رفتن به مطلب

سبقت گیگابایت از ایسوس در فصل نخست 2015

AORUS
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

طی فصل نخست سال میلادی جاری کمپانی گیگابایت با فروش 4.8 میلیون مادربرد از رقیب اصلی خود،ایسوس سبقت گرفته است،ایسوس در همین مدت 4.5 میلیون مادربرد به فروش رسانده است.

gigabyte-mobo-800x539.jpg

بنا به تحلیل ها افزایش تقاضا برای تبلت ها و تلفن های هوشمند باعث کاهش تقاضا برای کامپیوتر های شخصی شده و انتظار میرود که این صنعت نسبت به سال گذشته فروش کمتری داشته باشد.

جزئیات بیشتر

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

اصلا حرفتو قبول ندارم رفیق

هر دوتاشون عالین یسری گیگا ترجیح میدن یسریها ایسوس

مثلا تو مدل h97 هردوتاشون مثل همدیگن فقط مدل گیگا display port داره

که مدل ایسوس فقط hdmi داره

لینک به دیدگاه

درباره ی خرابی و عمر مادربوردها بهتره به جای تعمیم دادن تجربه های شخصی و دیده ها و شنیده ها به بررسیهای آماری جامع در سطح جهانی استناد بشه. اگر از دوستان کسی چنین مراجعی سراغ داره می تونه بحث رو توی موضوع جدید بیآغازه. بی تردید استقبال خواهد شد.

علت پیشی گرفتن گیگابایت چیست؟ تا جایی که یادمه توی چند سال اخیر ایسوس توی فروش برد پیشتاز بود. یک دلیل می تونه بازخورد بهتر بوردهای سری 9 گیگا باشه. اگر این طوره باید msi هم افزایش فروش داشته باشه. چون با توجه به قیمت بردهاش کارایی و امکانات مناسبی دارند.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

ببینید دوستان هیچ جای دنیا به صورت علمی و تخصصی فقط به تجربه های شخصی محدود استناد نمیشه،مطمئنا میزان خرابی مادربرد ها یکسان نیست اما خیلی هم تفاوت محسوس نیست،دلیل نزدیک شدن آمارها به عوامل مختلفی بستگی داره اما عمده ترین اون ها استفاده از فناوری کمپانی های ثانویه است،برای نمونه خازن های با کیفیتی که در اکثر بردها به چشم میخوره،چوک های یکسان،تراشه های یکسان و خیلی موارد دیگه که بسیار بسیار شبیه به هم هستن.متسافانه به نظر من اینجا یه مشکل هست و اون اینکه به تجربه های غیر علمی و اغلب مواقع بدون آگاهای کافی استناد میکنیم،نمیخوام وارد مسائل دیگه ای بشم اما اینجا توی ایران خیلی باورها نادرست هست.

مسئله دیگه اینه که نباید محصولات ارزان قیمت رو ملاک قرار بدیم،تا همین چند سال قبل محصولات ارزان قیمت خیلی کیفیت پاینی هم داشتن اما الان این مسئله خیلی تغییر کرده،هرچند کیفیت و قطعات بکار رفته در محصولات ارزان و گران یکی نیستن اما تقریبا یه استاندارد به وجود اومده و تو اغلب محصولات رعایت میشه.

توی این گزارش اومده که پیشبینی میشه میزان فروش MSI, ECS, و Biostar کمتر هم بشه،همچنین گفته شده که انتظار نمیره این دو غول یعنی ایسوس و گیگابایت بتونن توی سال 2015 کل 20 میلیون مادربردی که تخمین زده بودن رو به فروش برسونن.

اگه یه روز قرار باشه بین دو مدل هم رده از گیگا و ایسوس انتخاب کنم وسواس به خرج نمیدم چون هر دو واقعا عالی هستن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من که ایسوس نداشتم ولی مین اولم با مین 1156 که داشتم گیگا بود این لعنتی مرگ نداشت.

و خداییش از هرکی پرسیدم از سگ جون بودن مین های گیگا گفته چه ارزونش چه مید و های رنجش.

ولی خب بعضی میگن که محصولات گیگا نه تنها مینش تو ایران بد قیمت گذاری میشه که خودش جای بحث داره و البته ربطی به ایت تاپیک هم نداره.

در کل نمی دونم چرا ولی من خوشحال شدم.

:D

میلاد جان تا حالا کدوم مادربرد ات زود خراب شده؟این که میگی سگ جون دقیقا کدومشون حین استفاده  تلف شدن؟

کاملا واضحه که قیمت محصولات گیگابایت دست یه گروهه خاصه و هرکاری بخوان میکنن اما چون یه ذهنیت خوب از گیگا ایجاد شده وقتی کسی یه محصولی که 300 هزار تومن قیمت واقعیشه رو 500 میخره فکر میکنه پول باکیفیت تر/با ارزشتر/بهتر بودن رو میده در حالی اصلا و ابدا اینطور نیست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

این بخاطر سری گیمینگ خوبی هست که گیگا زده این سری بنظر من... :-?

