رفتن به مطلب

راهنمایی درمورد خرید مادربورد سری z97 Asus

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام.

من قصد خرید مادربورد سری z97 ایسوس رو دارم.اگر امکان داره با دلیل راهنمایی کنید کدوم یکی بهتره.

Z97 Pro

Z97 Pro Gamer

Z97 Sabertooth

Z97a

خیلی ممنون.

ویرایش شده توسط Oceanic
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوست عزیزم

بدون شک مادربرد های ایسوس از برترین ها هستند اما تجربه ها،بررسی ها و مقالات و مطالب متعدد من رو به این نتیجه رسونده که با بودجه یه مادربرد از برند ایسوس میشه یه مادربرد با قابلیت ها و امکانات بیشتر از یه برند دیگه نظیر MSI،Asrock تهیه کرد،به نوعی مادربرد های ایسوس بیشتر از ارزش واقعی قیمت دارن،اینی که گفتم نه از روی تعصبه و نه از روی علاقه ،بلکه با در نظر گرفتن ابعاد مختلفی به این باور رسیدم

بسیاری ها به کیفیت ایسوس بسنده میکنن اما مطمئن باشید که امروزه فناوری ها و قابلیت ها خیلی بهم نزدیک شده و دیگه نمیشه فقط به چنین برتری هایی اتکا کرد چون اینا از خطوط تولید و قطعات سازندگان دوم و سوم استفاده میکنن،به بیانی ساده تر ایسوس مثل اپل پول برند میگیره

مثلا با بودجه یه مادربرد H81 ایسوس میشه یه B85 MSI گرفت،با بودجه یه مین H87 ایسوس میشه یه مین H97 ازراک گرفت،با بودجه یه مادربرد معمولی Z97ایسوس میشه یه مادربرد حرفه ای  یا گیمینگ MSI تهیه کرد.

با این حال بازم اگه میخواین از برند ایسوس بگیرین،کاربری،امکانات و بودجه خودتون رو مشخص کنین تا من یا دوستان انتخاب مناسب رو پیشنهاد بدیم

@};-  @};-  @};- 

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

درود دوست عزیزم

بیش از هرچیز کاربری و امکاناتی که نیاز دارید تعیین کننده خواهد بود،بدون شک مادربرد های ایسوس از برترین ها هستند اما تجربه ها،بررسی ها و مقالات و مطالب متعدد من رو به این قناعت رسونده که با بودجه یک مادربرد از برند ایسوس میشه یه مادربرد با قابلیت ها و امکانات بیشتر از یه برند دیگه نظیر MSI،Asrock تهیه کرد،به نوعی مادربرد های ایسوس بیش از ارزش واقعی قیمت دارن،اینی که گفتم نه از روی تعصبه و نه از روی علاقه ،بلکه با در نظر گرفتن ابعاد مختلفی به این باور رسیدم

بسیاری ها به کیفیت ایسوس بسنده میکنن اما مطمئن باشید که امروزه فناوری ها و قابلیت ها خیلی بهم نزدیک شده و دیگه نمیشه فقط به چنین برتری هایی اتکا کرد چون اینا از خطوط تولید و قطعات سازندگان دوم و سوم استفاده میکنن

با این حال بازم اگه میخواین از برند ایسوس بگیرین،کاربری،امکانات و بودجه خودتون رو مشخص کنین تا من یا دوستان بهترین انتخاب ممکن رو پیشنهاد بدیم

@};-  @};-  @};- 

خیلی خیلی ممنون.

برند ایسوس رو دوست دارم.تا حالا باهاش  به مشکلی برنخوردم.

بودجه من برای مادر بورد بین 800 تا 1 تومن هست.کاربری هم تقریبا بیشتر بازی هستش.

حالا تو این رنج قیمت شما کدوم برند با چیپست z97 (غیر از ایسوس) رو توصیه میکنید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خیلی خیلی ممنون.

