رفتن به مطلب

برنامه رسمی AMD برای سالهای 2015 تا 2020 در حوزه CPU و GPU

AORUS
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه
برای اولین بار AMD در PC Cluster Consortium که در ژاپن برگزار شد برنامه زمانی و نقشه راه 5 ساله خود را به اشتراک گذاشت.

Featured-3-AMD.jpg

همانطور که از نمودار پیداست AMD  در نظر دارد تا دو برند جدید از هسته های CPU  را در سال آتی به بازار معرفی کند.هر دو این هسته های پردازشی قابلیت 64 بیتی دارند اما یکی بر اساس معماری ARMv8 و دیگری بر اساس معماری سنتی x86 AMD64،این هسته های پردازشی بر اساس FinFET  های 14 نانومتری خواهند بود.

005l.jpg

به نظر می رسد که تمرکز اصلی خود را بیشتر روی APU متمرکز خواهد کرد.

006l.jpg

جزئیات بیشتر

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

به نظرم یه قدم کلا از رقیبش عقبه الان amdچند نانومتری داره intel چند ؟خب اینجا یه قدم عقبه.تو کارت گرافیکم که انودیا هر روز یه مدل میاد ای تی آی سالی یه دونه میزنه اونم که اون همه انتقاد بشتشه.تو بحث مادربرد هم که تنوع رقیبش خیلی بالاتره .البته من خودم ای ام دی رو بیشتر میبسندم ولی از حقیقت هم نباید فرار کرد.تو بحث مانیتور هم که جی سینک بیشتره تولید شده.ولی بازم خودتو عشقه

لینک به دیدگاه

@};-

ویرایش شده توسط محمدرضا نظری
لینک به دیدگاه

به نظرم یه قدم کلا از رقیبش عقبه الان amdچند نانومتری داره intel چند ؟خب اینجا یه قدم عقبه.تو کارت گرافیکم که انودیا هر روز یه مدل میاد ای تی آی سالی یه دونه میزنه اونم که اون همه انتقاد بشتشه.تو بحث مادربرد هم که تنوع رقیبش خیلی بالاتره .البته من خودم ای ام دی رو بیشتر میبسندم ولی از حقیقت هم نباید فرار کرد.تو بحث مانیتور هم که جی سینک بیشتره تولید شده.ولی بازم خودتو عشقه

درود آقا رحمان 

صحبتهاتون دوست عزیز تا یه جاییش رو قبول دارم ... ولی

فقط AMD در زمینه CPU عقبه وگرنه کارتهای گرافیکی AMD پایاپای کارت های NVIDIA جلو اومدن ...

صحبت بر روی کارت گرافیک "تو کارت گرافیکم که انودیا هر روز یه مدل میاد ای تی آی سالی یه دونه میزنه اونم که اون همه انتقاد بشتشه"

دوست عزیز کارت 290X کارتی فوق العده قدرتمند و پایاپای 780TI حرکت میکرد و مدل دو هسته ای 290X هنوز داره تو کارت گرافیک ها یکه تازی میکنه اونم واسه مدتی طولانی... به جرات میشه گفت طی چند سال گذشته تنها کارتی بوده که بنچمارک ها رو به مدتی طولانی به تسخیر خودش در اورده و هنوزم داره پادشاهی میکنه حتی تعویض معماری NVIDIA هم نتونسته قد علم کنه مقابل قدرت پایان ناپذیر این کارت ...

ترس من اینه که در آینده نزدیک شاهد 395X2 باشیم ... که دیگه واقعا ...

صحبت بر روی مانیتور : خو دوست عزیز این رو هم بفرمایید که طرفدارهای G-SYNC باید پول این فن اوری رو به NVIDIA پرداخت کنن ولی طرفدارهای AMD واسه FREE-SYNC نیازی نیست هزینه ای رو بپردازن ...

و تا اونجا که من خوندم FREE-SYNC یه نرم افزاره بر عکس G-SYNC که سخت افزاره (البته مطمئن نیستم شاید اشتباه کنم)

ویرایش شده توسط محمدرضا نظری
لینک به دیدگاه

صحبت بر روی مانیتور : خو دوست عزیز این رو هم بفرمایید که طرفدارهای G-SYNC باید پول این فن اوری رو به NVIDIA پرداخت کنن ولی طرفدارهای AMD واسه FREE-SYNC نیازی نیست هزینه ای رو بپردازن ...

