رفتن به مطلب

کمک برای خرید مانیتور برای کارهای گرافیکی،حول حوش 1میلیون

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان
نوروزتون مبارک 11.gif
چند وقتیه دنبال یه مانیتور مناسب برای کارام هستم
بیشترین چیزی که دنبالشم اینه که تصویر و رنگی که مانیتور نشون میده،با تصویر و رنگ چاپ شده بر روی کاغذ یکی باشه.
سایز صفحه مانیتور هم بزرگتر باشه مناسب تره
رزولیشن هم هرچی بالاتر بهتر 4.gif
نرم افزارایی که کار میکنممPhotoShop،3dsMax

یه مانیتور هم دیدم به اسم

LG 29UM65 IPS Ultra-Wide Monitor

نمیدونم مناسبه یا نه،آخه خیلی وایده

با تشکر 53.gif

ویرایش شده توسط pooya.king
لینک به دیدگاه

اون مانیتور ال جی که اصلا به درد نمی خوره.

بهتره ایسوس بگیری با پنل ips. بسته به بودجه و ابعاد مانیتور تصمیم بگیر. سری pls سامسونگ هم خوبه.چند نمونه ای که تو بازار ما هست بدنه اش به خوبی ایسوس نیست و چرخش روی پایه ی محدود دارن. نامگذاری شون هم جهان سومی هست و به شعور خریدار توهین می کنن. مثلا توی نامش کلمه ی 24 آمده ولی 24 اینچ نیست. اما به نسبت قیمت کیفیت مناسبی دارن.

اگر کارت ویرایش عکس هست و دقت و اشباع و کنتراست خوب می خوای با بودجه ی زیر یک تومان این دو تا رو پیشنهاد می کنم :

Asus mx239 ips

Asus vx 239 ips

ایرادی که این ها دارن بددستی کلیدهای لمسی هست که به نظرم اهمیت چندانی نداره.

لینک به دیدگاه

اون مانیتور ال جی که اصلا به درد نمی خوره.

بهتره ایسوس بگیری با پنل ips. بسته به بودجه و ابعاد مانیتور تصمیم بگیر. سری pls سامسونگ هم خوبه.چند نمونه ای که تو بازار ما هست بدنه اش به خوبی ایسوس نیست و چرخش روی پایه ی محدود دارن. نامگذاری شون هم جهان سومی هست و به شعور خریدار توهین می کنن. مثلا توی نامش کلمه ی 24 آمده ولی 24 اینچ نیست. اما به نسبت قیمت کیفیت مناسبی دارن.

اگر کارت ویرایش عکس هست و دقت و اشباع و کنتراست خوب می خوای با بودجه ی زیر یک تومان این دو تا رو پیشنهاد می کنم :

Asus mx239 ips

Asus vx 239 ips

ایرادی که این ها دارن بددستی کلیدهای لمسی هست که به نظرم اهمیت چندانی نداره.

مرسی از پاسختون

بنظر مدل Asus vx 239 ips مقرون به صرفه تره

..

اما سایز 23 اینچ احساس میکنم یکم کوچیکه

اگه بودجه تا 1.5 افزایش پیدا کنه،مانیتور بزرگتر با کیفیت بهتر پیدا میشه؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

مرسی از پاسختون

بنظر مدل Asus vx 239 ips مقرون به صرفه تره

..

اما سایز 23 اینچ احساس میکنم یکم کوچیکه

اگه بودجه تا 1.5 افزایش پیدا کنه،مانیتور بزرگتر با کیفیت بهتر پیدا میشه؟

با تشکر

خواهش می‌کنم.

بله در برابر قیمت واقعا کیفیت قابل قبولی ارايه می‌ده. توی بازار ما که رقیبی نداره. نمونه‌های PLS سامسونگ برای بودجه‌های پایین‌تر مناسبه. 

بیش از این اگر بخوای هزینه کنی بستگی به کارت و نیازت داره.

۲۷ اینچ ۱۰۸۰-۱۹۲۰ رو توصیه نمی‌کنم. اندازه‌ی آیکونها بزرگ می‌شه و کیفیت اجزا و متن پایین می‌آد.

