رفتن به مطلب

Recommended Posts

سلام دوستان.
کدام گرافیک برای سیستم بنده بهتره؟ و تا چند سال بنده رو از خرید گرافیک جدید، بی نیاز خواهد کرد؟

RX 580 ARMOR 8G OC با 30 ماه گارانتی گرین
MSI GTX 1060 Gaming X Plus با 20 ماه گارانتی گرین

این هم سیستم بنده :
Intel Xeon E5450 3.0GHz
GA-EP43T-UD3L rev. 1.0
4x2GB DDR3 1333MHz

GP550A-UK 80Plus Gold
Samsung SyncMaster BX2285Plus 1920x1080

ویرایش شده توسط Rasoul.A
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، Rasoul.A گفته است :

سلام دوستان.
کدام گرافیک برای سیستم بنده بهتره؟ و تا چند سال بنده رو از خرید گرافیک جدید، بی نیاز خواهد کرد؟

RX 580 ARMOR 8G OC با 30 ماه گارانتی گرین
MSI GTX 1060 Gaming X Plus با 20 ماه گارانتی

این هم سیستم بنده :
Intel Xeon E5450 3.0GHz
GA-EP43t-UD3l rev. 1.0
4x2GB DDR3 1333MHz

GP550A-UK 80Plus Gold

هر دو  عملکرد یکسل دارن با مقدار جزئی 580 بهتره اما 2 گیگ مموری بیشتر داره از اون طرف مصرفش بیشتره و داغتره ولی عملکرد بهتری توی دایرکس 12 داره و آیندنگری تره

اون 1060 msi هم فکر کنم توی ایران  نیست مدلهای موجود تو کشور از مدلهای اول هستش که فرکانس مموریشون 8 هزارتاست 

در کل 580 گزینه بهتریه اما کیستون باید تهویه خوبی داشته باشه وگرنه 1060 بگیرید 

گارانتی این مدل 580 هم کمه و فقط یکساله بهتره ایسوس دوال بگیرید که هم 150 ارزونتره و 3 سال گارانتی داره یا سافایر که قیمتش 3 تومنه و گارانتی 2 ساله داره (اصلی یا متفرقه نمیدونم)

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Rasoul.A گفته است :

سلام دوستان.

RX 580

ARMOR 8G OC با 30 ماه گارانتی گرین
MSI GTX 1060 Gaming X Plus با 20 ماه گارانتی

این هم سیستم بنده :
Intel Xeon E5450 3.0GHz
GA-EP43t-UD3l rev. 1.0
4x2GB DDR3 1333MHz

GP550A-UK 80Plus Gold

دوست عزیز تفاوت انچنانی بین این دو مدل نیست من بنظرم 1060 بردارین بهتره البته بهتره مقداری منتظر باشین تا کارت1660tiبیاد که قیمت 1060 مقداری افت پیدا میکنه البته انتخاب با خودتون هست و این کارتم نهایت تا4سال شمارو کاور میکنه البته بستگی داره مد نظرتون از بی نیاز کردن  رو چه کیفتی بخواین بازی کنید رو این مسله مقدار بی نیاز کردن شما رو رنج 4سال هست (حالا کمی بیشتر یا کمتر)

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

هر دو  عملکرد یکسل دارن با مقدار جزئی 580 بهتره اما 2 گیگ مموری بیشتر داره از اون طرف مصرفش بیشتره و داغتره ولی عملکرد بهتری توی دایرکس 12 داره و آیندنگری تره

اون 1060 msi هم فکر کنم توی ایران  نیست مدلهای موجود تو کشور از مدلهای اول هستش که فرکانس مموریشون 8 هزارتاست 

در کل 580 گزینه بهتریه اما کیستون باید تهویه خوبی داشته باشه وگرنه 1060 بگیرید 

گارانتی این مدل 580 هم کمه و فقط یکساله بهتره ایسوس دوال بگیرید که هم 150 ارزونتره و 3 سال گارانتی داره 

580 مصرف برقش خیلی بالاست و اونطور که در اینترنت خونده ام، بازدهی پاورها در گذشت زمان کم و کمتر میشه.

یکی از هم استانیهای ما داره یه دونه اش رو ^_^

کیس هم حدود 10 سال پیش به صورت دست دوم خریداری شده! :دی اما قصد دارم علاوه بر 3 تا فن موجود داخلش، 3 تا دیگه هم بهش اضافه کنم.

بودجۀ خرید کارت نو در توانم نیست.