خواهش میکنم

در گیمینگ یه سری قابلیت ها اهمیت بیشتری پیدا میکنن،نظیر صدای با کیفیت،تراشه شبکه سریع ،درگاه سریع ظاهر شیکم،حرارت گیر مناسب و...به همین دلیل این سازندگان از جمله خود ایسوس یه سری محصولات ویژه برای گیمینگ ساختن،اگه به ایسوس تمایل خاصی دارین خب مشکلی نیست و میتونید ایسوس بگیرین اما با این توصیفاتی که گفتم من باشم در انتخاب MSI Z97 Gaming 5 LGA1150 Z97 Mainboard یک درصد هم شک نمیکنم،اگر هم MSI Z97 Gaming 7 پیدا شه که دیگه عالیتر،هم مدار تغذیه قوی داره،هم امکانات زیاد،هم قطعات بادوام و با کیفیت هم گارانتی خوب و از همه مهمتر قیمت معقولتر.

اینکه این مادربرد خیلی ارزونتر از یه مادربرد معمولی ایسوس Z97ه دلیل بر بد بودنش نیست،این ایسوسه که گرونه

بین مادربردهای ایسوسی هم Z97 Pro Gamer مناسبه

در همین رابطه:

نکاتی مفید در انتخاب سیستم گیمینگ

@};- 

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

خیلی خیلی ممنون.

بنده این 2 تا رو پیش نهاد میدم.

MSI Z97 Gaming 7:      Toman 740

ASRock Z97X Killer Gaming:      Toman 590

خودم MSI دارم کارایی نسبت به قیمت عالی هست. کیفیت ساخت بالا  با گارانتی 3 ساله معتبر ماتریکس.

ازراک هم قیمت نسبت به کاراییش خیلی خوبه  فقط یک نکته هست کلا بورد های ازراک بیشتر از بقیه خراب میشن. 

t9uxheqwdk4mqi1tiywg.png

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

من هم مثل این دوستمون عاشق برند ایسوس بودم ولی واقعا خبات جان راست میگه پول برندش رو میگیره با این پول من هم تصمیم گرفتم یا gaming 5 ام اس آی رو بخرم یا gigabyte z97x ud3h-bk

لینک به دیدگاه

خواهش میکنم

در گیمینگ یه سری قابلیت ها اهمیت بیشتری پیدا میکنن،نظیر صدای با کیفیت،تراشه شبکه سریع ،درگاه سریع ظاهر شیکم،حرارت گیر مناسب و...به همین دلیل این سازندگان از جمله خود ایسوس یه سری محصولات ویژه برای گیمینگ ساختن،اگه به ایسوس تمایل خاصی دارین خب مشکلی نیست و میتونید ایسوس بگیرین اما با این توصیفاتی که گفتم من باشم در انتخاب MSI Z97 Gaming 5 LGA1150 Z97 Mainboard یک درصد هم شک نمیکنم،اگر هم MSI Z97 Gaming 7 پیدا شه که دیگه عالیتر،هم مدار تغذیه قوی داره،هم امکانات زیاد،هم قطعات بادوام و با کیفیت هم گارانتی خوب و از همه مهمتر قیمت معقولتر.

اینکه این مادربرد خیلی ارزونتر از یه مادربرد معمولی ایسوس Z97ه دلیل بر بد بودنش نیست،این ایسوسه که گرونه

بین مادربردهای ایسوسی هم Z97 Pro Gamer مناسبه

در همین رابطه:

نکاتی مفید در انتخاب سیستم گیمینگ

@};- 

از اینکه لطف کردید وقت باارزشتون رو گذاشتید برای راهنمایی بسیار ممنونم.

اون مورد MSI رو هم که گفتید دربارش فکر میکنم.اینطور که شما تعریف کردید نظرم به سمت اون کشیده شد.

ویرایش شده توسط Oceanic
لینک به دیدگاه

بنده این 2 تا رو پیش نهاد میدم.

