه و یکم کم رنگ تر هست.

فکر کنم این حالت کاملا سلیقه ای باشه !

من که خودم تصویر رو طوری کالیبره می کنم که کمترین فشار به چشمم بیاد برای کار طولانی مدت ! حالا تیون رنگ و برایتنس و کنتراست همه به این مطلب وابسته میشه !

مانیتور های اسوس یه حسنی که داره میشه برای هر پروفایل پیش فرض ( مثل حالت گیم و حالت فیلم و حالت منظره) یه کالیبره شخصی داشت !

مثلا من حالت چشم اندازه رو طوری کالیبره می کنم وقتی کسی میخواد کیفیت مانیتور رو ببینه یه عکس با کیفیت در این حالت نشون میدم !  :laughing:

با سلام دوست عزیز

برای کالیبره کردن مانیتور چند راه وجود داره من که با فتوشاپ کار میکردم با این نرم افزار adobe gamma

مانیتوررو کالیبره میکردم فقط باید فتوشاپ 7 رو نصب کنید  این نرم افزار نصب میشه ودر زمان کالیبره اطاق تاریک باشه به نظر من این روش یک کمی اسون تر هست.

اینم ادرس سایت :

http://atlasjaam.com/index.php/menu-education/menu-dummies/1005-dummies-30

لینک به دیدگاه

بستگی به این داره که میزان color temperature یا White Point برای مانیتور مد نظر شما چقدر سنجش شده باشه و میزان انحرافش از عدد ایده آل که 6500k هست چقدر باشه. در ریویوهای تخصصی که از مانیتورها میشه قطعا میزان این عدد رو میسنجن میتونین عدد سنجش شده برای مانیتورتون رو با مطالعه ریویوهای تخصصی بفهمید (البته این عدد برا هر مانیتور میتونه متفاوت باشه ولی معمولا در یک مدل خاص اختلاف بین یونیتهای متفاوت زیاد نیست) چنانچه این عدد برای مانیتور شما نزدیک به عدد ایده آل معیار (6500k)باشه کالر تمپرچر رو روی نورمال قرار بدید اگر خیلی بالاتر از عدد معیار باشه مثلا بالای ۷۰۰۰ باشه به معنای اینه که حرارت رنگ دیفالت مانیتور شما خیلی سرد هست و بنابراین برای جبرانش به منظور کالیبره کردن رنگها باید کالر تمپرچر رو روی Warm تنظیم کنید تا به عدد معیار که همون 6500kهست نزدیکتر بشید .درصورتیکه حرارت رنگ دیفالت شما خیلی گرم باشه یعنی عدد مذکور خیلی پایینتر از 6500k باشه باید برای جبرانش برعکس حالت قبل، کالر تمپرچر رو روی Cold قراربدید تا به عدد معیار نزدیکتر بشید. توجه کنید که میزان گامای مانیتور شما هم به این منظور حتما باید بهینه شده باشه و حتی الامکان به عدد مرجع 2.2 نزدیک باشه اگر میزان گامای مانیتورتون در حالت پیش فرض از این عدد خیلی منحرف هست گامای مانیتور رو روی ۲.۲ تنظیم کنید یا در صورتیکه احیانا تنظیمات مانیتور فاقد این گزینه کلیدی هست با استفاده از نرم افزار Quick Gamma گامای مانیتور رو به عدد معیار نزدیک کنید.

*اگر حرارت رنگ دیفالت مانیتور شما خیلی گرم باشه و درجه کالر تمپرچر مانیتور رو روی Warm بزارید اشتباه بزرگی مرتکب شدید رنگهارو با اینکار بشدت کراش و ادغام میکنید بدون اینکه حتی خودتون بفهمید پس بهیچ عنوان در این مورد سلیقه ای عمل نکنید!

ویرایش شده توسط nima1363
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

کار ندارم ips بهتره یا pls ...

Asus MX279 بهتره یا Samsung S27D590 ؟

خلاصه سرمون کلاه رفته یا نه :D

لینک به دیدگاه

کار ندارم ips بهتره یا pls ...

Asus MX279 بهتره یا Samsung S27D590 ؟

خلاصه سرمون کلاه رفته یا نه :D

Mx279
لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

جریان چیه من هربار میبینم این  تاپیک آپ شده ولی پست جدیدی توش نیست !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

یکی تو رای گیری شرکت کرده احتمالا  ^_^

لینک به دیدگاه

• 4 ماه بعد...

