رفتن به مطلب

آنلاک کردن کارت گرافیک

Recommended Posts

درود

از دوستان کسی هست که درباره هک کردن کارتهای gtx آگاهی یا تجربه ای داشته باشه؟

توضیح:

یکی از اتهامهایی که به سازندگان سخت افزار زده می شه محدود کردن توان شون به کاربردهای خاص از طریق نرم افزار و روشهای دیگه است. می شه توانش این سخت افزارها رو بالفعل کرد. مثال معروفش جیلبرک کردن آیفون هست که می شه از چیپ بلوتوث استفاده کرد. مورد مد نطر من هک کردن کارت جی تی اکس هست تا کارایی کارت کوادرو رو داشته باشه.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود سعید جان

اینی که گفتی تا حد زیادی درسته خیلی از محصولات که تفاوت جزئی دارن در حقیقت خیلی شبیه به هم و گاهی یکسان هستن که برا ایجاد مدل های متفاوت کمی دستکاریشون کردن،قبلا  تعداد معدودی کارت گرافیک Amd رو میشد به مدل بالاتری آنلاک کرد ،البته این قابلیت آنلاک کردن فقط در مورد محصولاتی قابل تصوره که دقیقا یه تراشه و برد داشته باشن ونه 970 روبه کوادرو تبدیل کنی.

دلیل این مسئله در این واقعیت نهفته که تولید تراشه های مختلف به صرفه نیست و در عوض مقداری اون رو تقلیل و در گونه های متفاوتی عرضه میکنن.اینطوری نیاز نیست که برای هر گونه ای یه تراشه اختصاصی طراحی و تولید بشه ،نمونه اش Gtx 970 و GTX 980 هست.یا برخی پردازنده ها که 100 مگاهرتز تفاوت دارن.

قبلا  این سازندگان خیلی حساس نبودن شاید هم فکر نمیکردن به ذهن کسی برسه و از طریق بایوس میشد این کار رو کرد،در واقع به صورت نرم افزاری قفل میکردن  اما این روزا به صورت سخت افزاری قفل میکنن و معمولا طراحی مدار محصولات هم متفاوته،در نتیجه میشه گفت که تقریبا نمیشه چنین کاری کرد

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

از دوستان کسی هست که درباره هک کردن کارتهای gtx آگاهی یا تجربه ای داشته باشه؟

توضیح:

یکی از اتهامهایی که به سازندگان سخت افزار زده می شه محدود کردن توان شون به کاربردهای خاص از طریق نرم افزار و روشهای دیگه است. می شه توانش این سخت افزارها رو بالفعل کرد. مثال معروفش جیلبرک کردن آیفون هست که می شه از چیپ بلوتوث استفاده کرد. مورد مد نطر من هک کردن کارت جی تی اکس هست تا کارایی کارت کوادرو رو داشته باشه.

درود صحبت شما در مورد یک سری کارتهای خیلی قدیمی Nvidia توسط برنامه هایی مثل Riva Tuner ممکن بود و در عمل میشد قابلیت های مختص سری Quadro رو که در Geforce های اون زمان هم بودند به قول معروف Unlock کرد. ولی دیگه خیلی وقته که این موضوع تغییر کرده و به اون سادگی نیست و در کارتهای جدید همچین داستانی به کلی وجود نداره.

لینک به دیدگاه

سپاس از بهمن و خبات گرامی

بله آنلاک کردن دقیق و درست هست. البته هک رو هم نابجا به جای نفوذ و سرقت اطلاعات می گیرن که درست نیست. بگذریم.

پیش تر یک 5770 داشتم که با برد z68 و پردازنده 2700k ترکیب بی نظیری از کارایی و پایداری ارایه می داد. البته با روشهایی که در این مقال نمی گنجه روش macosx 10.8 نصب کرده بودم و توی این سیستم عامل گرافیک رو آنلاک کرده بودم. از یکی از دوستان که هکر به معنی کامل کلمه بود هم کمک گرفتم.

چند وقت پیش مادربردم خراب شد و توی گارانتی با z97 تعویض کردن. الان با 4790 و gtx770 و ویندوز کار می کنم که مشکلی نداره. ولی می دونم که توانش زیادی توی این رایانه هست که دنبال بالفعل کردنش هستم. به علاوه کارایی اختلاف زیادی با رایانه ی پیشین نداره و حتی برخی جاها ضعیفتر هست.

Macosx هم نصب کردنش دردسر زیاد داره و مدتی طول می کشه تا بدون ایراد کار کنه و پچهای لازم رو برای همه ی اجزاء سخت افزاری تهیه کنم.

برای گرافیکهای جدبد آنلاک کردن پیچیده تره و با تعویض بخشهایی از برد انجام می شه به علاوه ی دستکاری راه انداز گرافیک. یک گرافیک 660 خریده ام برای این که تبدیلش کنم به آزمایشگاه.

البته برای مک شرکتهایی هستند که با هزینه ی 500 تا 1500 این کار رو انجام می دن، منتها درباره ی اعتبارشون اگاهی ندارم.

لینک به دیدگاه

مثال معروفش جیلبرک کردن آیفون هست که می شه از چیپ بلوتوث استفاده کرد

بلوتوث آیفون قبل از جیلبریک هم کار میکنه و چیپش غیر فعال نیست.فقط نمیشه باهاش فایل جابه جا کرد که اپل به خاطر کپی رایت قابلیت ارسال و دریافت فایل رو محدود کرده.بلوتوث کاربردهای زیادی داره ولی تو ایران فقط به عنوان وسیله ای برای رد و بدل فایل بین گوشی ها جا افتاده و بعضیا به همین خاطر فکر میکنن آیفون بلوتوث نداره :)

لینک به دیدگاه

بلوتوث آیفون قبل از جیلبریک هم کار میکنه و چیپش غیر فعال نیست.فقط نمیشه باهاش فایل جابه جا کرد که اپل به خاطر کپی رایت قابلیت ارسال و دریافت فایل رو محدود کرده.بلوتوث کاربردهای زیادی داره ولی تو ایران فقط به عنوان وسیله ای برای رد و بدل فایل بین گوشی ها جا افتاده و بعضیا به همین خاطر فکر میکنن آیفون بلوتوث نداره :)

قصدم مثال زدن بود. بله بلوتوث آیفون فقط برای هندزفری کار می کنه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

البته فکر میکنم چون موضوع صحبت شما استفاده از کارتهای GTX به عنوان Quadro هستش و این کار قبلا با استفاده از هک کردن درایور توسط همون نرم افزار Riva Tuner که در پست قبلیم هم عرض کردم انجام میشد ، همون عنوان هک کردن برای این تاپیک مناسب تر از آنلاک باشه  :)

لینک به دیدگاه

البته فکر میکنم چون موضوع صحبت شما استفاده از کارتهای GTX به عنوان Quadro هستش و این کار قبلا با استفاده از هک کردن درایور توسط همون نرم افزار Riva Tuner که در پست قبلیم هم عرض کردم انجام میشد ، همون عنوان هک کردن برای این تاپیک مناسب تر از آنلاک باشه  :)

سپاس بهمن جان

می خواستم طوری موضوع رو ویرایش کنم که اصلاحات انجام شده درش مشخص باشه.فعلا این طوری برای دوستان انجمن گویاتر هست. فردا ویرایش دقیق خواهم کرد.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...