رفتن به مطلب

Recommended Posts

تا به امروز شرکت مایکروسافت در هر نسلی از ویندوز که ارائه کرده، تمام تلاش خود را برای جلوگیری از نصب ویندوز های کپی و غیر اورجینال به کار بسته است. با این حال در دوران های مختلف تلاش های مایکروسافت برای سخت تر کردن نصب ویندوز های کپی یکی پس از دیگری توسط کرکر ها و هکر ها خونثی شده است.

حال در آستانه ی انتشار ویندوز جدید 10، گزارش هایی به گوش می رسد که مایکروسافت، ویندوز 10 را به عنوان آپدیت مجانی به تمام سیستم هایی که ویندوز غیر اورجینال / کپی 7 و 8 دارند هم ارائه خواهد کرد.

e6y3d42s5dl22rucum57.jpg

اگر که این گزارش ها درست باشد، باید گفت این یک اعلان آتش بس عمومی بین مایکروسافت و کرکر های ویندوز است. از طرف دیگر این اقدام نشان دادن شاخه ی زیتون برای یوزر های ویندوز های کپی است.

تری میرسن از مدیران اجرایی و معاونین بخش سیستم عامل های مایکروسافت در این ارتباط اظهار داشته است: "ما همه ی کامپیوترهای واجد شرایط - شامل آنهایی که مجهز به ویندوز های اورجینال و غیر اورجینال هستند – همه را به ویندوز جدید 10 به روز رسانی خواهیم کرد."

در استعلام سایت MaximumPC، یکی از سخنگویان مایکروسافت در این ارتباط اظهار داشته است: برای انتشار ویندوز 10 در تابستان امسال همه ی ما هیجان زده هستیم. همه ی کاربران در سرتاسر جهان می توانند به ویندوز 10 آپگرید کنند، چه آنهایی که از ویندوز اورجینال استفاده می کنند و چه آنهایی که ویندوز های کپی روی سیستم خود دارند. ما اعتقاد داریم به مرور زمان کاربرانی که از ویندوز کپی استفاده می کنند درک خواهند کرد سیستم عامل های اصیل و قانونی در نهایت به نفعشان خواهد بود.

این یک تغییر سیاست عمده برای مایکروسافت خواهد بود. اول اینکه اگر قرار باشد کاربرانی که ویندوز های اورجینال دارند و آنهایی که ویندوز کپی دارند به صورت یکسان به ویندوز اورجینال 10 آپگرید کنند، و هر دو گروه از ویندوز های قانونی و کامل 10 بهره مند شوند، پس دیگر چه دلیلی برای خریداری ویندوز 10 وجود دارد؟ همه می توانند بدون پرداخت پول یک ویندوز کپی نصب کنند و بعد به ویندوز 10 آپگرید کنند.

بواقع خرید ویندوز اورجینال یک کار بیهوده خواهد بود. هرچند باید تا انتشار رسمی ویندوز 10 صبر کرد و دید، اما اگر این اقدام به واقعیت بپیوندد، یک نوع ارائه ی ویندوز مجانی قانونی 10 برای همه خواهد بود، نه در حد شاخه ی زیتون، بلکه یک درخت زیتون برای همه.

منبع: MaximumPC

مترجم: آرمین ابیشی

UPDATE

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

بنظرم مایکروسافت با سیاستهایی که درپیش گرفته میخاد تا کاربران نسخه های قدیمی ویندوزرو اعم از ویندوز XP,Vista,7,8,8.1 را بسمت ویندوز 10 بکشه.

البته زمانی تو این کار میتونه موفق عمل کنه که واقعا برا سیستم عامل جدیدش سنگ تموم بزاره،ازرابط گرافیکی ومحیط کاربرپسند بگیر تاامکانات جالب ویندوزو...

لینک به دیدگاه

درود

حالا ببین این مایکروسافت پول پرست چقده تو سیاستاش برا ویندوز 8 شکست خورده که داره اینطوری وا میده!

ویندوز ویستا با سون تو ورودشون 399 دلار قیمت داشتن(البت بالاترین نسخشون)

ولی هشت 199 دلار و تو یه دوره فروش 40 دلار

الان این ویندوز مجانی :laughing:

ویرایش شده توسط mehrxad( مهرزاد قائم مقامی)
لینک به دیدگاه

البته زمانی تو این کار میتونه موفق عمل کنه که واقعا برا سیستم عامل جدیدش سنگ تموم بزاره،ازرابط گرافیکی ومحیط کاربرپسند بگیر تاامکانات جالب ویندوزو...