در 11 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

دوست عزیز تفاوت انچنانی بین این دو مدل نیست من بنظرم 1060 بردارین بهتره البته بهتره مقداری منتظر باشین تا کارت1660tiبیاد که قیمت 1060 مقداری افت پیدا میکنه البته انتخاب با خودتون هست و این کارتم نهایت تا4سال شمارو کاور میکنه البته بستگی داره مد نظرتون از بی نیاز کردن  رو چه کیفتی بخواین بازی کنید رو این مسله مقدار بی نیاز کردن شما رو رنج 4سال هست (حالا کمی بیشتر یا کمتر)

نظر من هم همونه

انتظار هم به دلایلی نمیتونم

بی نیاز کردن یعنی این که بازیها رو روی High و با 45 فریم اینا بشه راحت اجرا کرد. میدونم CPUم ضعیفه، اما گرافیک یه بازی برام مهمه. I'm very visual ._.

آیا 6 گیگ برای بازیهای 3-4 سال دیگه کافی خواهد بود؟ ?

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، Rasoul.A گفته است :

580 مصرف برقش خیلی بالاست و اونطور که در اینترنت خونده ام، بازدهی پاورها در گذشت زمان کم و کمتر میشه.

کیس هم حدود 10 سال پیش به صورت دست دوم خریداری شده! :دی اما قصد دارم علاوه بر 3 تا فن موجود داخلش، 3 تا دیگه هم بهش اضافه کنم.

نظر من هم همونه

بی نیاز کردن یعنی این که بازیها رو روی High و با 45 فریم اینا بشه راحت اجرا کرد. میدونم CPUم ضعیفه، اما گرافیک یه بازی برام مهمه. I'm very visual ._.

آیا 6 گیگ برای بازیهای 3-4 سال دیگه کافی خواهد بود؟ 1f914.png

بله مشکلی نداره اگه45فریم راضی کننده هست تا4سال فکرت نباشه ..از بابت cpuخیالت راحت 4هسته کافی هست گلوگاه نمیکنه همینcpuتا کارت1080رو جواب میده حالا شاید یه مقدار بخوای اور...کنی ولی بابت این گراف خیالت راحت باشه

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، Rasoul.A گفته است :

نظر من هم همونه

آیا 6 گیگ برای بازیهای 3-4 سال دیگه کافی خواهد بود؟ 1f914.png

درود خدمت شما.

کار خیلی خوبی کردین بودجه رو افزایش دادین.

در مقایسه 580 و 1060 میشه گفت تقریبا ویا کاملا در یک سطح هستن ولی 580 به دلیل 2 گیگ حافظه بیشتر بهتره تا حدودی ولی همونطور که دوستان گفتن دما و مصرفش هم بالاتره.

اگر میخواید میتونید 1060 بگیرید از نظر مموری هم فکر میکنم تا همون 3-4 سال دیگه کافی باشه. ولی در 580 هم قدرتش بالاتر نیست که بگی چون 580 8 گیگه معجزه میکنه بیشتر به قدرت جیپیو هست.

ولی یه نکته مهم رو بگم اگر مانیتورتون فری سینک داره 580 بردارید البته که انویدیا هم ساپورت فری سینک رو اورده ولی خب..

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

در 12 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

بله مشکلی نداره اگه45فریم راضی کننده هست تا4سال فکرت نباشه ..از بابت cpuخیالت راحت 4هسته کافی هست گلوگاه نمیکنه همینcpuتا کارت1080رو جواب میده حالا شاید یه مقدار بخوای اور...کنی ولی بابت این گراف خیالت راحت باشه

ممنون. خیالم تا حدودی راحت شد :) فکر نمیکردم CPUم اینقد قوی باشه ^_^

در 12 ساعت قبل، GRANDAM گفته است :

درود خدمت شما.

کار خیلی خوبی کردین بودجه رو افزایش دادین.

در مقایسه 580 و 1060 میشه گفت تقریبا ویا کاملا در یک سطح هستن ولی 580 به دلیل 2 گیگ حافظه بیشتر بهتره تا حدودی ولی همونطور که دوستان گفتن دما و مصرفش هم بالاتره.

اگر میخواید میتونید 1060 بگیرید از نظر مموری هم فکر میکنم تا همون 3-4 سال دیگه کافی باشه. ولی در 580 هم قدرتش بالاتر نیست که بگی چون 580 8 گیگه معجزه میکنه بیشتر به قدرت جیپیو هست.

