رفتن به مطلب

***مشاوره بین انتخاب کارت گرافیک های r9 290x و 970oc بدون توجه به قیمت***

Recommended Posts

با سلام به همگی
می خواستم بدونم بدون توجه به بحث قیمت ( قیمت مهم نباشه در مقایسه چون برای من یک قیمت هست هر دو ) 
GIGABYTE Radeon R9 290X Windforce 1000MHZ 4GB 5.0GHZ 
در برابر 

GIGABYTE GeForce GTX 970 OC 4GB 7.0GHz

1- کدوم کارت قویتر و بهتری هست و با dx12 سازگار تر هست ؟
2- برند خاصی رو توصیه میکنید و برند بهتری از گیگابایت هست در مجموع ؟ 
3- فعلا اگر پول خرید پاور نداشته باشم 02.gif و تا پولم جور شه بخوام با پاور قبلیم از این کارت ها استفاده کنم ( گرین 530 وات هست ) و بازی هم نکنم اصلا فقط کارهای روزانه تا پاور جدید بگیرم امکانش هست ؟ 

سیستم هم قوی هست ممنون

ویرایش شده توسط dooste.man83
لینک به دیدگاه

رفیق 970 مصرفش 140 واته ولی 290 مصرفش 290 واته ! هردواز dx12 ساپورت میشن ! گیگا باتوجه به قیمت و کیفیت وگارنتیش بهتره !  بهترین گزینه 970 شک نکن  :D

لینک به دیدگاه

سلام فقط 290X چون من داشتم فوق العاده است البته اگه سری 8G بگری که عالیه .درضمن در آینده قدرتش معلوم میشه.......

لینک به دیدگاه

یه 970جی وان دارم یه 290 trix    یکیش 950 یکیش 1400 بخر  یکشونو 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

متاسفانه قیمت کارت 290X تو ایران درست نیست 

چرا که قیمت این کارت در اصل باید با کارت 970 یکی باشه و در مواردی کمتر ولی 

فعلا بهترین انتخاب تو ایران کارت 970 هست 

هم از لحاظ قیمت و هم قدرت 

لینک به دیدگاه

بحث اصلی اینه که گفته میشه با اومدن dx12 کارت 290x حدود 33% از کارت gtx980 هم قویتر میشه !!! و همینطور از titan x هم قویتر میشه !!! ( منبع معتبر با بنچمارک اعلام کرده ) 

از طرف دیگه کارت های amd تو کارهایی مثل ماین و ... هم کاربرد دارن

و در آخر هم کارهای سری 970 هم که فعلا تو بازار هستن اون مشکل 3.5 گیگ رو دارن

فکر کنم برای همین قیمت کارتهای 970 اینقدر از 290x ارزون تره

لینک به دیدگاه

اگر ارزش داشته باشه این اختلاف قدرت در این دو کارت یک پاور خوب هم تهیه میکنم 

ولی نمیدونم اختلاف واقعا اینقدر زیاد هست یا خیر؟

راستی من شنیدم اگر از کارت در بازی استفاده نشه شاید زیر 20% برق مورد نیاز را لازم داشته باشه ...این درست هست؟ ( این رو پرسیدم چون شاید یکم 1 ماه بعد بخوام پاور رو تهیه کنم )

لینک به دیدگاه

با 530 وات میخوای 290x  یا 970 بخری

تازشم لبخند میزنی ؟

:D

دلم شاده تقصیر خودم نیست  =))

لینک به دیدگاه

متاسفانه قیمت کارت 290X تو ایران درست نیست 

چرا که قیمت این کارت در اصل باید با کارت 970 یکی باشه و در مواردی کمتر ولی 

فعلا بهترین انتخاب تو ایران کارت 970 هست 

هم از لحاظ قیمت و هم قدرت 

از ایران تهیه نمیکنم برای همین 290x ارزون تر از 970oc در میاد برام ( حدود 100 نومن ) 

لینک به دیدگاه

سلام فقط 290X چون من داشتم فوق العاده است البته اگه سری 8G بگری که عالیه .درضمن در آینده قدرتش معلوم میشه.......

