رفتن به مطلب

معرفی سطوح مختلف پشتیبانی از DirectX 12 و Tier 1/2/3

AORUS
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

1854.directx12v5.png

مطمئنا DirectX 12 هیجان بسیاری ها را برانگیخته و همه بدنبال یه ارتقای سخت افزاری رایگان از طریق نرم افزار هستند! احتمالا میدانید که بسیاری از کارت گرافیک های امروزی یا دقیقتر بگوییم پردازنده های گرافیکی(GPU) از DirectX 12 پشتیبانی می کنند اما چطور ممکن است که یک کارت با معماری مربوط به چند سال قبل با این استاندارد و فناوری جدید سازگار باشد؟؟

در حقیقت بسیاری از محصولاتی که پشتیبانی از DirectX 12 آنها تایید شده صرفا در سطح نرم افزاری از این استاندارد پشتیبانی می کنند یا به عبارتی به میزان محدودی از آن بهره خواهند گرفت و نمیتوان انتظار بکارگیری کامل را از همه پردازنده های گرافیکی داشت.اما چطور بفهمیم که چه کارتی تا چه سطحی از DirectX 12 پشتیبانی می کنید؟

bxfzltydaf5vz9scb2mp.png

درجه پشتیبانی یا Tier

در بسیاری از سطح های پشتیبانی و علوم مدیریتی از درجه پشتیبانی یا Tier برای تعیین میزان پشتیبانی استفاده می شود،در حقیقت 4سطح پشتیبانی داریم که سطح 1 کمترین و سطح 4 بیشترین است که بندرت دیده میشود و سوطح 1 تا 3 رایج میباشد،با این حال این سطوح مربوط به علوم مدیریتی است اما در مورد پشتیبانی از DirectX 12 نیز صدق می کند که معمولا از ان به عنوان feature level یاد می شود.

21113344090884953945.png

• Tier 1

این سطح پاینترین سطح پشتیبانی با حداقل سازگاری است و شامل معماری Fermi انویدیا و Haswell/Broadwell اینتل می شود.

• Tier 2

در این سطح محصولات بروزی شامل معماری های Kepler/Maxwell-1/Maxwell-2 انویدیا و Skylake اینتل قرار می گیرد.

• Tier 3

طبق منابع مختلفی معماری های AMD GCN محدودیتی ندارند و میتوان آنها را در این سطح قرار دارد،همچنین طبق یک اسلاید درز پیدا کرده R9 390X از 

DX12_3 پشتیبانی می کند.احتمالا به همین دلیل هم هست که نتایج بنچمارک اولیه محصولات AMD  از انویدیا برتری دارد.

taov1j.png

با تشکر از iMPACT عزیز @};- @};- @};- @};-

منابع مورد استفاده:

dsogaming

wccftech

wikipedia

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

اطلاعات غلطه احتمالا. منبع این جدول کجاست؟

21113344090884953945.png

طبق این جدول سری 7000 amd از 100 درصد قابلیت های dx12 پشتیبانی میکنه. یعنی سازگاری کامل مدت ها قبل از شروع ساخت dx12 !!!

طراح این جدول فکر میکرده GCN پشتیبانی 100 درصد داره که صحیح نیست.

احتمالا منتل و dx12 رو با هم قاطی کرده.

ویرایش شده توسط Core_i6
لینک به دیدگاه

همش حرفه. تا نسخه ی کامل DX12 رونمایی نشه نمیشه به این حرفا اطمینان کرد 

خدا نکنه AMD رو جو بگیره  :D

ویرایش شده توسط SWAT_MEHDI
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اطلاعات غلطه احتمالا. منبع این جدول کجاست؟

طبق این جدول سری 7000 amd از 100 درصد قابلیت های dx12 پشتیبانی میکنه. یعنی سازگاری کامل مدت ها قبل از شروع ساخت dx12 !!!

طراح این جدول فکر میکرده GCN پشتیبانی 100 درصد داره که صحیح نیست.

احتمالا منتل و dx12 رو با هم قاطی کرده.