ولی یه نکته مهم رو بگم اگر مانیتورتون فری سینک داره 580 بردارید البته که انویدیا هم ساپورت فری سینک رو اورده ولی خب..

خدا رو شکر، بودجه اش یه جورایی ردیف شد، اما باید 2 تا قطعه رو بفروشم پولشو جایگزین کنم ^_^
آخه در بازیها، حجم کرافیک کم میارم! تنظیمات رو ناچارا روی 1366x768 اینا میذارم! :دی  این 1060 هم از سری Gaming X Plus بوده و 9000MHz حافظه داره! (حافظه است؟ درست میگم؟ ?)
مانیتور بنده، از این سری جدیدا نیست. (SyncMaster BX2285plus) نمیدونم داره اون ویژگی رو یا نه؟ اما سرعت پاسخدهی/تاخیرش 2 میلی ثانیه است :)

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Rasoul.A گفته است :

سلام دوستان

ممنون. خیالم تا حدودی راحت شد :) فکر نمیکردم CPUم اینقد قوی باشه ^_^

خدا رو شکر، بودجه اش یه جورایی ردیف شد، اما باید 2 تا قطعه رو بفروشم پولشو جایگزین کنم ^_^
آخه در بازیها، حجم کرافیک کم میارم! تنظیمات رو ناچارا روی 1366x768 اینا میذارم! :دی  این 1060 هم از سری Gaming X Plus بوده و 9000MHz حافظه داره! (حافظه است؟ درست میگم؟ 1f914.png)
مانیتور بنده، از این سری جدیدا نیست. (SyncMaster BX2285plus) نمیدونم داره اون ویژگی رو یا نه؟ اما سرعت پاسخدهی/تاخیرش 2 میلی ثانیه است :)

نه شما نگران نباش 1060 رو فول اچدیم عالی جواب میده.

والا اگر میگید قدیمیه خب احتمالا نداره گفتم اگه داشت بهتر بود(سرچم کردم نشانه ای از فری سینک ندیدم البته زیاد درست درمون نبود سایت سامسونگ)

اگر اشتباه نکنم منظورتون سرعت یا فرکانس مموری هست که بله درست هست.

لینک به دیدگاه

بابت اون مسعله که میگید جواب نمیده تا 1080 اصلا این طور نیست اگه عضو توییچ باشین و برنامه اقا ایمان رو نگاه کرده باشین پارسال سر همین موضوع یه تست انجام داد با7700kکه با غیر فعال کردن یدونه یدون هسته ها تست کردیم در چه حالتی بیش ترین گلوگاه داره و در تست 2هسته ای گلوگاه پیش اومد و4هسته گلوگاه نا چیز بود بعد اون کارت گرافیکم 1080 نبود اون 1080ti gaming xtrioبود که قدرت بالا تری داره و برا سی پیو شماتا یه 1080 رو پشتیبانی میکنه حالا شاید یه مقدار میگم اور کنید همین 

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

در در 1397/11/05, 03:17:27، GRANDAM گفته است :

نه شما نگران نباش 1060 رو فول اچدیم عالی جواب میده. خدا رو شکر :)

والا اگر میگید قدیمیه خب احتمالا نداره گفتم اگه داشت بهتر بود(سرچم کردم نشانه ای از فری سینک ندیدم البته زیاد درست درمون نبود سایت سامسونگ :دی)

اگر اشتباه نکنم منظورتون سرعت یا فرکانس مموری هست که بله درست هست. بله بله، فکر کنم همین باشه عبارتش.

در 23 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

بابت اون مسعله که میگید جواب نمیده تا 1080 اصلا این طور نیست اگه عضو توییچ باشین و برنامه اقا ایمان رو نگاه کرده باشین پارسال سر همین موضوع یه تست انجام داد با7700kکه با غیر فعال کردن یدونه یدون هسته ها تست کردیم در چه حالتی بیش ترین گلوگاه داره و در تست 2هسته ای گلوگاه پیش اومد و4هسته گلوگاه نا چیز بود بعد اون کارت گرافیکم 1080 نبود اون 1080ti gaming xtrioبود که قدرت بالا تری داره و برا سی پیو شماتا یه 1080 رو پشتیبانی میکنه حالا شاید یه مقدار میگم اور کنید همین 

از اور CPU صرف نظر کردم؛ توی گیم سیستم هنگ میکرد.

لینک به دیدگاه

@GRANDAM @yasin1380

معذرت میخوام مزاحم میشم.

