رفتن به مطلب

نتایج بنچمارک DirectX 12-3DMark محصولات AMD

AORUS
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

amd-directx-12-800x400.jpg

در نگارش جدید 3DMark بنچمارک 3DMark API Overhead اضافه شده و اکنون AMD نتایج کارت گرافیک Radeon R9 290X خود و پردازنده 8 هسته ای FX-8370 منتشر کرده است.

amd-dx12perf-1-800x409.jpg

amd-dx12perf-2-800x405.jpg

با اینکه نتایج AMD خیره کننده بنظر می رسد اما باید در نظر هم داشت که اینها فقط بنچمارک هستند و نتایج در دنیای واقعی میتواند کاملا متفاوت باشد،بازی های مبتنی بر DirectX 12 از اواخر سال میلادی جاری عرضه می شوند

جزئیات بیشتر

لینک به دیدگاه

قطعا تو بازی نتایج به این شکل نخواهد بود 

Nvidia چرا بیکار نشسته ؟

چند تا تست با 970 بده بیرون حال کنیم دیگه  :D

لینک به دیدگاه

اتفاقا من این تست رو قبول دارم.و نتایج ش هم در داخل بازی تقریبا به همین شکل خواهد بود!

این تست محیط گیم رو شبیه سازی میکنه.

من تا بدین لحظه هر تستی با این بنچ مارک گرفتم نتایج داخل بازی ها هم به همین روال بوده.

مگر بازی که برای شرکت خاصی بهینه بشه مثل بازی مترو که به کل با کارت رادون مشکل داره.

لینک به دیدگاه

بسیار هم عالی

چه خوب که 280x مون رو نفروختیم اونم تاکسیک. خخخ

لینک به دیدگاه

اقا خبات تاپیکهات فقط بوی amdمیده هااااا . :D ولی جدا از شوخی خدا کنه این طوری بشه عجب قدرتی @-)  فکر نکنم دیگه تا چند سال نیاز به تعویض کارت داشته باشیم 

لینک به دیدگاه

اتفاقا من این تست رو قبول دارم.و نتایج ش هم در داخل بازی تقریبا به همین شکل خواهد بود!

این تست محیط گیم رو شبیه سازی میکنه.

من تا بدین لحظه هر تستی با این بنچ مارک گرفتم نتایج داخل بازی ها هم به همین روال بوده.

مگر بازی که برای شرکت خاصی بهینه بشه مثل بازی مترو که به کل با کارت رادون مشکل داره.

خیر شبیه سازی نمیکنه.تست های قبل ربطی به این تست ندارند.

تست فقط overhead سی پی یو بابت draw call های فوق العاده زیاد رو بررسی میکنه این هم منبعش:

http://www.pcper.com/reviews/Graphics-Cards/3DMark-API-Overhead-Feature-Test-Early-DX12-Performance

In order to ensure that the API is the bottleneck in this test, the scene is built procedurally with unique geometries that have an indexed mesh of 112-127 triangles. There is no post-processing and the shaders are very simple to make sure the GPU is not a primary bottleneck.

یعنی چی؟ یعنی این تست فقط و فقط یک هدف خاص داره و اون نمایش برتری dx12 در ترسیم و فراخوانی draw call های بیشتره. و بقیه جنبه های گرافیکی نادیده گرفته شده تا تست فقط این جنبه رو بررسی کنه.

ضمنا اگر به نتایج منتل نگاه کنید در اون تست میبینید حتی از dx12 هم بهتره. ولی در بازی و در عمل فقط 20-30 درصد فریم رو بهتره میکنه نه 600-700 درصد نسبت به دایرکت ایکس 11. 