فکر نکنم بازی اومده باشه که 8 گیگ نیاز داشته باشه 

من کارت فعلیم 6850 هست الان همین 290x با 4 گیگ رم رو بزارم رو سیستم ... سیستم تعجب میکنه  :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از ایران تهیه نمیکنم برای همین 290x ارزون تر از 970oc در میاد برام

67899.png

67896.png

الباقی تست ها 

http://www.anandtech.com/show/8568/the-geforce-gtx-970-review-feat-evga/12

تفاوتی ندارن میشه گفت 

فقط مصرفه 970 کمتر هست 

پیشنهاد میدم یکی 2 ماه دیگه صبر کنی تا تکلیف این DX12 و Mantel و ... معلوم شه ببینیم چیکار میکنن  :laughing:

لینک به دیدگاه

67899.png

67896.png

الباقی تست ها 

http://www.anandtech.com/show/8568/the-geforce-gtx-970-review-feat-evga/12

تفاوتی ندارن میشه گفت 

فقط مصرفه 970 کمتر هست 

پیشنهاد میدم یکی 2 ماه دیگه صبر کنی تا تکلیف این DX12 و Mantel و ... معلوم شه ببینیم چیکار میکنن  :laughing:

باور کنید من داستان این بنچمارک ها رو نفهمیدم کارت های قدیمی تر همیشه نتایج  کاملا  مشخص بود اما الان

بعضی هاش 970 از 290x بهتره و خیلی از جاها برعکس

از اونور در خیلی از فروم ها نوشتن اگر پاوراش رو دارید 290x در آینده 100% از 970 بهتره و خرید 970 فعلا اشتباه هست

من از شانس بدم باید حداکثر تا ماه دیگه تهیه کنم کلا گیج شدم 

لینک به دیدگاه

باور کنید من داستان این بنچمارک ها رو نفهمیدم کارت های قدیمی تر همیشه نتایج  کاملا  مشخص بود اما الان

بعضی هاش 970 از 290x بهتره و خیلی از جاها برعکس

از اونور در خیلی از فروم ها نوشتن اگر پاوراش رو دارید 290x در آینده 100% از 970 بهتره و خرید 970 فعلا اشتباه هست

من از شانس بدم باید حداکثر تا ماه دیگه تهیه کنم کلا گیج شدم 

نسخه اصلی 10 هنوز نیومده که 5 ماه دیکه میاد بعدش موقع ارجرای بازی و فریم نشون دادن معلوم میشه کدوم بهترهستن ! که همیشه بیشتر بازیها اواخر تابستون شروع به عرضه میشن !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

970 قطعا انتخاب عاقلانه تری است کارت نسل جدید تر- قدرت خوبی داره- میزان VRM  مناسبه امکانات خوبی داره   و ضمنا مصرف و دماش مهمترین عامل انتخاب هستند -استفاده از دو عدد  از این کارتها با مصرف فقط در حدود 400 وات در SLI بهترین گزینه است -برای  اجرای تمام باز یها روی اخرین  حد ممکن تنظیمات و حتی در رزولوشن QHD

ود رتست ها همپای کارتهای گران قیمت  از خودشون میرن و حتی در کانفیگ SLI بعضا دیده شده که کارتهای تایتان ایکس  و 295 و  و ....رو با چند فریم اختلاف شکست داده اند -پیشنهاد بنده انتخاب کارت 970 است.

چند مقاله کار شده توی فروم در این باره مدل های مختلف بررسی شده اند میتونید مطالعه کنید

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

ببینید من بدون طرفداری میگم اگر پاورتون میکشه 290 ایکس انتخاب بهتری هست هم واسه نصب و لود تسکسچر های 4 کا روی بازی هایی مثل جی تی ای 5 مشکل پیدا نمیکنید هم کارت قوی ای خ اهید داشت، 970 عملا 2.5گیگ رم داره