۲۷ اینچ ۲ک با پنل آی‌پی‌اس بیش از ۳ میلیون تومان قیمت داره.

۲۷ اینچ ۱۲۰۰-۱۹۲۰ حدود دو تومان گیر می‌آد. 

۲۴ اینچ از رده‌ی PA , PB ایسوس  با رزولوشن ۱۲۰۰-۱۹۲۰ حدود ۱.۵ میلیون قیمت داره که از همه نظر عالیه. مخصوصا PA. 

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

خواهش می‌کنم.

بله در برابر قیمت واقعا کیفیت قابل قبولی ارايه می‌ده. توی بازار ما که رقیبی نداره. نمونه‌های PLS سامسونگ برای بودجه‌های پایین‌تر مناسبه. 

بیش از این اگر بخوای هزینه کنی بستگی به کارت و نیازت داره.

۲۷ اینچ ۱۰۸۰-۱۹۲۰ رو توصیه نمی‌کنم. اندازه‌ی آیکونها بزرگ می‌شه و کیفیت اجزا و متن پایین می‌آد.

۲۷ اینچ ۲ک با پنل آی‌پی‌اس بیش از ۳ میلیون تومان قیمت داره.

۲۷ اینچ ۱۲۰۰-۱۹۲۰ حدود دو تومان گیر می‌آد. 

۲۴ اینچ از رده‌ی PA , PB ایسوس  با رزولوشن ۱۲۰۰-۱۹۲۰ حدود ۱.۵ میلیون قیمت داره که از همه نظر عالیه. مخصوصا PA. 

مرسی

نظرتون در مورد این مدل چیه؟PB278Q

https://www.asus.com/Commercial_Monitors_Projectors/PB278Q

به قیمت

1,975,000

http://1es.ir/computer/monitor/asus_moitor/153511

یه سوال

فرق PA و PB در چبه؟

لینک به دیدگاه

مرسی

نظرتون در مورد این مدل چیه؟PB278Q

https://www.asus.com/Commercial_Monitors_Projectors/PB278Q

به قیمت

1,975,000

http://1es.ir/computer/monitor/asus_moitor/153511

یه سوال

فرق PA و PB در چبه؟

خواهش.

اون اولی که آی‌پی‌اس نیست.

دومی هم نوشته موجود نیست و مشخصات فنی‌ش غلطه.

لینک به دیدگاه

خواهش.

در ضمن اگر جایی گیربیاد قیمت باید کمینه ۲.۳۰۰ باشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

میتونید 2 تا مانیتور 23 هم بگیرید مثه VX238 اینا 

اگر مشکلی ندارید باش 

فضای کاریتون هم خوب میشه 

لینک به دیدگاه

خواهش.

در ضمن اگر جایی گیربیاد قیمت باید کمینه ۲.۳۰۰ باشه.

بنظرتون این مدل ASUS PA248Q

کجا میتونم با پایین ترین قیمت پیدا کنم؟

مرسی

میتونید 2 تا مانیتور 23 هم بگیرید مثه VX238 اینا 

اگر مشکلی ندارید باش 

فضای کاریتون هم خوب میشه 

مانیتور  بیشتر نیاز دارم

اما فعلا اولویتم با یه مانیتور با کیفیت رنگ بالا هست. 

مرسی

لینک به دیدگاه

خواهش.

توی مدیریت رنگ بحثی هست به نام کالیبراسیون. برای همه‌ی دستگاههایی که با تولید رنگ سر و کار دارند اعمال میشه از جمله مانیتور و اسکنر و چاپگر. برای کالیبره کردن مانیتور از یک طیف‌سنج نوری و نرم‌افزار همراهش استفاده می‌شه. هدف از کالیبره کردن رسیدن به توزیع بهینه‌ در هر کانال رنگی RGB هست و حذف ته‌رنگ. برای یک مانیتور تنها خریدش به صرفه نیست به ویژه این‌که نرم‌افزارش رو باید بخری و هر مجوزش برای یک رایانه قابل استفاده است. تازگی فناوری به قدری پیشرفت کرده که تنها برای مواردی با نظارت رنگی دقیق به کالیبراسیون سخت‌افزاری نیاز داریم. در بیشتر مانیتورها توزیع گاما با کنترلهای روی بدنه قابل تنظیم هست و نیز در جعبه‌ی تنظیمات کارت گرافیک. مدل PA ایسوس اصطلاحا کالیبره شده هست. یعنی رنگمایه‌های هر کانال به طور بهینه توسط سازنده توزیع شده‌اند.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

بنظرتون این مدل ASUS PA248Q

کجا میتونم با پایین ترین قیمت پیدا کنم؟

مرسی

مانیتور  بیشتر نیاز دارم

اما فعلا اولویتم با یه مانیتور با کیفیت رنگ بالا هست. 