ویرایش شده توسط Core_i6
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اقا خبات تاپیکهات فقط بوی amdمیده هااااا . :D ولی جدا از شوخی خدا کنه این طوری بشه عجب قدرتی @-)  فکر نکنم دیگه تا چند سال نیاز به تعویض کارت داشته باشیم 

دوست گرامی،صرف نظر از شوخی بودن/نبودن چرا هر وقت خبری از AMD مثبت باشه من میشم فن بوی؟؟؟چرا وقتی یه خبر منفی AMD میزام کسی مشکلی نداره؟؟؟؟چرا وقتی خبر مثبت انویدیا میزارم کسی مشکلی نداره؟؟؟؟چرا وقتی خبر منفی انویدیا میزارم بازم میشم فن بوی؟؟؟؟

برا من واضحه چون اینجا هم طرفدار انویدیا داریم هم AMD اما تعداد طرفدارای انویدیا زیادتره و بالانسی وجود نداره در نتیجه وقتی خبر مثبتی از هر یکی از اینا بزارم طرف مقابل ناراحت میشه و شروع میکنه به اتهام زنی،بارها گفتم و تکرار میکنم اگه کسی از برندی/سازنده ای خوشش میاد هیچ مشکلی نیست و علاقه گناه نیست اما تعصب بی چون چرا "احمقانه " است.

من که خودم خبر سازی نمی کنم باید توی 48 ساعت گذشته توی یه سایت منتشر شده باشه.هرجا دستکاری/تحریف یا هرچیزی دیدین توی همون تاپیک اعلام و توضیح بدین تا همه متوجه شن که من بی طرف نیستم،در غیر اینصورت اتهام زنی بدون دلیل و توجیه تخلف محسوب میشه.

موفق باشید

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

دوست گرامی،صرف نظر از شوخی بودن/نبودن چرا هر وقت خبری از AMD مثبت باشه من میشم فن بوی؟؟؟چرا وقتی یه خبر منفی AMD میزام کسی مشکلی نداره؟؟؟؟چرا وقتی خبر مثبت انویدیا میزارم کسی مشکلی نداره؟؟؟؟چرا وقتی خبر منفی انویدیا میزارم بازم میشم فن بوی؟؟؟؟

برا من واضحه چون اینجا هم طرفدار انویدیا داریم هم AMD اما تعداد طرفدارای انویدیا زیادتره و بالانسی وجود نداره در نتیجه وقتی خبر مثبتی از هر یکی از اینا بزارم طرف مقابل ناراحت میشه و شروع میکنه به اتهام زنی،بارها گفتم و تکرار میکنم اگه کسی از برندی/سازنده ای خوشش میاد هیچ مشکلی نیست و علاقه گناه نیست اما تعصب بی چون چرا "احمقانه " است.

من که خودم خبر سازی نمی کنم باید توی 48 ساعت گذشته توی یه سایت منتشر شده باشه.هرجا دستکاری/تحریف یا هرچیزی دیدین توی همون تاپیک اعلام و توضیح بدین تا همه متوجه شن که من بی طرف نیستم،در غیر اینصورت اتهام زنی بدون دلیل و توجیه تخلف محسوب میشه.

موفق باشید

خبات جان ناراحت نشو

اتهام چیه ؟ فن بوی بودن مگه اتهامه ؟! :دی

شما اخر خبر گفتین

*

با اینکه نتایج AMD خیره کننده بنظر می رسد اما باید در نظر هم داشت که اینها فقط بنچمارک هستند و نتایج در دنیای واقعی میتواند کاملا متفاوت باشد،بازی های مبتنی بر DirectX 12 از اواخر سال میلادی جاری عرضه می شوند

*

پس هیچ نشانه ای که شما فن ای ام دی باشین وجود نداره  ، این دوست عزیز هم فقط روی شوخی اینو گفتن

همگی موفق باشیم !

لینک به دیدگاه

موفق باشید

خخخخخ بیخیال اقا خبات چه لفظ قلم . =)) چرا جدی میگیری داداش مثل اینکه خودم کارتم amdهست ها :laughing:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خبات جان ناراحت نشو

اتهام چیه ؟ فن بوی بودن مگه اتهامه ؟! :دی

شما اخر خبر گفتین

*

*

پس هیچ نشانه ای که شما فن ای ام دی باشین وجود نداره  ، این دوست عزیز هم فقط روی شوخی اینو گفتن

همگی موفق باشیم !