این مقدار فروشم بخاطر این بوده چند وقته اینتل چیپ جدید نزده مردم برن برد نو بخرن... بیاد cpu های جدید به بازار فروششون خوبتر میشه...  :D

لینک به دیدگاه

تو اینکه گیگابایت مادربوردهای خوبی میزنه شکی نیستش ولی در صد خرابی های مادربوردهای گیگا خیلی بیشتر از ایسوس هستش

5flmxetfznvz9iihvpen.png

کم ترین میزان خرابی برای بورد های گیگا هست.

لینک به دیدگاه

5flmxetfznvz9iihvpen.png

کم ترین میزان خرابی برای بورد های گیگا هست.

دوست ارجمند ممکنه منبع هیستوگرام رو بیاری؟

سپاس

لینک به دیدگاه

میلاد جان تا حالا کدوم مادربرد ات زود خراب شده؟این که میگی سگ جون دقیقا کدومشون حین استفاده  تلف شدن؟

کاملا واضحه که قیمت محصولات گیگابایت دست یه گروهه خاصه و هرکاری بخوان میکنن اما چون یه ذهنیت خوب از گیگا ایجاد شده وقتی کسی یه محصولی که 300 هزار تومن قیمت واقعیشه رو 500 میخره فکر میکنه پول باکیفیت تر/با ارزشتر/بهتر بودن رو میده در حالی اصلا و ابدا اینطور نیست

این خیلی ردیف بود، همه چیمون دست یه گروه خاصه، شبکه های مخابراتیمون، واردات موارد خاصمون، شرکت های فروش اینترنتمون و سایر مواردمون...

والا اینکه محصول یه شرکت خوب باشه یا بد، یا خوب به نظر برسه یا بد، به بسیاری از موارد مرتبط میشه، به سادگی نمی شه گفت، میزان rma ها میتونه راهنمای خوبی باشه، قطعیت نداره، ممکنه در خط تولید یک ماردبرد این اتفاق برای یک شرکت بیفته و کل اون نمودار به ضرر همون شرکت بشه در صورتی که سایر خطوطش هیچ مشکلی نداشته باشند بلکه فوق العاده هم از آب دربیان.

بعنوان مثال به شخصیه ذهنیت خوبی نسبت به msi نداشتم، همیشه asus یا giga یا asrock داشتم، ولی اینبار msi خرید کردم و بسیار هم راضی ام.

شاید باید توی برخی از انتخاب خا از روش شیر یا خط استفاده کنید.

* نظرات کاملاً شخصیست.

لینک به دیدگاه

یک وبسایت فرانسه زبان آمار مادربردهای برگشتی رو بررسی کرده که یکی از دوستان هم هیستوگرام کلی ش رو گذاشت. این هم یک خلاصهhttp://hexus.net/business/news/components/77061-reliability-report-gigabyte-top-motherboards-msi-graphics/

برای خودم هم عجیب بود آمار پایین خرابی گیگا. توی مادربردهای اینتلی رده ی 6 و 7 خرابی زیاد دیده بودم. مثال خوبی هست برای این که تعمیم تجربه های شخصی چقدر می تونه گمراه کننده باشه.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

بابا بیخیال چتونه خو؟؟؟؟؟؟

اصلا عنوان تاپیک رو خوندید ؟؟؟؟

عنوان تاپیک سبقت گیگابایت از ایسوس در فصل نخست 2015 اینه این عنوان تاپیکه... نه این که کدام کمپانیه مادربردی بیشترین خرابی مادربرد رو داره ...

خیلی سختتونه فقط بگید تبریک گیگا به امید اینده بهتر با مادربردهای بهتر و قویتر ...

ویرایش شده توسط محمدرضا نظری
لینک به دیدگاه

متاسفنه تعصب بی مورد خیلی رواج پیدا کرده...

نه ما سازنده اون شرکتیم نه پولی از اون شرکت تو جبیب ما میره....

حالا من ایسوس دارم یعنی گیگا بد؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تو اینکه گیگابایت مادربوردهای خوبی میزنه شکی نیستش ولی در صد خرابی های مادربوردهای گیگا خیلی بیشتر از ایسوس هستش

دوست عزیز اصلا حرف شما صحیح نیست طبق اخرین گزارشات رسیده از بررسی برندهای مین برد درصد میزان خرابی بردهای گیگابایت بسیار کمتر از برندهای دیگه هست. چارت زیر را ملاحظه بفرمایید:

142797289325441.jpg

لینک به دیدگاه

واقعا بردهای این شرکت خیلی خوشساختن. البته ایسوز و MSI هم بردهای فوق العاده ای میزنن  @};-

آمار فروش بردهای ایسوز تو سال 2014 بیشتر از گیگا بود . اونم بخاطر کاهش قیمت های پیاپی ای بود که برای بردهاش لحاظ میکرد البته نباید کیفیت خوب بردهای این شرکت رو هم ندید بگیریم. این حرفم رو میتونید تو سایت های خارجی و داخلی هم مشاهده کنید .

واقعا امسال گیگابایت فوق العاده ظاهر شده و مزد کار خوبش رو تا اینجا گرفته . رکوردهای پشت سرهم با چیپست های Z97 و X99 همون اوله کار نظر خیلی ها رو به سمت خودش جلب کرد و فروش فوق العاده ی این سری رو تضمین کرد.

امیدوارم رقابت بین برندهای معروف همیشه به همین شکل باشه  @};-  :x

ویرایش شده توسط SWAT_MEHDI
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...