دربارۀ گرافیک 1060؛
خمیرشو باید عوض کرد؟
هر چند وقت یه بار؟
حتما باید شرکت گارانتی این کار رو انجام بده؟
خمیرش رو از کجا میشه تهیه کرد؟
آیا همۀ گرافیک ها نیاز به تعویض خمیر دارند؟ ?

ممنون از پاسخگوئیتون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، Rasoul.A گفته است :

@GRANDAM @yasin1380

معذرت میخوام مزاحم میشم.

دربارۀ گرافیک 1060؛
خمیرشو باید عوض کرد؟
هر چند وقت یه بار؟
حتما باید شرکت گارانتی این کار رو انجام بده؟
خمیرش رو از کجا میشه تهیه کرد؟
آیا همۀ گرافیک ها نیاز به تعویض خمیر دارند؟ 1f914.png

ممنون از پاسخگوئیتون

حداقل 3 سالی کار میکنه در حالت نرمال ، اگه بعدا احساس کردین دما بیشتر شده اگه گارانتی داشته باشه میدین گارانتی براتون تعویض کنه اگه نداشته باشه خودتون یا یه ادم کاربلد میتونه انجام بده

خمیرشم بستگی به بودجتون داره از همین لیون یا بازارچه یا سایتهای مشابه ،

زمانی به تعویض خمیر احتیاج میشه که دما بالاتر بره و خمیر یا خشک بشه یا کیفیتشو از دست بده

تو کارتهای ماین شده باید بعد 6 ماه خمیر تعویض بشه به نظرم

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

حداقل 3 سالی کار میکنه در حالت نرمال ، اگه بعدا احساس کردین دما بیشتر شده اگه گارانتی داشته باشه میدین گارانتی براتون تعویض کنه اگه نداشته باشه خودتون یا یه ادم کاربلد میتونه انجام بده

خمیرشم بستگی به بودجتون داره از همین لیون یا بازارچه یا سایتهای مشابه ،

زمانی به تعویض خمیر احتیاج میشه که دما بالاتر بره و خمیر یا خشک بشه یا کیفیتشو از دست بده

تو کارتهای ماین شده باید بعد 6 ماه خمیر تعویض بشه به نظرم

سلام. پس تا زمانی که گارانتی داره، نیازی به تعویض خمیر نیست، درسته؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 40 دقیقه قبل، Rasoul.A گفته است :

سلام. پس تا زمانی که گارانتی داره، نیازی به تعویض خمیر نیست، درسته؟

نه تا زمانی که دماش عادی باشه  (ممکنه 4 سال استفاده مداوم کنی و مشکلی از بابت دما نداشته باشه) و معمولا تا زمانی که گارانتی داره مشکلی پیش نمیاد

لینک به دیدگاه

سلام و ممنون بابت سایت فعال و خوبیتون.یه سوال داشتم.من میخوام کارت گرافیک Asus Rog Strix1050ti-O4Gb بخرم و سی پی یو کیسم هم Core i3-4160  هست و 8Gb حافظه رم ddr3 دارم.میخوام بدونم کارت گرافیک گلوگاه نمیشه و در حداکتر کارایی کار میکنه؟ راستی تو روزولوشن 1080p  بازی میکنم.ممنون بابت پاسختون.

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، Reza2845 گفته است :

سلام و ممنون بابت سایت فعال و خوبیتون.یه سوال داشتم.من میخوام کارت گرافیک Asus Rog Strix1050ti-O4Gb بخرم و سی پی یو کیسم هم Core i3-4160  هست و 8Gb حافظه رم ddr3 دارم.میخوام بدونم کارت گرافیک گلوگاه نمیشه و در حداکتر کارایی کار میکنه؟ راستی تو روزولوشن 1080p  بازی میکنم.ممنون بابت پاسختون.

نه مشکلی پیش نمیاره ومیشه رو 1080 بازی کرد

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...
در در 1397/11/08, 22:37:49، Reza2845 گفته است :

سلام

شما میتونید با بوجه 1050ti(حدود 1400 الی 1500) کارت‌هایی مثل GTX 970 یا Rx570 بخرید که پرفورمنس خیلی بهتری تو 1080 ارائه می‌کنند. البته درسته که مصرف انرژی بیشتری دارند اما اگر یه پاور500 وات خوب دارید این اختلاف انرژی در برابر پرفورمنس بیشتری که میگیرید اصلا مهم نیست. 

