رفتن به مطلب

کدام یک از این cpu ها بهترن ؟

Recommended Posts

خب شما الان یه مادربرد که حداقل دوتاا گرافیک سابورت کنه ترجیحا گرافیک ati حالا نشد invidia و cpu هشت هسته ای رو قشنگ ازش بشتیبانی کنه و در کل کار بکشه برام معرفی کنید هزینه مهم نیست میخوام ببینم نظر اساتید چی هست تا خرید مطمعن بکنم .مانیتور 4k کارمم گیم و فیلمه با اینترنت همین

شما اگه واقعا هزینه براتون مهم نیست و رفتید سراغ 4K بهتون یهintel i7 5930K و Asus X99 Rampage V extreme پیشنهاد می دم با GSkill Ripjaws 4 16GB DDR4 2666MHz CL15 و Corsair H100i Extreme که می شه 5.420.000 تومن...اگه اینها رو بگیرید مطمئن باشید حداقل تا 5 سال یا بیشتر احتیاجی به تعویض مادر برد وCPU ندارید...ولی برای کارگیم احتیاجی به صرف این همه هزینه نیست من اینها رو فقط فقط با توجه به چیزهایی که درخواست کردین پیشنهاد میدم.وگرنه حداکثر یه intel i7 4790K با برد ASRock FATAL1TY Z97 Professional و Corsair H100i Extreme بگیرید به 2.330.000 تفاوت خواصی رو توی بازی با اون قطعاتی که اون بالا گفتم نمی بینید ولی این ها به قطعا از 9590 بهتر عمل می کنن..نکته ی دیگه هم اینکه تولید حرارت عمر قطعه رو کم می کنه به مرور مصرف بیشتر هم طبیعتا حرارت بیشتری تولید می کنه.پس کم مصرف بودن فقط به خاطر پول برق نیست.... ویرایش شده توسط HK888
لینک به دیدگاه

دوست عزیز

بنده احساس میکنم شما فکر می کنید بالاتر بودن تعداد هسته ها یا بهتر بگم بالاتر بودن قدرت پردازنده باعث میشه بتونید بازی روانتری تجربه کنید! ( این کاملا اشتباه هست! )

شما باید اطلاع داشته باشید که برای بازی کردن بیشتر از پردازنده ، به ترتیب کارت گرافیک و رم  تاثیر بیشتری دارند.

پس پردازنده ای که قرار بخرید باید متناسب با کارت گرافیکتون باشه ، شما قطعاتی که دارید رو بفرمایید تا با توجه به اون قطعات پردازنده پیشنهاد بشه!

اگر هم قراره بگیرید ، بوجه کلی مشخص کنید تا لیست کلی پیشنهاد بشه!

هدف من مانیتور 4k هست .حالا یه جایی خوندم  نسل بعدی بازی ها با توجه به مانیتور 4k هشت هسته ای میخوان منظورم سی بی یو هست.حالا دنبال یه مادربرد و سی بی یو هستم که سابورت کنه از مانیتور 4k و میدونم کارت گرافیک کاره اصلی تو مانیتور رو انجام میده بس شما فکر کن مانیتور ملاک اصلی من هست یعنی بازی تو 4k حالا یه مادربرد و سیبی یو لطفا معرفی کنید 

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز برداشت شما اشتباهه و تعداد هسته پردازنده تو نرخ فریم تاثیری نداره و یه چیز دیگه شاید شما اطلاع نداشته باشید اینه که directx 12 از تمام توان کارت استفاده میکنه و حتی با وجود بازی های با گرافیک بالا یه پردازنده i5 هم میتونه این بازی ها رو ساپورت کنه و خیلی قابلیت های دیگه...