MSI Z97 Gaming 7:      Toman 740

ASRock Z97X Killer Gaming:      Toman 590

خودم MSI دارم کارایی نسبت به قیمت عالی هست. کیفیت ساخت بالا  با گارانتی 3 ساله معتبر ماتریکس.

ازراک هم قیمت نسبت به کاراییش خیلی خوبه  فقط یک نکته هست کلا بورد های ازراک بیشتر از بقیه خراب میشن. 

t9uxheqwdk4mqi1tiywg.png

من هم مثل این دوستمون عاشق برند ایسوس بودم ولی واقعا خبات جان راست میگه پول برندش رو میگیره با این پول من هم تصمیم گرفتم یا gaming 5 ام اس آی رو بخرم یا gigabyte z97x ud3h-bk

خیلی لطف کردید دوستان.

کلا نظرم راجع به ایسوس عوض شد. :D

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان .شما دوسته عزیز که میخوای تا 1 تومان هزینه کنی رو مادربورد برو سمت x99  چون رم ddr4 میخوره و امکاناتش خیلی بیشتره و یادت باشه که رمهایه ddr3 تا نهایتا 2 سال دیگه که فک نکنم 2 سالم بشه میرن کنار.با 1 تومان پول رویه مادربورد  z97 ارزش خرید نداره 

لینک به دیدگاه

رفیق این مین تو ایران نخواهد آمد بنده خودم آمارشو کرفتم ولی کفتن نمیاد ! بهرحال مین خیلی خوبی هست ! Z97 Pro Gamer اگه بیاد انتخاب بنده این خواهد بود ! :D 

اینا ازلحاظ بودجه ای :

Asus Z97 Sabertooth که دوتا مدل داره یکی Asus Z97 Sabertooth Mark 1 که قیمتش حدودا 1.050و دیگری  Asus Z97 Sabertooth Mark 2 میباشد که حدودا 750 تومنه !

Asus Z97 Pro هست که اونم 830 تومنه !

ASUS Z97 A   که کم شده توبازار

باز بستگی به بودجتون داره ولی فکرکنم با توجه به قیمت وکارایی اگه بتونید ASUS Z97 A تهیه کنید کارتونو راه میندازه

این سایتم امتیاز 9.4 بهش داده !

http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/Z97-A/

ویرایش شده توسط maysamsina
لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان .شما دوسته عزیز که میخوای تا 1 تومان هزینه کنی رو مادربورد برو سمت x99  چون رم ddr4 میخوره و امکاناتش خیلی بیشتره و یادت باشه که رمهایه ddr3 تا نهایتا 2 سال دیگه که فک نکنم 2 سالم بشه میرن کنار.با 1 تومان پول رویه مادربورد  z97 ارزش خرید نداره 

x99 ال جی ای 1150 رو ساپورت نمیکنه.

سی پی یو من i7 4790k هستش تازه هم خریدم نمیشه عوضش کنم. :D

ویرایش شده توسط Oceanic
لینک به دیدگاه

رفیق این مین تو ایران نخواهد آمد بنده خودم آمارشو کرفتم ولی کفتن نمیاد ! بهرحال مین خیلی خوبی هست ! Z97 Pro Gamer اگه بیاد انتخاب بنده این خواهد بود ! :D 

اینا ازلحاظ بودجه ای :

Asus Z97 Sabertooth که دوتا مدل داره یکی Asus Z97 Sabertooth Mark 1 که قیمتش حدودا 1.050و دیگری  Asus Z97 Sabertooth Mark 2 میباشد که حدودا 750 تومنه !

Asus Z97 Pro هست که اونم 830 تومنه !

ASUS Z97 A   که کم شده توبازار

باز بستگی به بودجتون داره ولی فکرکنم با توجه به قیمت وکارایی اگه بتونید ASUS Z97 A تهیه کنید کارتونو راه میندازه

این سایتم امتیاز 9.4 بهش داده !

http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/Z97-A/

z97 pro gamer اينجا (مشهد) موجوده به قيمت ٨٤٠ تومن.

