رفتن به مطلب

با خواندن این تایپیک به اورکلاک رم خود فکر میکنید   

112 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. با خواندن این تایپیک به اورکلاک رم خود فکر میکنید

Recommended Posts

با سلام/بنده یک cpu2500k دارم/توی مشخصات اون ذکرشده memory type ddr3 1333hz /سوالم اینه که/این یعنی چی؟/ یعنی دیگه بیشتر از این رو کشش نداره؟/یا اینکه اگه یه رم مثلا 2400 بگزارم با یه مادربورد مخصوص اورکلاک , cpu فقط تا 1333 تاشو میتونه استفاده کنه؟ این سوال ذهنمو مشغول کرده /با تشکر

لطفا جواب منو بدید/باتشکر

لینک به دیدگاه

لطفا جواب منو بدید/باتشکر

این سی پی یو به شرط بورد P67 وZ68 یا Z77 تا فرکانس 2133 مگاهرتز رو ساپورت میکنه

بیشتر از این مقدار رو خود سی پی یو ساپورت نمیکنه. یعنی اصلا ضریب فرکانسی وجود نداره که بتونه فرکانس بالاتر از 2133 مگاهرتز رو تولید کنه !

21.33 ضرب در 100 مگاهرتز میشه 2133

ffam68g6406sw0705z3n.jpg

منبع 

ویرایش شده توسط OC Formula
لینک به دیدگاه

سلام

سیستم من توی امضام هست

میتونم بدون تغییر ولتاژ تاخیر رو بیارم پایین؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مطالب مفید و خیلی عالی بود

دستت درد نکنه @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام/بنده یک cpu2500k دارم/توی مشخصات اون ذکرشده memory type ddr3 1333hz /سوالم اینه که/این یعنی چی؟/ یعنی دیگه بیشتر از این رو کشش نداره؟/یا اینکه اگه یه رم مثلا 2400 بگزارم با یه مادربورد مخصوص اورکلاک , cpu فقط تا 1333 تاشو میتونه استفاده کنه؟ این سوال ذهنمو مشغول کرده /با تشکر

جوابتون رو علی جان دادن 

این فرکانس پایه هست و 2133  بالاتر نمیتونید است کنید هر چند ارزش هم نداره

سلام

سیستم من توی امضام هست

میتونم بدون تغییر ولتاژ تاخیر رو بیارم پایین؟

باید تست کنید 

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام اوورکلاک رم ddr2 هم به همین صورته؟
تو بایوس چه چیزایی رو باید تغییر داد؟
ولتاژ پایه چند 
main ga945pl s3
cpu e8400
 2gb این مشram samsungخصاتش 

post-16104-0-48686200-1457811101_thumb.jpg

post-16104-0-83346900-1457811696_thumb.jpg

ویرایش شده توسط amin8speed
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام اوورکلاک رم ddr2 هم به همین صورته؟

تو بایوس چه چیزایی رو باید تغییر داد؟

ولتاژ پایه چند 

main ga945pl s3

cpu e8400

2gb این مشram samsungخصاتش 

system memory multi رو بزار رو منوال 

بعد ضریب هاش رو بزار رو بالاترین که فکر کنم 4 باشه 

ولتاژ رم هم کمی پایین تره 

ببین ولتاژ دیفالت رمت چند 

هر چند چون سیستم قدیمیه زیاد توصیه نمیکنم اورش کنید 

باید ببینید تو بایوس برای تنظیم تایمینگ رم گزینه ای داره یا نه 

بایوس رو هم بروز رسانی کنید 

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

درود

دوستان سیستم بنده اینه:

4460 + h97 d3h

یه کیت رم 

corsair xms3 8gb 1600 c11 رو سیستمه.این مشخصات روی جعبه اشه ولی تو نرم افزار cpu-z تایمینگ رو 9-9-9-24  میزنه. ممکنه سیستم خودبخود تایمینگ رو بیاره پایین؟ یا اینکه واقعا cl9 هستش نه cl11?

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام دوستان

یه سوال تو برنامه cpu z تو بخس مموری اون fsb dram چیه

من دوتا رم 2666 جی اسکیل تایم 11 عملکردش تو فرکانس 2400 تو برنامه aida 64 بیشتره تا فرکانس 2666 بعد دیدم اون قسمت fsb dram تو فرکانس 2400 این عدد اینجوریه 1:9 و تو 2666 اینه 1:10 چرا این داستانش چجوریه تو فرکانس 2400 عملکرد خیلی بالایی داره از اکثر تستا بالاتره ولی تو 2666 افت میکنه

post-17034-0-17085600-1462201302_thumb.jpg

post-17034-0-11728300-1462201419_thumb.jpg

post-17034-0-66743300-1462201547_thumb.jpg

ببینین بچه ها عملکرد تو 2400 بیشتره تو نرم افزار maxxmem هم همیتطور بود

ویرایش شده توسط amin-nvidia
لینک به دیدگاه

کسی نیست راهنمایی کنه

درود دوست گرامی

علت بالا رفتن تایمینگ‌ها در فرکانس ۲۶۶۶ هست. فکر نمی‌کنم راهی جز آزمون و خطا و کاهش پله‌پله برای یافتن تایمینگ مناسب داشته باشی. البته تاپیک‌ صاحاب بهتر می‌تونه راهنمایی کنه. 

