رفتن به مطلب

Recommended Posts

با سلام دوباره. دوستان بنچ مارکهای کارت 

PowerColor TurboDuo R9 280X

رو دیدم تقریبا همه جا از بقیه برند ها پایین تر بود. با این حال تو اکثر بازی ها از gtx 960 بالا تر بود. الان با اینکه 100 تومن ارزون تره 280x به صرفه تره؟ و چرا تو همه مقایسه ها 280x تصویر شفاف تری میداد؟ منظورم مثلا اینجاس:

utu32pjcldu561a2g60t.png

dehxxwvk1zm5bhfe58df.png

پیشاپیش ممنون @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوستان ... خسته نباشید

من تا دو ماه دیگه میخوام کیسمو برای بازی ارتقا بدم بودجه هم در حد 6.5 تا 7  تومن هست.با توجه به دو گرافیک:

Zotac GTX 980 AMP! Edition 4GB GDDR5

ASUS ROG MATRIX GTX 980 Platinum 4GB GDDR5

راستش میتونم MATRIX رو در کنار قطعات دیگه راحت بخرم .  اگه تفاوت زیادی بین این دو گرافیک نیست حاضر هستم Zotac

بخرم همین نزدیک به 600 تومن صرف جویی میشه تا با خیال راحت S.S.D بخرم و حتی cpu یه مدل بالا ترم میگیرم.. 

میخواستم نظر شما رو در این مورد بدونم ارزش داره چنین کاری کنم یا واقعا ارزش MATRIX از همه اینایی که گفتم بیشتره؟!!

ممنون

همو زوتاک خیلی خوبه و نیازی نیست به راگ ماتریکس

البته بهتره اون اوقت یه مدل بهتر مثل 980 تای یا سری 300 ای ام دی بگیری، الان خیلی زوده برا دو ماه دیگه لیست بگیری

لینک به دیدگاه

همو زوتاک خیلی خوبه و نیازی نیست به راگ ماتریکس

البته بهتره اون اوقت یه مدل بهتر مثل 980 تای یا سری 300 ای ام دی بگیری، الان خیلی زوده برا دو ماه دیگه لیست بگیری

980 Ti منظورتونه؟

ظاهرا اگه بیاد قیمت بالایی داشته باشه ... فکر نکنم بشه روی اون حساب باز کرد

لینک به دیدگاه

دوستان قصد خرید یه ۹۸۰ دارم میخواستم ببینم gainward gtx980 phantom کارت خوبی هست یا نه ؟ مخصوصا این برند برند خوبیه؟

لینک به دیدگاه

درود به دوستان عزیز لیون @};-

گرافیک قبلیم  Zotac 660Ti بود/

حالا میخوام یه ارتقا یی بدم  .  بین  Asus 770oc  و Zotac 960 Amp  گیر کردم   ,  روی کاغذ 770 برنده است  با توجه به بنچمارک ها اما بازو دو دلم به یه  همفکری احتیاج داریم

از لحاظ قیمتن  770 کارکرده بین 800 تا 900

و 960 آک میگیریم دیگه زیر 950

دیگه    سلامتی

لینک به دیدگاه

حالا میخوام یه ارتقا یی بدم  .  بین  Asus 770oc  و Zotac 960 Amp  گیر کردم   ,  روی کاغذ 770 برنده است  با توجه به بنچمارک ها اما بازو دو دلم به یه  همفکری احتیاج داریم

دیگه    سلامتی

post-16383-0-19231600-1433845579_thumb.jpg

post-16383-0-79365700-1433845588_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

دیگه    سلامتی

770 از هیچ قابلیت DX12 پشتیبانی نمیکنه. من بود 960 میگیرفتم 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پشتیبانی میکنه !  :)

لینک به دیدگاه

درسته پشتیبانی میکنه اما نه بطور کامل من باشم قطعه رو نومیگیرم چون لذت دیگی داره .البته شما 960 4g بخری به صرف تره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نظره من 30 40 روز دیگه صبر کنید 

960  در اولویت هست (مصرف کمتر ثاپورت بهتر از DX12) 