درود

اصلا رابط گرافیکی و امکانات جالب برا کاربر ملاک نیست(الان ویندوزای قبلی همین کارو کردن دیگه)نتیجش چی شد!؟

کاربر یه ویندوز سبک و کاملا سازگار و ساده با سخت افزار و نرم افزاراش میخاد

دیلیل موندن در ویندوز xp و ویندوز 7 هم دقیقا همینه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

امکان اپگرید به معنی استفاده رایگان نیست فقط مایکروسافت اجازه میده تا به 10 ارتقا بدی اما ویندوز قانونی نمیشه،کرک ویندوز 10 به مراتب مشکل تر از نسخه های پیشینه.

A Microsoft spokesperson told Arstechnica.com

"With Windows 10, although non-Genuine PCs may be able to upgrade to Windows 10, the upgrade will not change the genuine state of the license…” the company told Arstechnica.

ارتقا بر وضعیت قانونی بودن /نبودن (ویندوز) هیچ تاثیری نخواهد داشت

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

اصلا رابط گرافیکی و امکانات جالب برا کاربر ملاک نیست(الان ویندوزای قبلی همین کارو کردن دیگه)نتیجش چی شد!؟

کاربر یه ویندوز سبک و کاملا سازگار و ساده با سخت افزار و نرم افزاراش میخاد

دیلیل موندن در ویندوز xp و ویندوز 7 هم دقیقا همینه

بله دقیقا درست می فرمائید ولی ویندوز7 با رابط گرافیکی عالی وبروزرسانی درقالب سرویس پک تونست معروف ومحبوب بشه. چیزی که ویندوز 8,8,1 نداشت،اشتباه مایکروسافت این بود که سیاست بروزرسانی خودش رو درقالب Service Pack ادامه نداد ودقیقا خواست مثل نسخه اندروید ویا لینوکس عمل کنه که بی حاصل بود. رابط ویندوز8 برای کاربران دسکتاپ  پیچیده ومشکل زا بود.

ویرایش شده توسط Maxwell
لینک به دیدگاه

بله دقیقا درست می فرمائید ولی ویندوز7 با رابط گرافیکی عالی وبروزرسانی درقالب سرویس پک تونست معروف ومحبوب بشه. چیزی که ویندوز 8,8,1 نداشت،اشتباه مایکروسافت این بود که سیاست بروزرسانی خودش رو درقالب Service Pack ادامه نداد ودقیقا خواست مثل نسخه اندروید ویا لینوکس عمل کنه که بی حاصل بود. رابط ویندوز8 برای کاربران دسکتاپ  پیچیده ومشکل زا بود.

ویندوز 7 یکی از سازگارترین ویندوزای مایکرو سافته

الان میتونی رو مادربورد ddr1 با سی پی یو 478 پین سلرون 1.6 گیگا هرتز(البت رم باید حداقل 1 گیگ باشه) نصبش کنی و مثل ساعت برات کار کنه

تقریبا با هیچ نرم ازفزاری هم ناسزگاری نداره

ویندوز 8 هم که اومد خیلیها رو به خودش جذب کرد ولی به مرور مشکلاتش خیلی ها رو شاکی کرد و باعث شد به ویندوز 7 بک بدن

در کل ویندوز باید سبک ساده سازگار باشه که ویندوز 8 سبک بود و رابط گرافیکی عالی نسبت به تمام ویندوزهای مایکروسافت داشت ولی سازگار نبود و همون طور که فرمودید  ساده هم نبود (خوب همین کار دستش داد)

لینک به دیدگاه

درود

امکان اپگرید به معنی استفاده رایگان نیست فقط مایکروسافت اجازه میده تا به 10 ارتقا بدی اما ویندوز قانونی نمیشه،کرک ویندوز 10 به مراتب مشکل تر از نسخه های پیشینه.

A Microsoft spokesperson told Arstechnica.com

"With Windows 10, although non-Genuine PCs may be able to upgrade to Windows 10, the upgrade will not change the genuine state of the license…” the company told Arstechnica.

ارتقا بر وضعیت قانونی بودن /نبودن (ویندوز) هیچ تاثیری نخواهد داشت

خبات جان

اگر به معنای امکان استفاده مجانی نباشه، که کل خبر کنسل میشد.

چیزی که مشخصه اینه که همه آپگرید میشن. اما اتفاق پس از آپگرید مشخص نیست، اینکه پس از آپگرید با چه وضعیتی رو به رو خواهیم بود.

