رفتن به مطلب

مشکله روشن نشدن مانیتور بعد از sleep

Recommended Posts

سلام . من از اون موقعی که مینبورد و کارت گرافیگمو عوض کردم وقتی رایانه 10 دقیقه idle میشه (خودم تنظیم کردم رو 10 دقیقه باشه) مانیتور خاموش میشه . به طور نرمال وقتی موس حرکت میکنه یا کلیدی از کیبورد زده میشه باید مانیتور روشن بشه اما این اتفاق نمیفته حتی صدای موزیک که اجرا کردم میاد و با media control کیبورد میتونم اهنگ عوض کنم اما مانیتور به هیچ عنوان روشن نمیشه . مگر اینکه سیستم رو دستی reset کنم.

واسه همین از قسمت Power Options\Edit Plan Settings گزینه ی put monitor to sleep رو گزاشتم رو never یعنی مشکل از کارت گرافیکه؟

لینک به دیدگاه

می تونه پاور هم باشه. پاور و پردازنده ات چیه؟

برد و گرافیک که عوض کردی با سیستم عامل قبلی بالا آوردیش با از نو سیستم عامل نصب کردی؟

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

می تونه پاور هم باشه. پاور و پردازنده ات چیه؟

برد و گرافیک که عوض کردی با سیستم عامل قبلی بالا آوردیش با از نو سیستم عامل نصب کردی؟

Cpu: AMD x4 640 Athlon 3.0 GHz

Power: Green 480W

نه ویندوز عوض نکردم همون ویندوز قبلیه که با DDR2 کار میکردم

Win 8.1

لینک به دیدگاه

Cpu: AMD x4 640 Athlon 3.0 GHz

Power: Green 480W

نه ویندوز عوض نکردم همون ویندوز قبلیه که با DDR2 کار میکردم

Win 8.1

با این نرم افزار درایور گرافیک پیشین رو حذف کن. رایانه رو ریستارت کن. درایور گرافیک جدید رو نصب کن.http://soft98.ir/software/17418-Display-Driver-Uninstaller.html ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

احتمالا ویندوز قبلی  درایور و کارت جدید رو خوب شناسایی نمیکنه ، پیشنهادم اینه که ویندوز رو عوض کنید وبعداز اینستال درایورگرافیک جدید یه تستی بزنید ببینید برطرف شده یا نه.

لینک به دیدگاه

همون موقع که کارت گرافیک و مینبورد جدیدو وصل کردم و ویندوز بالا اومد اولین کارم این بود که driver کارت گرافیک قبلیو unistal کردم و درایور و Catalyste جدیدو نصب کردم.

لینک به دیدگاه

من هم با گرافیک سری 7 amd که داشتم چنین مشکلی رو داشتم. که با آپدیت به آخرین درایور تا حدودی برطرف شد. البته توی توضیحات خود درایور amd هم خوندم که همچین مشکلی بوده و از طرف شرکت تایید شده. (اگر شما amd دارید احتمالا به همین خاطر هستش)

لینک به دیدگاه

بله منم amd ati دارم . درایور گرافیک رو last update کردم اما هنوز مشکل هستش . به هرحال با این تفاسیر مشکل از خود شرکت سازنده است . ممنون از دوستان

لینک به دیدگاه

بله منم amd ati دارم . درایور گرافیک رو last update کردم اما هنوز مشکل هستش . به هرحال با این تفاسیر مشکل از خود شرکت سازنده است . ممنون از دوستان

اگر هارد اضافی داری روش آزمایشی یک ویندوز با درایور تازه نصب کن. این مشکل بیدار نشدن رایانه خیلی علتها می‌‌تونه  داشته باشه. وضعیت‌های خواب رفتن رایانه رو توی بایاس هم باید بررسی کنی. برخی وضعیتها هستند که ممکنه پاور باهاشون سازگار نباشه. قبلش بایاس مادر بورد رو بروزرسانی کن.

لینک به دیدگاه

اگر هارد اضافی داری روش آزمایشی یک ویندوز با درایور تازه نصب کن. این مشکل بیدار نشدن رایانه خیلی علتها می‌‌تونه  داشته باشه. وضعیت‌های خواب رفتن رایانه رو توی بایاس هم باید بررسی کنی. برخی وضعیتها هستند که ممکنه پاور باهاشون سازگار نباشه. قبلش بایاس مادر بورد رو بروزرسانی کن.

رایانه از حالت sleep خارج میشه اما مانیتور روشن نمیشه درواقع رایانه اصلا حالت sleep نیست چون خودم disable کردم این گزینه رو حتی من با کیبورد اهنگ عوض میکنم و صداشو از headphone میشنوم

لینک به دیدگاه

رایانه از حالت sleep خارج میشه اما مانیتور روشن نمیشه درواقع رایانه اصلا حالت sleep نیست چون خودم disable کردم این گزینه رو حتی من با کیبورد اهنگ عوض میکنم و صداشو از headphone میشنوم

توی اینجور مواقع کم‌هزینه ترین راه اینه که روی یک هارد دیگه ویندوز نصب کنی تا مشخص بشه ایراد از نرم‌افزار هست یانه. شوربختانه از راه دور چیزی به ذهنم نمی‌رسه. مخصوصا این که رایانه‌ی خودم هم یک ایراد نادر پیدا کرده و فکر م مشغول اون هست.