و تا اونجا که من خوندم FREE-SYNC یه نرم افزاره بر عکس G-SYNC که سخت افزاره (البته مطمئن نیستم شاید اشتباه کنم)

DP + قابلیت خود مانیتور بدون نیاز به کیت سخت افزاری خاص + نرم افزار

و همین طور g sync خیلی وقته اومده ولی free sync رو تازه معرفی شده هست تقریبا

و همین طور طبق تست های سایت های معتبرfree sync بهتر بوده

میتونین فارسی گوگل کنین مقایسه ی free sync و g sync

لینک به دیدگاه

درود آقا رحمان 

صحبتهاتون دوست عزیز تا یه جاییش رو قبول دارم ... ولی

فقط AMD در زمینه CPU عقبه وگرنه کارتهای گرافیکی AMD پایاپای کارت های NVIDIA جلو اومدن ...

صحبت بر روی کارت گرافیک "تو کارت گرافیکم که انودیا هر روز یه مدل میاد ای تی آی سالی یه دونه میزنه اونم که اون همه انتقاد بشتشه"

دوست عزیز کارت 290X کارتی فوق العده قدرتمند و پایاپای 780TI حرکت میکرد و مدل دو هسته ای 290X هنوز داره تو کارت گرافیک ها یکه تازی میکنه اونم واسه مدتی طولانی... به جرات میشه گفت طی چند سال گذشته تنها کارتی بوده که بنچمارک ها رو به مدتی طولانی به تسخیر خودش در اورده و هنوزم داره پادشاهی میکنه حتی تعویض معماری NVIDIA هم نتونسته قد علم کنه مقابل قدرت پایان ناپذیر این کارت ...

ترس من اینه که در آینده نزدیک شاهد 395X2 باشیم ... که دیگه واقعا ...

داداش الان به برای من قراره یکی سیستم مجانی از گمرک بیاره . ولی  من میتونستم بگم یه سیستم ddr4 با 64 گیگ رم و 2 تا 980 و کلا حساب کن یه سیستم به روز و فول ولی ترجیح دادم بگم برام یه سی بی یو 9590 یا 8350 با 16 یا 32 گیگ رم و یه مادربرد sabertoorh یا مشابهش با یه کارت 290x یا دوتا  الانم که به دستم نرسیده چون واردات کم شده البته که قدرت الان دست عشقم 2950x2 هست البته که free در مقابل  g بهتره و مجانی  البته که کارت گرافیک فقط amd و ati چرا/ چون الان یه 295 ایکس 2 بگیری نهایت 5 میلیونه البته اگه به دلار روز دلاری 3600 حساب کنی این کارت قیمتش الان 3600000 هست کاری ندارم کارایی 295 بدون شک یکه تازه   ولی اگه همین کارایی رو از رقیبش بخوای باید چندین برابر خرج کنی ای بابا خودت که میدونی..کاری ندارم .. من که میدونم کی برتره .intell و invidia  بول خون میگیرن  فقط amd  و  ati  من که میدونم کی خوبه.اگه سری جدیدش میومد اونها رو میگیرفتم ولی حیف تا تابستون نمیاد. فکر کن 395x2

لینک به دیدگاه

DP + قابلیت خود مانیتور بدون نیاز به کیت سخت افزاری خاص + نرم افزار

و همین طور g sync خیلی وقته اومده ولی free sync رو تازه معرفی شده هست تقریبا

و همین طور طبق تست های سایت های معتبرfree sync بهتر بوده

میتونین فارسی گوگل کنین مقایسه ی free sync و g sync

داداش من خودم قبول دارم فقط یکم amd  کند عمل میکنه من خودم منتظر 4k samsung  هستم فقط و فقط free sync  و بس.نمیخوام کسی رو بشیمون کنم ولی مثلا 200 یا 100 دلار بیشتر بدم واسه چی؟ فقط واسه یه تکنولوژی؟ شرکتها تکنولوژی میزنن که بازار جزب کنن نه اینکه قالب مردم کنن

لینک به دیدگاه

الان خودت قضاوت کن این هزار دلارم نیستپ

http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2458186,00.asp

ولی

http://www.anandtech.com/show/9049/nvidia-announces-geforce-gtx-titan-x

http://versus.com/en/nvidia-geforce-gtx-titan-x-vs-nvidia-geforce-gtx-titan-z

با قیمت 1000 دلاری نصف کارایی 295 رو ندارن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...