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

درود دوست گرامی

علت بالا رفتن تایمینگ‌ها در فرکانس ۲۶۶۶ هست. فکر نمی‌کنم راهی جز آزمون و خطا و کاهش پله‌پله برای یافتن تایمینگ مناسب داشته باشی. البته تاپیک‌ صاحاب بهتر می‌تونه راهنمایی کنه.

ممنون بابت راهنمایی

ولی با تنگ تر تایمینگ هم نتیجه خیلی ناچیز فرق کرد اختلاف بین 2400 با 2666 زیاده و عجیب

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

یه سوال تو برنامه cpu z تو بخس مموری اون fsb dram چیه

من دوتا رم 2666 جی اسکیل تایم 11 عملکردش تو فرکانس 2400 تو برنامه aida 64 بیشتره تا فرکانس 2666 بعد دیدم اون قسمت fsb dram تو فرکانس 2400 این عدد اینجوریه 1:9 و تو 2666 اینه 1:10 چرا این داستانش چجوریه تو فرکانس 2400 عملکرد خیلی بالایی داره از اکثر تستا بالاتره ولی تو 2666 افت میکنه

attachicon.gif2666.JPG

attachicon.gif2600.JPG

attachicon.gif2400.JPG

ببینین بچه ها عملکرد تو 2400 بیشتره تو نرم افزار maxxmem هم همیتطور بود

رو 2666 تایمینگ tWRWR  و tRDRD شما 5 یا حتی 6 ست شده

رو 2400تایمینگ tWRWR و tRDRD شما 4 ست شده برا همین عملکرد بهتری داشته

شما تو بایوس این مورد رو دستی روی 4 بذارید.

ویرایش شده توسط OC Formula
لینک به دیدگاه

رو 2400تایمینگ tWRWR و tRDRD شما 4 ست برا همین عملکرد بهتری داشته

ممنون

الان تست میکنم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

رو 2400تایمینگ tWRWR و tRDRD شما 4 ست شده برا همین عملکرد بهتری داشته

ممنون علی جان 

بالا رفتن فرکانس رم باعث میشه تایمینگ های ثانویه هم بالاتر ست بشه 

تایم بالاتر اسکور پایین تر 

علی جان 2 تا از مهم ترین ها رو گفتن 

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

خوب بود مورد استفاده واقع شد ممنون.. @};-

@};-

لینک به دیدگاه

با تشکر از مطلبی که نوشتید(البته 1 سال پیش)، با این حال مرجع خوبی برای شروع هست.

با وجود تفاهم نظر در بیشتر مطالب نوشته شده، در چند مورد نظر متفاوتی با شما دارم.

1.چیپست های Hynix بهتر از چیپست های سامسونگ هستند و ولتاژهای بالاتری تحمل می کنند. در چیپست های قبلی و رم های DDR2 مرغوب ولتاژ را تا 2.2 می شد افزایش داد بدون نیاز به نیتروژن مایع و تنها با یک Heat Sink آلومینیومی و یک فن 8 سانتی متری.

2.راحت ترین، رایج ترین و وقت گیر ترین راه کم کردن یک پله ای زمان بندی ها و آزمایش رم ها است. با این وجود روش های بهتری با زمان بری کم تر نیز موجود است، ولی نیازمند اطلاعات اولیه ی بیشتری در مورد اورکلاک رم و ساختار درونی و عملکرد چیپست های رم است. به تناسبات زمان بندی های رم ها دقت کنید، متوجه می شوید.(در این مورد توضیح بیشتری ارائه نمی شود.)

3.کم کردن زمان بندی رم ها، همیشه با افزایش کارایی مواجه نیست! مهم ترین تصمیم انتخاب صحیح زمان بندی های مناسب و تاثیر گذار بر روی نتایج برنامه ی آزمایشی مورد نظر است.

4.در برخی موارد با تغییر دادن یکی از زمان بندی ها، حتی در صورت افزایش زمان بندی های دیگر یا افزایش ولتاژ، رایانه بالا نمی آید و این نشانه ای از ساختار چیپست های درونی رم است و باید به آن توجه فراوانی داشت. و بهتر است بقیه ی زمان بندی ها را متناسب با آن تنظیم کنیم.