درود

این رو iMPACT میدونه :D

y8ozqnyqnoutv25uxjob.png

http://www.dsogaming.com/news/new-amd-presentation-slide-reveals-details-about-r9-390x-supports-dx12_3-packs-8gb-of-vram/

درود مهدی جان

مطمئنا هیچ چیزی قابل استناد نیست و کارایی کارت ها در عمل و گیمینگ رو باید در نظر گرفت نه بنچمارک یا شایعه

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

بله من بهتون به خاطر کامنت بی حد و مرز الکی منفی دادم !

دوست عزیز تا دیروز میگفتی من طرفدار amd هستم و فلان یه کارت بردی ( مبارک باشه ) حالا هه ی جو گیر میشی و  . . .

شما با این اطلاعات فکر کنم عضو تیم جاسوسی انویدیا باشی . . .

در هر صورت دیگه صبرم تموم شد این کامنت رو گزاشتم

من طرفدار هیچ چیزی نیستم ولی اعتراف میکنم همیشه به AMD اعتماد داشتم و جوابش رو گرفتم و دوسش دارم ولی هرگز نمیام دفاع کنم بگم بله کارت های ای ام دی خنک ترن و مصرف انرژی کمتری دارند و . . .

و به عنوان یک یوزر بعضی کار های انویدیا رو لایک میکنم و بعضی رو هم اعتراض میکنم . . .

در هر صورت بنده این کامنت های شما رو جدا از شخصیتتون در نظر میگیرم .

و این خبر منابعی تایید کردن ولی از طرف خود amd هم هنوز خبر خاصی نشده فقط باید صبر کرد من که علم غیب نداشتم اون منبع هم نداشته . . .

@};-

ویرایش شده توسط iMPACT
لینک به دیدگاه

بله من بهتون به خاطر کامنت بی حد و مرز الکی منفی دادم !

دوست عزیز تا دیروز میگفتی من طرفدار amd هستم و فلان یه کارت بردی ( مبارک باشه ) حالا هه ی جو گیر میشی و  . . .

شما با این اطلاعات فکر کنم عضو تیم جاسوسی انویدیا باشی . . .

در هر صورت دیگه صبرم تموم شد این کامنت رو گزاشتم

من طرفدار هیچ چیزی نیستم ولی اعتراف میکنم همیشه به AMD اعتماد داشتم و جوابش رو گرفتم و دوسش دارم ولی هرگز نمیام دفاع کنم بگم بله کارت های ای ام دی خنک ترن و مصرف انرژی کمتری دارند و . . .

و به عنوان یک یوزر بعضی کار های انویدیا رو لایک میکنم و بعضی رو هم اعتراض میکنم . . .

در هر صورت بنده این کامنت های شما رو جدا از شخصیتتون در نظر میگیرم .

و این خبر منابعی تایید کردن ولی از طرف خود amd هم هنوز خبر خاصی نشده فقط باید صبر کرد من که علم غیب نداشتم اون منبع هم نداشته . . .

@};-

سلام داداش کارت شما هم tri-x 290هست جالبه همه دارن از این کارت استفاده میکنن .من که اور نکردم ولی میگن در صورت اور قدرتش از 290xهم بیشتر میشه با توجه به دمای پایین بودنش 

لینک به دیدگاه

درود

این رو iMPACT میدونه :D

y8ozqnyqnoutv25uxjob.png

http://www.dsogaming.com/news/new-amd-presentation-slide-reveals-details-about-r9-390x-supports-dx12_3-packs-8gb-of-vram/

درود مهدی جان

مطمئنا هیچ چیزی قابل استناد نیست و کارایی کارت ها در عمل و گیمینگ رو باید در نظر گرفت نه بنچمارک یا شایعه

یه سایت گیمینگ منبع خوبی نیست. منبع این سایت گیمینگ برای این خبر کجاست که چیزی نزده توش.

GCN چندین نسخه داره. پشتیبانی از Tier 3 مربوط میشه به آخرینش ( سری 300 ) که هنوز عرضه نشده.