@};- @};- @};-

خخخخخ بیخیال اقا خبات چه لفظ قلم . =)) چرا جدی میگیری داداش مثل اینکه خودم کارتم amdهست ها :laughing:

داداش هیچم ناراحت نشدم و میدونم قصدتون شوخیه اما همین شوخی ها/مزه پرانی/تیکه انداختن/خود شیرینی ها بارها و بارها به کل کل ختم شده که ناچار به حذف پست ها میشیم،برا من که حذف پست یه کاربر هیچ جالب  نیست چون حذف کردن  پست یعنی اون شخص درک درستی از قوانین و آداب تعامل در فضای اجتماعی نداره و برا همین پستش حذف شده.

@};- @};- @};-

لینک به دیدگاه

@};- @};- @};-

داداش هیچم ناراحت نشدم و میدونم قصدتون شوخیه اما همین شوخی ها/مزه پرانی/تیکه انداختن/خود شیرینی ها بارها و بارها به کل کل ختم شده که ناچار به حذف پست ها میشیم،برا من که حذف پست یه کاربر هیچ جالب  نیست چون حذف کردن  پست یعنی اون شخص درک درستی از قوانین و آداب تعامل در فضای اجتماعی نداره و برا همین پستش حذف شده.

@};-

راس میگی .ولی خب خیلی وقت بود نیومده بودم فروم گفتم با داش خبات یه شوخی کنم  :D  :laughing:  @};-

لینک به دیدگاه

خیر شبیه سازی نمیکنه.تست های قبل ربطی به این تست ندارند.

تست فقط overhead سی پی یو بابت draw call های فوق العاده زیاد رو بررسی میکنه این هم منبعش:

http://www.pcper.com/reviews/Graphics-Cards/3DMark-API-Overhead-Feature-Test-Early-DX12-Performance

یعنی چی؟ یعنی این تست فقط و فقط یک هدف خاص داره و اون نمایش برتری dx12 در ترسیم و فراخوانی draw call های بیشتره. و بقیه جنبه های گرافیکی نادیده گرفته شده تا تست فقط این جنبه رو بررسی کنه.

ضمنا اگر به نتایج منتل نگاه کنید در اون تست میبینید حتی از dx12 هم بهتره. ولی در بازی و در عمل فقط 20-30 درصد فریم رو بهتره میکنه نه 600-700 درصد نسبت به دایرکت ایکس 11.

عزیز دل من منظورم تست کلی برنامه بود یادم رفت ذکر کنم.

از این بابت عذر میخوام.

من این بخش تست رو به کل فراموش کرده بودم.

این تست رو باید حتمی خودم اجرا کنم ببینم چی به چیه.

پ.ن:

این روزا انقدر دید و بازدید هست میای یه چیزی بنویسی نصف ش رو مینویسی نصف دیگش رو بعد از رفتن مهمونا مینویسی اخرش هم از این بهتر نمیشه.

لینک به دیدگاه

واقعا راسته!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-? :-? :-? :-? :-? 1574% از چند درصد حسابش کرده!!!!! ازبی نهایت!!!!!!!!!

مرسی خبات که زحمت میکشی

لینک به دیدگاه

درود خبات جان گل . اميدوارم تو گيم هم به همين روال عمل كنه كه به احتمال زياد با توجه به شرايط همينطوره . @};-

ویرایش شده توسط Daniel.Hz
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

یه صورت کلی و در گیم میتونید 60-20 درصد افزایش کارایی رو برای کارتهای دو شرکت متصور بود و از این 1500 درصد ها  :-? ...

ولی همون هم خیلی خوبه !
نظر شخصیم رو میگم و فکر می کنم این افزایش کارایی به خیلی چیز ها هم وابسته میشه !
خود کارت !( کارتهای سطح پایین فکر کنم مقدار کمی بهبود بازده داشته باشن. )درایورها ، شرکتهای بازی سازی و سیاست هاشون ،پلتفورم مورد استفاده (اینتل یا AMD ) یا حتی رزولوشن ها مختلف !(طبیعتا با رزولوشن های بالا 1080P,4K,2K باید بهتر باشه )

لینک به دیدگاه

ممنون از خبرتون و اون جمله آخر كه فرموديد در عمل و دنياى باز همه چيز متفاوته...

و در ادامه جملات گرانبهاى استاد معين بقول معروف ميگن هر چى پول بيشتر بدى آش بيشتر ميخورى

:)

لینک به دیدگاه

واقعا راسته!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-? :-? :-? :-? :-? 1574% از چند درصد حسابش کرده!!!!! ازبی نهایت!!!!!!!!!