لینک به دیدگاه

عزیز فقط اگه داری سری Z97 رو میگیری حواست باشه سری جدید باشه که قابلیت  usb3.1   روش  بکار رفته باشه اخه رویو جدیدش این قابلیت داره  در مورد برند های دیگه همیشه یه شکی است ولی در مورد ایسوس  این حرف اصلا معنا نداره  برند های دیگه بد نیستن ولی ادم میبینه میفهمه کیفیت ساختش در حد ایسوس نیست مثه ماسین های چینی میمونن ظاهر دارن اما داخلی .......

تو واسه گیم می خوای  اینو بگیری که محشره  

http://www.asus.com/Motherboards/SABERTOOTH_Z97_MARK_S/

ویرایش شده توسط W/!\NTED
لینک به دیدگاه

تا اونجاى که من اطلاع دارم خرابي ايسوز از گيگا يه خورده بيشتره. نظر من اينه.

Giga Z97X Gaming 5

لینک به دیدگاه

z97 pro gamer اينجا (مشهد) موجوده به قيمت ٨٤٠ تومن.

اگه موجوده همینو گیر  گارانتی اصلی !

لینک به دیدگاه

به نظر من سمت گیگا و ایسوس نرو این دوتا شرکت وارد کننده دارن مادربرد 130 دلاریو 700 هزار تومن به بالا میفروش

من میگم از asrock یه مین تهیه کنین خود من مدل پروفشنال رو خریدم در یک کلام عالیه

الان این مدل 180 دلار قیمت داره با توجه به امکانات و گارانتی خیلی عالیه شما امکاناتشو ببین نظرت عوض میشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما الان مادربورد H97 دارید 

باس رم ها هم 1600 هست 

قصد اورکلاک هم ندارید 

پس چرا هزینه الکی میخاین بکنید 

تنها تفاوت هم اینه که میتونید رم باس بالاتر بندازی که با این پول میتونی یا کارت رو بفروشید و یه 970 بگیرید یا این که کارت 280X خودتون رو 2 تا کنید و از گیم لذت ببرید 

ویرایش شده توسط atisoc0936
لینک به دیدگاه

شما یه سری به asrock  z97 oc formula  بزن  875 تومانه  امکاناتشم خیلی عالیه رم رو تا باس 3400 ساپورت میکنه 4 تا هم کارت گرافیک ساپورت میکنه  قیافشم که حرف نداره

لینک به دیدگاه

سلام.

کدوم یکی از این دو تا مین بهترن؟:

ASRock Z97 Professional

ASRock Z97 Extreme6

دوستان کسی قیمت دلاریش رو هم میدونه بگه.

ممنون.

لینک به دیدگاه

شما الان مادربورد H97 دارید 

باس رم ها هم 1600 هست 

قصد اورکلاک هم ندارید 

پس چرا هزینه الکی میخاین بکنید 

تنها تفاوت هم اینه که میتونید رم باس بالاتر بندازی که با این پول میتونی یا کارت رو بفروشید و یه 970 بگیرید یا این که کارت 280X خودتون رو 2 تا کنید و از گیم لذت ببرید 

باهات موافقم خدایش مادربورد اورکلاک نکنی حیف خرجش کرد فقط اورکلاک مهم هست بقیه اپشن ها زیاد تو چشم نیستن در مادربوردهای گران قیمت

با یک مادربورد 230 تومنی به راحتی بازی میشه کرد من کارت گرافیک 770 msi با این مادربورد اسمبل کردم  بهترین کیفیت ممکن دارم الان

http://www.msi.com/product/mb/B85M-P32.html#hero-overview

در کل مادربورد h97 بهترین گزینه هست به نظر من  :)

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...