عجیبه GCN اول که نزدیک سه سال یش عرضه شده از تمام قابلیت های دایرکت ایکس 12 پشتیبانی میکنه با توجه به اون جدول ولی مکسول دو که 6 ماه پیش عرضه شده پشتیبانیش کامل نیست!

ایراد داره جدول.

لینک به دیدگاه

سلام داداش کارت شما هم tri-x 290هست جالبه همه دارن از این کارت استفاده میکنن .من که اور نکردم ولی میگن در صورت اور قدرتش از 290xهم بیشتر میشه با توجه به دمای پایین بودنش 

سلام داداش

بله ظاهرا که این جور هست ولی من که اورکلاکر نیمه حرفه ای هم نیستم فعلا و ریسک نمیکنم :)

فعلا که هر بازی اومده رو Ultra + SMAA 55-60fps حریف بوده . . . فعلا لازم نیستش :D

راستی حرفت که یادت نرفته ؟! قرار شد GTA:V اورج بگیری تا انلاین بزنیم ،  وعده ی ما سر پل Blaine County ! =))

لینک به دیدگاه

سلام داداش

بله ظاهرا که این جور هست ولی من که اورکلاکر نیمه حرفه ای هم نیستم فعلا و ریسک نمیکنم :)

فعلا که هر بازی اومده رو Ultra + SMAA 55-60fps حریف بوده . . . فعلا لازم نیستش :D

راستی حرفت که یادت نرفته ؟! قرار شد GTA:V اورج بگیری تا انلاین بزنیم ،  وعده ی ما سر پل Blaine County ! =))

:D  ببینم چی میشه تا حالا 300تومن واسه بازی ندادم باید با خودم بجنگم تا خودمو راضی کنم  =))

لینک به دیدگاه

:D  ببینم چی میشه تا حالا 300تومن واسه بازی ندادم باید با خودم بجنگم تا خودمو راضی کنم  =))

هر سایتی یه قیمتی داره بین 160-195 قیمت متغیر هست

خوشبختانه بازی ( ظاهرا ) خیلی بهینه هست و همه میتونند بازی کنند ، انشاالله با کلی از دوستان لیون با هم انلاین بزنیم :x 

برای اولین بار در تاریخ زندگیم میخوام بازی اورج بگیرم ! =)) ولی ریال به ریالش ارزشش رو داره :x

لینک به دیدگاه

سلام . کسی می دونه دایترکس 11 تا چند سال دوام میاره 

لینک به دیدگاه

سلام . کسی می دونه دایترکس 11 تا چند سال دوام میاره 

داداش این که مشخص نیست بگی فلان سال :دی

ولی به این زودی از رو نمیره

لینک به دیدگاه

کش میشود ی تایپک در مورد  دایترکس 11 میزدید 

لینک به دیدگاه

کش میشود ی تایپک در مورد  دایترکس 11 میزدید 

یه سوال شما چی کار به DX11 دارین ؟؟!!

وقتی که میگن تمامی کارت های DX11 با ویندوز 10 میتونند از DX12 استفاده کنند

لینک به دیدگاه

یه سوال شما چی کار به DX11 دارین ؟؟!!

وقتی که میگن تمامی کارت های DX11 با ویندوز 10 میتونند از DX12 استفاده کنند

@};-  @};-  @};- وقتی که میگن تمامی کارت های DX11 با ویندوز 10 میتونند از DX12 استفاده کنند @};-  @};-  @};-  داداش کارت من دایترکس 11 هست یعنی تو ویندوز 10 میشه دایترکس 12؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

@};-  @};-  @};- وقتی که میگن تمامی کارت های DX11 با ویندوز 10 میتونند از DX12 استفاده کنند @};-  @};-  @};-  داداش کارت من دایترکس 11 هست یعنی تو ویندوز 10 میشه دایترکس 12؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

البته همه که نه ولی اکثرا

مدل کارت شما ؟

AMD (GCN) 7000 / 200 SERIES

NVIDIA 400 / 500 / 600 / 700 / 900

این هم وضعیت کارت ها

84007874011891282094.jpg

لینک به دیدگاه

دوستان من تو این زمینه زیاد وار نیستم.