به نظر بنده تکنولوژی PLS کیفیت بهتری داره :)

لینک به دیدگاه

تازگیا یوح تو انجمن هست. :D

هر چند وقت یک بار میام میبینم این تاپیک ها up شده ولی خبری از پست جدید نیست :D

نمونهش چند تاپیکی که امروز به صورت خودجوش اپ شدن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تازگیا یوح تو انجمن هست. :D

هر چند وقت یک بار میام میبینم این تاپیک ها up شده ولی خبری از پست جدید نیست :D

نمونهش چند تاپیکی که امروز به صورت خودجوش اپ شدن

بخاطر شرکت در نظرسنجی! دوتا پست بالاتر دوستان گفتن :D

لینک به دیدگاه

مرسی استارتر عزیز بابت طرح سوالت

در انتخاب مانیتور که میخوام بگیرم خیلی کمک میکنه

100% دوست عزیز گرافیک بالا میگیری ولی وقتی که مانیتورتون مناسب نیست دنبال کیفیت بازی میگردین منظورم دوستان عزیز همینطور که به کارت گرافیک اهمیت میدیم به مانیتورتون اهمیت بدین خیلی تاثیر در کیفیت داره
لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

چرا مانیتورسامسونگ مدل 24D595 فقط مختص ایران است و در دیگر کشورها چنین مدلی وجود ندارد و بجای آن 24D590 وجود دارد

آیا کیفیت مانیتور تولید داخل در حدی نبوده که سامسونگ اجازه تولید با نام اصلی را نداده یا داستان چیز دیگه ای هست ؟

ویرایش شده توسط betamaster
لینک به دیدگاه

چرا مانیتورسامسونگ مدل 24D595 فقط مختص ایران است و در دیگر کشورها چنین مدلی وجود ندارد و بجای آن 24D590 وجود دارد

آیا کیفیت مانیتور تولید داخل در حدی نبوده که سامسونگ اجازه تولید با نام اصلی را نداده یا داستان چیز دیگه ای هست ؟

خیلی از لب تاپ هایی که مثل بعضی مدل های ایسوز تو بازار هستند هم برای ایران ساخته شدن ....

قطعا کیفیت کالایی که در اروپا هست رو نداره ، ولی من شنیدم یکی از دوستان از کشور های عربی هم خریده بود کیفیتش از مونتاژی ایران (( شنیدم )) کمتر بوده

لینک به دیدگاه

یعنی خرید 24D595 را تأیید میکنید ؟

من ابتدا این مدل را با توجه به قیمت و مشخصاتش در نظر گرفتم ولی حالا یکم دودل شدم

تو این رنج قیمت ASUS VX229H هم نظرم را به خودش جلب کرده 

شما چه نظری دارید ؟

لینک به دیدگاه

یعنی خرید 24D595 را تأیید میکنید ؟

من ابتدا این مدل را با توجه به قیمت و مشخصاتش در نظر گرفتم ولی حالا یکم دودل شدم

تو این رنج قیمت ASUS VX229H هم نظرم را به خودش جلب کرده 

شما چه نظری دارید ؟

کسانی که سامی گرفتن میگن کیفیت بدنه خوبی نداره.

ایسوس هم کمی گرونه ولی LG!

LG Full HD 22MP57HQ IPS

یا

LG Full HD 23MP65HQ IPS

خیلی صرفه خریدش بالا تر هست.

لینک به دیدگاه

امروز رفتم از نزدیک مانیتورها را دیدم

LG 22MP57HQ و LG 23MP65HQ  روشنشو از نزدیک ندیدم ، ولی سری Ultra wide را دیدم کیفیت تصویر و قیمت مناسبی داشتن ولی سایز غیر عادیشون یکم دلمو زد 

سامسونگهای PLS را از نزدیک دیدم ، با ریویوهایی که تو سایتای خارجی دیده بودم ، فکر میکردم تصویر خوبی را ببینم ولی اصلا تصاویرشان جالب نبود . البته این را هم میدونم که ممکن است به درستی تنظیم نبودن و یا تصاویر ارسالی به مانیتور کیفیت خوبی نداشتن ، و این موضوع را به فروشنده هم گفتم ، ولی برعکس همیشه که فروشنده از جنسش تعریف میکرد ، گفت : شاید یه کم تصویرش بهتر شود ولی خیلی فرقی نمیکند .

از این هم که بگذریم ، زاویه دیدشان بود ، البته من تا بحال مانیتور ips یا pls نداشتم ولی به نسبت تلویزیونم SONY 42W828b زاویه دید این مانیتورها خوب نبود

مانیتورهای BENQ هم جالب بود ولی متاسفانه IPS و PLS نداشتن

ولی Asus VX229H واقعا کیفیت خوبی داشت و واقعا به این نتیجه رسیدم که هر گرونی بی حکمت نیست

پس من هم با توجه به تجربه شخصی خودم به IPS رای میدم

در پایان این نکته را هم بگم که این مطلب فقط نظر شخصی من بود و شاید هم کاملا اشتباه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...