هدف من مانیتور 4k هست .حالا یه جایی خوندم  نسل بعدی بازی ها با توجه به مانیتور 4k هشت هسته ای میخوان منظورم سی بی یو هست.حالا دنبال یه مادربرد و سی بی یو هستم که سابورت کنه از مانیتور 4k و میدونم کارت گرافیک کاره اصلی تو مانیتور رو انجام میده بس شما فکر کن مانیتور ملاک اصلی من هست یعنی بازی تو 4k حالا یه مادربرد و سیبی یو لطفا معرفی کنید 

لینک به دیدگاه

بابا 8350 برا چند سال پیشه کی میخواید دست از سر این سی پی یو بردارید ؟!؟!؟!

میخوای AMD بخری از این سری جدیدا بخر حداقل.

یا برو اینتل ببند.

لینک به دیدگاه

شما اگه واقعا هزینه براتون مهم نیست و رفتید سراغ 4K بهتون یهintel i7 5930K و Asus X99 Rampage V extreme پیشنهاد می دم با GSkill Ripjaws 4 16GB DDR4 2666MHz CL15 و Corsair H100i Extreme که می شه 5.420.000 تومن...اگه اینها رو بگیرید مطمئن باشید حداقل تا 5 سال یا بیشتر احتیاجی به تعویض مادر برد وCPU ندارید...ولی برای کارگیم احتیاجی به صرف این همه هزینه نیست من اینها رو فقط فقط با توجه به چیزیایی که درخواست کردین پیشنهاد میدم.وگرنه حداکثر یه intel i7 4790K با برد   ASRock FATAL1TY Z97 Professional و Corsair H100i Extreme بگیرید به 2.330.000 تفاوت خواصی رو توی بازی با اون قطعاتی که اون بالا گفتم نمی بینید ولی این ها به قطعا از 9590 بهتر عمل می کنن..نکته ی دیگه هم اینکه تولید حرارت عمر قطعه رو کم می کنه به مرور مصرف بیشتر هم طبیعتا حرارت بیشتری تولید می کنه.پس کم مصرف بودن فقط به خاطر پول برق نیست....

لینک به دیدگاه

ببخشید به شما دوستان به همتون یه جواب دادم اخه کلا خواسته من اینی هست که گفتم

لینک به دیدگاه

جوابی نمیدین دوستان با اجازه یه تایبیک جدید بزنم؟

ممن.نم از زحمتتاتتون

لینک به دیدگاه

صد در صد 4790K بگیری پشیمون نمیشی.اگرم میخوای چندین سال راحت باشی و فقط به گرافیک خرج کنی X99 بگیر تا خالت راحت باشه(دوستمون سه چهار پست قبل توضیح دادن)

لینکم یه نگا بنداز

http://elitegamingcomputers.com/high-end-4k-gaming-computers/

لینک به دیدگاه

هدف من مانیتور 4k هست .حالا یه جایی خوندم نسل بعدی بازی ها با توجه به مانیتور 4k هشت هسته ای میخوان منظورم سی بی یو هست.حالا دنبال یه مادربرد و سی بی یو هستم که سابورت کنه از مانیتور 4k و میدونم کارت گرافیک کاره اصلی تو مانیتور رو انجام میده بس شما فکر کن مانیتور ملاک اصلی من هست یعنی بازی تو 4k حالا یه مادربرد و سیبی یو لطفا معرفی کنید

بازم برمیگرده به این که از چه گرافیکی استفاده میکنین

اما نظر من در این زمینه یه i7 4790k با مادربرد asus extreme و یه کارت گرافیک titan x که حدود 3800 فقط کارتت میشه و همینطور هم من از یه نفر پرسیدم که این کارت با i7 4790k کاملا روانه و مشکلی از نظر گلوگاه پیش نمیاد براتون

و صد البته directx 12 رو هم فراموش نکنین و بازم تاکید میکنن هشت هسته روی نرخ فریم تاثیر نداره و برای 4k بهترین کارت titan x