برای استفاده از directx12 باید هم گرافیک و هم cpu ارتقاع داد یا فقط کارت؟

لینک به دیدگاه

دوستان من تو این زمینه زیاد وار نیستم.

برای استفاده از directx12 باید هم گرافیک و هم cpu ارتقاع داد یا فقط کارت؟

داداش شما با این سیستمت dx12 اوکی هست خیالت تخت تخت

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

بنظر من این نتایج و جداول و دسته بندی ها تا حد زیادی درست و منطقی هست چرا که منتل با دایرکتس 12 شباهت بساری دارند و amd هم با مایکروسافت همکاری نزدیکی ایجاد کردند تا یک رابط کاربری خوبی رو شاهد باشید... :-?

در نتیجه شاهد هستید کارتی مثل 290x میاد و با تایتان و 980 در نمودار های قبلی دیدین براحتی رقابت می کنه چرا چون با منتل هماهنگ بوده و بخاطر شباهت بیش از حد دایرکتس 12 با منتل این سازگاری و نتایج رو شاهد هستید، در کل دسته بندی ها بنظرم کاملا منطقی و صحیح میرسد... !

(سری 200 هم که بهینه شده سری7000 بود پس در نتیجه این سری هم سازگاری خوبی با دایرکتس 12 باید داشته باشه )

اما اینکه تو بازی چی میشه باید صبر کرد و دید ... پس عجله نکنید دعوا هم نداره با هم خوب باشید...  ^_^ 

لینک به دیدگاه

درود

بنظر من این نتایج و جداول و دسته بندی ها تا حد زیادی درست و منطقی هست چرا که منتل با دایرکتس 12 شباهت بساری دارند و amd هم با مایکروسافت همکاری نزدیکی ایجاد کردند تا یک رابط کاربری خوبی رو شاهد باشید... :-?

در نتیجه شاهد هستید کارتی مثل 290x میاد و با تایتان و 980 در نمودار های قبلی دیدین براحتی رقابت می کنه چرا چون با منتل هماهنگ بوده و بخاطر شباهت بیش از حد دایرکتس 12 با منتل این سازگاری و نتایج رو شاهد هستید، در کل دسته بندی ها بنظرم کاملا منطقی و صحیح میرسد... !

(سری 200 هم که بهینه شده سری7000 بود پس در نتیجه این سری هم سازگاری خوبی با دایرکتس 12 باید داشته باشه )

اما اینکه تو بازی چی میشه باید صبر کرد و دید ... پس عجله نکنید دعوا هم نداره با هم خوب باشید...  ^_^

اگه به همین سادگی بود amd باید کارتاش رو به نام dx12 میفروخت نه dx11.

ضمنا منتل خروجی و نتیجش یکسانه با برخی ویژگی های dx12 نه api هاش. همینطور api هایی هست در dx12 که در منتل مشابهش نیست. پس نظر شما صحیح نیست.

لینک به دیدگاه

من که نفهمیدم دقیقا

یعنی کارتی مثل کارت من که dx12 ساپورت میکنه همون سطح 2 هست و کارتی هم که 11 ساپورت میکرده باز هم سطح 2 ؟

پس مزیت اصطلاح ساپورت DX12 به چی هست؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگه به همین سادگی بود amd باید کارتاش رو به نام dx12 میفروخت نه dx11.

ضمنا منتل خروجی و نتیجش یکسانه با برخی ویژگی های dx12 نه api هاش. همینطور api هایی هست در dx12 که در منتل مشابهش نیست. پس نظر شما صحیح نیست.

درود خدمت شما

خب یعنی اعلام کرده این کارتهاش از 12 پشتیبانی می کنه دیگه و بزارید بیاد بعد بنویسین دایرکتس 12، اصلا یبار دیدین فردا مایکرو نداد بیرون این دایرکتس رو حالا بیا شما به مشتری توضیح بده تقصیر از مایکرو بوده نه ما...  :D

اصلا تا نرم افزاری ارائه نشده چیو بیاد به اسشمش بفروشه؟؟؟  :-? 