ویرایش شده توسط SystemX
لینک به دیدگاه

سلام

میخوام یک مادربورد AM4 بگیرم با سی پی یو ryzen  5 2400G 

و 16گیگ رم DDr4 باس 2400 بزارم 4تا 4گیگ بزارم

پاور هم یه 600 -700 وات بزارم

هارد دارم  و مانیتورم 60FPS جواب میده

سوال بنده:

آیا این سی پی یو که گرافیک داره جواب گوی کار من هست یا نه؟ میشه بازی کرد و لذت برد یا نه ؟ بازی های آنلاین اصلا بازی نمیکنم من مگر CSgo و بیشتر بازی های اول شخص انجام میدم

لطفا منو راهنمایی کنین

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، Yeksetareh گفته است :

سلام

میخوام یک مادربورد AM4 بگیرم با سی پی یو ryzen  5 2400G 

و 16گیگ رم DDr4 باس 2400 بزارم 4تا 4گیگ بزارم

پاور هم یه 600 -700 وات بزارم

هارد دارم  و مانیتورم 60FPS جواب میده

سوال بنده:

آیا این سی پی یو که گرافیک داره جواب گوی کار من هست یا نه؟ میشه بازی کرد و لذت برد یا نه ؟ بازی های آنلاین اصلا بازی نمیکنم من مگر CSgo و بیشتر بازی های اول شخص انجام میدم

لطفا منو راهنمایی کنین

سلام

اولا رم رو به صورت دو تا 8 خریداری کنید. مین های AM4  دوال چنل هستند نه کواد چنل. 

کلا گرافیک های مجتمع(داخلی پردازنده ها) برای استفاده عادی مثل محیط ویندوز یا وبگردی و نمایش فیلم مناسب هستند و به هیچ وجه جوابگوی گیمینگ نیستند. البته برای بازی‌های ساده بد نیست اما بازی‌های گرافیک بالا مثل اول شخص رو جوابگو نیستند. شما براي کاربری گیمینگ باید کارت گرافیک مجزا تهیه کنید. 

ویرایش شده توسط SystemX
لینک به دیدگاه

سلام دوستان

لطفا یه کارت مناسب سیستم زیر پیشنهاد کنید:

MB : gigabyte z68-p ds3

Ram : 8gb 1333mhz ddr3

Cpu : core i5 3570k

با این سیستم قصد بازی کردن ندارم ولی اگه بتونه fifa 19 رو اجرا کنه کافیه. بودجه هم نهایتا 1600 میتونم بدم. مشکل پاور و سوکت برق گراف هم ندارم لطفا یه کارت معرفی کنید که گلوگاه نشه.

ویرایش شده توسط saeid_cyber
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 8 دقیقه قبل، saeid_cyber گفته است :

سلام دوستان

با این سیستم قصد بازی کردن ندارم ولی اگه بتونه fifa 19 رو اجرا کنه کافیه. بودجه هم نهایتا 1600 میتونم بدم. مشکل پاور و سوکت برق گراف هم ندارم لطفا یه کارت معرفی کنید که گلوگاه نشه.

gtx 1050 ti

https://www.digikala.com/product/dkp-619033/کارت-گرافیک-اینوتریدی-مدل-geforce-gtx-1050-ti-compact

اگه بتونید افزایش بودجه بدید این مورد خیلی خوبه البته واسه آینده نگری

https://www.digikala.com/product/dkp-520710/کارت-گرافیک-سافایر-مدل-nitro-plus-rx580-4g-dd5

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، saeid_cyber گفته است :

سلام دوستان

سلام ، برای بررسی گلوگاه از این سایت استفاده کنید :

https://thebottlenecker.com/calculator

پیشنهاد اولم asus gtx 1050 2gb ph هستش.

پیشنهاد دوم r7 360 که خودمم دارم ، میتونید rx 550 هم بگیرید.

بعدشم asus gt1030 oc 2gb که حدود یک میلیونه.

همشونم کارت های خوب و به صرفه ای هستن.

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، saeid_cyber گفته است :

سلام دوستان

سلام دوست عزیز

کارت 1050ti یا rx 570 کارکرده با گارانتی گزینه مناسبی خواهد بود 

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، saeid_cyber گفته است :

سلام دوستان

سلام

سلام

اگر قصد خرید کارت دست دوم و سالم دارید از همین بازارچه لیون  کارتهای RX 570 یا GTX 970 با این بوجه تهیه کنید که برای گیمینگ فوق العاده هستند. 

لینک به دیدگاه

Msi 970A-G43

Power Green GP430A-EU

Ram 8

Cpu Amd fx 4350

کارت گرافیک تا 900 تومن چی خوبه واسه این سیستم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...