لینک به دیدگاه

هدف من مانیتور 4k هست .حالا یه جایی خوندم نسل بعدی بازی ها با توجه به مانیتور 4k هشت هسته ای میخوان منظورم سی بی یو هست.حالا دنبال یه مادربرد و سی بی یو هستم که سابورت کنه از مانیتور 4k و میدونم کارت گرافیک کاره اصلی تو مانیتور رو انجام میده بس شما فکر کن مانیتور ملاک اصلی من هست یعنی بازی تو 4k حالا یه مادربرد و سیبی یو لطفا معرفی کنید

بازم برمیگرده به این که از چه گرافیکی استفاده میکنین

اما نظر من در این زمینه یه i7 4790k با مادربرد asus extreme و یه کارت گرافیک titan x که حدود 3800 فقط کارتت میشه و همینطور هم من از یه نفر پرسیدم که این کارت با i7 4790k کاملا روانه و مشکلی از نظر گلوگاه پیش نمیاد براتون

و صد البته directx 12 رو هم فراموش نکنین و بازم تاکید میکنم هشت هسته روی نرخ فریم تاثیر نداره و برای 4k بهترین کارت titan x

لینک به دیدگاه

با بالاتر رفتن رزولوشن ، مهم ترین قطعه ای که درگیر میشه کارت گرافیک هست ، این یعنی شانس گلوگاه از سمت پردازنده پایین میاد!

پس اون چیزی که مطالعه کردید کاملا اشتباه هست! دقیقا برعکسه!

برای بار دوم عرض میکنم بوجه و قطعات دیگه ( مهم ترینشون پاور و کارت گرافیک!) رو بفرمایید تا بشه پردازنده مناسب پیشنهاد داد!

پردازنده هشت هسته ای برای سوکت 1150 وجود خارجی نداره ! اما قدرت همین چهار هسته ای که بنده و دوستان گفتیم داخل بازی از مدل AMD قویتر هست!

لینک به دیدگاه

پس تا حالا شد یه 4790k  بایه مادربرد که دوستان xtreme  رو پیشنهاد میدن.در مورد گرافیکم من تابستون مانیتور میگیرم حالا اگه بیان تو بازار  g sync یا free sync بعد مانیتور خریدن بسته به تکنولوژی مانیتورم کارت گرافیکم رو میگیرم که به احتمال زیاد نسل جدید amd  باشه .پس cpu  معلوم شد حالا  یه مادربرد که دوتا گرافیک از هر دو غول  گرافیک سازی ساپورت کنه و صد در صد کم نیاره که نمیخوام دوباره عوضش کنم یه مادربرد بهم توصیه کنید لطفا

لینک به دیدگاه

تو این سایت خارجی اینو  پیشنهاد دادن ASUS Z97 Pro  این خوبه ؟ بسته به نیاز هام که گفتم  یا به دردم نمیخوره؟ نمیخوره زود عوضش کنما

لینک به دیدگاه

FX-9590 بهتره

ویرایش شده توسط Haj Moji
لینک به دیدگاه

پس تا حالا شد یه 4790k  بایه مادربرد که دوستان xtreme  رو پیشنهاد میدن.در مورد گرافیکم من تابستون مانیتور میگیرم حالا اگه بیان تو بازار  g sync یا free sync بعد مانیتور خریدن بسته به تکنولوژی مانیتورم کارت گرافیکم رو میگیرم که به احتمال زیاد نسل جدید amd  باشه .پس cpu  معلوم شد حالا  یه مادربرد که دوتا گرافیک از هر دو غول  گرافیک سازی ساپورت کنه و صد در صد کم نیاره که نمیخوام دوباره عوضش کنم یه مادربرد بهم توصیه کنید لطفا

باید دقیقا یکی دو روز قبل از خرید مشاوره بگیرید که با موجودی های اون زمان پیشنهاد داده بشه!

تابستون احتمالا سری broadwell با معماری 14nm به بازار بیاد که در اون صورت بهتره از سری جدید که مصرف کمتری دارند بخرید!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...