رفتن به مطلب

مشاوره برای انتخاب کارت گرافیک GTX 960 برای کار رندرینگ

Recommended Posts

سلام دوستان

سال نو رو به شما تبریک میگم

یکی از دوستام در حال جمع کردن سیستم رندرینگ با موتور Vray

البته موتور پردازش CPU  هست نه GPU

تا جایی که تونستم کمکش کردم اما تو انتخاب کارت گرافیک مردد هست

میخواستم از شما دوستان کمک بگیرم
با این کارت اصلا بازی نمیشه و فقط برای نمایش ویو پورت ها استفاده میشه

با حرفهایی که گفتم کارت گرافیک 960 به دردش میخوره ؟

من گفتم حداقل Zotac GTX 970 AMP! Extreme CORE Edition 4GB GDDR5 بگیر اما موجودیش کمه

حالا منتظر راهنمایی شما دوستان هستم

ویرایش شده توسط جواد مهردادی
لینک به دیدگاه

تا اونجایی که من میدونم هرچی گرافیک و  CPU قوی تر باشه زمان رندرگیری کمتر می شه.اما اکثر این برنامه ها یه Pass Mark خواصی مد نظرشون هست مثلا Lumion 3D حداقل سیستم مورد نیازش رو نوشته که باید CPU Pass mark باید از 6000 به بالا باشه و یه گرافیک با Pass Mark حد اقل 2000 و 8 گیگ رم (یعنی یه CPU i5 4440 با  Pass Mark 6457 و یه گرافیک GTX 750 Ti با Pass Mark 3687  کافی هستش )...توی مورد شما نمی دونم Pass Mark مورد نظر Vray چی هستش ولی می دونم که Pass Mark گرافیک GTX 960=5988 هستش و R9 280X=5182 و با توجه به قیمت پایین تر 960 gtx نسبت به 280X و 970 (حدود 450 هزار تومن با 970) من میگم GTX 960 کافی هستش( با توجه به اینکه میگید Vray بیشتر از CPU کار می کشه تا GPU ).

ویرایش شده توسط HK888
لینک به دیدگاه

سلام
چون موتور رندر شما vray adv هست نیاز به گرافیگ قوی ندارید گرافیک شما فقط در ویوپرت نقش داره

لینک به دیدگاه

با گرافیگ های پایین تر هم کارش راه می افته. برای پیشنمایش پروژه ها گرافیک نقش داره. برای رندر پردازنده نقش اصلی رو داره.

لینک به دیدگاه

بهترين كارت ٩٦٠ ، كارت asus strix هست كه دماش در بيشترين حالت به ٦٠درجه هم نميرسه و بسيار هم كم سروصداست و فوقالعادست

لینک به دیدگاه

به نظرم اگر بخوان اینده نگرانه تصمیم بگیرن و یه کارت خوب انتخاب کنن جای 1 تومن پولی که برای 960 استریکس میخوان بدن، باید یه کارت زوتاک 970 از سری اورکلاک معمولی که 1240 قیمتشه بگیرن، اینطوری اگر بعدا از موتور هایی استفاده کردن که از کارت کمک میگیره یا تصمیم به بازی کردن یا کار فتوشاپ بسیار حرفه ای گرفتن، یه کارت خوب و قابل اعتماد دارن، خود دانید!

شما زیاد توضیح ندادین ولی پیشنهاد دیگم اینکه یه کولر خوب ببندین تا خوب اورکلاک پایدار کنین و بتونین بیشترین استفاده از سی پی یو داشته باشین

لینک به دیدگاه

بره amd 280x بخره

من چتد جا خوندم که بهتره از Diretcx 12  استفاده بشه که 280x نداره و اینکه کارت های ای ام دی خوب نیستن برای کار رندرینگ

تا اونجایی که من میدونم هرچی گرافیک و  CPU قوی تر باشه زمان رندرگیری کمتر می شه.اما اکثر این برنامه ها یه Pass Mark خواصی مد نظرشون هست مثلا Lumion 3D حداقل سیستم مورد نیازش رو نوشته که باید CPU Pass mark باید از 6000 به بالا باشه و یه گرافیک با Pass Mark حد اقل 2000 و 8 گیگ رم (یعنی یه CPU i5 4440 با  Pass Mark 6457 و یه گرافیک GTX 750 Ti با Pass Mark 3687  کافی هستش )...توی مورد شما نمی دونم Pass Mark مورد نظر Vray چی هستش ولی می دونم که Pass Mark گرافیک GTX 960=5988 هستش و R9 280X=5182 و با توجه به قیمت پایین تر 960 gtx نسبت به 280X و 970 (حدود 450 هزار تومن با 970) من میگم GTX 960 کافی هستش( با توجه به اینکه میگید Vray بیشتر از CPU کار می کشه تا GPU ).

ممنون از راهنماییت دوست عزیز من این PASS MARK رو نمیدونستم خوب شد گفتید یه نگاهی به PASS MARK Vray میندازم

در Vray هم میتونی رندر رو بر پایه CPu بزلری هم بر پایه GPU

بر پایه CPU باشه به صرفه تره چون باید بری دنبال کارت گرافیک های کوادرو که حداقل یه K5200 یا k6200 نیازه که قیمتش به اندازه یه سیستم حرفه اییه

سلام

چون موتور رندر شما vray adv هست نیاز به گرافیگ قوی ندارید گرافیک شما فقط در ویوپرت نقش داره

درسته دوست عزیز

اما میخواستم ببینم این کارت واقعا کفایت میکنه یا نه

با گرافیگ های پایین تر هم کارش راه می افته. برای پیشنمایش پروژه ها گرافیک نقش داره. برای رندر پردازنده نقش اصلی رو داره.

درسته آقای بهمنیان

اما خوب باید یه کارت خنک باشه چون قراره 24/7 کار کنه

بهترين كارت ٩٦٠ ، كارت asus strix هست كه دماش در بيشترين حالت به ٦٠درجه هم نميرسه و بسيار هم كم سروصداست و فوقالعادست

ممنون دوست عزیز

من نمیدونستم 960 کدوم برند خنکتره

ممنون از راهنماییت

به نظرم اگر بخوان اینده نگرانه تصمیم بگیرن و یه کارت خوب انتخاب کنن جای 1 تومن پولی که برای 960 استریکس میخوان بدن، باید یه کارت زوتاک 970 از سری اورکلاک معمولی که 1240 قیمتشه بگیرن، اینطوری اگر بعدا از موتور هایی استفاده کردن که از کارت کمک میگیره یا تصمیم به بازی کردن یا کار فتوشاپ بسیار حرفه ای گرفتن، یه کارت خوب و قابل اعتماد دارن، خود دانید!

شما زیاد توضیح ندادین ولی پیشنهاد دیگم اینکه یه کولر خوب ببندین تا خوب اورکلاک پایدار کنین و بتونین بیشترین استفاده از سی پی یو داشته باشین

منم همینو به دوستم گفتم

گفتم 970 عقلانی تره اما میگه بودجه نداره

مشخصات سیستم دوستم :

CPU: 5820K

CPU Cooler: DeepCool GAMER STORM Maelstrom 240 AiO Liquid CPU Cooler

MB: asus X99 Pro

RAM: (4*4)16gb gskill 2666

SSD: 2*120 Gb Samsung 850 evo Raid 0

HDD: 1T Seagate 64Mb

Case: green X3+ viper

PSU: GREEN GP750B-OC+ Overclocking Evo 80Plus Platinum PSU

VGA: GTX 960 or GTX 970

ویرایش شده توسط جواد مهردادی
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...