با دایرکت ایکس جدید که 290 بهترم میشه

لینک به دیدگاه

ببینید من بدون طرفداری میگم اگر پاورتون میکشه 290 ایکس انتخاب بهتری هست هم واسه نصب و لود تسکسچر های 4 کا روی بازی هایی مثل جی تی ای 5 مشکل پیدا نمیکنید هم کارت قوی ای خ اهید داشت، 970 عملا 2.5گیگ رم داره

دقیقا سخن شما متینه و AMD دقیقا برای  4K برنامه ریزی کرده ولی هر شخصی نمیوتنه مانیتور 4K بخره چون قیمت واقعا بالاست ! :wacko:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ببخشید  شما از کجا گفتید 970 دو نیم گیگ رم داره؟؟کشف از کجا بوده ؟ با مدرک و دلیل ارائه کنید موضوع رو لطفا

لینک به دیدگاه

سلام.

الان یه سوال برا بنده پیش اومده (چوم خودمم میخوام تا چند روز دیگه 970 بخرم)

الان چرا دوستان میگن با اومدن دارکت ایکس 12 گرافیگ 290 بهتره؟

مگه 970 دارکت ایکس 12 ساپرت نمیکنه؟

میشه یه توضیح کوچیکی بدین.

ممنون.

لینک به دیدگاه

ببخشید  شما از کجا گفتید 970 دو نیم گیگ رم داره؟؟کشف از کجا بوده ؟ با مدرک و دلیل ارائه کنید موضوع رو لطفا

منظور ایشون 3.5 بوده فکر کنم اشتب تایپی زده بنده خدا  :laughing:

لینک به دیدگاه

سلام.

ممنون.

به این لینک برید متوجه میشید

http://toranji.ir/%D8%AF%D8%A7%DB%8C%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D8%A7%DB%8C%DA%A9%D8%B3-12-%DA%AF%D8%B1%D8%AF-%D9%88-%D8%AE%D8%A7%DA%A9-%D8%A8%D9%87-%D9%BE%D8%A7-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%DA%A9%D9%86%D8%AF%D8%9B-amd-r9-290x/

لینک به دیدگاه

سلام.

ممنون.

970 دایریکس 12 ساپورت مکینه ولی تو چند روز گذشته یه بنچمارک دادن بیرون درباره دایریکس 12 و کارتها ! که AMD پیشرفت خیلی بالای داشته ولی خب باز این آزمایشی اه و فعلا هیچی معلوم نیس !

http://www.anandtech.com/show/9112/exploring-dx12-3dmark-api-overhead-feature-test

لینک به دیدگاه

راستی شاید سوالم ساده باشه 

اما جدیدا دیگه بحث فیزیکس ندیدم اصلا در کارت های انویدیا مطرح باشه ...قبلا یادم هست خیلی روش مانور میدادن 

آیا دیگه دوره ی فیزیکس گذشته و اهمیتی نداره ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

منظور ایشون 3.5 بوده فکر کنم اشتب تایپی زده بنده خدا  :laughing:

والا من تعجب  کردم

اینها  همش بحث های شایعه ای بود کارت  970 یک 3.5 گیگ و یک 512 مگ رم داره در مجموع 4 گیگ -اینجورپاسخ ها بدون پشتوانه و مدر ک خیلی بده

این  عکس رو ببیند دقت کنید  روی gtx 970 g1 بازی سایه موردور روی سیستم خودم گرفته  شده در 4k

3hypdc9rsx6syjbn4cng.jpg

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

راستی شاید سوالم ساده باشه 

اما جدیدا دیگه بحث فیزیکس ندیدم اصلا در کارت های انویدیا مطرح باشه ...قبلا یادم هست خیلی روش مانور میدادن 

آیا دیگه دوره ی فیزیکس گذشته و اهمیتی نداره ؟

فیزیکس عالی  است  و همین  الان دوست من در  nvidia gamework یکپارچه شده-- شما حتی وقتی مترو روی Ps4 بازی میکنی میزننه انویدیا گیم ورکز چون فیزیکش با اون توسعه داده شده - دیگه شاید ننویسن فیزیک چون افکت های انحصاری انویدیا  در یخش پلتفرم توسعه انویدیا گیم ورکز قرار گرفته اند.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...