مرسی

مانیتورهای رده متوسط به بالای ایوس معمولا سالی یک بار وارد بازار می‌شن. الان اگر هم جایی داشته باشن آخریهاش هست. مثلا فروشگاههایی که فروش کمتری دارند.

این دو تا لینک رو یافتم و نمی دونم اعتبار فروشگاه در چه حدی هست.

http://www.mihanmarket.com/Products/29507/مشخصات-و-قيمت-فروش-مانیتور-Monitor-LED-LCD-اسوس-Asus-PA248Q-LED-24-1inch

http://www.kalagard.com/item/monitors/prices/1072/

به سعید حسینی مدیر فروشگاه لیون هم بسپاری خوبه. اگر تو بازار مانده باشه و گیر بیاره از همه خوش‌قیمت‌تر بت می‌ده.

لینک به دیدگاه

مانیتورهای رده متوسط به بالای ایوس معمولا سالی یک بار وارد بازار می‌شن. الان اگر هم جایی داشته باشن آخریهاش هست. مثلا فروشگاههایی که فروش کمتری دارند.

http://www.mihanmarket.com/Products/29507/مشخصات-و-قيمت-فروش-مانیتور-Monitor-LED-LCD-اسوس-Asus-PA248Q-LED-24-1inch

به سعید حسینی مدیر فروشگاه لیون هم بسپاری خوبه. اگر تو بازار مانده باشه و گیر بیاره از همه خوش‌قیمت‌تر بت می‌ده.

مرسی

خیلی لطف کردید.  :)

لینک به دیدگاه

یه سوال دیگه

فرق این دو مدل مانیتور چیه؟

PB248Q و PA248Q
لینک به دیدگاه

سلام . همینجا یکی از بچه ها داره asus VG248QE میفروشه. مانیتور حرفه ای و قیمت خوب. بخرش. البته برو در سایت asus هم مشخصاتش رو ببین.

لینک به دیدگاه

یه سوال دیگه

فرق این دو مدل مانیتور چیه؟

PB248Q و PA248Q

PA توسط کارخانه ی سازنده کالیبره شده است. توضیح بیشتر توی بند 10 همین موضوع تو صفحه ی قبل.
لینک به دیدگاه

شما که زیاد میخواین هزینه کنید ، پیشنهاد میدم این تلویزیون رو هم ببینید. :eek:

البته نمیدونم ورودی هاش چیه و فکر نکنم بتونه بالای 30 فریم در حالت 4k از کامپیوتر تصویر بگیره.

این نکته رو هم بگم که خودمم نمیدونم خرید همچین چیزی انتخاب درستیه یه نه ولی میتونید تحقیق کنید. فقط میخواستم که اینم جزء گزینه های روی میزتون باشه. :D

لینک به دیدگاه

البته نمیدونم ورودی هاش چیه و فکر نکنم بتونه بالای 30 فریم در حالت 4k از کامپیوتر تصویر بگیره.

این نکته رو هم بگم که خودمم نمیدونم خرید همچین چیزی انتخاب درستیه یه نه ولی میتونید تحقیق کنید. فقط میخواستم که اینم جزء گزینه های روی میزتون باشه. :D

والا من فکر کنم اشتباه زدن قیمت رو

:wacko:  :wacko:  :wacko:  :wacko:  :wacko:  :wacko:  :wacko:

لینک به دیدگاه

سلام . همینجا یکی از بچه ها داره asus VG248QE میفروشه. مانیتور حرفه ای و قیمت خوب. بخرش. البته برو در سایت asus هم مشخصاتش رو ببین.