(با اینحال اعلام کرده که پشتیبانی میکنه، بعدم خبرای هر دو api رو دنبال اگر کرده باشید حتما خوندین که amd همکاری نزدیکی با مایکرو برقرار کرده و در دایرکتس کمک میکنه به مایکرو حالا هم که منتل رو انگار ولش کرد و گفت که به دایرکتس بچسبین ... کلا همه نشانه های همکاری این دوشرکت هست، درنتیجه مطمعنا این شرکت از انویدیا تو ساپورت جلوتر هست... همونطور که قبلا بوده)

در کل اگر شما عیر این فکر میکنید بیشتر و دلیل قانع کننده تری بیارید که چرا نتایج اینجوری هست با اینکه کارت های انویدا جدیدتر هستند اما عملکرد چشمگیر ندارند؟؟؟ :-?

لینک به دیدگاه

درود خدمت شما

خب یعنی اعلام کرده این کارتهاش از 12 پشتیبانی می کنه دیگه و بزارید بیاد بعد بنویسین دایرکتس 12، اصلا یبار دیدین فردا مایکرو نداد بیرون این دایرکتس رو حالا بیا شما به مشتری توضیح بده تقصیر از مایکرو بوده نه ما...  :D

اصلا تا نرم افزاری ارائه نشده چیو بیاد به اسشمش بفروشه؟؟؟  :-?

(با اینحال اعلام کرده که پشتیبانی میکنه، بعدم خبرای هر دو api رو دنبال اگر کرده باشید حتما خوندین که amd همکاری نزدیکی با مایکرو برقرار کرده و در دایرکتس کمک میکنه به مایکرو حالا هم که منتل رو انگار ولش کرد و گفت که به دایرکتس بچسبین ... کلا همه نشانه های همکاری این دوشرکت هست، درنتیجه مطمعنا این شرکت از انویدیا تو ساپورت جلوتر هست... همونطور که قبلا بوده)

در کل اگر شما عیر این فکر میکنید بیشتر و دلیل قانع کننده تری بیارید که چرا نتایج اینجوری هست با اینکه کارت های انویدا جدیدتر هستند اما عملکرد چشمگیر ندارند؟؟؟ :-?

چقدر جلوتره؟ ده متر؟ بیست متر؟

لطفا با دلیل و مدرک حرف بزنید. نه یک سری حدس و گمان ذهنی و بیهوده مثل همکاری نزدیک و ...

الان آخه اینم شد استدلال؟ فکر میکنید پشتیبانی از dx12 مثل کندن چاه میمونه مثلا هر کی زودتر شروع کرده الان جلوتره؟!!!

هزار تا دلیل اوردم لطفا پست هایی که در این تاپیک ارسال کردم رو مطالعه کنید. والسلام.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چقدر جلوتره؟ ده متر؟ بیست متر؟

لطفا با دلیل و مدرک حرف بزنید. نه یک سری حدس و گمان ذهنی و بیهوده مثل همکاری نزدیک و ...

الان آخه اینم شد استدلال؟ فکر میکنید پشتیبانی از dx12 مثل کندن چاه میمونه مثلا هر کی زودتر شروع کرده الان جلوتره؟!!!

هزار تا دلیل اوردم لطفا پست هایی که در این تاپیک ارسال کردم رو مطالعه کنید. والسلام.

بنده با شما بحثی ندارم اگه ادامه بدم با این طرز صحبتتون بمشکل در پست های بعدی بر خواهیم خورد... برای دوستان نظرمو گفتم با توجه به اخبار و مقالات قبلی هم بود، خلاصه هرکسی یک عقیده و برداشتی میکنه اگر نخواستن مثل شما قبول نمی کنند ! موفق باشید  ^_^

والا یدونه پست دادین گفتین غلطه برداشتش اشتباه منم گفتم بنظرم درسته ... هزارتا دلیلتون کو من ندیدم؟؟؟  البته منفی هایی که نثار دوستان کردین رو دیدم  :D

ویرایش شده توسط Nima2007
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...