هر چند من فعلا منتظرم ببینم DX12 و AMD چه میکنن 

تا ببینیم بازار و کفه ترازو به سمته چه شرکتی میره 

لینک به دیدگاه

ممنون    ولی 770 ساپورت میکنه اما  کامل نه

بازم ممنون از پیشنهادت

ویرایش شده توسط Moien01
لینک به دیدگاه

به نظره من 30 40 روز دیگه صبر کنید 

960  در اولویت هست (مصرف کمتر ثاپورت بهتر از DX12) 

هر چند من فعلا منتظرم ببینم DX12 و AMD چه میکنن 

تا ببینیم بازار و کفه ترازو به سمته چه شرکتی میره 

یعنی  770 بیخیال  شم  آخه  توو بنچمارکا بهتره, اما امکانش هست960   تو DX12 خودشو بیشترو بهتر  نشون بده ؟

آره فکر کنم صبر کنم بهتر باشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگه به منابع دایرکت ایکس 12 دقت کنید از 770 780 به صورت کامل پشتیبانی میکنه حتی امکانات sli پیشرفته تری داره از جمله جمع شدن مموری گرافیک ولی اون چیزهایی که دایرکت ایکس 12 پشتیبانی نمیکنه یک سری api های جدید هست که الان تو هیچ بازی دیده نشده

یکی از اون ها رندرینگ متال با کمترین پردازش ممکن هست یعنی اگه 770 یک رنگ متال رو به ما 30 فریم بده تو دایرکت 11 تو 12 هم همین 30 فریم رو به ما میده ولی کارت 960 اگه تو 11 به ما 25 فریم بده تو 12 به ما 50 فریم میده !

پس یعنی کارت 770 780 با دایرکت 12 به خوبی کارمیکنند ولی اون الگوریتم هایی که dx12 جدید اورده و هنوز هیچ بازی از اون ها استفاده نکرده رو پشتیبانی نمیکنند درضمن الگوریتم های قدیمی بهتر پشتیبانی میشه به عنوان مثال اگه بتلفیلد4 با کارت 770 تو دایرکت ایکس 11 به ما 30 فریم بده تو 12 به ما 60 فریم میده 

و این شامل کارت 770 میشه و هیچ مشکلی هم نداره 

ویرایش شده توسط Extreme Plus
لینک به دیدگاه

دوستان اين كارتهاي زوتك 970 extreme core كه تو سايت هم موجود بود چقدر از زمان گارانتيش گذشته ؟

منظورم اينه كه قبل از باز كردن جعبه ميشه متوجه شد كه چقدر از گارانتي باقي مونده ؟

براي مثال بعد از خريد ادم نبينه ٦ ماه از ٢ سال گارانتي گذشته.

با تشكر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان اين كارتهاي زوتك 970 extreme core كه تو سايت هم موجود بود چقدر از زمان گارانتيش گذشته ؟

منظورم اينه كه قبل از باز كردن جعبه ميشه متوجه شد كه چقدر از گارانتي باقي مونده ؟

براي مثال بعد از خريد ادم نبينه ٦ ماه از ٢ سال گارانتي گذشته.

با تشكر

بعید میدونم اینطور باشن

چونکه این کارتها زود فروش میرن

لینک به دیدگاه

سلام یه سوال بی مورد لطفا جواب بدین باتشکر

تفاوت i5 4690 با i7 4790 تو گیم با گرافیک G1 970 

لینک به دیدگاه

سلام یه سوال لطفا جواب بدین باتشکر

ویرایش شده توسط sadegh75
لینک به دیدگاه

دوستان به نظرتون بهترین گرافیک زیر یک ملیون چی هست ؟ نو ترجیحا . . .  دست دوم ریسکش بالاس مخصوصا با این قضیه ماینینگ و اورکلاک  .

من حداکثر رزلوشن 1080 هست ولی دلم میخواد روی high اجرا بشه بازیها و روون باشه . اصلا اهل اورکلاک نیستم !