گرافیک کارکرده خریدی؟ اصلا گرافیک چی هست؟

لینک به دیدگاه

توی اینجور مواقع کم‌هزینه ترین راه اینه که روی یک هارد دیگه ویندوز نصب کنی تا مشخص بشه ایراد از نرم‌افزار هست یانه. شوربختانه از راه دور چیزی به ذهنم نمی‌رسه. مخصوصا این که رایانه‌ی خودم هم یک ایراد نادر پیدا کرده و فکر م مشغول اون هست.

گرافیک کارکرده خریدی؟ اصلا گرافیک چی هست؟

میدونم همون مشکل هارداته. خوندم. ایشالا که مشکله تو هم حل بشه

گرافیک اکبند خریدم ATI R7 250 Low Profile DDR3 2GB  -28nm

لینک به دیدگاه

با سلام و تبریک سال نو.

عوض کردن ویندوز،نصب آخرین ورژن درایور،اگه هم از کابل HDMI استفاده میکنی،یه بار بکن و دوباره وصلش کن ببین درست میشه یا نه.

موفق باشی

لینک به دیدگاه

عرض سلام

منم مشکل شما رو داشتم که آخر سر فهمیدم به خاطر کارت گرافیک ati هست ، بعضی هاش اینجوریه . از یه نفر کارت گرافیک قرضی بگیر ببین درست میشه

لینک به دیدگاه

احتمالا مشکل از کارت گرافیک هست

وقتی گرافیک ارزون قیمت میخرید باید پایین بودن کیفیت ساخت اونها را هم در نظر داشته باشید

نمیگم گرافیک کورد داره ......منظورم این هست که استانداردهایی که باید در ساخت این محصولات رعایت بشن را برخی از کمپانیها رعایت نمیکنن

سوال من این هست که گرافیک شما از چه برندی هست ؟

من هم چنین مشکلی را داشتم ولی نه با مانیتور و گرافیک..........بعضی وقتها که سیستم به حالت Sleep در می امد دیگه روشن نمیشد و فقط با ریستارت کردن مشکل حل میشد 

لینک به دیدگاه

ATI R7 250 DDR3 2GB 28nm

برند : XFX

320 تومان خریدمش.

لینک به دیدگاه

بهترین و مطمئن ترین  برند واسه کارت گرافیک چیه ؟

لینک به دیدگاه

بهترین و مطمئن ترین  برند واسه کارت گرافیک چیه ؟

کارایی گرافیک فقط به مقدار حافظه‌اش نیست. پهنای باند و پردازنده و کیفیت حافظه‌ هم مهمه. بهتره گرافیک کم مصرف (از تعداد ورودی‌های برق کمتر و توان مصرفی که توی مشخصات نوشته‌اند مشخصه) با حافظه‌ی ddr5 بگیری. برند مهم نیست. گول ظاهر و رنگ آمیزی و تعداد فن‌هاش رو هم نخور. بهتره حدود بودجه‌ و مشخصات قطعی رایانه‌ات رو مشخص کنی. البته برای بازی صاحب‌نظر نیستم و دوستان بهتر راهنمایی خواهند کرد.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز میشه گفت بهترین برند برای کارت گرافیک البته از نوع HighEnd به ترتیب MSI بعد Gigabyte و بعد ASUS و البته Inno3D ولی برای کارتهای ارزان قیمت اول Gigabyte و بعد ASUS کیفیتشون خوب هست که باز هم جا داره Inno3D را هم اسم ببرم

لینک به دیدگاه

این مشکل رو من هم داشتم دلیل ش هم ناسازگاری چیپست مانیتور قدیمی با کارت گرافیک بود آپدیت فریمور تمام قطعات حتی هارد درایو وبایوس ها وتست با کابل VGAو DVI و تست روی ویندوز هشتویک برای من موثر بود

لینک به دیدگاه

سلام ...

قسمت هایلایت شده شماره 3 را از حالت انتخاب خارج کن ان شاء ا... درست میشه.

موفق باشی.

post-18996-0-29308300-1427682952_thumb.png      post-18996-0-04539100-1427682964_thumb.png

لینک به دیدگاه

سلام ...

موفق باشی.

attachicon.gifsleep2.PNG      attachicon.gifsleep1.PNG

باورم نمیشه مشکلم حل شد . یه دنیا ممنون

لینک به دیدگاه

سلام ...

موفق باشی.

attachicon.gifsleep2.PNG      attachicon.gifsleep1.PNG

سپاس دوست عزیز. به کار من هم خورد. بارها این مشکل برای دوست و آشنا پیش آمده بود، با روشهای پیچیده و ابتکاری حلش می‌کردم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...