رفتن به مطلب

IPS يا PLS؟

اشتراک گذاری

Ips يا pls؟  

225 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. دوستان به نظرتون كدوم پنل مانيتور بهتره و چرا؟

• IPS
      133
    • PLS
      102

Recommended Posts

ما هم یک تلویزیون سامسونگ خریدیم fullhd 48 inchاما مدلش در سایت سامسونگ نیست با اینکه از طریق خود سرور های سامسونگ فریورش رو دانلود کردم اما این مدل فقط در سایتای ایرانی پیداش میشه

تلویزیون همه جوره حتی از نظر کیفیت عالیه حدود 3میلیون شد

لینک به دیدگاه

• ارسال 119
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

ما هم یک تلویزیون سامسونگ خریدیم fullhd 48 inchاما مدلش در سایت سامسونگ نیست با اینکه از طریق خود سرور های سامسونگ فریورش رو دانلود کردم اما این مدل فقط در سایتای ایرانی پیداش میشه

تلویزیون همه جوره حتی از نظر کیفیت عالیه حدود 3میلیون شد

اتفاقا امروز که بازار بودم در یکی از فروشگاهها دو مدل سامسونگ وارداتی که یکیش از نوع خمیده بود که مدلشو نمیدونم و یکیش هم 27D590 بود دیدم و کیفیتش با محصولات تولید داخل فرق خاصی نداشت

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

دوست عزیز من مانیتورم سامسونگ 595 هس. باید بهتون بگم که من پارسال بعد کلی  تحقیق اینو خریدم. ابتدا میخواستم ایسوس vx23 بگیرم که خب بله ازین مدل سام بهتره ولی 200 تومن گرونتر! ابته الان نمی دونم چنده. من کاملا راضیم. هیچ مشکلی اعم از کیفیت یا زاویه دید نداره. 

راجب نوع مدل باید بگکم که چون سامی داخل مونتاژ میشه بنابراین شرکت سام سرویس اسمشو 595 گذاشته مدل خارجی که همین هس دقیقا اسمش میشه 590 همین ! هیچ فرقی ندارن. 

لینک به دیدگاه

به طور کلی PLS برتری داره. هم از لحاظ مصرف و هم از لحاظ کیفیت رنگ. اما فعلا تو بازار فقط مانیتور های سامسونگ این پنل هارو دارند. با این که حد اقل یک ساله وارد شدن، قیمتشون زیاد تر هم شده توی این چند هفته. 

لینک به دیدگاه

ما که اخر نفهمیدیم چی خوبه

لطفا راهنمایی کنید:

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=56930?st=0

لینک به دیدگاه

ببین دوست عزیز شما با توجه کارت گرافیکت صلاح نیس بالای 24 اینچ بگیری چون افت فریم خواهی داشت. 

اگه از لحاظ مالی مشکلی نیست این مدل بهترین گزینه س: ASUS MX239H AH-IPS

دقت کنی هیچ مدل دیگه ای نیس که مثل این حاشیه هاش کم باشه و کیفیت هم بیسته مطمئن باش. 

ولی اگه مشکل مالی هس همون مدلی که من تو امضام دارم برات خوبه. حتی مدل 395 سامسونگ هم خوبه یه سری بزن ببین. هر دو نوع مدل سامسونگ حاشیه کمی دارن و در ضمن سامسونگ ها 23.6 اینچن ولی ایسوس 23 اینچه. 

به جز این دو برند بقیه زیاد خوب نیستن. یا باس بری lg بگیری که ارزون هستن ولی کیفیتشون خوب نیس. 

یا باس بری benq بگیری که tn هستن نه ips .

خود دانی. 

لینک به دیدگاه

دوستان عزیزم. PLS همون تکنولوژی IPS هستش. منتها فقط به خاطر برد تبلیغاتی و تکنیک های بازریابی سامسونگ پنل های خودش رو با این نام وارد بازار می کنه.

و اینکه کدوم بهتره کاملاً بستگی داره چه قدر پول بدید. قطعاً پنل یه مانیتور چند میلیونی با مانیتور 700 تومانی قابل قیاس نیست و کیفیت متفاوته.

با آرزوی موفقیت  @};-

لینک به دیدگاه

ببین دوست عزیز شما با توجه کارت گرافیکت صلاح نیس بالای 24 اینچ بگیری چون افت فریم خواهی داشت. 

اگه از لحاظ مالی مشکلی نیست این مدل بهترین گزینه س: ASUS MX239H AH-IPS

دقت کنی هیچ مدل دیگه ای نیس که مثل این حاشیه هاش کم باشه و کیفیت هم بیسته مطمئن باش. 