مرسی خبات که زحمت میکشی

درود

درصد درصده! و مبناش  100 هست!! از بی نهایت دیگه چه مدلی هست  :blink:

1574% خیلی ساده میشه حدود 16 برابر!!

خوب اگر با کم شدن سربارها(Overhead ) و تقسیم بهینه ترسیم ها(draw call) بین هستها ی سی پی یو (به استناد از گفته دوست و استاد عزیز )

هر هسته 2 برابر(خوب دقت کنید فقط 2 برابر )افزایش کاریی داشته باشه یه 8 هسته ای میتونه 16 برابر افزایش کارایی داشته باشه

یعنی همون1574% افزایش کارایی

این 16 برابر انقدر زیاد نیست که به بی نهایت نسبتش می دید

خوب وقتی میگن توابع جدید میتونه افزایش کاریی محسوسی  تو جی پی یو و سی پی یو داشته باشه قطعا 2 برابر کارایی برای هر هسته چیز بعیدی نیست(دوستان خیلی بزرگش میکنید)

............................

این قسمت برا شما نیست ابولفظل جان و کلی هست(بد برداشت نکنید)

مواضع خیلی از دوستان در باره اخبارهای amd کمی عجیب هست :-j

چرا اینقدر حساسیت  به خبرهای amd و یا مترجم خبر دارید  (ایا این حساسیت درست است) :laughing:

ویرایش شده توسط mehrxad( مهرزاد قائم مقامی)
لینک به دیدگاه

نکتش اینه که تست رو با 8370 انجام دادن .

میدونید که پردازنده های amd تو بازی ضعیف عمل میکنن.

مثل این که این محدودیت تو dx12 برطرف شده.

بهتره منتظر تست با سی پی یوی اینتل بمونیم.

لینک به دیدگاه

درود

درصد درصده! و مبناش  100 هست!! از بی نهایت دیگه چه مدلی هست  :blink:

1574% خیلی ساده میشه حدود 16 برابر!!

خوب اگر با کم شدن سربارها(Overhead ) و تقسیم بهینه ترسیم ها(draw call) بین هستها ی سی پی یو (به استناد از گفته دوست و استاد عزیز )

هر هسته 2 برابر(خوب دقت کنید فقط 2 برابر )افزایش کاریی داشته باشه یه 8 هسته ای میتونه 16 برابر افزایش کارایی داشته باشه

یعنی همون1574% افزایش کارایی

این 16 برابر انقدر زیاد نیست که به بی نهایت نسبتش می دید

خوب وقتی میگن توابع جدید میتونه افزایش کاریی محسوسی  تو جی پی یو و سی پی یو داشته باشه قطعا 2 برابر کارایی برای هر هسته چیز بعیدی نیست(دوستان خیلی بزرگش میکنید)

............................

این قسمت برا شما نیست ابولفظل جان و کلی هست(بد برداشت نکنید)

مواضع خیلی از دوستان در باره اخبارهای amd کمی عجیب هست :-j

چرا اینقدر حساسیت  به خبرهای amd و یا مترجم خبر دارید  (ایا این حساسیت درست است) :laughing:

درود

دمت گرم خدای تو توپ محاسبش کردی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

لینک به دیدگاه

نکتش اینه که تست رو با 8370 انجام دادن .

میدونید که پردازنده های amd تو بازی ضعیف عمل میکنن.

مثل این که این محدودیت تو dx12 برطرف شده.

بهتره منتظر تست با سی پی یوی اینتل بمونیم.

بررسی شده. در اینتل هم اختلاف دایرکت ایکس ها بالاست.

تو بازی احنمالا همچنان ضعیف تر باشند پردازشگرهای amd. ولی نسبت به دایرکت ایکس 11 فریم خیلی بهتری خواهند داد.

ضعیف تر خواهند بود چون cpu فقط با draw call سر و کار نداره. بلکه هزار و یک پردازش دیگه رو باید همزمان انجام بده. ( هوش مصنوعی و فیزیک اشیا و ... ) که دایرکت ایکس 12 پردازش شون رو سبک تر نمیکنه.

پس cpu قوی همچنان مهمه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...