من الان ویندوز کپی دارم. اما کرک کردم وضعیتی که داره Genuine هست. موقع آپگرید - ویندوز 10 داره یه ویندوز Genuine رو آپ میکنه - نه یک ویندوز غیر Genuine رو، پس وضعیت رو تغییر نمیده. طبق این خبر من میتونم آپگرید کنم، اما چیزی که من موندم اینه که پس از آپگرید با چه وضعیتی رو به رو میشم. آیا یه ویندوز Trial به من میده؟ آیا یه ویندوز None-Genuine اما Full-Functional میده؟ یا اینکه هم Genuine و هم Full خواهد بود.

این رو باید عملی دید.

کلا" بحث اصلی اینه که سیستم عامل باید مجانی باشه. و برنامه ها پولی.

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

خبات جان

چیزی که مشخصه اینه که همه آپگرید میشن. اما اتفاق پس از آپگرید مشخص نیست، اینکه پس از آپگرید با چه وضعیتی رو به رو خواهیم بود.

من الان ویندوز کپی دارم. اما کرک کردم وضعیتی که داره Genuine هست. موقع آپگرید - ویندوز 10 داره یه ویندوز Genuine رو آپ میکنه - نه یک ویندوز غیر Genuine رو، پس وضعیت رو تغییر نمیده. طبق این خبر من میتونم آپگرید کنم، اما چیزی که من موندم اینه که پس از آپگرید با چه وضعیتی رو به رو میشم. آیا یه ویندوز Trial به من میده؟ آیا یه ویندوز None-Genuine اما Full-Functional میده؟ یا اینکه هم Genuine و هم Full خواهد بود.

این رو باید عملی دید.

اگر ما تاثیر نذاشتن روی وضعیت ویندوز رو فقط وضعیت genuine بودن ویندوز در نظر بگیریم وموقع آپگرید کردن یه cd-key جدید واسه ویندوز دریافت کنیم که به احتمال زیاد بعد از آپگرید مشکلی نخواهیم داشت و یه ویندوز full و genuine از مایکروسافت میگیریم

اما اگر تاثیری روی cd-key نذاره هیچی عوض نمیشه و ویندوز همیشه در معرض None-Genuine  شدن قرار میگیره

لینک به دیدگاه

خبات جان

این رو باید عملی دید.

بنظر من بعد از اپگرید  Trial خواهد داد.

ویرایش شده توسط BlackSound
لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

UPDATE:

پیرو این خبر مایکروسافت رسما" اعلان کرد کاربرانی که ویندوز های کپی و غیر اورجینال دارند پس از به روز رسانی به ویندوز 10، دائما" اخطار دریافت خواهند کرد که ویندوز آنها اورجینال نیست و یک Watermark مبنی بر Non-Genuine بودن ویندوز بر روی دسکتاپ ظاهر خواهد شد و آنقدر بر روی اعصاب کاربر خواهد رفت تا پول بدهد و ویندوز را بخرد. همچینین ظاهرا" آپدیت هم دریافت نخواهد کرد.

در نتیجه، به هیچ وجه ویندوز کپی 7 یا 8 را به ویندوز 10 آپگرید نکنید!! به جای این کار، ویندوز کپی 10 را جداگانه بگیرید و نصب کنید و ک*رک کنید و لذت دنیا و آخرت را مجانی ببرید.

http://www.guru3d.com/news-story/illegal-windows-10-users-will-get-a-fair-offer.html

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

منکه یه ویندوز 8 قانونی دارم هنوز نتونستم به 8.1 آپدیت کنم...پیغامش میاد که میتونید مجانی به 8.1 آپدیت کنید ولی میرم استور میگه ویندوز شما امکان دریافت آپدیت از استور رو نداره!!!!

لینک به دیدگاه

مجانی هم نمیکردن فرداش کرک میشد :))

دست پیش گرفته پس .....

لینک به دیدگاه

منکه یه ویندوز 8 قانونی دارم هنوز نتونستم به 8.1 آپدیت کنم...پیغامش میاد که میتونید مجانی به 8.1 آپدیت کنید ولی میرم استور میگه ویندوز شما امکان دریافت آپدیت از استور رو نداره!!!!

App Store ایران رو تحریم کرده، با چیز باید بری دور بزنی

لینک به دیدگاه

منکه شنیدم به مدت یک سال رایگان هست...

به مدت یک سال آپگرید از ویندوز 7 و 8 به 10 رایگانه، بعدش پولی میشه

لینک به دیدگاه

امیدوارم رو گیم تاثییر بذاره این ویندوز 10 

10 فریم هم اضافه کنه خوبه

اورجینالشم میخریم 

هرچند تا نیاد معلوم نمیشه 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...