پاورم 600 گرین هست / رم 8 گیگ 1600 / سی پی یوم x4 960 هست (البته قصد ارتقا دارم) ولی طبق گفته سایت tomshardware   تا گرافیک 280x  و 960  گلوگاه ایجاد نمیشه . من نتونستم جایی قیمت 280x صفر رو بگیرم ببینم چقدر هست ...  فعلا نظر خودم روی 960 AMP! زوتاک هست .  اگه مورد بهتری به نظرتون میرسه ممنون میشم اطلاع رسانی کنید .

لینک به دیدگاه

سلام یه سوال لطفا جواب بدین باتشکر

تفاوت کاراییشون در عمل زیاد نیست در بازیهای حال حاضر و هر دو هم جواب کارت گرافیک مدنظر شمارو میدن و براش باتل نک نمیشن منتها 4790 با داشتن ۴ رشته پردازشی بیشتر آینده نگرانه تره

لینک به دیدگاه

تفاوت کاراییشون در عمل زیاد نیست در بازیهای حال حاضر و هر دو هم جواب کارت گرافیک مدنظر شمارو میدن و براش باتل نک نمیشن منتها 4790 با داشتن ۴ رشته پردازشی بیشتر آینده نگرانه تره

ببخشید من درست متوجه نشدم منظورتون از 4رشته پردازشی چی هست میشه بیشتر توضیح بدین یعنی قدرت دوتاشون یکیه؟

لینک به دیدگاه

دوستان به نظرتون بهترین گرافیک زیر یک ملیون چی هست ؟ نو ترجیحا . . .  دست دوم ریسکش بالاس مخصوصا با این قضیه ماینینگ و اورکلاک  .

من حداکثر رزلوشن 1080 هست ولی دلم میخواد روی high اجرا بشه بازیها و روون باشه . اصلا اهل اورکلاک نیستم !

پاورم 600 گرین هست / رم 8 گیگ 1600 / سی پی یوم x4 960 هست (البته قصد ارتقا دارم) ولی طبق گفته سایت tomshardware   تا گرافیک 280x  و 960  گلوگاه ایجاد نمیشه . من نتونستم جایی قیمت 280x صفر رو بگیرم ببینم چقدر هست ...  فعلا نظر خودم روی 960 AMP! زوتاک هست .  اگه مورد بهتری به نظرتون میرسه ممنون میشم اطلاع رسانی کنید .

کارت مد نظرتون کارت خیلی خوبیه. دیل برکرش فقط حجم حافظه دو گیگابایتیشه که رفته رفته پیش بینی میشه در آینده بیشتر از حال حاضر مشکلساز بشه(الان دوگیگابایت برای اکثر بازیها روی

1080p کفایت میکنه)اما چون کنسولها میزان بالایی از حافظه رو در اختیار دارن و هر چقدر بیشتر Push

بشن از میزان بیشتری از حافظشون استفاده میشه ،و البته با توجه به اینکه کنسولها رفرنس بازیسازی هستن احتمال زیادی وجود داره که دو گیگابایت حجم حافظه در میان مدت اگرنه کوتاه مدت براتون محدودیت ساز بشه با این دید یه آپشن آینده نگرانه تر شایدR9 280 باشه که یگ گیگ ویرم بیشتر داره و پرفورمنس نسبتا نزدیکی هم ارایه میده اما با این پردازنده کنونی شما بدلیل ناکارامدی درایور AMD بخوبی جواب نمیده و حتما باید پردازندتون رو حداقل به یه Corei5 ارتقاء بدید کلا هم تعویض سی پی یو حتی در صورت انتخاب کارت انویدیا براتون واجب هست بنظرم

ویرایش شده توسط nima1363
لینک به دیدگاه

ببخشید من درست متوجه نشدم منظورتون از 4رشته پردازشی چی هست میشه بیشتر توضیح بدین یعنی قدرت دوتاشون یکیه؟

بله چشم...