ولی اگه مشکل مالی هس همون مدلی که من تو امضام دارم برات خوبه. حتی مدل 395 سامسونگ هم خوبه یه سری بزن ببین. هر دو نوع مدل سامسونگ حاشیه کمی دارن و در ضمن سامسونگ ها 23.6 اینچن ولی ایسوس 23 اینچه. 

به جز این دو برند بقیه زیاد خوب نیستن. یا باس بری lg بگیری که ارزون هستن ولی کیفیتشون خوب نیس. 

یا باس بری benq بگیری که tn هستن نه ips .

خود دانی. 

مشکل مالی که هست

تو میانرده

یعنی سامسونگ از asus بهتره؟

چرا تو تاپیک خودم جواب نمیدین؟

ویرایش شده توسط DEnnIES
لینک به دیدگاه

من تاحالا پنلplsندیدم

اما اولین باری که یه بازی روی مانیتور ips asusاجرا کردم دهنم باز موند !

ترکیب رنگ و وضوح تصویر توش فوق العاده است

لینک به دیدگاه

مشکل مالی که هست

تو میانرده

همشهری عزیز من امروز VX238h گرفتم. کیفیت رنگ ها قطعا به IPS و PLS نمیرسه.

اگر بازی میکنی TN بگیر اگر نه از سامی 395 پلاس و 595 یکی از بهترین گزینه ها هست. تاخیر پایین و هم کیفیت تصویر خوب

برای من نرمی تصویر خیلی مهم تر بود. ریسپانس تایم پنل TN خیلی خوب خودش رو داخل بازی نشون میده و لذت بازی رو دو چندان میکنه. این مورد خصوصا داخل بازی مثل NFS یا ProjectCars مشخص میشه.

ویرایش شده توسط OC Formula
لینک به دیدگاه

مشکل مالی که هست

تو میانرده

تاپیکتون کجاس؟ گفتم دیگه شما اگه میانرده میخوای که گفتم میانرده نیس عالیه منتها بحث برند هس سلیقه ایه . شما همون سامی رو وردار حالشو ببر. تاخیر اینا هم متوجه نمیشی. من که هیچی نمی فهمم . خودمم اقلا 15 سال گیمرم. بخر خلاص. زیباد گیر بدی اذیت میشی. من خودمم وسواسیم می فهممت

این تاپیک خودمه وقتی پارسال می خواستم مانیتور بخرم:

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=41250&hl=

ویرایش شده توسط Jang Yi Jin
لینک به دیدگاه

تو رنج 1.400 چی خوب هست برا گیم؟ شرمنده اگه به اینجا ربت نداره

sent from my Xperia z5

لینک به دیدگاه

تو رنج 1.400 چی خوب هست برا گیم؟ شرمنده اگه به اینجا ربت نداره

sent from my Xperia z5

دوست گرامی. پیشنهاد من به شما Asus MX279H هستش.

اگر فکر می کنید 27 اینچ بزرگه. نسخه ی 25 اینچش رو بخرید. من خریدم ، هم برای PC Gaming و هم برای کنسول عالی هستش.

موفق باشید  @};-

لینک:

http://lioncomputer.ir/product/3441/%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%AA%D9%88%D8%B1+%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%88%D8%B3+27+%D8%A7%DB%8C%D9%86%DA%86+MX279H/

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام قصدخریدن مانیتور سامسونگ مدل 24d595دارم از اساتید محترم خواهش دارم که من را راهنمایی کنید که در محصولات ایسوس مانیتوری در رنج قیمت این مانیتور هست که کیفیتش از این بهتر باشه حتما ips باشه

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام قصدخریدن مانیتور سامسونگ مدل 24d595دارم از اساتید محترم خواهش دارم که من را راهنمایی کنید که در محصولات ایسوس مانیتوری در رنج قیمت این مانیتور هست که کیفیتش از این بهتر باشه حتما ips باشه

بهتر بود تاپیک جداگانه باز میکردید تا کاربران بیشتری پاسخ بدهند

تو این رنج قیمت بهترین انتخاب همون سامسونگی هستش که انتخاب کردید. بعد از اون مانیتور LG 23inch IPS هست که تقریبا 100تومن ارزونتر میفته. من خودم تابستون میخوام سیستم گیمینگ ببندم و مانیتور هم نیاز دارم، خیلی تحقیق کردم و دیدم بین دو گزینه الجی 23اینچ و سامسونگ 24d595 هردو عالی هستن ولی چون مانیتور فعلیم الجی هست میخوام تنوع ایجاد کنم و سامسونگ بگیرم. البته 1اینچ بزرگتر بودن سامسونگ + حالت Game Mode از نظر من هیچ ارزش اقتصادی نداره که 100تومن بیشتر پول بدم بخرمش اما چه کنیم زیبایی خاصی هم داره که ازش خوشم اومده