ویرایش شده توسط +Wise+
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با تشکر از مطلبی که نوشتید(البته 1 سال پیش)، با این حال مرجع خوبی برای شروع هست.

با وجود تفاهم نظر در بیشتر مطالب نوشته شده، در چند مورد نظر متفاوتی با شما دارم.

1.چیپست های Hynix بهتر از چیپست های سامسونگ هستند و ولتاژهای بالاتری تحمل می کنند. در چیپست های قبلی و رم های DDR2 مرغوب ولتاژ را تا 2.2 می شد افزایش داد بدون نیاز به نیتروژن مایع و تنها با یک Heat Sink آلومینیومی و یک فن 8 سانتی متری.

2.راحت ترین، رایج ترین و وقت گیر ترین راه کم کردن یک پله ای زمان بندی ها و آزمایش رم ها است. با این وجود روش های بهتری با زمان بری کم تر نیز موجود است، ولی نیازمند اطلاعات اولیه ی بیشتری در مورد اورکلاک رم و ساختار درونی و عملکرد چیپست های رم است. به تناسبات زمان بندی های رم ها دقت کنید، متوجه می شوید.(در این مورد توضیح بیشتری ارائه نمی شود.)

3.کم کردن زمان بندی رم ها، همیشه با افزایش کارایی مواجه نیست! مهم ترین تصمیم انتخاب صحیح زمان بندی های مناسب و تاثیر گذار بر روی نتایج برنامه ی آزمایشی مورد نظر است.

4.در برخی موارد با تغییر دادن یکی از زمان بندی ها، حتی در صورت افزایش زمان بندی های دیگر یا افزایش ولتاژ، رایانه بالا نمی آید و این نشانه ای از ساختار چیپست های درونی رم است و باید به آن توجه فراوانی داشت. و بهتر است بقیه ی زمان بندی ها را متناسب با آن تنظیم کنیم.

متاسفانه تو DDR2  سررشته ای ندارم 

بله درست هست - صرفا کم کردنه اعداد باعثه افزایش کارایی نمیشه (بجز چند عدد تایم) 

بوت نکردن با یه تایم خاص گاهی به قدرته مادربورد و IMC سیپیو هم وابسته میشه 

تو تست های زیاد هر سیپیو یه جور بازی در میاره 

آماتور هستیم دیگه 

در حد شروع هست 

لینک به دیدگاه

متاسفانه تو DDR2  سررشته ای ندارم 

بله درست هست - صرفا کم کردنه اعداد باعثه افزایش کارایی نمیشه (بجز چند عدد تایم) 

بوت نکردن با یه تایم خاص گاهی به قدرته مادربورد و IMC سیپیو هم وابسته میشه 

تو تست های زیاد هر سیپیو یه جور بازی در میاره 

آماتور هستیم دیگه 

در حد شروع هست

حق با شماست، بالا نیامدن رایانه به عوامل گوناگونی مرتبط است. نوشته ی قبلی در مورد یک رایانه ی فرضی بود که قطعات دیگری برای جایگزینی ندارد.

Not PC's with alternative hand picked devices.

آماتور بودن شما از حرفه ای بودن من، حرفه ای تر هست! منظورم از مناسب بودن متن برای شروع، نسبت به همانندهای خودم بود.

لینک به دیدگاه

خیلی مقاله خوب و پر کاربردی بود تشکر.

من الان به یه مشکلی بر خوردم. دوتا رم patriot 8gb 1600 cl11 1.5v دارم که به 1866mhz cl9-11-10 اور کردم و تست میکم با همون برنامه هایی که معرفی کردید هیچ مشکلی نداره ولی تا میرم داخل گیم بعد 5 دقیقه بلو میده و سیستم ریست میشه؟ چه کنم؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من الان به یه مشکلی بر خوردم. دوتا رم patriot 8gb 1600 cl11 1.5v دارم که به 1866mhz cl9-11-10 اور کردم و تست میکم با همون برنامه هایی که معرفی کردید هیچ مشکلی نداره ولی تا میرم داخل گیم بعد 5 دقیقه بلو میده و سیستم ریست میشه؟ چه کنم؟

بحث گیم با تست یکم جدا هست 

ولتاژ چند ست کردید 

تایم های بالاتر هم مشکل دارید 

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

احیانا گرافیک پردازنده رو استفاده نمیکنید؟

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

دیدم کسی جواب من رو نمیده من هم چیزایی که نوشتم رو پاک کردم

>:(

ویرایش شده توسط (SINA)
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...