پردازنده های Core i7 اینتل در واقع وجه تمایز اصلیشون با Corei5ها همین رشته ها یا اصطلاحا Thread های اضافه هست که بهشون این امکان رو میده که در هر هسته دو رشته کد رو به موازات هم پردازش کنن( قابلیتی که بهش اصطلاحا Hyperthreading اطلاق میشه) در واقع به این طریق هر هسته Corei7 قادره دو توالی از دستورالعملها یا همون کدرشته ها رو بصورت همزمان در هر هسته پردازش کنه در واقع هر هسته کار دو هسته رو انجام بده به عبارتی یک پردازنده Corei7 از سوکت مین استریم اینتل به لحاظ فیزیکی از چهار هسته پردازنده برخورداره اما به مدد وجود دورشته در سطح هر هسته در اصل به لحاظ منطقی ۸هسته داره.

*** قدرتشون یکی نیست مسلما پردازنده Corei7 قویتره اما در حال حاضر ۴هسته و ۴ رشته یه پردازنده Corei5 برای اکثر قریب به اتفاق بازیهای روز کفایت میکنه مساله اینه که با توجه به پیشرفت روزافزون بازیها به سمت برنامه نویسی چند رشته ای تر وجود رشته ها و هسته های بیشتر میتونه پردازنده شما رو برای آینده بیمه کنه.

ویرایش شده توسط nima1363
لینک به دیدگاه

دوستان به نظرتون بهترین گرافیک زیر یک ملیون چی هست ؟ نو ترجیحا . . . دست دوم ریسکش بالاس مخصوصا با این قضیه ماینینگ و اورکلاک .

پاورم 600 گرین هست / رم 8 گیگ 1600 / سی پی یوم x4 960 هست (البته قصد ارتقا دارم) ولی طبق گفته سایت tomshardware تا گرافیک 280x و 960 گلوگاه ایجاد نمیشه . من نتونستم جایی قیمت 280x صفر رو بگیرم ببینم چقدر هست ... فعلا نظر خودم روی 960 AMP! زوتاک هست . اگه مورد بهتری به نظرتون میرسه ممنون میشم اطلاع رسانی کنید .

دوست عزیزمون راست میگن 2gb کمه.شما میتونی gtx 960 های جدید گیگا یا evga سری 4gb بگیری.

قیمت هم حدود ۱ تومن هستش

لینک به دیدگاه

کارت مد نظرتون کارت خیلی خوبیه. دیل برکرش فقط حجم حافظه دو گیگابایتیشه که رفته رفته پیش بینی میشه در آینده بیشتر از حال حاضر مشکلساز بشه(الان دوگیگابایت برای اکثر بازیها روی

1080p کفایت میکنه)اما چون کنسولها میزان بالایی از حافظه رو در اختیار دارن و هر چقدر بیشتر Push

بشن از میزان بیشتری از حافظشون استفاده میشه ،و البته با توجه به اینکه کنسولها رفرنس بازیسازی هستن احتمال زیادی وجود داره که دو گیگابایت حجم حافظه در میان مدت اگرنه کوتاه مدت براتون محدودیت ساز بشه با این دید یه آپشن آینده نگرانه تر شایدR9 280 باشه که یگ گیگ ویرم بیشتر داره و پرفورمنس نسبتا نزدیکی هم ارایه میده اما با این پردازنده کنونی شما بدلیل ناکارامدی درایور AMD بخوبی جواب نمیده و حتما باید پردازندتون رو حداقل به یه Corei5 ارتقاء بدید کلا هم تعویض سی پی یو حتی در صورت انتخاب کارت انویدیا براتون واجب هست بنظرم

من الان 550 ti  دارم برای بازی که الان میکنم ( دوتا 2 و کانتر گلوبال  توی استیم ) مشکلی ندارم توی 1080  بیشتر هدفم بازیهای آیندس .    اگه واقعا سی پیو اذیت میکنه برا گرافیک جدید این پول رو بزارم سی پی یو مادر برد بگیرم ؟  فورس بعدی رو بذارم برای گرافیک با وی رم بالاتر ...   .  i5 4460 خوبه ؟  با مادربرد z97 k  ایسوس ؟   یا قطعه دیگه ای پیشنهاد میکنید .

البته ببخشید تاپیک در مورد گرافیک هست ولی خوب فکر کنم اینا هم قطعات برای ساپورت گرافیک به حساب میان :D

ویرایش شده توسط alira_66
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...