اگر با پنل TN مشکلی ندارید پس مانیتور ایسوس تو این رنج قیمت تهیه کنید که بقول دوستان 1ms سرعت پاسخگوییشه اما خودم که کاربرد اصلیم گیمینگه و ممکنه تا 16ساعت در روز پای پی سی باشم همون سامسونگ رو ترجیح میدم چون TN چشمو اذیت میکنه و در مانیتور فعلیم احساسش میکنم.

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...
  • 3 هفته بعد...

سلام.تمام مطالب و خوندم.جدای از مزایا و معایب هر دو پنل.مشکلی که به شخصه من شهرستانی دارم اینه که نمیتونم فروشگاهی و پیدا کنم که حداقل برای رضای خدا هم که شده این مانیتورهارو تو فروشگاهشون داشته باشن.چه برسه به اینکه تصاویرشونو با هم مقایسه کرد.
من خودم کارهای طراحی میکنم و کیفیت رنگ مهمه و بودجه ناچیز.همه از asus ,samsung گفتن.اما حرفی از benq نشد.چرا؟کیفیتشون بده؟

من بین samsund 24D395 و benq gw2470h و benq vz2350hm و asus vx229h موندم کدومو انتخاب کنم. :( جایی هم نیست که از نزدیک کیفیتشونو ببینم. :crying: 
(ببخشید اگه اینجا مطرح کردم.نمیدونستم دقیقا کجا باید بپرسم سوالمو)

لینک به دیدگاه

سلام.تمام مطالب و خوندم.جدای از مزایا و معایب هر دو پنل.مشکلی که به شخصه من شهرستانی دارم اینه که نمیتونم فروشگاهی و پیدا کنم که حداقل برای رضای خدا هم که شده این مانیتورهارو تو فروشگاهشون داشته باشن.چه برسه به اینکه تصاویرشونو با هم مقایسه کرد.

من خودم کارهای طراحی میکنم و کیفیت رنگ مهمه و بودجه ناچیز.همه از asus ,samsung گفتن.اما حرفی از benq نشد.چرا؟کیفیتشون بده؟

من بین samsund 24D395 و benq gw2470h و benq vz2350hm و asus vx229h موندم کدومو انتخاب کنم. :( جایی هم نیست که از نزدیک کیفیتشونو ببینم. :crying: 

(ببخشید اگه اینجا مطرح کردم.نمیدونستم دقیقا کجا باید بپرسم سوالمو)

1-عموما benq برای گیم هست و پنل TN تولید میکنه . بنابراین برای طراحی پیشنهاد نمیشه . ولی کیفیت ساخت عالی دارند و توی اکثر مسابقات جهانی از benq استفاده میشه

2-بین اون چهار مورد مانیتور که گفتید من اول asus vx229h و بعد از اون samsung s24d395 رو پیشنهاد میدم . 

لینک به دیدگاه

• 7 ماه بعد...
در در 1395/05/02, 22:42:48، ماهی 100 گفته است :

سلام .کیفیت پنل VA نسبت به ips چطوره؟

برای بازیهای نسبتا سریع توصیه نمیکنم ولی رنگ مشکی و کنتراست معمولا عالیه به نظرم 

یکپارچگی  نور هم خوبه به نظرم

لینک به دیدگاه

• 7 ماه بعد...

من چند سالی هست مانیتور سامسونگ 2285 دارم. ۲۲ اینچ ۱۰۸۰ هست. 2ms

تصاویر تیره مثلا شب داخل بازی، نقاط سیاه و تاریک رو بیشتر به رنگ بنفش نشون میده.

و ایضا چهار گوشه مانیتور روشنایی سفید رنگ ساطع میکنه. (در تصاویر تاریک بیشتر مشهود هست)

زاویه دیدش هم که محدوده و رنگاش میریزه به هم. 

یه مانیتور Asus mx239 گرفته بودن تو فامیل.

من وقتی مای کامپیوتر رو باز کردم شاخ در اوردم. رنگ سفیدش بقدری سفید انگار برفه.

در حالی که مانیتور خودم سفیدش در اون حد سفید نیست. روشناییش هم بوضوح بالاتر بود.

اینا رو نوشتم که تفاوت دو نسل از مانیتور ها رو بگم تازه نه فیلم توش دیدم نه بازی. تست در حد مای کامپیوتر.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...