مرسی

PA توسط کارخانه ی سازنده کالیبره شده است. توضیح بیشتر توی بند 10 همین موضوع تو صفحه ی قبل.

مرسی

مرسی ;)

دوستان من هنوز دنبال یکی از این دو مدل مانیتور هستم PA248Q یا PA238Q

کسی میشناسید که به قیمت مناسب تر بفروشه؟

یا اینکه مثلا از دوبی بتونه وارد کنه؟

لینک به دیدگاه

مرسی

مرسی

مرسی ;)

لینک به دیدگاه

مرسی

مرسی

مرسی ;)

برای  سفارش دادن هانی آشوری زاده . توی P.T هست. 

pcmaxhw.com

09368268100

اینجا گیر نمی‌آد. ولی اگر دقیق بگی کارت چی هست و بودجه چقدره بهت می‌گم از همین‌جا با کارایی مناسب با کارت بگیری. اگر کارت جز این‌دو هست و یا گهگاهی با عکس سر و کار داری خرید نمایشگر‌های vx یا مشابهش توصیه می‌شه. اون هم البته ممکنه دیگه توی بازار نباشه.

این دو تا نمونه‌ی ایسوس برای عکاسی و گرافیک حرفه‌ای کاربرد داره. از اون بهتر هم هست Eizo ,dell , Nec که توی بازار گیر می‌آد. یک سینما دیسپلی هم کار کرده تو همین انجمن یا جای دیگه دیدم یک ماه پیش  زیر سه‌تومان بود قیمتش. 

لینک به دیدگاه

سلام عزیز

این مدل فوق العادس  نظر دوستان هم بپرسید

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=41360

لینک به دیدگاه

سلام عزیز

این مدل فوق العادس  نظر دوستان هم بپرسید

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=41360

فوق‌العاده که نیست. بالاتر از متوسط هست از نظر کیفیت نزدیک به ‌آی‌پی‌اس‌های ال‌جی هست و پایین‌تر از vx های ایسوس.

لینک به دیدگاه

فوق‌العاده که نیست. بالاتر از متوسط هست از نظر کیفیت نزدیک به ‌آی‌پی‌اس‌های ال‌جی هست و پایین‌تر از vx های ایسوس.

نسبت به قیمتش  فوق العادس  کیفتش از ips های lg  بهتره عزیز

لینک به دیدگاه

برای  سفارش دادن هانی آشوری زاده . توی P.T هست. 

pcmaxhw.com

09368268100

اینجا گیر نمی‌آد. ولی اگر دقیق بگی کارت چی هست و بودجه چقدره بهت می‌گم از همین‌جا با کارایی مناسب با کارت بگیری. اگر کارت جز این‌دو هست و یا گهگاهی با عکس سر و کار داری خرید نمایشگر‌های vx یا مشابهش توصیه می‌شه. اون هم البته ممکنه دیگه توی بازار نباشه.

این دو تا نمونه‌ی ایسوس برای عکاسی و گرافیک حرفه‌ای کاربرد داره. از اون بهتر هم هست Eizo ,dell , Nec که توی بازار گیر می‌آد. یک سینما دیسپلی هم کار کرده تو همین انجمن یا جای دیگه دیدم یک ماه پیش  زیر سه‌تومان بود قیمتش. 

من کارم بیشتر رندر گرفتنه با نرم افزارای مکس و Vray،بیشتر برای کارای معماری،چه فضاهای داخل ساختمان چه خارج ساختمان

وقتی که رندر کارا در اومد،رندرا میفرستم تو فوتوشاپ،برای تنظیمات نور،رنگ کنتراست و ... .

برام خیلی مهمه چیزی که تو کامپیوتر میبینم و کار میکنم،با چیزی که موقع چاپ رو کاغذ در میاد یکی باشه.

از لحاظ بودجه هم میتونم بودجه به 2برسونم،اما میگم شاید اونقد تو کار من تاثیر نداشته باشه مانیتور 2تومنی

منتظرجوابتون هستم

مرسی  :x  @};-

لینک به دیدگاه

نسبت به قیمتش  فوق العادس  کیفتش از ips های lg  بهتره عزیز

مرسی بابت معرفی 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...